برنامه اقامت مالتا مناسب برای علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و هوای خوب

برنامه اقامت مالتا مناسب برای علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و هوای خوبمالتا کوچکترین کشور عضو اتحادیه ی اروپا است. اما علیرغم کوچک بودنش پتانسیل های بسیار بالایی دارد شهرهای قدیمی با امکانات مدرن ، جاذبه ها و فعالیت های فرهنگی متنوع در طول سال ، سبک زندگی آرام و مقرون به صرفه و مهمتر از همه اینکه بیشتر مردم انگلیسی زبان هستند.

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و آب و هوای خوب را از سراسر جهان به خود جذب می کند. 

مالتا یک مجمع الجزایر کوچک در 50 کیلومتری جنوب سیسیل در مدیترانه است که ازآب و هوای مدیترانه ای ، سیستم خدمات درمانی باکیفیت و یک جمعیت انگلیسی زبان برخوردار است. جایگاه مالتا در زمینه گردشگری سال به سال در حال پیشرفت و ارتقا است. 

مقاصد گردشگری محبوب در مالتا شامل شهر بندری و پایتخت والتا است که به سبب بهره مندی از معماری قدیمی ، منطقه خرید شلوغ ، رستوران های فوق العاده و یک جو بین المللی به واسطه ی حضور گردشگران کشورهای مختلف گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

مکان دیگری که بسیار مورد توجه گردشگران است سلیما نام دارد جایی که انبوهی از املاک تازه ساخت در آنجا وجود دارد. در ساحل شمالی جزیره ی اصلی ، منطقه  تفریحی در اطراف خلیج سنت پاول با منظره  زیبایش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

برای کسانی که می خواهند از همه اینها دور باشند جزیره شمالی زیبا و طبیعی Gozo از ریتم آرامی برای زندگی کردن برخوردار است، مسیرهای پیاده روی آرام در کنار دریا ، منظره های مدیترانه ای و روستایی ، مزارع خوشبوی آویشن وحشی در این منطقه وجود دارد. برای کسانی که به دنبال آرامش و آسایش هستند پایتخت جزیره ویکتوریا یک مکان پر شور و پر جنب و جوش است که مرکز خرید ، رستوران و خدمات درمانی دارد. اگر شما علاقمند هستید که بازنشستگی خود را در محیطی که رنگ و بوی تاریخ و فرهنگ غنی دنیای قدیم را دارد بگذرانید  و در عین حال رویای روزهای گرم با آفتاب درخشان ، آسمان آبی و خوردن غذا در فضای باز را در سر می پرورانید مالتا، مجمع الجزیره ای در قلب دریای مدیترانه انتخاب بسیار مناسبی است.

مالتا کوچکترین کشور عضو اتحادیه ی اروپا است. اما علی رغم کوچک بودنش پتانسیل های بسیار بالایی دارد؛ شهرهای قدیمی با امکانات مدرن ، جاذبه ها و فعالیت های فرهنگی متنوع در تمام طول سال، سبک زندگی آرام و مقرون به صرفه و مهمتر از همه زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی مالتا، که موجب شده است بیشتر مردم آن انگلیسی زبان باشند.

زندگی در مالتا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است

شاید فکر می کنید که زندگی در یک جزیره ی زیبا مدیترانه ای فقط مختص ثروتمندان است. اما این امر در مورد مالتا صدق نمی کند. بسیاری از مهاجران بازنشسته می گویند که با مبلغ 2,600 دلار در ماه و یا حتی کمتر زندگی راحتی دارند.

در مالتا می توانید آپارتمان های دو تخته ی مبله پیدا کنید که تنها 10 دقیقه با دریا فاصله دارند و اجاره ی آنها 550 دلار در ماه است.

هزینه ی مواد غذایی ، بیرون غذا خوردن و دیگر هزینه های جاری بسیار اندک است. علاوه بر این با توجه به کوچک بودن جزیره و سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و ارزان بسیاری از مهاجران خودروی شخصی ندارند و از این راه هزاران دلار در رابطه با هزینه های بیمه ، گاراژ و تعمیر ماشین پس انداز می کنند.

سرگرمی و تفریحات

اگرچه مالتا از سه جزیره ی قابل سکونت تشکیل شده است که بزرگترین آنها (مالتا) 122 مایل مربع مساحت دارد. با این حال این جزایر فعالیت های تفریحی زیادی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند.

طبیعتا دریای مدیترانه فعالیت های تفریحی دریایی زیادی را برای گردشگران فراهم می کند از جمله غواصی در آبهای تمیز و شفاف ، موج سواری و قایق رانی.از آنجایی که مکانهای تاریخی بسیاری در این جزایر وجود دارند، مالتا بهشت کسانی است که عاشق تاریخ هستند. شما می توانید سالها وقت صرف دیدن معابد گانتیجا ، خرابه های رم باستان، قلعه های قرون وسطی ، باروها ، باغها ، پناهگاههای جنگ جهانی دوم ، صدها کلیسای باروک باشکوه کنید و با این وجود کماکان به کشف چیزهای جدید ادامه بدهید.

جشنواره های زیادی هر ساله در مالتا برگزار می شود. در طول سال مردم به خیابانها می آیند تا نمایشگاهها ، جشن ها و دیگر مراسم مناسبتی را جشن بگیرند. بیشتر شهرهای مالتا جشنواره های خاص خود را دارند.

این جزیره هم چنین رویدادهای فرهنگی زیادی را میزبانی می کند از جمله جشنواره ی جاز مالتا، جشنواره ی آتش بازی بین المللی و نوت بیانکا – مراسمی که در ان موزه ها و کاخ ها درهای خود را باز می گذارند و از بازدیدکنندگان استقبال می کنند تا از آثار و دیدنی های این مکانها دیدن کنند.

یک گردهمایی بین المللی پرشور

علاوه بر فعالیت های تفریحی و فرهنگی زیادی که برای انجام دادن در مالتا وجود دارد، مهاجران زیادی از کشورهای مختلف جهان گرد هم آمده اند که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و می توانید در کنار آنها از این فعالیتها لذت ببرید. بر اساس سرشماری سال 2011 مالتا، بیش از 6,000 مهاجر انگلیسی ، 4,000 استرالیایی و 2,000 کانادایی در مالتا زندگی می کنند. در این جزیره چندین گروه سازماندهی شده از مهاجران وجود دارد که با هم به رستوران و کافه می روند. همچنین در مالتا  باشگاههای دو ، پیست اسب سواری و باشگاه های کتاب وجود دارد.

دسترسی به بقیه ی کشورهای اروپایی

اگر می خواهید مدتی از جزیره دور باشید بقیه کشورهای اروپایی با یک پرواز کوتاه در دسترس شما هستند. جزیره ی سیسیلی با ماشین 90 دقیقه با مالتا فاصله دارد در حالی که رم کمتر از یک ساعت با هواپیما با جزیره فاصله دارد. در عین حال شهرهای مهم اروپا مثل پاریس ، ژنو و آتن فقط دو ساعت با پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی مالتا فاصله دارند.

چرا زندگی در مالتا

برای کسانی که می خواهند در اروپا زندگی کنند ، سفر هوایی راحتی به شهرهای مثل رم و پاریس داشته باشند ، بتوانند آزادانه در منطقه ی شنگن سفر کنند و به خدمات بهداشتی باکیفیت در اروپا دسترسی داشته باشند در عین حال علاقمند هستند که از هوای گرم و افتاب درخشان بهره ببرند کشور مالتا بهترین گزینه است. مالتا گرمترین پایتخت اروپا را دارد و بهترین دمای هوا و افتاب درخشان را به خود اختصاص می دهد.

از آنجا که اتحادیه ی اروپا در حال سرمایه گذاری بر روی پروژه های بازسازی و و بهسازی است، مالتا آینده ی بسیار خوبی در انتظار داشته و با این اقدامات جزایر مالتا زیباتر، تمیزتر و جذابتر برای گردشگران و ساکنان آنجا خواهند شد.

مالتا هم چنین یک سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و ارزان قیمت دارد بدین ترتیب نیازی نیست که شهروندان ماشین شخصی داشته باشند.

مالتا کوچکترین کشور در اتحادیه ی اروپا است. مالتا مدتها مکان تفریحی برای شهروندان اروپای شمالی که به دنبال آفتاب درخشان بودند و پناهگاه مالیاتی برای بسیاری افرداد متمول به حساب می آمد. قایق های چند میلیون دلاری تفرجگاه ساحلی را پر کرده اند. مالتا پایینترین هزینه ی زندگی را در اتحادیه ی اروپا دارد، ولی در عین کیفیت زندگی در این جزیره بالا است. اگرچه قیمت ملک در مالتا در حال افزایش است با این حال با توجه به استانداردهای اروپایی کماکان بسیار مقرون به صرفه می باشد.

شهر والتا پایتخت مالتا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2018 نامگذاری شده است و برای آماده شدن برای این سال مهم دولت مالت در حال مرمت ساختمان های قدیمی و بازسازی زیرساخت های این شهر است. و این در حالی است که بسیاری از اروپایی ها ، مهاجران و دیگر سرمایه گذاران نیز به سرمایه گذاری در بازسازی و مرمت ساختمان های تاریخی والتا علاقه نشان داده اند. در عین حال فروشگاههای جدید  زیادی در حال افتتاح شدن هستند.

مالتا پنج جزیره دارد اما فقط مالتا و Gozo بیشترین جمعیت را دارند.

مالتا، جواهر پنهان مدیترانه

ریشه های باستانی، تسهیلات مدرن

بریتانیا، از جمله آخرین امپراطوری هایی بود که به دنبال سلطه بر مالتا بود. مالتا در سال 1813 مستعمره انگلستان شد، و در سال 1964 استقلال خود را از بریتانیا باز پس گرفت. مالتا که در 60 کیلومتری سیسیل و 180 کیلومتری افریقای شمالی قرار دارد محل تلاقی شرق و غرب است. عرب ها ، نورمن ها ، فینیقی ها و رومی ها همه در این منطقه تسلط داشته اند. مهمتر از همه شوالیه های سینت جان بودند که مالتا را پایگاه خود کرده و حدود 250 سال در این منطقه حکمرانی کرده و شهر والتا را تاسیس کردند .

تاریخ غنی و ترکیبی از فرهنگ های مختلف بخشی از فرهنگ روزمره ی این کشور است. اگرچه مالتا یک کشور اروپایی است که مردمش به زبان انگلیسی حرف می زنند اما حس و حال عجیب افریقای شمالی را دارد. بخشی از این حس حال وامدار آب و هوای آفتابی و روزهای گرم مالتا و بخش دیگر به دلیل اسامی عجیب مکانها و علائم جاده ای آن می باشد ( زبان سامی زبان مالتا است مانند عبری و عربی اگرچه از الفبای رومی استفاده می کند).

میراث مالتا از شوالیه های سنت جان ، معماری باشکوه والتا ، مدینا و شهرهای دیگر است که بیشتر آنها با آهک خامه ای رنگ ساخته شده اند.

مردم مالتا مردمی صمیمی و خوش مشرب بوده و به کشورشان افتخار می کنند. در مالتا ارزشهای سنتی مدیترانه ای را که محدود به زمان خاصی نیست را لمس می کنید. هم چنین تاکید و وابستگی مردمان مالتا به کانون خانواده و روابط شخصی بسیار حائز اهمیت است.

 با این حال مالتا یک کشور مدرن و به روز است. امروزه مالتا مرکز بین المللی بانکداری ، بازی های آنلاین و انیمیشن است. خدمات تلفن و اینترنت سریع و قابل اتکا هستند. از طریق راه هوایی با اروپا و افریقا و از راه دریا با سیسیل ارتباط خوبی دارد. حمل و نقل عمومی گسترده است.

مالتا یکی از پرتراکم ترین کشورهای جهان از لحاظ جمعیتی است. مالتا پر از روستاهایی با خانه های تاریخی و فروشگاههای جذاب است که اغلب چند صد سال قدمت دارند.

شرایط آب و هوایی مطلوب مالتا ، شهرهای ساحلی ، خرابه های باستانی ، و دریای مدیترانه همه و همه از شرایط منحصربه فرد این جزیره محسوب می شوند.

آینده ی والتا

اگر به دنبال زندگی شهری در مالتا هستید و می خواهید به فروشگاهها ، تئاترها و رستوران های متنوع دسترسی داشته باشید و در یک شهر زیبا زندگی کنید شهر والتا انتخاب بسیار مناسبی است، و اکنون بهترین زمان در طول دهه های اخیر برای رفتن به والتا می باشد.

امروزه والتا مجموعه ای متنوع از کنسرت ها، فیلم ها، نمایشگاههای فضای باز، و غذاهای خوشمزه را به گردشگران خود ارائه می دهد. کسانی که در والتا زندگی می کنند مشتاق هستند تا از تازه واردان به این شهر استقبال گرمی به عمل آورند. اگر از مهارت های اجتماعی خوبی برخوردار هستید، خیلی زود می توانید دوستان جدیدی پیدا کرده و یک زندگی اجتماعی پربار داشته باشید. شهر والتا که در اواخر قرن 16توسط شوالیه ها ساخته شد کاملا باروک و نئوکلاسیک است و ساختمان ها از آهک خامی رنگ پوشیده شده اند. یونسکو در سال 1980 والتا را  جزء میراث جهانی اعلام کرد و از آن زمان به بعد چندین ساختمان بازسازی شده اند. امروزه جوانان مالتا وافراد خارجی مشتاق اند با هدف زندگی کردن و یا سرمایه گذاری در امر بازسازی ساختمان ها  شرکت کنند.

مردم مالتا از اصطلاح بوتیک هتل برای توصیف ساختمان های قدیمی بزرگی استفاده می کنند که به صورت آپارتمان های کوچک برای اجاره ی کوتاه مدت بازسازی شده اند. مهمانان این بوتیک هتل ها مسیر های ورودی و سالن های مشترک ولی آپارتمان های مجزا با اتاق نشیمن و آشپزخانه خصوصی برخوردار هستند. برخی صاحبان این ساختمان های تاریخی، آپارتمانی از میان مجموعه آپارتمان ها را نیز به خود اختصاص می دهند.

این روزها هزینه ی اجاره ی درازمدت در والتا معمولا بین 450 تا 750 در ماه برای یک آپارتمان متوسط است. در حالی که بخش های از شهر در مقایسه با بخش های دیگر دلچسپ تر و جذاب تر هستند بندرت می توانید جایی را پیدا کنید که بیشتر از 5 دقیقه با مکانهای دیگر فاصله داشته باشد. با توجه به اینکه والتا پایتخت یک کشور اروپایی است این اجاره ها بسیار منطقی و مناسب است. قیمت فروش آپارتمان در این شهر نیز بسیار منطقی است.

اگر قصد ندارید به صورت تمام وقت در مالتا زندگی کنید می توانید شما هم صاحب خانه شوید و این آپارتمان را برای مدت کوتاهی اجاره دهید. درامدی که شما از طریق اجاره ی این آپارتمان به دست می آورید حدود 550 یورو در ماه است. در مالتا گردشگری همیشه رونق دارد و می توانید در تمام طول سال آن را اجاره بدهید.

والتا

برای جمعیت جوان سنت جولیان و Paceville که حدود نیم ساعت از شهر والتا فاصله دارند همیشه جاذبه هایی مهمی بوده اند. این شهرها مکان های هستند که می توان در آنها کلوب های شبانه، کافه ها، دانشجویان و گردشگران را به راحتی پیدا کرد. در اطراف شهر سلیما یک پیاده رو بسیار زیبا وجود دارد که تفرجگاه گردشگران و مردم محلی می باشد. در کنار این پیاده رو مجموعه ای از رستوران ها و کافه ها وجود دارد که میزهای آن در بیرون از رستوران ها و کافه ها قرار گرفته است. بعدازظهرها و شب ها این منطقه بسیار شلوغ  اما چشم انداز آن بسیار دلنواز و محیط آن کلاسیک است.

با این حال اگر می خواهید بیرون از والتا به گشت و گذار بپردازید به احتمال زیاد شهرهای Cospicua، Vittoriosa و Senglea انتخاب اول خواهند بود. مثل بیشتر شهرهای مالتا هر کدام از این شهرها با یکدیگر تلاقی می یابند بدون آنکه بتوان آنها را از هم تفکیک کرد مثل کوچه های کنار هم.

در این سه شهر معبرهای پله ای ، خیابان های تپه ای  و ساختمان های مرتفع و خامه ای رنگ وجود دارد که منظره ی رو به دریا دارند. در این شهرها فروشگاههای محلی وجود دارند اما در مقایسه با والتا این منطقه بیشتر مسکونی است.

منطقه ی ساحلی این شهرها زمانی محل کشتی سازی مالتا بود. دولت می خواهد که این منطقه ی آب کنار را به فضای پیاده روی قابل استفاده تبدیل کند (بخشی از این پروژه به اتمام رسیده است و بخش دیگرش در جریان است).

در حال حاضر قیمت اجاره و فروش ملک در این سه شهر ارزانتر از مالتا است.

مدینا

مناطق غیر ساحلی مالتا از تاکستان ها، زمین های صخره ای و خشک و شهر های کوچک تشکیل شده است. شهر باستانی مدینا، پایتخت سابق مالتا نیز در این منطقه قرار دارد. گفته می شود که سنت پاول پس از غرق کشتی اش در مالتا به ساحل رسیده و در این شهر سکونت گزیده بود. برای اولین بار فنیقی ها در اطراف مدینا دیوار کشیده و برای آن برج و بارو ساختند. اعراب آفریقایی چهره خیابان های شهر را طراحی کردند و نرمن ها خندق ها را پهن تر کردند. ولی امروزه بیشتر رخ مدینا، به لطف شوالیه های صلیبی، که مدینا را تا ساخته شدن والتا پایتخت خود قرار داده بودند، باروک می باشد. 

مدینا به عنوان "شهر ساکت" شناخته می شود تابلوهای بیشمار "سکوت را رعایت کنید"  از گردشگران می خواهد تا تولید صدای بیش از حد نکرده و آرامش و سکوت حاکم بر شهر را برای 300 شهروند آن حفظ کنند. اگرچه مدینا به خوبی حفظ و نگه داری شده است و ساختمان های مرتفع  و بالکن های رومانتیک و جاده های باریک دارد اما تجسم زندگی کردن در آن دشوار است. بیشتر شبیه یک مجموعه ی فیلم است (و معمولا برای ساخت فیلم مورد استفاده قرار می گیرد مانند فیلم بازی تاج و تخت). 

      برای اینکه بتوانید دنیای مدرن امروز را لمس کنید، از شهر رابات در همسایگی مدینا دیدن کنید. این شهر که حدود 7000 نفر جمعیت دارد رستوران، بانک، مراکز خرید و دیگر تسهیلات مدرن و امروزی را در اختیار دارد.اما این شهر محله های قدیمی نیز دارد که در کنار کلیساهای باروک و جاده های باریک قرار گرفته است. در این شهر خانه های کوچک و قدیمی  برای فروش وجود دارد(منازل شخصی) که قیمت آنها از 100000 یورو شروع می شود. اجاره ها از 450 یورو در ماه شروع می شود که این مقدار برای یک منزل دو اتاق خوابه حدود 600 تا 700 یورو در ماه است. اگر به دنبال آپارتمان هستید در اطراف شهر رابات که ساختاری مدرن دارد شانس بیشتری برای خرید و یا اجاره ی آپارتمان خواهید داشت. قیمت فروش آپارتمان از 75000 یورو شروع می شود و اجاره ی آن در حدود 350 یورو است.   

رابات و مدینا شهرهای قدیمی مالتا هستند اما دسترسی به آنها دشوار نیست. در سمت راست این شهرها یک بزرگراه دو بانده است که آنها را به والتا ، فرودگاه بین المللی و سواحل وصل می کند.

Gozo ، ارزانتر از مالتا

گردشگری در مالتا یک تجارت بزرگ است، سالانه حدود 1.2 میلیون گردشگر از مالتا دیدن می کنند که این رقم تقریبا سه برابر جمعیت مالتا است و بیشتر آنان مخصوصا اروپایی ها برای سواحل به مالتا می روند. بیشتر خط ساحلی مالتا را سواحل صخره ای ، صخره ها و بعضا خلیج های کوچک و شنی تشکیل می دهند. بیشتر سواحل شنی مالتا سابقا محل زندگی روستاییان ماهی گیر بوده است و اکنون برای گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. مناطق صخره ای چشم اندازهای دریایی بی نظیری دارند اما محل شنا کردن نیست. جزیره ی کوچک Gozo هم یک شهر تپه ای است. اینجا مقصد کسانی است که می خواهند از تمام دغدغه های زندگی دوری کنند و مدتی استراحت کند. سرعت جریان زندگی در این منطقه کندتر است. حتی جمعیت بزرگترین شهر این جزیره، ویکتوریا حدود 6,500 نفر است. شهرهای ساحلی Gozo مانند مارسال فورن در فصل تابستان شلوغ هستند. فضای داخلی جزیره با تاکستان ها ، خانه های داخل مزرعه ها و چشم اندازهای ناهموار به ظاهر متعلق به زمانهای گذشته است. ویکتوریا بیشترین فضای شهری را با توجه به سینماها و فروشگاهایش در جزیره ی غودش دارد. خیابانهای پیچ در پیچ به میدانهای کوچکی مشرف است که مردم محلی در زیر سایه ی میزهایی که با چتر پوشانده شده است غذا می خورند. گلها بالکن ها را می ارایند و خوشه های انگور از دیوارها آویزان است.

در ویکتوریا می توانید یک آپارتمان یک تخته مبله را با مبلغ 325 دلار در ماه به صورت درازمدت اجاره کنید و یا یک خانه ی مزرعه ای چهار تخته را درنزدیکی شهر 900 دلار در ماه اجاره کنید. اجاره در شهرهای ساحلی بالاتر است. می توانید با مبلغ 130,000دلار در ویکتوریا آپارتمان بخرید.

در داخل Gozo روستاهای زیادی وجود دارد.

هزینه ی زندگی در مالتا

یک زوج می توانند با 2,000 دلار در ماه در مالتا زندگی خوبی  داشته باشند. حدود 500 تا 600 دلار این پول صرف خرید مواد غذایی می شود و با این پول می توانید مقدار زیادی گوشت ، پنیر و ماهی تهیه کنید. غذاهای خوشمزه در غذاخوری های کوچک و محلی حدود 15 دلار برای هر نفر است در حالی که برای خرید یک غذای گران 40تا50 دلار باید بپردازید. با مبلغ 780 تا دلار در ماه می توانید یک آپارتمان دو تخته و راحت در والتا و برخی مناطق ساحلی تهیه کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش