تغییرات در پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ژانویه 2017

تغییرات در پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ژانویه 2017سازمان خدمات مرزها و اتباع خارجی پرتغال، آژانسی دولتی است که مسئول بررسی پرونده های درخواست متقاضیان برای مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد و به نام "ویزای طلایی" شناخته می شود که روش های جدید برای این روند اتخاذ کرده، که تاثیر اصلی این تغییرات در پروسه درخواست اولیه برای سرمایه گذاری محسوس است.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


سازمان خدمات مرزها و اتباع خارجی پرتغال (SEF)، اداره دولتی که مسئول بررسی پرونده های درخواست متقاضیان برای مجوز اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری است و به نام "ویزای طلایی" شناخته می شود، روش های جدید برای این روند اتخاذ کرده است که تاثیر اصلی این تغییرات در پروسه درخواست اولیه برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک محسوس است.

خبر خوب: پردازش سریعتر درخواست ها

خبر خوب این است که بر اساس قوانین جدید که در ژانویه 2017 منتشر شدند، انتظار می رود که روند بررسی پرونده های متقاضیان اقامت سرمایه گذاری پرتغال تسهیل شده و در نتیجه چارچوب زمانی پردازش به حداکثر زمان مجاز تحت قانون یعنی 90 روز برای درخواست اولیه و 60 روز برای تمدید تقاضا کاهش پیدا کند. در پیامد رسوایی هایی که در نوامبر 2014 دامنگیر رییس سازمان SEF شده بود، این محدودیت های زمانی از ابتدای سال 2015 مورد بی توجهی قرار گرفته بودند. تغییراتی که در نتیجه این وقایع به وجود آمدند بیشتر با هدف ممانعت از وقوع موارد مشابه تنظیم و اجرا شده اند.

خبر بد: دیگر امکان خرید ملک و ارسال درخواست طی یک سفر وجود ندارد

خبر بد این است که طبق قوانین جدید، درخواست های اقامت سرمایه گذاری پرتغال تنها می توانند به صورت همزمان و به همراه سایر مدارک از جمله شواهد مستند دال بر اینکه حداقل میزان سرمایه گذاری انجام شده است، ارسال شوند. این مسئله برای موارد سرمایه گذاری در دارایی های مالی مشکل خاصی ایجاد نمی کند ولی احتمال بروز مشکلات در مورد سرمایه گذارانی که به دنبال خرید املاک هستند وجود دارد زیرا از این پس امکان بررسی درخواست اولیه در طول سفر کوتاه مدت به پرتغال که پیش از این روند معمول بود، وجود ندارد. در واقع، با توجه به نیاز به حضور فیزیکی متقاضی اصلی برای شروع روند بررسی، امکان بازدید از املاک، انتخاب و خرید ملک مورد نظر و آماده سازی سند خرید و ثبت مورد نیاز برای ارسال در کمتر از 5 هفته وجود ندارد.

راه حل: دو مسافرت انجام دهید، غیر حضوری ملک بخرید یا در دارایی های مالی سرمایه گذاری کنید

راه حل آشکار این است که متقاضی اصلی در ابتدا به پرتغال سفر کرده و به بازدید املاک و انتخاب یک گزینه بپردازد. از این طریق ملک می تواند توسط وکیل متقاضی و از طرف او خریداری شود و هنگامی که تمام کارهای پرونده مرتب شد، متقاضی اصلی می تواند سفری به پرتغال داشته باشد تا پروسه بررسی درخواست را آغاز نماید. اعضای خانواده متقاضی می توانند در این سفر او را همراهی کرده و در پروسه انگشت نگاری در اداره مهاجرت پرتغال شرکت کنند و یا اینکه می توانند این پروسه را پس از تایید پرونده و پیش از صدور کارت های اقامت انجام دهند.

راه حل دوم این است که ملک بدون بازدید انتخاب شود که در این حالت سرمایه گذار می تواند ابتدا درخواست یک ارزیابی مستقل توسط یک کارشناس معتبر نماید.

جایگزین سوم سرمایه گذاری دو مرحله ای می باشد. سرمایه گذار روند را با انتقال 1 میلیون یورو به پرتغال شروع کرده و پس از تایید درخواست اولیه برای ویزا، سرمایه گذاری به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تغییر می کند و ما به التفاوت هزینه سرمایه گذاری به سرمایه گذار باز گردانده می شود.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذاقامت پرتغال از طریق خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش