اقامت اروپا

اقامت اروپابرنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری شامل خرید ملک و اوراق قرضه، شرط حضور ندارند و متقاضی با حفظ سرمایه گذاری می تواند برای همیشه اقامت خود را حفظ کند.اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، پروسه ای است که متقاضیان می توانند در عوض سرمایه گذاری در اقتصاد یک کشور، اقامت دائم آن کشور را بدست آورند. در این روش نسبت به روش های دیگر، اقامت دائم زودتر اعطا می شود.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری محدود به یک سری از کشورهای اروپا است که معمولا از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه به متقاضی اعطا می شود. معمولا دارندگان اقامت در کشورهای اروپایی که اقامت خود را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند، ملزم به رعایت حضور فیزیکی طولانی مدت در اروپا نیستند و می توانند تنها با حفظ سرمایه گذاری برای همیشه اقامتشان را تمدید کنند.

 نکته قابل توجه دیگر این است که خیلی افراد تصور می کنند فرضا اگر اقامت کشور یونان را داشته باشند می توانند در اسپانیا زندگی کنند، اما قانون این اجازه را نمی دهد. شما از هر کشور اروپا که اقامت داشته باشید تنها در همان کشور می توانید زندگی کنید اما چنانچه آن کشور یکی از کشورهای عضو شنگن باشد، قادر خواهید بود بدون نیاز به دریافت ویزا به دیگر کشورهای عضو شنگننیز سفر کنید.

 این اقامت می تواند به صورت اقامت موقت باشد که منجر به اقامت دائم  می شود و یا می تواند بلافاصله با اقامت دائم آغاز شود. برنامه هایی که اقامت موقت ارائه می دهند، معمولا نیاز دارند که سرمایه گذار برای تمدید اقامت، سرمایه گذاری را برای مدت مشخصی حفظ کند تا به سرمایه گذاران اجازه دهند پس از یک دوره زمانی خاص و با برآورده ساختن شرایط خاصی اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند. 

برنامه هایی که از ابتدا اقامت دائم اعطا می کنند، نیاز به حفظ سرمایه گذاری برای مدت مشخص دارند، اما حق اقامت آنها محدود به سالهای مشخصی نخواهد بود. کسانی که از ابتدا اقامت دائم دریافت می کنند، اغلب به سرعت شهروندی را کسب می کنند.

چرا مردم در برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری شرکت می کنند؟

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت شامل امنیت شخصی و افزایش آزادی حرکت وجود دارد. اقامت دائم دنیای جدیدی را برای سرمایه گذاران متمول فراهم می کند.

امنیت

اخذ اقامت دائم در یک کشور پایدار و امن در شرایط ناامن جهانی برای روز مبادا بسیار مفید است. این اقامت برای سرمایه گذاران و خانواده آن ها بسیار ارزشمند است.

آزادی حرکت جهانی

بسیاری از پاسپورت ها آزادی حرکت خاصی اعطا نمی کنند و شهروندان را ملزم به اخذ ویزا برای سفر به کشور های دیگر می کنند. اقامت دائم می تواند شرایط ویزایی جدیدی را برای افراد فراهم سازد. برای مثال، پاسپورت چین حق سفر بدون ویزا به تنها 58 کشور جهان را دارد و این در حالی است که اخذ اقامت اروپا از کشور های حوزه شنگن حق سفر بدون ویزا به تمامی دیگر کشور های حوزه شنگن (شامل 26 کشور) را فراهم می کند. حق سفر بدون ویزا به معنای از دست نرفتن هزینه و زمان در پروسه اخذ ویزا است.

کسب و کار

با اخذ اقامت دائم کشور های اروپایی، فرصت های جدیدی برای تجارت آزاد در اروپا فراهم می شود.

مدیریت مالیات

اخذ اقامت دائم می تواند به بهبود شرایط مالیاتی نیز کمک کند. برای مثال، بلغارستان دارای پایین ترین نرخ مالیات در اروپا است. این مسئله به سرمایه گذاران کمک می کند تا شرایط بهتری برای خود فراهم کنند.

خانواده

در بیشتر برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، با سرمایه گذاری متقاضی اصلی، اعضای خانواده وی می توانند برای اخذ اقامت اقدام کنند. این مسئله موجب بهبود سبک زندگی خانوادگی متقاضی می شود.

تحصیلات

تحصیلات پایه و اساس زندگی موفق به عنوان یک شهروند جهانی است. سرمایه گذاری در برنامه های اقامتی درهای جدیدی برای تحصیل فرزندان در بهترین مدارس جهان فراهم می کند.

برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری چه منافعی برای کشور های میزبان دارد؟

کشور هایی که دارای برنامه های سرمایه گذاری هستند، سرمایه تزریق شده به کشور را وارد پروژه های فرهنگی و اقتصادی کشور می کنند. در واقع در صورت عدم ورود سرمایه خارجی به یک کشور، این برنامه ها معرفی می شوند تا اقتصاد آن کشور را بهبود ببخشند.

کدام کشور ها دارای برنامه سرمایه گذاری هستند؟

پرتغال
500,000 یورو
اسپانیا
500,000 یورو
مالتا
25,000 یورو
بلغارستان
511,292 یورو
یونان
250,000 یورو
انگلستان
2,000,000 پوند


شرکت مهاجرتی کنکاش  تنها از روش های سرمایه گذاری شامل خرید ملک و اوراق قرضه اقدام می کند و معرفی روش های تمکن مالی و ثبت شرکت تنها برای کسب اطلاعات بیشتر شما است.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اقامت اروپا سرمایه گذاری خرید ملک

برنامه های اقامتی که می توان از طریق خرید ملک در آنها اقامت  کسب کرد شامل اقامت پرتغال و اقامت یونان می باشد. به این ترتیب نه تنها در یک کشور اروپایی با خرید ملک سرمایه گذاری انجام می دهید و مالک ملک خود خواهید بود، بلکه در یک کشور عضو شنگن و اتحادیه اروپا نیز اقامت کسب خواهید کرد. هیچ کدام از کشورهای نامبرده به منظور حفظ اقامت نیازی به حضور فیزیکی طولانی مدت ندارند اما در میان آنها تنها کشور پرتغال است که حتی بدون حضور فیزیکی طولانی مدت می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت از اتحادیه اروپا شود.

برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک از محبوب ترین برنامه های دنیا هستند. برای اقدام در این برنامه ها متقاضی نیاز به اثبات سابقه مدیریت و امتحان زبان ندارد و بر خلاف برخی برنامه ها مخصوصا برنامه های اقامتی کانادا و آمریکا، این برنامه ها بسیار سریع و معمولا در مدت حدودا 3 تا 6 ماه به نتیجه می رسند.

به منظور اخذ اقامت از کشور پرتغال متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500,000  یورو خریداری کند و یا ملکی با قدمت بالای 30 سال که در حال بازسازی است را به قیمت 350,000 یورو خریداری کند.

به منظور اخذ اقامت از کشور یونان متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 250,000 یورو خریداری کند.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید اوراق قرضه

اقامت اروپا اوراق قرضه

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید اوراق قرضه  هم یک گزینه بسیار پر طرفدار است چرا که متقاضیان می توانند اوراق قرضه دولتی خریداری کنند که یک سرمایه گذاری امن و بدون ریسک محسوب می شود. 

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی یک روش برای مهاجرت به اروپا است. در این روش متقاضی باید اثبات کند که تمکن مالی لازم برای حمایت مالی خود و خانواده را دارد. حداقل میزان سرمایه متقاضی اصلی طبق قانون هر کشور متفاوت است. با اخذ اقامت از این روش، متقاضی موظف به حضور در کشور مقصد به مدت حداقل 6 ماه در سال است و در این مدت حق کار کردن در آن کشور را ندارد. در حقیقت، متقاضی مانند یک توریست دائمی باید در کشور مقصد زندگی کند، سرمایه خود را به آن کشور تزریق کند و به هیچ وجه هیچ گونه درآمدی از آن کشور نداشته باشد. اقامتی که از این روش به دست می آید، یک ساله است و امکان درخواست برای تمدید سالیانه آن وجود دارد. اگر شخصی بتواند 5 سال متوالی اقامت را تمدید کند، می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند. اما مشکلی که وجود دارد این است که معمولا این اقامت را نمی شود 5 سال تمدید کرد و  درخواست متقاضیان رد می شود. در نتیجه این روش، روشی مطمئن برای برنامه ریزی آینده خانواده نیست و فقط به عنوان برنامه ای موقت در نظر گرفته می شود.

اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

گزینه ثبت شرکت برای افراد خارجی در حقیقت برای کسانی است که به دنبال توسعه کسب و کار خود در کشور های اروپایی هستند. افرادی که واقعا به دنبال ثبت شرکت هستند، اصولا به دنبال اخذ اقامت نیستند. با این حال برخی از شرکت های مهاجرتی برای جذب مشتری این روش را به متقاضیان اخذ اقامت معرفی می کنند. در این روش با ثبت شرکت برای متقاضی و در صورت رضایت افسر مهاجرتی، اقامت یک ساله اعطا می شود. اما مشکلات زیادی در این راه وجود دارد. اول اینکه افسران مهاجرتی افرادی به شدت خبره هستند و تشخیص واقعی بودن شرکت و هدف متقاضی برای آن ها سخت نیست. دوم، در صورتی که افسر مهاجرتی با درخواست متقاضی موافقت کند و متقاضی موفق به اخذ اقامت یک ساله شود، اما نتواند درآمد زایی کند و قادر به پرداخت مالیات نباشد، اقامت او برای سال دوم تمدید نخواهد شد. علاوه بر این دو مسئله، در بسیاری از موارد، حتی در صورتی که متقاضی بتواند مالیات را پرداخت کند، میزان بالای مالیات برای شرکتی که اصلا وجود خارجی ندارد و در نتیجه درآمد زایی نداشته است، از نظر متقاضی معقول نیست و خود او تصمیم می گیرد که انصراف دهد.

 اقامت اروپا با کمترین هزینه

انجل ویزای پرتغال ارزانترین برنامه اخذ اقامت اروپا است. هزینه این برنامه تقریبا نصف برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک است. برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق انجل ویزا ترکیبی از برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری است.

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

آنچه باعث می شود کشورهای اروپایی به ویژه در بازار مهاجرت سرمایه گذاری جذاب باشند، آزادی حرکت است که با اخذ اقامت یا شهروندی اروپا ممکن می شود. به دلیل قوانین و موافقت نامه های بین کشورهای اروپایی، با اخذ اقامت از هر یک از کشورهای اروپایی، در سراسر یا بیشتر نقاط اروپا می توان سفر بدون ویزا داشت. علاوه بر این، کسانی که شهروندی یک کشور عضو اتحادیه اروپا را از طریق سرمایه گذاری  به دست می آورند، توانایی زندگی و کار در هر جای اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

قبل از انتخاب محل سرمایه گذاری، سرمایه گذاران باید نتیجه سرمایه گذاری (اقامت یا شهروندی)، نوع سرمایه گذاری مورد نیاز، زمان پردازش، تعهدات طولانی مدت مورد نیاز برنامه و هر محدودیتی در داشتن تابعیت دوگانه را در نظر بگیرند. بسیاری از کشورهای اروپایی الزام اقامت فیزیکی سرمایه گذار در کشور را ندارند، در حالیکه حقوق و مزایای اقامت قانونی را به آنها اختصاص می دهند، اما در برخی از کشور ها حضور اجباری است. به طور مشابه، بسیاری از کشورها نیازی به دانش زبان ندارند، اما بعضی از کشورها به مهارت های زبان نیاز دارند زیرا سرمایه گذاران از طریق سطح اقامت یا شهروندی پیشرفت می کنند. سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند که آیا  کشور مدنظر، عضو اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن است یا خیر، چرا که این عضویت ها حق سفر و استقرار مطلوبی را ارائه می دهند.

شهروندی اروپا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت اروپا

اعطای شهروندی (تابعیت) به طور مستقیم از طریق سرمایه گذاری در برنامه های اروپایی نادر است. شهروندی با برنامه های سرمایه گذاری معمولا هزینه بیشتری نسبت به برنامه های اقامت دارد و ممکن است به کمک های غیر قابل برگشت به کشور نیاز داشته باشد. سرمایه گذاران در عوض مبلغ سرمایه گذاری بالاتری می توانند به سرعت از امنیت شهروندی بهره مند شوند و از آنجایی که همه کشورها که در حال ارائه شهروندی هستند، عضو اتحادیه اروپا هستند - حق زندگی و کار در هر جای اتحادیه اروپا ممکن می باشد. قبرس تنها کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا است  که مستقیما شهروندی اروپا را اعطا می کند. علاوه بر قبرس، کشور مونته نگرو  (عضو اتحادیه اروپا نیست) که یک کشور اروپایی است، در عوض سرمایه گذاری، شهروندی و پاسپورت را از همان اول اعطا می کند.

در کدام یک از برنامه های اخذ اقامت اروپا، امکان اخذ تابعیت و پاسپورت وجود دارد؟

اکثر برنامه های سرمایه گذاری، برنامه های اقامتی هستند و متقاضی می تواند بدون داشتن دغدغه تنها با حفظ سرمایه گذاری اقامت خود را برای همیشه تمدید کند. 

چنانچه متقاضی به دنبال اخذ پاسپورت از یکی از این کشورهای اروپایی باشد، بهترین انتخاب پرتغال خواهد بود. اخذ تابعیت پرتغال و در نتیجه پاسپورت کشور پرتغال تنها بعد از 5سال و تنها با حضور فیزیکی یک هفته در سال در کشور پرتغال امکان پذیر است. البته باید امتحان زبان پرتغالی بدهید که  انتظار می رود در سطح ابتدایی به زبان پرتغالی آشنایی داشته باشید.

برای اخذ پاسپورت از یونان باید 10 سال در این کشور زندگی کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک و اوراق قرضه با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش