فرزندان بزرگسال تا چه سنی شامل پرونده مهاجرتی می باشند؟

فرزندان بزرگسال تا چه سنی شامل پرونده مهاجرتی می باشند؟امروزه بیشتر فرزندان برای تحصیل یا شروع حرفه به زندگی با والدین ادامه می دهند که بیشتر در مورد فرزندان 19 تا 24 سال صدق می کند. برای فرزندان بیشتر از 24 سال، گزینه های مهاجرت به تعدادی از برنامه های تابعیت و اقامت کشورهای اروپایی و منطقه کارائیب محدود می شود.

یکی از معمولترین سوالاتی که تیم کنکاش از طرف متقاضیان درخواست اقامت یا تابعیت مواجه می شود، در باره مشمولیت فرزندان یا والدین وابسته در پرونده درخواست مهاجرتشان می باشد.

از منظر جهانی، هر روزه شمار بالاتری از فرزندان برای تکمیل تحصیلات یا شروع حرفه خود به زندگی با والدین خود ادامه می دهند. این امر بیشتر در مورد فرزندان 19 تا 24 ساله صدق می کند، ولی اگر سن این فرزندان 24 سال و یا بالاتر باشد چه؟

برای فرزندان بزرگتر، گزینه های مهاجرت محدود به تعدادی برنامه های تابعیت و اقامت از کشورهای اروپایی و منطقه کارائیب می شود که بسیاری از آنها سقف سن فرزندان را 25 سال تعیین کرده اند. مطلب حاضر اطلاعاتی در مورد برنامه هایی که به فرزندان 24 سال و بزرگتر اجازه ورود به درخواست مهاجرت می دهند، ارائه داده و مسائل مهمی که باید مد نظر گرفته شوند مانند برنامه های موجود و مبالغ سرمایه گذاری را به اطلاع شما می رساند.

مسائل مهم در اخذ پاسپورت (تابعیت) و اقامت از طریق سرمایه گذاری 

علاوه بر سن فرزند وابسته به شما، مسائل دیگری نیز باید مد نظر قرار گرفته شوند که کاملا بستگی به نیازهای مهاجرتی شما دارند. اگر شما فرزندی دارید که 24 سال یا بیشتر سن دارد، سوالی که باید از خود بپرسید این است که" من به دنبال چه نوع برنامه ای هستم؟" آیا شما و خانواده تان به دنبال نقل مکان به خارج از کشور خود هستید یا می خواهید تابعیت مضاعف و پاسپورت دومی دریافت کنید که به شما آزادی بیشتری در سفر ارائه می کند؟ در حالی که برنامه های اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری امکان نقل مکان را برای شما فراهم می کنند، این امر ممکن است هدف بسیاری از سرمایه گذاران نباشد. اگر آزادی در سفر بدون نیاز به نقل مکان به خارج از کشور هدف اصلی شما می باشد، ما توصیه می کنیم که بر برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری منطقه کارائیب تمرکز کنید زیرا که این برنامه ها پروسه ای سریع، و مبالغ به صرفه ای داشته و شما را مستلزم به اقامت در کشور خود نمی کنند.

اگر شما و خانواده تان به دنبال کسب اقامت یا تابعیت یکی از کشورهای اروپایی هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که کشورهای قبرس، یا پرتغال را به عنوان راه حلی برای مسئله مهاجرت خود مد نظر قرار دهید. کشور قبرس شما را مستلزم به نقل مکان نمی کند. مهمترین عاملی که باید مد نظر قرار بگیرد این است که هزینه های سرمایه گذاری برای کسب تابعیت اروپایی بسیار بالاتر هستند. این مسئله برای شما سوال دیگری ایجاد می کند "تا چه مقدار مایل/قادر به سرمایه گذاری هستم؟"

حداقل هزینه سرمایه گذاری در برنامه های مختلف متفاوت است، به خصوص در میان برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشور های اروپایی و کشورهای منطقه کارائیب. حداقل  میزان هزینه برنامه تابعیت از طریق برنامه سرمایه گذاری کشور دومینیکا، سرمایه گذاری 100 هزار دلار آمریکا در صندوق ملی اقتصاد (NEF) برای یک فرد متقاضی می باشد. سایر شرایط سرمایه گذاری بسته به اینکه در فرم درخواست چه افرادی شامل شده اند (برای مثال همسر یا فرزند وابسته) می تواند متفاوت باشد و برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری معمولا بیش از یک گزینه برای ارائه دارند. به همین دلیل، ما توصیه می کنیم با گروه مشاوران تیم کنکاش برای بررسی مناسبترین گزینه های سرمایه گذاری برای شرایط شما تماس بگیرید. برای مثال؛ کسب تابعیت مضاعف و پاسپورت از قبرس به شما آزادی دسترسی به 159 کشور دنیا بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود اعطا می کند. به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا (EU) شما و خانواده تان می توانید به آزادی به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله منطقه شینگن سفر کنید. اتباع کشور قبرس همچنین می توانند از مزایای مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا در هرکدام از این 28 کشور در اتحادیه اروپا برخوردار شوند.

برنامه های اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری – که به نام ویزای طلایی نیز معروف است – برای کشور های قبرس و پرتغال به گرانی گزینه های تابعیت نیستند، متقاضیان می توانند پس از شش سال به پاسپورت پرتغال دست پیدا کنند. نیاز به اقامت فیزیکی در کشور مقصد در برنامه های مختلف متفاوت است: متقاضیان دریافت اقامت قبرس نیاز دارند که حداقل 6 ماه در کشور اقامت کنند، در حالی که کشور پرتغال تنها 7 روز اقامت در سال اول را از متقاضیان انتظار دارد. پرتغال به دارندگان اقامت این کشور اجازه می دهد که پس از 6 سال از دریافت اقامت خود و در صورت واجد شرایط بودن، درخواست تابعیت کنند.

در جدول زیر شما میتوانید برنامه های تابعیت و اقامت از طریق سرمایه گذاری کشورهای اروپای و کارائیب را که به فرزندان 25 سال یا بزرگتر اجازه شامل شدن در پرونده می دهند، مشاهده نمایید.                         اروپاحداقل سرمایه گذاری*

نوع برنامه

سن وابسته

کشور

2 میلیون یورو

تابعیت از طریق سرمایه گذاری

تا 28 سال

قبرس

330 هزار یورو

اقامت از طریق سرمایه گذاری

تا 25 سال

قبرس

350 هزار یورو

اقامت از طریق سرمایه گذاری

تا 25 سال

پرتغال


                     کارائیب100 هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی

تابعیت از طریق سرمایه گذاری

تا 25 سال

دومینیکا**

200 هزار دلار آمریکا

تابعیت از طریق سرمایه گذاری

تا 26 سال

گرانادا

250 هزار دلار آمریکا

تابعیت از طریق سرمایه گذاری

تا 30 سال

سنت کیتس و نویس


* حداقل مبلغ سرمایه گذاری شامل هزینه های اضافی برای همسر و وابستگان (بدون در نظر گرفتن سن) و هزینه بررسی پرونده توسط دولت که به تعداد و سن وابستگان بستگی دارد نمی شود.

** تعریف کشور دومینیکا از یک وابسته بالغ بدین گونه است:

  • فرزند متقاضی اصلی بین سن های 18 تا 25 سال که به صورت تمام وقت مشغول تحصیل در یک موسسه تحصیلات عالی بوده و کاملا توسط متقاضی اصلی حمایت می شود.

  • دختر مجرد متقاضی اصلی که زیر 25 سال سن داشته و کاملا تحت حمایت متقاضی اصلی است و با او زندگی می کند.

نتیجه 

به عنوان یک قاعده کلی، پرسیدن سوالات اساسی که در این مطلب به آنها اشاره شده است ، بدون نظر گرفتن اینکه قصد دارید وابستگانی در فرم درخواست خود وارد کنید یا نه، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در کنکاش ما تمام متقاضیانی که در جستجوی برنامه های اقامت یا تابعیت از طریق سرمایه گذاری هستند را تشویق می کنیم که تحقیقات لازم و مناسب بر اساس نیازهای و انتظارات خود و خانواده شان را انجام دهند.

برای مشتریان احتمالی/بالقوه که می خواهند افراد وابسته 24 ساله یا بزرگتر را در فرم درخواست خود وارد کنند، گزینه های برنامه ها به تعدادی کشورهای اروپایی و کشورهای منطقه کارائیب محدود می شوند که هر برنامه دارای تعدادی مزیت ها (و همچنین معایب) در گزینه های اقامت و تابعیت می باشد. اگر در مورد وارد ساختن وابستگان بالغ در فرم درخواست مهاجرت خود سوالی دارید، همین امروز با تیم ما تماس بگیرید تا درباره گزنیه های موجود برای شما مشاوره شوید.

اگر فرزندان شما واجد شرایط ذکر شده در این مقاله در رابطه با وابستگان بالغ نیستند،  ممکن است باز هم بتوانند از طریق درخواست شخصی خودشان به شما بپیوندند.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش