مراقبت های بهداشتی در مالتا

مراقبت های بهداشتی در مالتااگرچه مالتا کشوری کوچک است اما به عنوان یکی از ارائه دهندگان بهترین خدمات مراقبت بهداشتی در جهان شناخته می شود.سازمان بهداشت جهانی مالتا را در بین 100 کشور در رده ی پنجم قرار داده است. در تحقیق مستقلی که توسط نومبو در مورد کشورهای اروپایی صورت گرفت سیستم مراقبت بهداشتی مالتا بعد از فرانسه در جایگاه دوم قرار گرفت.

مراقبت بهداشتی در مالتا

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


اگرچه مالتا کشوری کوچک است با این وجود به عنوان یکی از ارائه دهندگان بهترین خدمات مراقبت بهداشتی در جهان شناخته می شود.سازمان بهداشت جهانی مالتا را در بین 100 کشور از لحاظ ارائه ی خدمات بهداشتی در رده پنجم قرار داده است. اخیرا در تحقیق مستقلی که توسط نومبو در مورد کشورهای اروپایی صورت گرفت سیستم مراقبت بهداشتی مالتا بعد از فرانسه در جایگاه دوم قرار گرفت. 

مالتا سیستم مراقبت بهداشتی عمومی بسیار قدرتمندی دارد که خدمات رایگان به تمام شهروندان مالتایی و شهروندان اتحادیه ی اروپا که کارت بیمه ی سلامتی اروپایی را دارند ارائه می دهد. مالتا چندین بیمارستان عمومی دارد از جمله یک بیمارستان بزرگ که در ساحل Gozo قرار دارد و مجموعه ی از کلینیک های درمانی و داروخانه ها که خدمات درمانی ، پیشگیرانه  و ترمیمی ارائه می دهند. با توجه به کوچک بودن مالتا دسترسی به بیمارستان و کلینیک درمانی در مواقع نیاز فارغ از فاصله  مکانی نسبتا آسان است.

مالتا هم چنین دو بیمارستان خصوصی  در جزیره ی اصلی دارد که هر دو خدمات گسترده ای شامل آزمایش خون، اسکن های تشخیص بیماری و جراحی های پیچیده را ارائه می دهند. مالتا به داشتن آخرین و جدیدترین تکنولوژی های پزشکی از جمله سیستم رادیولوژی کاملا دیجیتال، عمل جراحی به کمک لیزر، ام ار ای، سی تی اسکن حلزونی می بالد.

هر دو بیمارستان به واسطه ی کیفیت بالای کلینیک های تخصصی شان معروف و شناخته شده هستند. بیمارستان داوینچی هلث چندین کلینیک دارد شامل بخش دندانپزشکی و کلینیک تخصصی ارتوپدی. گروه بیمارستان های سنت جیمز چهار کلینیک مدرن و پیشرفته دارد و یک بیمارستان 80 تخته که بیشتر به واسطه ی کلینیک مراقبت چشم اش شناخته شده است. 

بیمه ی درمانی مالتا

شهروندانی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند و در مالتا زندگی می کنند باید بیمه ی خدمات درمانی خصوصی تهیه کنند. هزینه ی این بیمه ها بسته به سن، وضعیت سلامتی و نیازهایشان متغییر هستند.اما بسیاری از مهاجران معتقدند که هزینه ی بیمه ی خصوصی در مالتا بسیار ارزانتر از امریکا است.  شاید این موضوع که بیشتر شهروندان مالتایی و عضو اتحادیه ی اروپا علیرغم دسترسی به مراقبت درمانی عمومی رایگان مایلند که بیمه ی خصوصی داشته باشند گواهی بر این موضوع باشد که هزینه ی بیمه ی درمانی خصوصی معقول و مقرون به صرفه است. تعداد زیادی ترجیح می دهند که پوشش بیمه ای اضافی داشته باشند از انجایی که این بیمه امکان دسترسی به پزشکان و خدمات بیشتری را می دهد علاوه براین بخش بهداشت و درمان خصوصی سرعت خدمات رسانی بیشتری دارد و وقت مراجعان کمتر تلف میشود. 

بیشتر شرکت های بیمه مانند لافرلا و بوپا برنامه های متنوعی رامتناسب با نیازهای فردی و خانوادگی ارائه می دهند. به عنوان مثال برنامه ی "برنز" پوشش محدودی را برای بیمارستان خصوصی ، پوشش کامل برای سی تی اسکن و ام ار ای ، ویزیت های سرپایی و درمان سرطان فراهم می کند.

برنامه ی "طلایی" یا اقامت سرمایه گذاری مالتا همه ی موارد ازجمله هزینه های خاک سپاری تا 600,000 یورو (رقمی که در مالتا بسیار زیاد است) را پوشش می دهد.

هزینه های پزشکی:

از انجایی که هزینه ی دارو و درمان از جیب مردم در مالتا در مقایسه با امریکا بسیار ارزانتر است ممکن است فقط برای بستری شدن از خدمات درمانی عمومی استفاده کنید و بقیه ی هزینه ها را از جیب خود بپردازید.  هزینه ی یک کار ازمایشگاهی حدود 30 دلار است و هزینه ی ام ار ای به طور میانگین 168 تا 213 دلار است ( این رقم در امریکا به طور متوسط 1500 دلار است). 

بیمارستان های خصوصی "حدمات ویژه ای" نیز ارائه می دهند. به عنوان مثال بیمارستان داوینچی در زمینه ی خدمات درمانی زنان تخصص دارد. هزینه ی یک ماموگرافی ، ازمایش تراکم استخوان و تجزیه و تحلیل کار خون در مجموع 168 دلار است. در حالی که در امریکا ازمایش تراکم استخوان به تنهایی 150 تا 200 دلار هزینه دارد.

هزینه ی دارو نیز بسیار کمتر از امریکا است. به عنوان مثال البوترول که داروی آسم است حدود 3.50 دلار در مالتا هزینه دارد در حالی که قیمت این دارو در امریکا 50 تا 100 دلار است. یک بسته انتی بیوتیک برای یک دوره درمان یک هفته ای حدود 20 دلار است که مبلغی ناچیز است.
برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاشتماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش