مزایای چند پاسپورتی بودن

مزایای چند پاسپورتی بودنروز به روز تعداد افراد متمولی که به دنبال گرفتن پاسپورت دوم هستند در حال افزایش است چرا که آنها گرفتن پاسپورت دوم را راهی برای محافظت از دارایی هایشان می دانند. اگر می خواهید در مورد خانواده و داریی هایتان خیالتان راحت باشد ، اگر می خواهید امنیت خود و خانواده یتان را تامین کنید، اخذ پاسپورت دوم بهترین تصمیم است.

چرا داشتن پاسپورت دوم در دنیا بین افراد متمول دارای محبوبیت بالایی می باشد؟

داشتن چندین پاسپورت می تواند تصمیم درستی باشد. روز به روز تعداد افراد متمولی که به دنبال گرفتن پاسپورت دوم هستند در حال افزایش است چرا که آنها گرفتن پاسپورت دوم را راهی برای مراقبت از دارایی هایشان می دانند. اگر می خواهید در مورد خانواده و داریی هایتان خیالتان راحت باشد ، آزادی حرکت بیشتری  در دنیا داشته باشید  ، سریعا برای اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید. 

امروزه افراد مستعد و متمول نیازی نیست که زندگی و شهروندی خود را فقط به یک کشور محدود کنند. تصور کنید شما مایل باشید کشور را ترک کنید در این شرایط تابعیت یک کشور دیگر به شما این امکان را می دهد که به راحتی  نقل مکان کنید، آزادی مالی وشخصی بیشتری داشته و امنیت و حریم خصوصی شما نیز حفظ شود. 

پاسپورت دوم بیمه ای مفید و موثر در هنگام وقوع ناآرامی اجتماعی، آشوب های سیاسی و بحران اقتصادی است. 

ایده ای اصلی پاسپورت دوم این است که هیچ دولتی نباید بر زندگی و دارایی های شما تسلط تام داشته باشد، اگر شما تنها شهروند یک کشور باشید مثل اکثر مردم فقط از امکانات یک کشور بهره مند خواهید بود. اگر در کشوری زندگی می کنید که از لحاظ سیاسی و اقتصادی ثبات خوبی ندارد دولت می تواند تصمیم بگیرد که پاسپورت شما را بگیرد دارایی های های شما را بلوکه کند و مانع کسب و کار شما شود. شما دیگر فرصت ترک کشور را نداشته و تمام پول و اموال شما را خواهند گرفت. در این شرایط شما ممکن است تصمیم بگیرید که به هر قیمتی از کشور خود خارج شوید. 

 داشتن پاسپورت دوم بخش اصلی توسعه و صیانت از اموال است. نه تنها می توانید بدون ویزا به کشورهای مختلف سفر کنید بلکه می توانید حساب بانکی باز کنید. یک نمونه ی خوب در مورد کارکرد پاسپورت دوم برای محافظت از جان و اموال ، انقلاب مصر بود جایی که بسیاری از افراد متمول تصمیم گرفتند کشور را ترک کنند. اما تنها جایی که می توانستند بروند کشورهای مانند سوریه بود که از لحاظ اقتصادی جذابیتی نداشت ، بسیاری از سیاستمداران مصری محکوم به مرگ شدند زیرا آنها بدون داشتن یک پاسپورت مناسب نمی توانستند به کشور دیگری بگریزند. پاسپورت دوم باید به عنوان یک سیاست بیمه ای  مدنظر قرار گیرد که به شما آرامش خیال می دهد. 

کشورهایی که درامد کمی دارند به برنامه ی پاسپورت دوم توجه ویژه ای داشته اند. فقط در طول یک سال گذشته برنامه های جدیدی در  گرانادا، دومینیکا، و قبرس طراحی شده اند که به سرمایه گذاران خدمات و مزایای تابعیت کشور خود را ارائه می دهند. تعدادی از این برنامه ها شامل برنامه های سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت است. در این مورد شما فقط برای گرفتن پاسپورت پول نمی دهید بلکه در یک پروژه سرمایه گذاری می کنید که نمی توانید آن را برای مدت زمان مشخصی بفروشید و بعد از پنج سال دوباره آن را به دیگر متقاضیان برنامه ی سرمایه گذاری می فروشید. 

چندین کشور در حال حاضر برنامه ی اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند که نیازی به اقامت ندارد. 

تعدادی از بهترین کشورها برای گرفتن پاسپورت دوم کشورهای زیر هستند:

گرانادا:

گرانادا  یکی از بهترین و مقرون بصرفه ترین برنامه اخذ پاسپورت دوم برای یک خانواده سه نفره به بالا می باشد. پاسپورت گرانادا قدرت بالایی دارد و سفر بدون ویزا به حوزه شنگن و کشور انگلستان را برای دارندگان این پاسپورت فراهم می کند در میان کشورهایی که پاسپورت دوم ارائه می دهند گرانادا تنها کشوری است که با کشور چین معاهده سفر بدون ویزا دارد. 

دومنیکا:

تاکنون ارزانترین کشور برای گرفتن تابعیت و پاسپورت ، جزیره ی کوچک دومنیکا در کارائیب است. اگر نمی خواهید پول زیادی سرمایه گذاری کنید، این کشور باید اولین انتخاب شما باشد. با مبلغ 100000 دلار امریکا (برای یک فرد) و سایر هزینه های جانبی و انجام یک مصاحبه  می توانید تابعیت این کشور را بدست اورید. 

اما بدانید که کمیته ی که مسئول انجام مصاحبه است فقط ماهی یک بار تشکیل جلسه می دهد. این بدین معناست که برای گرفتن پاسپورت دومنیکا بین 5 تا 14 ماه زمان نیاز است. 

سنت کیتس و نویس:

جزایر کارائیبی سنت کیتس و نویس قدیمی ترین برنامه ی اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری را دارند که از سال 1984 اجرا شده است. دو روش برای اخذ تابعیت وجود دارد. روش اول مبلغ 250000 دلار کمک بلاعوض به موسسه ی توسعه ی صنعت شکر سنت کیتس و نویس است. روش دوم سرمایه گذاری حداقل مبلغ 400000 دلار در زمینه ی ملک در این کشور است. این برنامه اخیرا توسط آمریکا بررسی شد. به دلیل تحریم های آمریکا متاسفانه اکنون این برنامه برای ایرانی ها بسته شده است اما شهروندان کشورهای دیگر مانند عراق می توانند برای اخذ این پاسپورت ارزشمند اقدام کنند. 

قبرس:

قبرس دیگر کشور عضو اتحادیه ی اروپا است که اخذ تابعیت مستقیم از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهد. هزینه ی این برنامه مارس امسال به 2 میلیون یورو کاهش یافت. دلیل این کاهش قیمت برای جبران ضرر و زیان سرمایه داران روسی بود، زیرا قبرس مجبور شد تحریم های سفت و سخت اتحادیه ی اروپا علیه روسیه را متحمل شود. اگرچه ممکن است این مبلغ زیاد بنظر برسد اما همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که پاسپورت اتحادیه ی اروپا را بدست می اورید. سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی باید بر ملک دست اول سرمایه گذاری شود، پاسپورت 6 ماه بعد از سرمایه گذاری برای شخص سرمایه گذار و اعضای خانواده او صادر شده و شخص می تواند از مزایای شهروند اتحادیه اروپا بودن بهره مند گردد. 

گردآوری و ترجمه توسط تیم کنکاش

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت دوم با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش