سنت کیتس و نویس در مقام اول بهترین برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری

سنت کیتس و نویس در مقام اول بهترین برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاریدر رده بندی ای که ماه گذشته توسط Financial Times منتشر شد، کشورهای مشترک المنافع دومینیکا و سنت کیتس و نویس به عنوان دو برنامه برتر در میان برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان شناخته شدند.

در رده بندی ای که ماه گذشته توسط Financial Times منتشر شد، کشورهای مشترک المنافع دومینیکا و سنت کیتس و نویس به عنوان دو برنامه برتر در میان برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان شناخته شدند.

در واقع کشورهای کاراییب در حال حاضر 5 رتبه برتر را در بین 12 برنامه اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم که در اروپا و جنوب شرق آسیا موجود هستند، دارا هستند. CBI Index که برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری را بر اساس شرایطی از جمله هزینه ها و نحوه پردازش بررسی و رتبه بندی می نماید، به برنامه دومینیکا به دلیل مبلغ پایین سرمایه گذاری و پردازش سریع پرونده، امتیاز 90 از 100 را اعطا کرد و سنت کیتس و نویس با امتیاز 88 در رتبه دوم قرار گرفت.

گرچه امتیاز دومینیکا اندکی بالاتر بود، CBI Index اظهار کرد که مبالغ سرمایه گذاری برنامه تابعیت سنت کیتس و نویس بالاتر است و این برنامه به دلیل شفافیت و اعتبارش به جایگاه بالایی در جهان دست یافته است. برنامه کشور گرانادا با اختلاف اندکی با امتیاز 85 در رده بعدی قرار گرفت و پس از آن آنتیگوا و باربودا و سنت لوسیا به ترتیب امتیاز 78 و 76 را کسب نمودند.

علاوه بر فاکتورهای هزینه و بی نقصی، CBI Index عوامل دیگری را نیز درباره برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی قرار داد، از جمله آزادی سفر، سهولت پردازش، استاندارد زندگی، بررسی صحت اطلاعات، مدت زمان اعطای تابعیت، سفر اجباری یا اقامت اجباری.

در شاخه سفر اجباری یا اقامت اجباری در گزارش CBI Index، دومینیکا، سنت کیتس و نویس، گرانادا و سنت لوسیا همگی امتیاز کامل کسب نموند. در حال حاضر، برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای کاراییب ( به استثناء آنتیگوا و باربودا) متقاضیان را برای اخذ یا حفظ تابعیت خود، ملزم به سفر یا اقامت اجباری در این کشورها نمی کنند. در شاخه مدت زمان اعطای تابعیت، سنت کیتس و نویس بالاترین امتیاز را کسب کرد و در شاخه سهولت پردازش، دومینیکا، آنتیگوا و باربودا، سنت کیتس و نویس و گرانادا بالاترین امتیازها را به خود اختصاص دادند. در شاخه بررسی صحت اطلاعات، به سنت کیتس و نویس و دومینیکا امتیاز کامل تعلق گرفت.

نتایج این رده بندی باعث ایجاد تعجب نمی شود زیرا رهبران دولت ها و مدیران واحدهای اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای کاراییب گام های بزرگی در جهت بهبود شفافیت و تقویت همکاری میان برنامه های تابعیت و پاسپورت دوم این جزایر برداشته اند.

در حالی که میزان آزادی سفری که برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای کاراییب به دارندگان پاسپورت خود ارائه می کنند، به اندازه همتایان اروپایی آنان نیست (امکان سفر بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود با پاسپورت کشورهای منطقه کاراییب بین 120 الی 133 کشور است و در مقابل، دارندگان پاسپورت های اروپایی به بیش از 150 کشور جهان دسترسی دارند)، اخذ پاسپورت دوم از یکی از جزایر کاراییب به دلایل زیادی به سرعت تبدیل به انتخاب برتر در بازار جهانی اخذ تابعیت و اقامت شده است.

دلیل اول این است که برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای کاراییب از نظر مبالغ سرمایه گذاری چنان مقرون به صرفه هستند که برنامه های مشابه توان رقابت با آنان را ندارند: دومینیکا و سنت لوسیا با انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 100 هزار دلار آمریکا تابعیت و پاسپورت خود را طی حدود 3 ماه به متقاضیان اعطا می نمایند. با مبلغ 200 هزار دلار، سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنان می توانند تابعیت آنتیگوا و باربودا یا گرانادا را به دست آورند، در حالی که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در برنامه سنت کیتس و نویس 250 هزار دلار است. در مقایسه با برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای اروپایی که مبلغ سرمایه گذاری آنان بین 1.15 الی 10 میلیون یورو است، برنامه های کشورهای کاراییب بهترین گزینه برای افرادی هستند که به دنبال روش های مهاجرتی اقتصادی تر هستند.

دلیل دوم اینکه زمان پردازش پرونده ها در کلیه برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای کاراییب بطور متوسط 2 الی 4 ماه است، در حالی که این زمان برای برنامه های مشابه اروپایی 12 ماه و بیشتر به طول می انجامد. این مساله به ویژه برای افرادی مهم است که شرایط آنان ایجاب می کند به روش های مهاجرتی سریع تر روی آورند، از جمله اتباع خارجی که در کشورهای درگیر با بحران های سیاسی یا اقتصادی اقامت دارند.

و دلیل آخر این که متقاضیان برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا، سنت کیتس و نویس، گرانادا و سنت لوسیا اجباری به اقامت فیزیکی در این کشورها قبل یا پس از اعطای تابعیت ندارند. همانگونه که قبلا ذکر شد، آنتیگوا و باربودا تنها کشور حوزه کاراییب است که متقاضیان موفق را ملزم به اقامت 5 روزه در این جزایر دوگانه طی یک دوره زمانی 5 ساله می نماید.

دلایل مذکور تنها بخشی از دلایل متعددی هستند که برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از کشورهای کاراییب را در میان برترین گزینه های موجود در سراسر جهان قرار داده اند، از جمله مقرون به صرفه بودن، زمان پردازش سریع و عدم نیاز به حضور فیزیکی در این کشورها برای متقاضیان و خانواده های آنان. چنانچه مایل به اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از یکی از کشورهای کاراییب هستید، با دفتر کنکاش تماس حاصل نمایید تا با مشاوران ما گزینه های مناسب برای خود و خانواده تان را بررسی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری سنت کیتس و نویس، گراناداو دومینیکالطفا با کارشناسان کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش