مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغالنقل مکان به پرتغال (یا هر کشوری به غیر از کشوری که در آن زندگی می کنید) می تواند یک پروسه پیچیده و پر زحمت باشد. مسائل بی شماری باید برای چنین اقدامی مد نظر قرار بگیرند، ولی بیشتر مواقع تلاش ها در این جهت با رسیدن به کیفیت بالاتر زندگی و با هزینه ی کمتر ثمر بخش می شوند.

مهاجرت به پرتغال پس از اخذ اقامت پرتغال 

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

نقل مکان به پرتغال (یا هر کشوری به غیر از کشوری که در آن زندگی می کنید) می تواند یک پروسه پیچیده و پر زحمت باشد. مسائل بی شماری باید برای چنین اقدامی مد نظر قرار بگیرند – هر چیزی از مراقبت های پزشکی تا هزینه زندگی و شوک فرهنگی – ولی بیشتر مواقع تلاش ها در این جهت با رسیدن به کیفیت بالاتر زندگی با هزینه کمتر ثمر بخش می شوند. و چنین اقدامی همیشه یک ماجراجویی تازه و مهیج است. در کنار چشم انداز بزرگتر تغییر شرایط زندگی با آنچه در تمام طول عمر خود به آن عادت کرده بودید، مسائل کاربردی زیادی نیز وجود دارند که باید به آنها توجه شود.

انتقال اسباب و اثاثیه منزل به پرتغال

بیشتر افرادی که به پرتغال نقل مکان کرده اند یک توصیه اساسی به کسانی که قصد چنین اقدامی دارند می کنند: عجله نکنید. به جای اینکه تمام اسباب و اثاثیه خود را درون کانتینر ریخته و به آن سوی کره زمین بفرستید، سعی کنید اول چند ماه در پرتغال زندگی کنید قبل از اینکه زحمت اسباب کشی را بر خود هموار کنید تا بتوانید شرایط زندگی و وسایلی که ممکن است در آنجا به آنها نیاز پیدا کنید را شناسایی کنید. بنابراین تجربه افرادی که قبلا این کار را کرده اند نشان می دهد که در ابتدا هرچقدر که میتوانید سبک تر سفر کنید، شاید تنها با یک یا دو چمدان، تا زمانی که از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید.

افرادی که قصد نقل مکان و اقامت در پرتغال دارند، 12 ماه فرصت دارند که بدون پرداخت مالیات گمرک، اسباب و اثاثیه خود را به پرتغال وارد کنند. وسایلی که مجاز به ورود به پرتغال هستند شامل مبلمان، ملحفه، تجهیزات آشپزخانه، لباس و سایر وسایل شخصی، وسایل الکترونیک و کامپیوتری می باشد. باید توجه کنید که کانتینر های شما قبل از بارگیری شدن باید دارای یک مجوز بار از کنسولگری پرتغال باشند. این مدرک به شما کمک می کند که در گمرک به راحتی به وسایل خود دسترسی پیدا کنید.

لوازم خانه در پرتغال

پریز های برق در بیشتر خانه های پرتغال 220 تا 240 ولت برق را منتقل می کنند، به این معنی که وسایل الکتریکی که در آمریکای شمالی خریداری شده اند و با 110 ولت کار می کنند بدون مبدل کاهش دهنده جریان برق در پرتغال کارآیی ندارند.

موارد استثنا به قاعده بالا شامل کامپیوتر و سایر وسایل کوچک الکترونیکی که می توانند با آداپتور با هر پریزی کار کنند، می باشد. پریز های برق در پرتغال نیز با پریز برق های کشور شما ممکن است متفاوت باشد و شما ممکن است برای استفاده از آنها به تبدیل نیاز پیدا کنید. بر روی سیم برق تمامی وسایل برقی شما ولتاژی که دستگاه با آن کار می کند بر روی یک تگ سفید ذکر شده است.

انتقال حیوانات خانگی به پرتغال

حیوانات خانگی می توانند به همراه دارندگان خود و با پاسپورت حیوانات خانگی اتحادیه اروپا به پرتغال وارد شوند. حیواناتی که از یک کشور دیگر اروپایی وارد پرتغال می شوند فقط نیاز به یک گواهی هاری و پاسپورت معتبر دارند، که در تمام مطب های دامپزشکی موجود هستند.

حیواناتی که از کشورهای غیر اروپایی قصد ورود به پرتغال دارند نیز به یک پاسپورت معتبر نیاز داشته و باید قبل از حرکت میکروچیپ شده و گواهی عدم ابتلا به هاری دریافت کنند. همچنین، مقامات پرتغالی به یک گواهی سلامت از یک دکتر حیوانات نیاز دارند که در 10 روز اول ورود شما به پرتغال صادر شده باشد.

نژاد های خاصی از سگ هستند که اجازه ورود به پرتغال ندارند. در میان این نژاد ها می توان از نژاد فیلای برزیلی، استافوردشایر تریر آمریکایی، استافوردشایر بول تریر، دوگو آرژنتینو، توسا اینو ژاپنی، و پیت بول تریر نام برد.

انتقال وسایل نقلیه به پرتغال

بیشتر افرادی که ترک وطن کرده و به پرتغال نقل مکان کرده اند توصیه ای مشابه با تجهیزات خانگی در مورد انتقال اتومبیل به پرتغال دارند : حتی به آوردن یک وسیله نقلیه با خود به پرتغال فکر نکنید. به تمام ماشین هایی که به پرتغال وارد می شوند، مالیات گمرک تعلق میگیرد که اصلا ناچیز نیست.

تازه واردان به پرتغال تا 180 روز نیازی به ثبت وسیله نقلیه خود و اخذ پلاک ماشین پرتغالی ندارند مگر اینکه اقامت دائم پرتغال را داشته باشند. ماشین های وارداتی پیش از ثبت شدن باید طبق استاندارهای جاده ای پرتغال "تایید هویت" شوند، و فرآیند آن می تواند بسیار پیچیده و زمان بر بوده و نیازمند مدارکی مانند گواهینامه مطابقت از کارخانه سازنده وسیله نقلیه و بسته به سن، سازنده و ساختار ماشین مدارکی مشابه باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش