مالیات در پرتغال

مالیات در پرتغالقابل توجه متقاضیان اخذ اقامت پرتغال - هر فردی که در 5 سال گذشته مالیاتی، مقیم پرتغال نبوده است می تواند موفق به اخذ اقامت پرتغال تحت قانون مالیات بر ساکنین غیر پرتغالی شود، در این صورت به مدت ده سال از پرداخت مالیات بر درامد خارجی معاف خواهد بود. فرد چه در سال اقدام و چه در سالهای آتی باید به مدت 183 روز در سال در پرتغال اقامت داشته باشد.

شرایطی مالیاتی پرتغال برای افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال دارند

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

اطلاعات مالیاتی در پرتغال

خبر خوب برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و سپس مهاجرت به پرتغال هستند این است که به در آمدهای خارج از پرتغال آنان مالیات تعلق نمی گیرد.

مالیات بر درآمد در پرتغال

درآمد به دست آمده در خود پرتغال با این حال مشمول مالیات می شود با نرخ 14.5% بر 7000 یورو اولیه و 48% بر درآمد های بالای 80 هزار یورو. علاوه بر این مبالغ یک اضافه بهای 3.5 درصدی نیز در چند سال اخیر، و یک اضافه بهای 2.5 درصدی هم بستگی بر درآمده های بالای 80 هزار یورو نیز اضافه شده است که برای درآمده های بالای 250 هزار یورو به 5 درصد نیز می رسد. یک فهرست طویل از کمک هزینه های مالیاتی مانند یک کسری کلی، کسری هزینه های درمانی، کسری بیمه عمر و سلامت، و هزینه های تحصیلی از مبلغ مالیات کسر می شوند.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در پرتغال 25% است.

مالیات برای ساکنین غیر  پرتغالی

هر فردی که در 5 سال گذشته مالیاتی،  مقیم پرتغال نبوده است می تواند موفق به اخذ اقامت پرتغال تحت قانون مالیات بر ساکنین غیر پرتغالی شود، در این صورت به مدت ده سال از پرداخت مالیات بر درامد خارجی معاف خواهد بود.

برای واجد شرایط بودن برای این معافیت مالیاتی، فرد چه در سال اقدام و چه در سالهای آتی آن باید به مدت 183 روز در سال در پرتغال اقامت داشته باشد (چه 183روز پشت سر هم و چه در فواصل) . متقاضیان همچنین باید تا 31 دسامبر سالی که تقاضای این معافیت مالیاتی را میکنند، اقامت دائم پرتغال را اخذ کرده باشند و نشان دهند که قصد دارند در پرتغال زندگی کنند.

همچنین بر طبق قانون، نرخ مالیات بر درآمد فردی برای هر نوع کار در پرتغال با تخصص های خاصی که توسط دولت پرتغال فهرست شده اند (مانند مدیران شرکت ها، حسابداران، متخصصان IT، مهندسان، معماران، مشغولین به حرفه های مرتبط با پزشکی) باید 20% مالیات بر در آمد (به علاوه اضافه بها های قید شده در بالا) پرداخت کنند. پروسه دریافت معافیت از مالیات طبق قانون مالیات بر ساکنین غیر بومی شامل ثبت درخواست و مشمولیت در یک دفتر مالیات محلی و ارائه اطلاعات و مدارک مورد نیاز می باشد.

در کشور پرتغال هیچگونه مالیاتی به ارث تعلق نمی گیرد؛ اگر شما ملکی را اجاره کنید نیز نیازی به پرداخت مالیات بر ثروت نخواهد بود. اما چنانچه مالک ملکی باشید یک مالیات سالانه به شما تعلق خواهد گرفت.

مالیات بر فروش در پرتغال

مالیات بر فروش بسته به نوع محصول و خدمات در سطح کشور تعیین میگردد. نرخ مالیات بر فروش بالا بوده و از 0 تا 6% برای محصولات اولیه تا 23% برای محصولات و خدمات حرفه ای متغیر است.  

ثبت مالیات در پرتغال

پروسه بازپرداخت مالیات در پرتغال به نسبت ساده بود و به صورت آنلاین قابل انجام است، با این حال محدودیت هایی در سیستم های کامپیوتری کشوری و دسترسی آنلاین به سامانه ها در اوایل و اواخر دوره پرداخت مشاهده شده است. به شما توصیه می شود که در سال اول پرداخت مالیات خود از خدمات حرفه ای و توصیه های متخصصان در امر مالیات یا حسابدارها بهره بگیرید. از آن پس با کمک پرتال کمک رسان و چند زبانه وزارت دارایی کشور پرتغا، شما قادر خواهید بود که پرداخت های سالیانه مالیات خود را انجام دهید.

مالیات برای دارندگان ویزای طلایی پرتغال

اتباع کشورهای خارجی که از مزیت برنامه محبوب اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی پرتغال بهره می برند، همچنین از مزیت کسری های مالیات بر درآمد نیز بهره مند خواهند شد. درآمد به دست آمده در پرتغال ملزم به پرداخت 20% مالیات برای دارندگان ویزای طلایی است، ولی سود سهام، بهره، و افزایش سرمایه از مالیات معاف هستند. افراد واجد اخذ ویزای طلایی پرتغال ملزم به هزینه نیم میلیون یورو یا بیشتر در خرید ملک، سرمایه گذاری یک میلیون یورو در کشور پرتغال، یا شروع یک کسب و کار محلی که 10 موقعیت شغلی ایجاد میکند هستند. متقاضیان کافی است تنها 7 روز در سال اول و 14 روز در دو سال آتی درکشور پرتغال اقامت داشته باشند، و افراد خانواده آنها نیز مجاز به همراهی فرد هستند. مجوز اولیه اقامت مدت 5 سال اعتبار دارد، بعد از 5 سال اول شخص می تواند درخواست اقامت دائم پرتغال دهد. پس از آن، فرد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش