آب و هوا در پرتغال

آب و هوا در پرتغالقابل توجه متقاضیان اخذ اقامت پرتغال - پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است، ولی آب های خنک اقیانوس اطلس آب و هوای بسیار گرم شبه جزیره ایبریا را معتدل تر کرده است. بخش های غربی کشور آب هوای معتدل تر با تابستان های خنک و کم رطوبت دارد، بخش های جنوبی آب و هوایی مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک دارد.

آب و هوای فرح بخش مدیترانه ای در پرتغال

قبل از انتخاب گزینه اخذ اقامت پرتغال، بهتر است در مورد آب و هوای بسیار دل پذیر پرتغال بیشتر بدانید.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


شما آب و هوای پرتغال را در هیچ مکان دیگری در مدیترانه پیدا نمی کنید – معتدل، و بدون هیچ شرایط دمایی طاقت فرسا بر عکس سایر نقاط قاره اروپا. پرتغال یکی از گرمترین کشورهای اروپایی است، ولی آبهای خنک اقیانوس اطلس آب و هوای بسیار گرم شبه جزیره ایبریا را معتدل تر کرده است. بخش های غربی کشور آب هوای دریایی تر، با تابستان های خنک تر و کم رطوبت تر دارند، بخش های جنوبی آب و هوایی مدیترانه های با تابستان های گرم و خشک دارند.

زمستان پرتغال: از دسامبر تا فوریه

تابستان پرتغال: از می تا سپتامبر

دمای هوا در پرتغال

میانگین دمای سالیانه در پرتغال از 8 تا 12 درجه سانتیگراد در بخش های کوهستانی داخلی در شمال، جایی که دما بیشتر به ارتفاع بستگی دارد تا عرض جغرافیایی، تا میانگین دمای سالیانه 20 درجه سانتیگراد در نقاطی مانند حوضچه گوادیا متغیر است. دمای بسیار بالای بیشتر از 40 درجه سانتیگراد در ماههای تابستانی در بخش های جنوبی پرتغال غیر معمول نیست. میانگین رطوبت هوا نیز در طول سال 85% است.

منطقه آلگاروه یکی از بهترین مناطق آب و هوایی در کل اروپا و چه بسی دنیا را دارا است. با داشتن بیش از 3,300 ساعت آفتاب درخشان در سال، آلگاروه بیشترین تابش آفتاب را به نسبت سایر نقاط اروپا دریافت می کند. سایت World Weather Online اعلام کرده است که "آلگاروه از معتدلترین و پایدارترین آب و هوای دنیا برخوردارد است". به طور کلی، پرتغال 2,500 تا 3,200 ساعت آفتاب درخشان در سال دارد، حدود 4 تا 6 ساعت آفتاب در ماههای زمستانی و بین 10 تا 12 ساعت در روز آفتاب در تابستان. کلا، جنوب شرقی پرتغال آفتابی تر از شمال غربی آن می باشد.

دمای اقیانوس در پرتغال

دمای اقیانوس در ساحل غربی پرتغال بین 13 تا 15 درجه سانتیگراد در تابستان متغیر است. در ساحل جنوبی دمای سطح اقیانوس از 15 درجه سانتیگراد در زمستان تا حدود 23 درجه سانتیگراد (برخی مواقع حتی بالاتر) در تابستان در تغییر است.

بارندگی در پرتغال

بارش در پرتغال بسیار مرتبط با عرض جغرافیایی منطقه است، در نتیجه مناطق شمالی قسمت اعظم بارش سالیانه را به خود اختصاص داده است. کوهستان های شمالی حتی تا 126 اینج بارش در سال را مشاهده می کنند، در حالی در مناطق خشک تر جنوبی بارش حدود 12 اینچ در سال می باشد. میانگین بارش سالیانه در سرتاسر کشور 25 اینج در سال می باشد. بارش برف در بخش های شمالی و مرکزی پرتغال معمول است، به خصوص در Vila Real، Braganca، Viseu، و Guarda که دمای زمستان در برخی مواقع به منفی 10 درجه سانتیگراد نیز می رسد. بارش برف در بخش های جنوبی نادر بوده ولی در ارتفاعات این منطقه گاهی اتفاق می افتد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش