مراقبت های بهداشتی در پرتغال

مراقبت های بهداشتی در پرتغالقابل توجه علاقمندان به اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک - سیستم مراقبت بهداشتی پرتغال از استاندارد بین المللی برخوردار بوده و توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان دوازدهمین(از بین 190کشور) سیستم برتر بهداشتی در بین اعضای اتحادیه ی اروپا در نظر گرفته شده است. گردشگری پزشکی نیز یک صنعت رو به رشد در این کشور است.

هر آنچه لازم است در مورد مراقب های بهداشتی در کشور پرتغال بدانید

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

یکی از مسائل بسیار مهم در انتخاب یک کشور برای مهاجرت، مراقب های بهداشتی در آن کشور است. اگر به دنبال اخذ اقامت پرتغال هستید، بهتر است کمی بیشتر در مورد مراقبت های بهداشتی باکیفیت در پرتغال بدانید.

سیستم مراقبت بهداشتی پرتغال از استاندارد بین المللی برخوردار بوده و توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان دوازدهمین( از بین 190 کشور ) سیستم برتر بهداشتی در بین اعضای اتحادیه ی اروپا در نظر گرفته شده است. گردشگری پزشکی نیز یک صنعت رو به رشد در این کشور است. در حالی که تمام شهرهای بزرگ و کوچک در پرتغال، بیمارستان و تجهیزات مراقبت بهداشتی خیلی خوبی در اختیار دارند. ممکن است تعدادی از مناطق دوردست چندین ساعت با مراکزی که خدمات کامل مراقبتی ارائه می دهند فاصله داشته باشند. کسانی که پرتغال را به عنوان یک مقصد بازنشستگی مد نظر دارند مخصوص کسانی که از ایالات متحده ی آمریکا می آیند قبل از آنکه مهیای سفر بشوند باید درک جامعی از سیستم مراقبتی بهداشتی پرتغال پیدا کنند.

 پرتغال دو سیستم مراقبت بهداشتی مجزا دارد. یک سیستم خدمات بهداشتی عمومی که هزینه های آن توسط مردم تامین می شود(سرویس ناشنال دو سود و یا اس ان اس به زبان پرتغالی) که در دسترس تمام شهروندان است و مشابه دیگر سیستم های مراقبت بهداشتی ملی اروپایی فعالیت می کنند. در کنار این سیستم یک شبکه ی مراقبت بهداشتی خصوصی پولی نیز وجود دارد. شهروندان مقیم اتحادیه ی اروپا و هر کسی که بصورت قانونی در پرتغال کار می کند و به سیستم تامین اجتماعی کمک می کند، از طریق برداشت خودکار از دستمزدشان (به همراه خانواده اش) مجاز هستند که از سیستم بهداشت عمومی به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغی اندک استفاده کنند. 

شهروندان اتحادیه ی اروپا که برای مدت کوتاهی قصد بازدید از پرتغال را دارند، به کارت بیمه ی درمانی اروپایی نیاز پیدا می کنند،کسانی که قصد دارند برای مدت بیشتری در پرتغال بمانند، پس از آنکه به عنوان مقیم توسط فرمانداری محلی ثبت شدند و گواهی اقامت خود را کسب کردند، باید برای شماره شناسه کاربری در سیستم بهداشت و درمان، درخواست بدهند. شهروندانی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند و قصد دارند به پرتغال نقل مکان کنند باید یک نامه از طرف یک پزشک تهیه کنند که در آن قید شده باشد که فرد مذکور از شرایط سلامتی خوبی برخوردار است و هیچ بیماری مسری ندارند و به همراه درخواست ویزایشان ارائه دهند. مدرکی که بیمه ی سلامتی کافی را اثبات کند نیز مورد نیاز است که در قالب یک فاکتور و یا بیانه ی سالانه که نام شرکت بیمه، اسم بیمه کننده، مدت زمان پوشش اعتبار بیمه ای، و زمان ترک کشور پرتغال در آن ذکر شده است، به اداره مهاجرت تحویل داده می شود.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

مراقبت بهداشتی پرتغال در یک نگاه

سیستم مراقبت بهداشتی پرتغال در زمینه ی بیماری ها و شرایط پزشکی بیش از آن که پیشگیرانه باشد واکنشی است. بدین معنی که تاکید بیشتر بر درمان بیماری بعد از اتفاق افتادنش دارند تا اینکه بخواهند در مرحله ی اول  از آن پیشگیری کنند.

پزشک ها عموما منطبق با استانداردهای اروپایی یا آمریکای شمالی آموزش داده می شوند( و شمار زیادی از آنها حتی خود متولد یک کشور خارجی هستند ) و تعداد زیادی از آنها، به خصوص در مقاصد گردشگری، قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند.  با این حال در مناطق روستایی وضع بدین منوال نیست. بیشتر پزشکان وقت خود را بین سیستم مراقبت بهداشتی عمومی و خصوصی تقسیم می کنند.

تعدادی از بیمارستان ها و مراکز درمانی (سنترو دو سود) هم مراقبت بهداشتی دولتی و هم خصوصی ارائه می دهند و انتخاب نوع سیستم خدمات رسانی به بیمار بستگی دارد. این مراکز هم چنین ممکن است زمان عمل جراحی مجزا برای بیماران بخش خصوصی و دولتی داشته باشند. به عنوان یک قانون کلی، اگر از شما خواسته شود که پولی را به عنوان پیش پرداخت بپردازید، شما تحت خدمات بهداشتی پرتغال درمان نشده اید. درمان در سیستم درمان دولتی نیازمند ارجاع از طرف پزشک معالج می باشد.

داروخانه ها در پرتغال

داروخانه ها (فارمسیا) که با صلیب سبز رنگ قابل شناسایی هستند در سراسر پرتغال در دسترس هستند. این داروخانه ها معمولا از 9صبح تا 1 بعدازظهر و 3 تا 7بعداظهر روزهای دوشنبه تا جمعه باز هستند. لیست داروخانه هایی که خدمات 24 ساعته ارائه می دهند در هر داروخانه ی عادی وجود دارد.

به داروهای تجویزی از 15 تا 90درصد یارانه (سوبسید) بر حسب نیاز و کاربردشان تعلق می گیرد و حتی کسانی که از سیستم خدمات درمانی دولتی استفاده می کنند باید مقداری پول برای خرید داروهای تجویزی پرداخت کنند. از آنجایی که داروخانه های واجدشرایط بیشتر داروخانه های پرتغال را مدیریت می کنند بسیاری از داروها را بدون نیاز به نسخه می توان تهیه کرد.

دندانپزشکان در پرتغال

فقط بچه های حدفاصل سنین بین 3 تا 16 سال و مقرری بگیران بالای 65 سال که با سیستم خدمات درمانی دولتی ثبت شده اند به خدمات دندانپزشکی رایگان در پرتغال دسترسی دارند. بقیه ی بزرگسالان از سیستم درمانی دولتی باید هزینه ی کمکی پرداخت کنند یا از خدمات دندانپزشکان بخش خصوصی، که هم گسترده و عمدتا متکی بر استانداردهای آمریکای شمالی است، استفاده کنند. یک مشاوره ی عمومی بین 25 تا 30 یورو و یک تمیز کاری (جرم گیری) دندان بین 65 تا 70 یورو هزینه دارد.


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک می توانید با کارشناسان ما در کنکاش  ​تماس​​​ حاصل نمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش