کشور مالتا

کشور مالتامالتا به خاطر موقعیت جغرافیایی خود بین اروپا و آفریقا، نقطه تلاقی فرهنگ ها و زبان ها در قلب مدیترانه است: مکان بین المللی ایده آل برای قراردادهای تجاری بین المللی کارامد. مالتا دارای ارتباطات هوایی فوق العاده ای است.

مالتا کجاست؟

 اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا

جغرافیا

واقع در بخش جنوبی ایتالیا و با فقط 316 کیلومتر مساحت، جزایر مالتا بین اروپا و آفریقای شمالی قرار گرفته اند. این مجمع الجزایر شامل مالتا، Gozo و Comino می شود. جزیره اصلی، مالتا، 27 کیلومتر طول داشته و در عریض ترین نقطه، عرضی برابر با 14.5 کیلومتر دارد. تنها 45 دقیقه از سمتی به سمت دیگر آن فاصله است که زمان رفت و آمد را کم و زمان فراغت را افزایش می دهد. جزیره Gozo، تنها 67 کیلومتر مربع و  Cominoتنها 3.5 کیلومتر مربع مساحت دارند. با قرار گیری در قلب مدیترانه، مالتا به مرکزی اصلی در حمل و نقل دریایی خطوط اصلی دریایی شرق-غرب تبدیل شده است و این امر دسترسی به بندرهای مدیترانه ای شرقی و غربی را تسهیل نموده است.

مالتا به خاطر موقعیت جغرافیایی خود بین اروپا و آفریقا، نقطه تلاقی فرهنگ ها و زبان ها در قلب مدیترانه است: مکان بین المللی ایده آل برای قراردادهای تجاری بین المللی کارامد. مالتا دارای ارتباطات هوایی فوق العاده ای است. خطوط هوایی مالتا با پروازهای متعدد و منظم اروپایی و تعدادی مقصد در کشورهای آفریقای شمالی به طور مداوم در رفت و آمد هستند. همینطور تعداد زیادی خطوط هوایی بین المللی به صورت مرتب به مالتا و از آنجا پرواز می کنند.  

آب و هوا

مالتا، جزیره ای صخره ای با آب و هوایی خشک و اغلب بادخیز مدیترانه ای و میانگین دمای بین 12 درجه سانتیگراد در زمستان تا 30 درجه سانتیگراد در تابستان می باشد. مالتا 300 روز در سال از تابش آفتاب بهره مند است. مالتا با یکی ازشفاف ترین و تمیزترین آب ها در مدیترانه احاطه شده است. از مشخصه های مناطق روستایی جزیره زمین های کوچکی است که در هر منطقه کشاورزی به وسیله دیوارهای سنگی  که با سختی و زمان بنا گشته اند. پایتخت کشور، والتا(Valletta) ، هم مرکز اداری آن و هم پایتخت تجاری مالتا محسوب می شود. شهرهای اصلی دیگر شامل شهرهای محبوب ساحلی Sliema وSt. Julians در ساحل شرقی، شهرهای مرکزی Mosta و Birkirkara ، واقع در مرکز جزیره وPaola در جنوب می شوند. با وجود اینکه اکثریت مالتی ها در فضای شهری زندگی می کنند، تعداد زیادی از روستاهای کوچک کماکان سبک زندگی روستایی و سنتی مدیترانه ای را به یاد می آورند.    

تاریخ

موقعیت استراتژیک مالتا در نقطه تلاقی اروپا، آفریقا و خاورمیانه، نظر بسیاری  از تمدن های قدرتمند را در 7,000 سال گذشته به خود جلب کرده است. فنیقی ها(Phoenicians) ، رمی ها، کارتاژین ها(Carthaginians)، اعراب، عثمانی ها، شوالیه های سنت جان(Knights of St John)، فرانسوی ها و بریتانیایی ها همگی در زمان اوج قدرت خود بر این جزیره حکم رانده و تکه تکه های مالتای مدرن را شکل داده اند. جای تعجب نیست که بریتانیا طولانی ترین سلطه را بر این جزیره داشته و مالتا تا استقلال در سال 1964 برای بیش از 150 سال بخشی از امپراطوری بریتانیا بوده است. در نتیجه، زبان ملی مالتا انگلیسی بوده و مالتی زبان بومی منطقه محسوب می شود.

از اواسط دهه 80، جزیره مالتا استراتژی توسعه یک مرکز خدمات مالی را در پیش گرفت. با وجود اینکه مالتا به تازگی آغاز به کار به عنوان مرکزی دریایی کرده بود، این جزیره همچنین تصمیم گرفت به ارائه خدمات مالی در خشکی نیز بپردازد. با معرفی چارچوب نظارتی قدرتمند به همراه دولتی شفاف و بی رقیب و مورد تایید اتحادیه اروپا و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)، مالتا به دنبال ایجاد فاصله میان خدمات خود و کشورهایی که تنها خدمات مالی محرمانه به مقیمان خارجی ارائه داده و پناهگاه های مالیاتی محسوب می شوند بود. تصمیم  این کشور در ملحق شدن به اتحادیه اروپا در سال 2004 و سپس به منطقه یورو در سال 2008 به گسترش افق ها و تبدیل شدن مالتا به یکی از مراکز اصلی تجاری در منطقه اروپا-مدیترانه کمک کرده است.    

زیرساخت ها

محیط تجاری مالتا با داشتن زیرساخت هایICT  کارامد و متصل به ستون اصلی بین المللی، پهنای باند بالا و بازاری کم رقیب به همراه جدیدترین تکنولوژی ها مانند VoIP محیطی بسیار مناسب برای تجارت و کسب و کار می باشد.

مالتا همینطور مرکزی اصلی در حمل و نقل دریایی بوده وMalta Freeport  یکی از کارامدترین و موفق ترین بندر های دریایی در منطقه مدیترانه است. تقریبا همه کالاهایی که از بندر بار اندازی می شوند یا مجددا در این بندر بارگذاری می شوند از پرداخت مالیات معاف هستند.

روابط دوستانه ای میان مالتا و کشورهای مدیترانه ای و کشورهای سرمایه گذار اصلی در بازار جهانی وجود دارد. به واسطه توافقات دو طرفه بین مالتا و اتحادیه اروپا با کشورهای دیگر و از طریق ارتباطات اقتصادی قدیمی مالتا، کشور موقعیت قدرمتندی به عنوان یک مرکز تجارت و مالی در منطقه وسیع مدیترانه کسب کرده است.

استانداردهای بالای زندگی به همراه هزینه های نسبتا پایین روزانه در مالتا، رهایی از دیگر مراکز تجاری پرهیاهو و پرهزینه را برای مقیمان فرآهم آورده اند. تنوع بالای فستیوالهای خرید، اتفاقات فرهنگی و سرگرمی در کنار بیمارستان ها و کلینیک های مجهز عمومی و خصوصی، خانه ها و آپارتمان های با کیفیت، نیازهای افراد را به نحو احسن برطرف می سازند. همینطور فضای دفتری با اجاره های پایین نیز در دسترس متقاضان قرار گرفته است.

زمان استاندارد مالتا یک ساعت جلوتر از ساعت گرینویچ (GMT)  و شش ساعت جلوتر از منطقه زمانی شرق آمریکا (EST) بوده و در نتیجه تجارت و کسب و کار به خوبی در این نقطه با ارتباط با ایالات متحده و انگلستان و اروپا در جریان می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش