مالیات در پرتغال

مالیات در پرتغالقابل توجه متقاضیان اخذ اقامت پرتغال - هر فردی که در 5 سال گذشته مالیاتی، مقیم پرتغال نبوده است می تواند موفق به اخذ اقامت پرتغال تحت قانون مالیات بر ساکنین غیر پرتغالی شود، در این صورت به مدت ده سال از پرداخت مالیات بر درامد خارجی معاف خواهد بود. فرد چه در سال اقدام و چه در سالهای آتی باید به مدت 183 روز در سال در پرتغال اقامت داشته باشد.

مالیات در پرتغال

اطلاعات مالیاتی در پرتغال

خبر خوب برای افرادی که به دنبال نقل مکان به پرتغال هستند این است که به در آمدهای خارج از پرتغال آنان مالیات تعلق نمی گیرد.

مالیات بر درآمد در پرتغال

درآمد به دست آمده در خود پرتغال با این حال مشمول مالیات می شود با نرخ 14.5% بر 7000 یورو اول و 48% بر درآمد های بالای 80 هزار یورو. علاوه بر این مبالغ یک اضافه بهای 3.5 درصدی نیز در چند سال اخیر، و یک اضافه بهای 2.5 درصدی هم بستگی بر درآمده های بالای 80 هزار یورو نیز اضافه شده است که برای درآمده های بالای 250 هزار یورو به 5% نیز می رسد. یک فهرست طویل از کمک هزینه های مالیاتی مانند یک کسری کلی، کسری هزینه های درمانی، کسری بیمه عمر و سلامت، و هزینه های تحصیلی از مبلغ مالیات کسر می شوند.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در پرتغال 25% است.

مالیات بر ساکنین غیر  پرتغالی

هر فردی که در 5 سال گذشته مالیاتی،  مقیم پرتغال نبوده است می تواند موفق به اخذ اقامت پرتغال تحت قانون مالیات بر ساکنین غیر پرتغالی شود، در این صورت به مدت ده سال از پرداخت مالیات بر درامد خارجی معاف خواهد بود.
برای واجد شرایط این معافیت مالیاتی، فرد چه در سال اقدام و چه در سالهای آتی آن باید به مدت 183 روز در سال در پرتغال اقامت داشته باشد (چه 183روز پشت سر هم و چه در فواصل) . متقاضیان همچنین باید تا 31 دسامبر سالی که تقاضای این معافیت مالیاتی را میکنند، اقامت دائم پرتغال را اخذ کرده باشند و نشان دهند که قصد دارند در پرتغال زندگی کنند.

همچنین بر طبق قانون، نرخ مالیات بر درآمد فردی برای هر نوع کار در پرتغال با تخصص های خاصی که توسط دولت پرتغال فهرست شده اند (مانند مدیران شرکت ها، حسابداران، متخصصان IT، مهندسان، معماران، مشغولین به حرفه های مرتبط با پزشکی) باید 20% مالیات بر در آمد (به علاوه اضافه بها های قید شده در بالا) پرداخت کنند. پروسه دریافت معافیت از مالیات طبق قانون مالیات بر ساکنین غیر بومی شامل ثبت درخواست و مشمولیت در یک دفتر مالیات محلی و ارائه اطلاعات و مدارک مورد نیاز می باشد.

در کشور پرتغال هیچگونه مالیاتی به ارث تعلق نمی گیرد؛ اگر شما ملکی را اجاره کنید نیز نیازی به پرداخت مالیات بر ثروت نخواهد بود. اما چنانچه مالک ملکی باشید یک مالیات سالانه به شما تعلق خواهد گرفت.

مالیات بر فروش در پرتغال

مالیات بر فروش بسته به نوع محصول و خدمات در سطح کشور تعیین میگردد. نرخ مالیات بر فروش بالا بوده و از 0 تا 6% برای محصولات اولیه تا 23% برای محصولات و خدمات حرفه ای متغیر است.  

ثبت مالیات در پرتغال

پروسه بازپرداخت مالیات در پرتغال به نسبت ساده بود و به صورت آنلاین قابل انجام است، با این حال محدودیت هایی در سیستم های کامپیوتری کشوری و دسترسی آنلاین به سامانه ها در اوایل و اواخر دوره پرداخت مشاهده شده است. به شما توصیه می شود که در سال اول پرداخت مالیات خود از خدمات حرفه ای و توصیه های متخصصان در امر مالیات یا حسابدارها بهره بگیرید. از آن پس با کمک پرتال کمک رسان و چند زبانه وزارت دارایی کشور، شما قادر خواهید بود که پرداخت های سالیانه مالیات خود را انجام دهید.

مالیات برای دارندگان ویزای طلایی پرتغال

اتباع کشورهای خارجی که از مزیت برنامه محبوب اخذ اقامت از طریق ویزای طلایی پرتغال بهره می برند، همچنین از مزیت کسری های مالیات بر درآمد نیز بهره مند خواهند شد. درآمد به دست آمده در پرتغال ملزم به پرداخت 20% مالیات برای دارندگان ویزای طلایی است، ولی سود سهام، بهره، و افزایش سرمایه از مالیات معاف هستند. افراد واجد اخذ ویزای طلایی ملزم به هزینه نیم میلیون یورو یا بیشتر در خرید ملک، سرمایه گذاری یک میلیون یورو در کشور پرتغال، یا شروع یک کسب و کار محلی که 10 موقعیت شغلی ایجاد میکند هستند. متقاضیان کافی است تنها 7 روز در سال اول و 14 روز در دو سال آتی درکشور پرتغال اقامت داشته باشند، و افراد خانواده آنها نیز مجاز به همراهی فرد هستند. مجوز اولیه اقامت مدت 5 سال اعتبار دارد، بعد از 5 سال اول شخص می تواند درخواست اقامت دائم دهد. پس از 6 سال نیز فرد می تواند برای اخذ تابعیت کشور پرتغال اقدام کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در تماس تماس حاصل فرمایید.مطالب مرتبط با مالیات در پرتغال

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (برنامه گلدن ویزا) - مواردی که باید بدانید هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال مقایسه ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال آفتابی و پیشرفته: لیسبون، پرتغال ‌آمار و ارقامی در مورد پرتغال اخذ اقامت پرتغال - گذشته رمانتیک و آینده نوید بخش پرتغال در صدر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و اقامت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هم اقامت پرتغال را به دست آورید و هم سود کنید پرتغال بالاترین رتبه در کیفیت زندگی برای مهاجران رونق برنامه های اخذ پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای مهاجرت به پرتغال تغییرات در پروسه ویزای طلایی پرتغال در ژانویه 2017 پرتغال سومین کشور امن جهان است ده دلیلی که پرتغال را تبدیل به بهترین گزینه مهاجرت می کند اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال اقامت پرتغال: بهترین مکان دنیا برای زندگی و بازنشستگی پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی صدور مجوز اقامت پرتغال به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو، پرتغال پاسخ به مهمترین پرسش ها در مورد ویزای طلایی پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال در مسیر موفقیت بیشتر آشنایی با پرتغال سال 2017 سالی طلایی برای برنامه ویزای طلایی پرتغال خریداران ملک در پرتغال شاهد افزایش قیمت ملکشان هستند. خرید ملک برای اجاره در اسپانیا و پرتغال اخذ ویزای طلایی پرتغال با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک هزینه ی زندگی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال الگاروه، پرتغال مالیات در پرتغال نقل مکان به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش