زندگی در مالتا

زندگی در مالتامالتا یک مجمع الجزایر کوچک در 50 کیلومتری جنوب سیسیل در مدیترانه است که ازآب و هوای مدیترانه ای ، سیستم خدمات درمانی باکیفیت و یک جمعیت انگلیسی زبان برخوردار است. جایگاه مالتا در زمینه ی گردشگری سال به سال در حال پیشرفت و ارتقا است.

اگر به فرهنگ ، تاریخ و آب و هوای خوب علاقمند هستید، مطمئنا زندگی در مالتا برای شما بسیار جذاب خواهد بود

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


مالتا یک مجمع الجزایر کوچک در 50 کیلومتری جنوب سیسیل در مدیترانه است که از آب و هوای مدیترانه ای ، سیستم خدمات درمانی باکیفیت و یک جمعیت انگلیسی زبان برخوردار است. جایگاه مالتا در زمینه  گردشگری سال به سال در حال پیشرفت و ارتقا است. 

مقاصد گردشگری محبوب در مالتا شامل شهر بندری و پایتخت والتا است که به سبب بهره مندی از معماری قدیمی ، مراکز خرید ، رستوران های فوق العاده و یک جو بین المللی به واسطه ی حضور گردشگران کشورهای مختلف، گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. 

مکان دیگری که بسیار مورد توجه گردشگران است سلیما (Selima) نام دارد جایی که انبوهی از املاک تازه ساخت در آنجا وجود دارد. در ساحل شمالی جزیره ی اصلی ، منطقه ی تفریحی در اطراف خلیج سنت پاول با منظره ی زیبایش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. 

برای کسانی که می خواهند از همه ی اینها دور باشند جزیره ی شمالی زیبا و طبیعی GOZO از ریتم آرامی برای زندگی کردن برخوردار است، مسیرهای پیاده روی آرام در کنار دریا ، منظره های مدیترانه ای و روستایی ، مزارع خوشبوی آویشن وحشی در این منطقه وجود دارد. برای کسانی که به دنبال آرامش و آسایش هستند پایتخت جزیره ویکتوریا یک مکان پر شور و پر جنب و جوش است که مرکز خرید ، رستوران و خدمات درمانی دارد. اگر شما علاقمند هستید که بازنشستگی خود را در محیطی که رنگ و بوی تاریخ و فرهنگ غنی دنیای قدیم را دارد بگذرانید و در عین حال رویای روزهای گرم با آفتاب درخشان ، آسمان آبی و خوردن غذا در فضای باز را در سر می پرورانید، مالتا، مجمع الجزیره ای در قلب دریای مدیترانه انتخاب مناسبی است. 

مالتا کوچکترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. اما علی رغم کوچک بودنش پتانسیل های بسیار بالایی دارد. شهرهای قدیمی با امکانات مدرن ، جاذبه ها و فعالیت های فرهنگی متنوع در طول سال ، سبک زندگی آرام و مقرون به صرفه و مهم تر از همه اینکه بیشتر مردم انگلیسی زبان هستند. 

زندگی در مالتا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است 

شاید فکر می کنید که زندگی در یک جزیره ی زیبا مدیترانه ای فقط مختص ثروتمندان است. اما این امر در مورد مالتا صدق نمی کند. بسیاری از مهاجران بازنشسته می گویند که با مبلغ 2,600 دلار در ماه و یا حتی کمتر زندگی راحتی دارند. 

در مالتا می توانید آپارتمان های دو تخته ی مبله پیدا کنید که تنها 10 دقیقه با دریا فاصله دارند و اجاره ی آنها 550 دلار در ماه است. 

هزینه ی مواد غذایی ، بیرون غذا خوردن و دیگر هزینه های جاری بسیار اندک است. علاوه بر این با توجه به کوچک بودن جزیره و سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و ارزان بسیاری از مهاجران خودروی شخصی ندارند و از این راه هزاران دلار در رابطه با هزینه های بیمه ، گاراژ و تعمیر ماشین پس انداز می کنند.

سرگرمی و تفریحات

اگرچه مالتا از سه جزیره ی قابل سکونت تشکیل شده است که بزرگترین آنها (مالتا) 122 مایل است با این حال این جزایر فعالیت های تفریحی زیادی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند. 

طبیعتا دریای مدیترانه فعالیت های تفریحی دریایی زیادی را برای گردشگران فراهم می کند از جمله غواصی در آبهای تمیز و شفاف ، موج سواری و قایق رانی. مالتا بهشت کسانی است که عاشق تاریخ اند زیرا مکان های تاریخی بسیاری در این جزایر وجود دارد. می توانید سالها وقت صرف دیدن معابد گانتیجا ، خرابه های رم باستان ، قلعه های قرون وسطی ، باروها ، باغ ها ، پناهگاه های جنگ جهانی دوم ، صدها کلیسای باروک باشکوه کنید و با این وجود کماکان به کشف چیزهای جدید ادامه بدهید. 

جشنواره های زیادی هر ساله در مالتا برگزار می شود. در طول سال مردم به خیابان ها می آیند تا نمایشگاه ها ، جشن ها و دیگر مراسم مناسبتی را جشن بگیرند. بیشتر شهرهای مالتا جشنواره های خاص خود را دارند.

این جزیره هم چنین رویدادهای فرهنگی زیادی را میزبانی می کند از جمله جشنواره ی جاز مالتا ، جشنواره ی آتش بازی بین المللی و نوت بیانکا – مراسمی که در آن موزه ها و کاخ ها درهای خود را باز می گذارند و از بازدیدکنندگان استقبال می کنند تا از آثار و دیدنی های این مکان ها دیدن کنند.

یک گردهمایی بین المللی پرشور

علاوه بر فعالیت های تفریحی و فرهنگی زیادی که برای انجام دادن در مالتا وجود دارد در این کشور مهاجران زیادی از کشورهای مختلف جهان گرد هم می آیند که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و می توانید در کنار آنها از این فعالیتها لذت ببرید. بر اساس سرشماری سال 2011 مالتا، بیش از 6,000 مهاجر انگلیسی ، 4,000 استرالیایی و 2,000 کانادایی در مالتا زندگی می کنند. در این جزیره چندین گروه سازماندهی شده از مهاجران وجود دارد که با هم به رستوران و کافه می روند. در این جزیره هم چنین باشگاه های دو ، اسب سواری و کتاب وجود دارد. 

دسترسی به بقیه ی کشورهای اروپایی

اگر می خواهید مدتی از جزیره دور باشید بقیه کشورهای اروپایی با یک پرواز کوتاه در دسترس شما هستند. جزیره ی سیسیل با ماشین 90 دقیقه با مالتا فاصله دارد در حالی که رم کمتر از یک ساعت با هواپیما با جزیره فاصله دارد. در حالی که شهرهای مهم اروپا مثل پاریس ، ژنو و آتن فقط دو ساعت با پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی مالتا فاصله دارند.

چرا زندگی در مالتا

برای کسانی که می خواهند در اروپا زندگی کنند ، سفر هوایی راحت به شهرهایی مثل رم و پاریس داشته باشند ، بتوانند آزادانه در منطقه ی شنگن سفر کنند و به خدمات بهداشتی باکیفیت در اروپا دسترسی داشته باشند، در عین حال علاقمند هستند که از هوای گرم و آفتاب درخشان بهره ببرند، کشور مالتا بهترین گزینه است. مالتا گرم ترین پایتخت اروپا است و بهترین دمای هوا و آفتاب درخشان را به خود اختصاص می دهد. 

مالتا آینده ی بسیار خوبی در انتظار دارد زیرا اتحادیه ی اروپا در حال سرمایه گذاری بر روی پروژه های بازسازی و و بهسازی است و با این اقدامات جزایر زیباتر، تمیزتر و جذابتر برای گردشگران و ساکنان آنجا خواهد شد. 

مالتا هم چنین یک سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و ارزان قیمت دارد. بدین ترتیب نیازی نیست که شهروندان ماشین شخصی داشته باشند. 

مالتا کوچکترین کشور در اتحادیه ی اروپا است. مالتا مدت ها مکان تفریحی برای شهروندان اروپای شمالی بود که به دنبال آفتاب درخشان بودند و پناهگاه مالیاتی برای ثروتمندان بود. قایق های چند میلیون دلاری، تفرجگاه ساحلی را پر کرده اند. مالتا پایین ترین هزینه ی زندگی را در اتحادیه ی اروپا دارد، کیفیت زندگی بالا است. اگرچه قیمت ملک در مالتا در حال افزایش است با این حال با توجه به استانداردهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه هستند. 

شهر والتا پایتخت مالتا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2018 نام گذاری شده است و برای آماده شدن برای این سال مهم، دولت مالتا در حال مرمت ساختمان های قدیمی و بازسازی زیرساخت ها است. در حالی که اروپایی ها ، مهاجران و دیگر سرمایه گذاران ساختمان های تاریخی والتا را بازسازی و مرمت می کنند. فروشگاه های جدید افتتاح می شوند و برای فعالیت های مختلف برنامه ریزی می شود. 

مالتا پنج جزیره دارد اما فقط مالتا و غودش بیشترین جمعیت را دارند.

مالتا، جواهر پنهان مدیترانه 

ریشه های باستانی، تسهیلات مدرن 

مالتا در سال 1964 استقلالش را از بریتانیا بدست آورد. بریتانیا در جرگه ی امپراتوری ها، آخرین کشوری بود که حسرت مالتا را خورد. مالتا که در 60 کیلومتری سیسیل و 180 کیلومتری افریقای شمالی قرار دارد محل تلاقی شرق و غرب است. عرب ها ، نورمن ها ، فینیقی ها و رومی ها همه در این منطقه مغازه داشته اند. مهمتر از همه شوالیه های سینت جان بودند که مالتا را پایگاه خود کردند. آنها حدود 250 سال در این منطقه حکمرانی کردند و والتا را تاسیس کردند. 

تاریخ غنی و ترکیبی از فرهنگ های مختلف بخشی از فرهنگ روزمره ی این کشور است. اگرچه مالتا یک کشور اروپایی است که مردمش به زبان انگلیسی حرف می زنند اما حس و حال عجیب آفریقای شمالی را دارد. بخشی هوا افتابی و روزهای گرم است. بخشی اسم عجیب مکانها و علائم جاده ای است ( زبان سامی زبان مالتا است مانند عبری و عربی اگرچه از الفبای رومی استفاده می کند). 

میراث مالتا از شوالیه های سینت جان ، معماری باشکوه والتا ، مدینا و شهرهای دیگر است. بیشتر آنها با آهک خامه ای رنگ ساخته شده اند. 

مردم مالتا مردمی صمیمی و خوش مشرب هستند و به کشورشان افتخار می کنند. در مالتا ارزش های سنتی مدیترانه ای را که محدود به زمان خاصی نیست لمس می کنید. هم چنین تاکید و پافشاری آنان بر غذا ، خانواده و روابط شخصی حائز اهمیت است. 

 با این حال مالتا یک کشور مدرن و به روز است. امروزه مالتا مرکز بین المللی بانکداری ، بازی های آنلاین و انیمیشن است. خدمات تلفن و اینترنت سریع و قابل اتکا هستند. از طریق راه هوایی با اروپا و افریقا و از راه دریا با سیسیل ارتباط خوبی دارد. حمل و نقل عمومی گسترده است. 

مالتا یکی از پرتراکم ترین کشورهای جهان از لحاظ جمعیتی است. مالتا پر از روستاهایی است که اغلب چند صد سال قدمت دارند با خانه های تاریخی و فروشگاه های جذاب. 

شرایط آب و هوایی مطلوب مالتا ، شهرهای ساحلی ، خرابه های باستانی ، و دریای مدیترانه همه و همه از شرایط منحصربه فرد مالتا هستند.

آینده ی والتا

اگر به دنبال زندگی شهری در مالتا هستید و می خواهید به فروشگاه ها ، تئاترها دسترسی داشته باشید و در یک شهر زیبا زندگی کنید شهر والتا انتخاب مناسبی است. و اکنون بهترین زمان در طول دهه های اخیر برای رفتن به والتا است. 

امروزه والتا کنسرت ها ، فیلم ها ، نمایشگاه هایی در فضای باز و غذاهای خوشمزه را برای گردشگران ارائه می دهد. کسانی که در والتا زندگی می کنند مشتاق هستند تا از افراد جدیدی که وارد این شهر می شوند استقبال کنند. اگر مهارت های ارتباطی دارید خیلی زود می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید و یک برنامه ی اجتماعی کامل داشته باشید. شهر والتا که در اواخر قرن 16توسط شوالیه ها ساخته شد کاملا باروک و نئوکلاسیک است و از ساختمان های خامه ای شکل ساخته شده است. یونسکو والتا را در سال 1980 جزء میراث جهانی اعلام کرد و از آن زمان به بعد چندین ساختمان بازسازی شده اند. امروزه جوانان مالتا و خارجی ها مشتاق اند تا در امر بازسازی ساختمان ها با هدف زندگی کردن و یا سرمایه گذاری شرکت کنند. 

مردم مالتا از هتل های بوتیک برای ساختمان های بزرگی استفاده می کنند که به آپارتمان های کوچک برای اجاره ی کوتاه مدت تبدیل شده است. آپارتمان ها خود معمولا یک اتاق نشیمن و آشپزخانه دارند. گاهی صاحبان این ساختمان ها در داخل خود ساختمان آپارتمان نیز دارند.

این روزها هزینه ی اجاره ی درازمدت در والتا معمولا بین 450 تا 750 در ماه برای یک آپارتمان متوسط است. در حالی که بخش هایی از شهر در مقایسه با بخش های دیگر دلچسپ تر و جذاب تر هستند بi ندرت می توانید جایی را پیدا کنید که بیشتر از 5 دقیقه با مکان های دیگر فاصله داشته باشد. با توجه به اینکه والتا پایتخت یک کشور اروپایی است این اجاره ها بسیار منطقی و مناسب است. قیمت فروش آپارتمان در این شهر نیز بسیار منطقی است. 

اگر قصد ندارید به صورت تمام وقت در مالتا زندگی کنید می توانید شما هم صاحب خانه شوید و این آپارتمان را برای مدت کوتاهی اجاره دهید. درامدی که شما از طریق اجاره ی این آپارتمان به دست می اورید حدود 550 یورو در ماه است. در مالتا گردشگری همیشه رونق دارد و می توانید در تمام طول سال آن را اجاره بدهید.

والتا

برای جمعیت جوان، سنت جولیان و پیس ویل که حدود نیم ساعت از شهر والتا فاصله دارند همیشه جاذبه های مهمی بوده اند. این شهرها مکان هایی هستند که می توان کلوب های شبانه ، کافه ها ، دانشجویان و گردشگران را آنجا پیدا کرد. در اطراف شهر سلیما (Selima) یک پیاده رو بسیار زیبا وجود دارد که گردشگران و مردم محلی آنجا قدم می زنند. در کنار این پیاده رو مجموعه ای از رستوران ها و کافه ها وجود دارد که میزهای آن در بیرون از رستوران ها و کافه ها قرار گرفته است. بعدازظهرها و شب ها این منطقه بسیار شلوغ است اما چشم انداز آن بسیار دلنواز و محیط آن کلاسیک است.  

با این حال اگر می خواهید بیرون از والتا به گشت و گذار بپردازید به احتمال زیاد شهرهای کوسپیکوا ، ویتوریوسا و سنگلیا انتخاب اول خواهند بود. مثل بیشتر شهرهای مالتا هر کدام از این شهرها با یکدیگر تلاقی می یابند بدون آنکه بتوان آنها را از هم تفکیک کرد مثل کوچه های کنار هم. 

در این سه شهر معبرهای پله ای ، خیابان های تپه ای  و ساختمان های مرتفع و خامه ای رنگ وجود دارد که منظره ی رو به دریا دارند. در این شهرها فروشگاه های محلی وجود دارند اما در مقایسه با والتا این منطقه بیشتر مسکونی است. 

منطقه ی ساحلی این شهرها زمانی محل کشتی سازی مالتا بود. دولت می خواهد که این منطقه ی ساحلی را به فضای پیاده روی قابل استفاده تبدیل کند (بخشی از این پروژه به اتمام رسیده است و بخش دیگر در جریان است). 

در حال حاضر قیمت اجاره و فروش ملک در این سه شهر ارزانتر از مالتا است.

مدینا

مدینا به عنوان یک شهر ساکت شناخته می شود با تابلوهای زیادی که از گردشگران میخواهد که سرو صدا نکنند و آرامش و سکوت حاکم بر شهر را حفظ کنند. اگرچه مدینا به خوبی حفظ و نگه داری شده است با ساختمان های مرتفع  و بالکن های رومانتیک اما تجسم زندگی کردن در اینجا دشوار است. این شهر که 7000 نفر جمعیت دارد فروشگاه ها ، رستوران ها ، بانک ها و دیگر تجهیزات مدرن را دارد. اما در کنار این بافت مدرن ، محله های سنتی ، جاده های باریک  و کلیساهای باروک نیز وجود دارد. در این شهر می توانید خانه های کوچک و قدیمی برای فروش پیدا کنید که قیمت آنها از 100000یورو شروع می شود. اجاره ها از 450 یورو در ماه شروع می شود و احتمالا هزینه ی یک آپارتمان دو خوابه 600 تا 700 یورو است. 

رابات و مدینا شهرهای قدیمی مالتا هستند اما دسترسی به آنها دشوار نیست. در سمت راست این شهرها یک بزرگراه دو بانده است که آنها را به والتا ، فرودگاه بین المللی و سواحل وصل می کند.

غودش، ارزانتر از مالتا

گردشگری در مالتا یک تجارت بزرگ است، سالانه حدود 1.2 میلیون گردشگر از مالتا دیدن می کنند که این رقم تقریبا سه برابر جمعیت مالتا است و بیشتر آنان مخصوصا اروپایی ها برای سواحل به مالتا می روند. بیشتر خط ساحلی مالتا را سواحل صخره ای ، صخره ها و بعضا خلیج های کوچک و شنی تشکیل می دهند. بیشتر سواحل شنی مالتا سابقا محل زندگی روستاییان ماهی گیر بوده است و اکنون برای گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. مناطق صخره ای چشم اندازهای دریایی بی نظیری دارند اما محل شنا کردن نیست. جزیره ی کوچک غودش هم یک شهر تپه ای است. اینجا مقصد کسانی است که می خواهند از تمام دغدغه های زندگی دوری کنند و مدتی استراحت کند. سرعت جریان زندگی در این منطقه کندتر است. حتی جمعیت بزرگترین شهر این جزیره، ویکتوریا حدود 6500 نفر است. شهرهای ساحلی GOZO مانند مارسال فورن در فصل تابستان شلوغ هستند. فضای داخلی جزیره با تاکستان ها ، خانه های داخل مزرعه ها و چشم اندازهای ناهموار به ظاهر متعلق به زمانهای گذشته است. ویکتوریا بیشترین فضای شهری را با توجه به سینماها و فروشگاه هایش در جزیره ی غودش دارد. خیابان های پیچ در پیچ به میدان های کوچکی مشرف است که مردم محلی در زیر سایه ی میزهای که با چتر پوشانده شده است غذا می خورند. گل ها، بالکن ها را می آرایند و خوشه های انگور از دیوارها آویزان است. 

در ویکتوریا می توانید یک آپارتمان یک تخته مبله را با مبلغ 325 دلار در ماه به صورت درازمدت اجاره کنید و یا یک خانه ی مزرعه ای چهار تخته را در نزدیکی شهر 900 دلار در ماه اجاره کنید. اجاره در شهرهای ساحلی بالاتر است. می توانید با مبلغ 130000دلار در ویکتوریا آپارتمان بخرید. 

در داخل غودش روستاهای زیادی وجود دارد.

هزینه ی زندگی در مالتا

یک زوج می توانند با 2000 دلار در ماه در مالتا زندگی خوبی  داشته باشند. حدود 500 تا 600 دلار این پول صرف خرید مواد غذایی می شود و با این پول می توانید مقدار زیادی گوشت ، پنیر و ماهی تهیه کنید. غذاهای خوشمزه در غذاخوری های کوچک و محلی حدود 15 دلار برای هر نفر است در حالی که برای خرید یک غذای گران 40تا50 دلار باید بپردازید. با مبلغ 780 تا 910 اجاره در ماه می توانید یک آپارتمان دو تخته و راحت در والتا و برخی مناطق ساحلی تهیه کنید.
برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.  

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش