کشور مالتا

کشور مالتامالتا به خاطر موقعیت جغرافیایی خود بین اروپا و آفریقا، نقطه تلاقی فرهنگ ها و زبان ها در قلب مدیترانه است: مکان بین المللی ایده آل برای قراردادهای تجاری بین المللی کارامد. مالتا دارای ارتباطات هوایی فوق العاده ای است.

موقعیت مالتا

 

جغرافیا

واقع در بخش جنوبی ایتالیا و با فقط 316 کیلومتر مساحت، جزایر مالتا بین اروپا و آفریقای شمالی قرار گرفته اند. این مجمع الجزایر شامل مالتا، Gozo و Comino می شود. جزیره اصلی، مالتا، 27 کیلومتر طول داشته و در عریض ترین نقطه، عرضی برابر با 14.5 کیلومتر دارد. تنها 45 دقیقه از سمتی به سمت دیگر آن فاصله است که زمان رفت و آمد را کم و زمان فراغت را افزایش می دهد. جزیره Gozo 67 کیلومتر مربع و  Cominoتنها 3.5 کیلومتر مربع مساحت دارند. با قرار گیری در قلب مدیترانه، مالتا به مرکزی اصلی در حمل و نقل دریایی خطوط اصلی دریایی شرق-غرب تبدیل شده است و این امر دسترسی به بندرهای مدیترانه ای شرقی و غربی را تسهیل نموده است.

مالتا به خاطر موقعیت جغرافیایی خود بین اروپا و آفریقا، نقطه تلاقی فرهنگ ها و زبان ها در قلب مدیترانه است: مکان بین المللی ایده آل برای قراردادهای تجاری بین المللی کارامد. مالتا دارای ارتباطات هوایی فوق العاده ای است. خطوط هوایی مالتا با پروازهای متعدد و منظم اروپایی و تعدادی مقصد در کشورهای آفریقای شمالی به طور مداوم در رفت و آمد هستند. همینطور تعداد زیادی خطوط هوایی بین المللی به صورت مرتب به مالتا و از آنجا پرواز می کنند.  

آب و هوا

مالتا، جزیره ای صخره ای با آب و هوایی خشک و اغلب بادخیز مدیترانه ای و میانگین دمای بین 12 درجه سانتیگراد در زمستان تا 30 درجه سانتیگراد در تابستان می باشد. مالتا 300 روز در سال از تابش آفتاب بهره مند است. مالتا با یکی ازشفاف ترین و تمیزترین آب ها در مدیترانه احاطه شده است. از مشخصه های مناطق روستایی جزیره زمین های کوچکی است که در هر منطقه کشاورزی به وسیله دیوارهای سنگی  که با سختی و زمان بنا گشته اند. پایتخت کشور، والتا(Valletta) ، هم مرکز اداری آن و هم پایتخت تجاری مالتا محسوب می شود. شهرهای اصلی دیگر شامل شهرهای محبوب ساحلی Sliema و

St. Julians در ساحل شرقی، شهرهای مرکزی Mosta و Birkirkara ، واقع در مرکز جزیره وPaola در جنوب می شوند. با وجود اینکه اکثریت مالتی ها در فضای شهری زندگی می کنند، تعداد زیادی از روستاهای کوچک کماکان سبک زندگی روستایی و سنتی مدیترانه ای را به یاد می آورند.    

تاریخ

موقعیت استراتژیک مالتا در نقطه تلاقی اروپا، آفریقا و خاورمیانه، نظر بسیاری  از تمدن های قدرتمند را در 7000 سال گذشته به خود جلب کرده است. فنیقی ها(Phoenicians) ، رمی ها، کارتاژین ها(Carthaginians)، اعراب، عثمانی ها، شوالیه های سنت جان(Knights of St John)، فرانسوی ها و بریتانیایی ها همگی در زمان اوج قدرت خود بر این جزیره حکم رانده و تکه تکه های مالتای مدرن را شکل داده اند. جای تعجب نیست که بریتانیا طولانی ترین سلطه را بر این جزیره داشته و مالتا تا استقلال در سال 1964 برای بیش از 150 سال بخشی از امپراطوری بریتانیا بوده است. در نتیجه، زبان ملی مالتا انگلیسی بوده و مالتی زبان بومی منطقه محسوب می شود.

از اواسط دهه 80، جزیره مالتا استراتژی توسعه یک مرکز خدمات مالی را در پیش گرفت. با وجود اینکه مالتا به تازگی آغاز به کار به عنوان مرکزی دریایی کرده بود، این جزیره همچنین تصمیم گرفت به ارائه خدمات مالی در خشکی نیز بپردازد. با معرفی چارچوب نظارتی قدرتمند به همراه دولتی شفاف و بی رقیب و مورد تایید اتحادیه اروپا و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)، مالتا به دنبال ایجاد فاصله میان خدمات خود و کشورهایی که تنها خدمات مالی محرمانه به مقیمان خارجی ارائه داده و پناهگاه های مالیاتی محسوب می شوند بود. تصمیم  این کشور در ملحق شدن به اتحادیه اروپا در سال 2004 و سپس به منطقه یورو در سال 2008 به گسترش افق ها و تبدیل شدن مالتا به یکی از مراکز اصلی تجاری در منطقه اروپا-مدیترانه کمک کرده است.    

زیرساخت ها

 محیط تجاری مالتا با داشتن زیرساخت هایICT  کارامد و متصل به ستون اصلی بین المللی، پهنای باند بالا و بازاری کم رقیب به همراه جدیدترین تکنولوژی ها مانند VoIP محیطی بسیار مناسب برای تجارت و کسب و کار می باشد.

مالتا همینطور مرکزی اصلی در حمل و نقل دریایی بوده وMalta Freeport  یکی از کارامدترین و موفق ترین بندر های دریایی در منطقه مدیترانه است. تقریبا همه کالاهایی که از بندر بار اندازی می شوند یا مجددا در این بندر بارگذاری می شوند از پرداخت مالیات معاف هستند.

روابط دوستانه ای میان مالتا و کشورهای مدیترانه ای و کشورهای سرمایه گذار اصلی در بازار جهانی وجود دارد. به واسطه توافقات دو طرفه بین مالتا و اتحادیه اروپا با کشورهای دیگر و از طریق ارتباطات اقتصادی قدیمی مالتا، کشور موقعیت قدرمتندی به عنوان یک مرکز تجارت و مالی در منطقه وسیع مدیترانه کسب کرده است.

استانداردهای بالای زندگی به همراه هزینه های نسبتا پایین روزانه در مالتا، رهایی از دیگر مراکز تجاری پرهیاهو و پرهزینه را برای مقیمان فرآهم آورده اند. تنوع بالای فستیوالهای خرید، اتفاقات فرهنگی و سرگرمی در کنار بیمارستان ها و کلینیک های مجهز عمومی و خصوصی، خانه ها و آپارتمان های با کیفیت، نیازهای افراد را به نحو احسن برطرف می سازند. همینطور فضای دفتری با اجاره های پایین نیز در دسترس متقاضان قرار گرفته است.

زمان استاندارد مالتا یک ساعت جلوتر از ساعت گرینویچ (GMT)  و شش ساعت جلوتر از منطقه زمانی شرق آمریکا (EST) بوده و در نتیجه تجارت و کسب و کار به خوبی در این نقطه با ارتباط با ایالات متحده و انگلستان و اروپا در جریان می باشد.

مطالب مرتبط با کشور مالتا

چرا اقامت مالتا؟ اقامت دائم مالتا جایگزین برنامه اقامت دائم مجارستان مالتا یک خانه دوم محبوب در میان سرمایه گذاران غیر اروپایی اخذ اقامت مالتا ارزانترین روش اخذ اقامت اروپا زندگی در مالتا سوالات متداول درباره برنامه اقامت دائم سرمایه گذاری مالتا و پاسخ به آنها پیشگامی مالتا در دنیای بلاک چین و بیت کوین برنامه اقامت مالتا در سال اول اجرا 440 متقاضی داشت مدیر اجرایی برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری: برنامه اقامت مالتا به مرز 800 متقاضی رسید مزایای زندگی در مالتا که با اخذ اقامت دائم مالتا بدست می آید اخذ اقامت مالتا کشوری با ریشه های باستانی و امکانات مدرن اخذ اقامت دائم مالتا - مالتا به عنوان یکی از بهترین کشورهای ارائه خدمات درمانی در جهان شناخته شد مراحل اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری مالتا در یک نگاه تغییر در چهره جزیره: مالتا در حال ساختن آینده قیمت های بازار املاک و مستغلات مالتا به سرعت در حال رشد می باشند برنامه اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری: مزایا، هزینه، و جزییات برنامه ی اقامت مالتا در اولین سال راه اندازی 440 درخواست را جذب کرد والتا Valetta، پایتخت مالتا آمار و ارقامی در مورد مالتا مالتا ، جواهر پنهان مدیترانه چرا مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری، بهترین نوع مهاجرت در اروپا است؟ چرا مالتا توانسته تا این حد در جذب مهاجران سرمایه گذاری موفق باشد؟ پاسخ به مهم ترین سوالات علاقه مندان به برنامه بسیار محبوب اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری اخذ اقامت دائم مالتا زندگی در مالتا اقتصاد در مالتا مراقبت های بهداشتی در مالتا کشور مالتا اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری آب و هوای مالتا

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش