سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغالدولت پرتغال برای جذب سرمایه گذاری خارجی با ایجاد مشوق هایی در بخش های خاص و تحت شرایطی خاص، اقداماتی قابل توجه انجام داده است.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از روش های اخذ اقامت دائم پرتغال و تابعیت یا پاسپورت پرتغال، سرمایه گذاری در املاک پرتغال است. در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در پرتغال پرداخته ایم.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

فرصت های طلایی برای سرمایه گذاری در پرتغال

کشور پرتغال در جهت رشد اقتصادی با افزایش رقابت پذیری در ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در دنیای سرمایه گذاری و ساده تر کردن پروسه سرمایه گذاری و کسب و کار در کشور پرتغال، گام های بزرگی برداشته است. به صورتی که در حال حاضر سرمایه گذاری در پرتغال به لطف اصلاحات در قانون رقابت، بازار کار، و سیستم مالیات، بسیار ساده تر شده است. پرتغال در حال حاضر با داشتن ساختار هایی با استاندارد جهانی، نیروی کار متخصص و جوان، محیطی امن و استاندارهای بالا برای حمایت از سرمایه، موقعیتی بسیار ایده آل برای علاقمندان به سرمایه گذاری در اروپا ارائه می کند.

تحت سیستم حقوقی پرتغال، اتباع خارجی مجاز به سرمایه گذاری در تمامی بخش های اقتصادی که سرمایه گذار خصوصی قبول می کنند، هستند. با این حال محدودیت هایی برای سرمایه گذاری در فعالیت های خاص از جمله صنایع دفاع، مدیریت منابع آبی، مخابرات عمومی، راه آهن، نقل و انتقالات دریایی و هوایی (بیشتر صنایعی که حول زیر ساخت های سنگین پرتغال متمرکز هستند)، وجود دارد.

بانک جهانی در مقاله کسب و کار در پرتغال سال 2016 خود، کشور پرتغال را بیست و سومین کشور در میان 189 کشور برای سرمایه گذاری و انجام کسب و کار معرفی کرده است. امتیازات کشور پرتغال در این رده بندی، سادگی آغاز کسب و کار در پرتغال و اجرای قرارداد ها، و نکات منفی آن دریافت پایین اعتبار و پرداخت مالیات است. کسب و کارها در پرتغال اغلب در رابطه با ثبت شرکت، ثبت مالیات، بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده، و صدور محصولات شکایت می کنند. به دلیل اینکه تصمیم گیری های دولتی در کشور پرتغال بسیار متمرکز هستند، اغلب گفته می شود که اخذ مجوز و تاییدیه پر هزینه و وقت گیر می باشد.

مشوق های سرمایه گذاری در پرتغال

دولت پرتغال برای جذب سرمایه گذاری خارجی با ایجاد مشوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در بخش های خاص و تحت شرایطی خاص، اقداماتی قابل توجه انجام داده است. نرخ های مالیاتی شرکت ها کاهش یافته و هم کنون اعتبار مالیاتی تا 25%  به سرمایه گذاران خارجی بسته به منطقه سرمایه گذاری، تعداد شغل های ایجاد شده، و میزان نوآوری های تکنولوژیکی شرکت ها، اختصاص داده شده است. همچنین یک معافیت از مالیات 10 ساله برای افراد غیر پرتغالی  ایجاد شده است. مقامات محلی دولت همچنین برخی مواقع، مشوق هایی جداگانه برای ابتکارات کارآفرینان ارائه می دهند.

سایر اقدامات دولت پرتغال در این زمینه برای جذب سرمایه شامل، سهولت بخشیدن به مقررات کار برای افزایش انعطاف پذیری محیط کار و ایجاد یک رژیم کمکی برای تولیدات قابل توجه می باشد. کشور پرتغال برای مقابله با برداشت منفی از مفهوم نظارت بر قوانین و مقررات، وبسایت "Cutting Red Tape" که اطلاعاتی در مورد اقدامات دولت از سال 2005 برای کاهش روند اداری در اختیار علاقمندان می گذارد و وبسایت "Empresa na Hora" که امکان ثبت شرکت در کمتر از یک ساعت را به متقاضیان می دهد، را راه اندازی کرده است.

به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، پرتغال همچنین واجد شرایط دریافت کمک هزینه های ساختاری و سرمایه گذاری تا سقف 21 میلیارد یورو بین سالهای 2014 تا 2020 می باشد. بخش قابل توجهی از این کمک هزینه ها به کمک به توسعه بخش های روستایی و ابتکارات برای اشتغال قشر جوان پرتغال اختصاص خواهند یافت. اولویت بندی برای این کمک هزینه شامل بهبود کارآفرینی و نوآوری در کسب و کار (بخصوص در تجارت الکترونیکی)، تشویق مبادلات اطلاعاتی و تحقیقاتی میان دانشگاه ها و کسب و کارها، و بهبود تولید محصولات و خدمات قابل معامله می باشد.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در پرتغال

قیمت املاک و مستغلات در پرتغال بعد از بحران سال 2008 به صورت چشم گیری بهبود یافته و در حال جلب توجه سرمایه گذاران بین المللی می باشد. اتباع خارجی تاکنون 80 درصد از کل سرمایه گذاری در املاک تجاری در کشور پرتغال را در سالهای اخیر بر عهده گرفته اند، و از هر 5 ملک مسکونی به فروش رفته در پرتغال یک ملک توسط یک سرمایه گذار خارجی خریداری می شود. قیمت املاک در سال 2015، 3.6% افزایش داشته اند و هم اکنون میانگین قیمت 1,047 یورو برای هر متر مربع دارند. رشد قیمت املاک اول از همه در منطقه شهری لیسبون، و سپس در آمادورا، بارسلوس، Villa Franca de Xira، و پورتو سرعت بیشتری داشته است. هیچگونه محدودیتی بر مالکیت خارجی در پرتغال وجود نداشته و هزینه های انتقال ملک به طور کلی پایین هستند. بازار املاک پرتغال  از برنامه ویزای طلایی پرتغال که به معنای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک می باشد، سود فراوانی داشته است بخصوص با در نظر گرفتن ضعف کنونی یورو در بازار جهانی. 

بازده اجاره، و درآمد اجاره ملک در پرتغال نسبتا خوب بوده، و از 5% تا 6% متغیر است. آپارتمان های کوچک تر سوددهی بیشتری دارند. یک آپارتمان 60 متری در لیسبون 6.4% بازده داشته و آپارتمان هایی با متراژ مشابه در آلگاروه از 3.5% تا 3.8% بازدهی دارند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش