مراقبت های بهداشتی در پرتغال

مراقبت های بهداشتی در پرتغالقابل توجه علاقمندان به اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک - سیستم مراقبت بهداشتی پرتغال از استاندارد بین المللی برخوردار بوده و توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان دوازدهمین(از بین 190کشور) سیستم برتر بهداشتی در بین اعضای اتحادیه ی اروپا در نظر گرفته شده است. گردشگری پزشکی نیز یک صنعت رو به رشد در این کشور است.

مراقبت بهداشتی با کیفیت در پرتغال

سیستم مراقبت بهداشتی پرتغال از استاندارد بین المللی برخوردار بوده و توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان دوازدهمین(از بین 190کشور) سیستم برتر بهداشتی در بین اعضای اتحادیه ی اروپا در نظر گرفته شده است. گردشگری پزشکی نیز یک صنعت رو به رشد در این کشور است. در حالی که تمام شهرهای بزرگ و کوچک بیمارستان و تجهیزات مراقبت بهداشتی خیلی خوبی در اختیار دارند. ممکن است تعدادی از مناطق دوردست چندین ساعت با مراکزی که خدمات کامل مراقبتی ارائه می دهند فاصله داشته باشند. کسانی که پرتغال را به عنوان یک مقصد بازنشستگی مد نظر دارند مخصوص کسانی که از ایالات متحده ی امریکا می ایند قبل از آنکه مهیای سفر بشوند باید درک جامعی از سیستم مراقبتی بهداشتی پرتغال پیدا کنند. پرتغال دو سیستم مراقبت بهداشتی مجزا دارد. یک سیستم خدمات بهداشتی عمومی که هزینه های ان توسط مردم تامین می شود(سرویس ناشنال دو سود و یا اس ان اس به زبانه پرتغالی) که در دسترس تمام شهروندان است و مشابه دیگر سیستم های مراقبت بهداشتی ملی اروپایی فعالیت می کنند. در کنار این سیستم یک شبکه ی مراقبت بهداشتی خصوصی پولی نیز وجود دارد. شهروندان مقیم اتحادیه ی اروپا و هر کسی که بصورت قانونی در پرتغال کار می کند و به سیستم تامین اجتماعی کمک می کند، از طریق برداشت خودکار از دستمزدشان (به همراه خانواده اش) مجاز هستند که از سیستم بهداشت عمومی به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغی اندک استفاده کنند. 

شهروندان اتحادیه ی اروپا که برای مدت کوتاهی قصد بازدید از پرتغال را دارند، به کارت بیمه ی درمانی اروپایی نیاز پیدا می کنند،کسانی که قصد دارند برای مدت بیشتری در پرتغال بمانند، پس از آنکه به عنوان مقیم توسط فرمانداری محلی ثبت شدند و گواهی اقامت خود را کسب کردند، باید برای شماره شناسه کاربری در سیستم بهداشت و درمان، درخواست بدهند. شهروندانی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند و قصد دارند به پرتغال نقل مکان کنند باید یک نامه از طرف یک پزشک تهیه کنند که در آن قید شده باشد که فرد مذکور از شرایط سلامتی خوبی برخوردار است و هیچ بیماری مسری ندارند و به همراه درخواست ویزایشان ارائه دهند. مدرکی که بیمه ی سلامتی کافی را اثبات کند نیز مورد نیاز است که در قالب یک فاکتور و یا بیانه ی سالانه که نام شرکت بیمه، اسم بیمه کننده، مدت زمان پوشش اعتبار بیمه ای، و زمان ترک کشور پرتغال در آن ذکر شده است، به اداره مهاجرت تحویل داده می شود.


اقامت پرتغال- سرمایه گذاری- خرید ملک

مراقبت بهداشتی پرتغال در یک نگاه

سیستم مراقبت بهداشتی پرتغال در زمینه ی بیماری ها و شرایط پزشکی بیش از ان که پیشگیرانه باشد واکنشی است بدین معنی که تاکید بیشتر بر درمان بیماری بعد از اتفاق افتادنش دارند تا اینکه بخواهند در مرحله ی اول  از آن پیشگیری کنند.

پزشک ها عموما منطبق با استانداردهای اروپایی یا آمریکای شمالی آموزش داده می شوند( و شمار زیادی از آنها حتی خود متولد یک کشور خارجی هستند) و تعداد زیادی از آنها، به خصوص در مقاصد گردشگری، قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند.  با این حال در مناطق روستایی وضع بدین منوال نیست. بیشتر پزشکان وقت خود را بین سیستم مراقبت بهداشتی عمومی و خصوصی تقسیم می کنند.

تعدادی از بیمارستان ها و مراکز درمانی (سنترو دو سود) هم مراقبت بهداشتی دولتی و هم خصوصی ارائه می دهند و انتخاب نوع سیستم خدمات رسانی به بیمار بستگی دارد. این مراکز هم چنین ممکن است زمان عمل جراحی مجزا برای بیماران بخش خصوصی و دولتی داشته باشند. به عنوان یک قانون کلی،اگر از شما خواسته شود که پولی را به عنوان پیش پرداخت بپردازید، شما تحت خدمات بهداشتی پرتغال درمان نشده اید. درمان در سیستم درمان دولتی نیازمند ارجاع از طرف پزشک معالج می باشد.

داروخانه ها در پرتغال

داروخانه ها(فارمسیا) که با صلیب سبز رنگ قابل شناسایی هستند در سراسر پرتغال در دسترس هستند. این داروخانه ها معمولا از 9صبح تا 1 بعدازظهر و 3تا 7بعداظهر روزهای دوشنبه تا جمعه باز هستند. لیست داروخانه هایی که خدمات 24 ساعته ارائه می دهند در هر داروخانه ی عادی وجود دارد.

یک مجموعه هزینه پرداخت نسخه ی دارو در پرتغال وجود ندارد، به داروهای تجویزی از15تا 90درصد یارانه(سوبسید) بر حسب نیاز و کاربردشان تعلق می گیرد و حتی کسانی که از سیستم خدمات درمانی دولتی استفاده می کنند باید مقداری پول برای خرید داروهای تجویزی پرداخت کنند. از انجایی که داروخانه های واجدشرایط بیشتر داروخانه های پرتغال را مدیریت می کنند بسیاری از داروها را بدون نیاز به نسخه می توان تهیه کرد.

دندانپزشکان در پرتغال

فقط بچه های حدفاصل سنین بین 3تا 16 سال و مقرری بگیران بالای 65 سال که با سیستم خدمات درمانی دولتی ثبت شده اند به خدمات دندانپزشکی رایگان در پرتغال دسترسی دارند. بقیه ی بزرگسالان از سیستم درمانی دولتی باید هزینه ی کمکی پرداخت کنند یا از خدمات دندانپزشکان بخش خصوصی، که هم گسترده و عمدتا متکی بر استانداردهای امریکای شمالی است، استفاده کنند. یک مشاوره ی عمومی بین 25 تا 30 یورو و یک تمیزکاری(جرم گیری) بین 65 تا 70 یورو هزینه دارد.


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک می توانید با کارشناسان ما در کنکاش  ​تماس​​​ حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با مراقبت های بهداشتی در پرتغال

مقایسه ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال آفتابی و پیشرفته: لیسبون، پرتغال ‌آمار و ارقامی در مورد پرتغال اخذ اقامت پرتغال - گذشته رمانتیک و آینده نوید بخش پرتغال در صدر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و اقامت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هم اقامت پرتغال را به دست آورید و هم سود کنید پرتغال بالاترین رتبه در کیفیت زندگی برای مهاجران رونق برنامه های اخذ پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای مهاجرت به پرتغال تغییرات در پروسه ویزای طلایی پرتغال در ژانویه 2017 پرتغال سومین کشور امن جهان است ده دلیلی که پرتغال را تبدیل به بهترین گزینه مهاجرت می کند اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال اقامت پرتغال: بهترین مکان دنیا برای زندگی و بازنشستگی پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی صدور مجوز اقامت پرتغال به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو، پرتغال پاسخ به مهمترین پرسش ها در مورد ویزای طلایی پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال در مسیر موفقیت بیشتر آشنایی با پرتغال سال 2017 سالی طلایی برای برنامه ویزای طلایی پرتغال خریداران ملک در پرتغال شاهد افزایش قیمت ملکشان هستند. خرید ملک برای اجاره در اسپانیا و پرتغال اخذ ویزای طلایی پرتغال با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک هزینه ی زندگی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال الگاروه، پرتغال مالیات در پرتغال نقل مکان به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش