در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم

در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیمهرچند برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کاناد از طریق فدرال در سال 2014 بسته شد، کانادا همچنان چندین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی را در بین استان هایش از جمله بریتیش کلمبیا، مانیتوبا،نیو برانزویک، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان، یوکان و ... حفظ کرده است.

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا برنامه های استانی

هرچند برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال در سال 2014 بسته شد، کانادا همچنان چندین نوع برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی را در بین استان هایش حفظ کرده است. برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری استانی (PNP) به افراد اجازه می دهد بر اساس سرمایه گذاری و فعالیت تجاری در یک منطقه خاص از طرف آن استان برای مهاجرت سرمایه گذاری معرفی شوند. بعد از معرفی شدن از سوی استان مورد نظر، متقاضیان واجد شرایط می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا نزد دولت مرکزی کانادا اقدام کنند.

در حال حاضر، برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا در بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیو برانزویک، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان، یوکان و مناطق شمال غربی در دسترس می باشند. هر استانی مبلغ سرمایه گذاری و شرایط سرمایه گذاری و تجربه کاری متفاوتی را طلب می کند و بدلیل پیچیدگی این نوع برنامه ها، متقاضیان بهتر است از مشاوران مهاجرتی در این امر کمک گیرند. مهاجرت سرمایه گذاری کانادا یکی از زمینه های تخصصی شرکت کنکاش می باشد. هر استان معیار انتخابی خود را به وجود آورده است تا به بهترین نحو بتواند نیازهای فوری و دراز مدت منطقه خود را برآورده سازد.

برخلاف دیگر برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری در دنیا، اکثر برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا مستلزم داشتن تجربه وسیع کسب و کار یا مدیریت پیش از اقدام می باشد و در برنامه سرمایه گذاری کارآفرینی کانادا از متقاضی انتظار می رود در اداره کسب و کار ایجاد شده در کانادا به صورت تنگاتنگی دخیل باشد. همه برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در زیر گروه های سرمایه گذاری یا ایجاد کسب و کار، برای متقاضی اصلی، همسر وی و فرزندان وابسته به کسب اقامت دائم کانادا منجر می شوند.

تاریخچه

برای سال ها کانادا برنامه مهاجرت سرمایه گذاری بسیار محبوبی در سطح فدرال داشت که براساس تدارک وام های تضمین شده از سوی متقاضیان بود. این برنامه در سال 2014 به دلیل صف طولانی که در روند بررسی به پرونده ها به وجود آمده بود و همچنین به دنبال تردیدی که در مورد منافع این برنامه اقتصادی برای کشور کانادا ایجاد شده بود، بسته شد. به دنبال آن، کانادا برنامه مهاجرت سرمایه گذاری استانی را با امید رسیدن نفع بیشتر به کانادا ایجاد کرد. دولت کانادا هنوز در حال بررسی منافع این برنامه برای کشورش است و پنجره های درخواست برنامه های استانی کانادا گاه به گاه باز یا بسته می شوند. برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری استانی کانادا جانشینی مهم برای برنامه های بسته شده فدرال برای بسیاری از متقاضیان علاقمند به مهاجرت سرمایه گذاری کانادا، می باشند.

شرایط مورد نیاز و روند درخواست

مسیر رسیدن به اقامت دائم از طریق هر استان، متفاوت است، اما به طور کلی این روند شامل ارسال درخواست به استان مورد نظر برای معرفی شدن از سوی آن استان و در نهایت ارسال  درخواست اقامت دائم به دولت مرکزی کانادا می باشد. شرایط مورد نیاز برای واجد شرایط شدن شامل میزان دارایی، تجربه کسب و کار و مهارت زبان می باشد. بعد از اینکه اقامت دائم کانادا کسب شود، بدون توجه به اینکه متقاضی از کدام استان اقدام کرده است، می تواند از تمام حقوق شهروندی کانادا به استثنای رای دادن و حق پاسپورت، برخوردار باشد. این افراد بعد از سه سال می توانند برای کسب شهروندی و دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان کبک

برای مهاجرت سرمایه گذاری کبک، متقاضی باید اول توسط دولت کبک معرفی شود. برای دریافت این معرفی، متقاضیان واجد شرایط باید درخواست دریافت گواهی نامه ای را بدهند که نشان دهد از سوی دولت کبک انتخاب شده اند، این گواهی نامه را CSQ می نامند. بعد از اینکه یک متقاضی روند انتخاب شدن از سوی دولت کبک را سپری کرده و CSQ دریافت کند، می تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

دولت کبک تعداد محدودی تقاضا را در بازه های زمانی مشخص، انتخاب می کند. سرمایه گذارانی که بتوانند نشان دهند مهارت زبان فرانسه در حد پیشرفته دارند می توانند درخواست خود را در هر زمانی بفرستند.

برای اینکه برای این برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا واجد شرایط باشند، سرمایه گذار باید مبلغ 1.6 میلیون دلار کانادایی دارایی و تجربه مدیریتی داشته و همچنین موافق با سرمایه گذاری به مبلغ 800,000 دلار کانادایی را از طریق یک واسطه مالی معتبر باشد. بازگشت این سرمایه بعد از مدت 5 سال از طرف دولت کبک تضمین می شود و بنابراین این یک سرمایه گذاری امن و بدون ریسک است. اگر متقاضی دارای این شرایط باشد می تواند درخواست دهد از طرف دولت کبک انتخاب شود ( درخواست CSQ  بدهد) که در آن زمان با معیارهایی چون سن، تجربه کاری و مهارت زبان سنجیده می شوند.

سرمایه داران باید درخواست CSQ  را به همراه همه مدارک مورد نیاز به دولت کبک ارسال کنند. این مدارک شامل موارد زیر هستند اما محدود به این موارد نمی باشند:

  • مدرکی که همه دارایی های متقاضی و منشا کسب این دارایی ها را به صورت روایی شرح می دهد
  • توافق نامه سرمایه گذاری
  • پاسپورت ها و شرح زندگی نامه ها
  • مدارک تحصیلی
  • گزارش های بانکی و دیگر مدارک مالی
  • اثبات داشتن تجربه مدیریتی

هزینه مورد نیاز برای بررسی پرونده در حال حاضر 15,000 دلار کانادایی است که بابت همسر و فرزندان مشمول در پرونده هزینه اضافی گرفته نمی شود.

سپس متقاضیان به مصاحبه برای انتخاب شدن از سوی دولت کبک دعوت می شوند. اگر نتیجه مصاحبه مثبت باشد نامه CSQ  متقاضیان به آنان پست می شود و آنان قادر خواهند بود برای دریافت اقامت دائم کانادا از سوی دولت مرکزی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

کبک همچنین یک برنامه مهاجرت کارآفرینی دارد که میزان دارایی مورد نیاز در این برنامه کمتر است اما شرایط داشتن تجربه مدیریتی و دخیل بودن در کسب و کار ایجاد شده در کبک سخت گیرانه تر می باشد. این برنامه برای افرادی که قصد استقرار و اداره کردن یک بیزینس در کانادا را دارند، مناسب می باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان مانیتوبا

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان مانیتوبا به این استان اجازه می دهد که سرمایه داران واجد شرایط را به منظور دریافت اقامت دائم کانادا معرفی کند. هدف این برنامه جذب سرمایه دارانی است که قصد زندگی در این استان را دارند و روند مهاجرت این متقاضیان با هدف سرمایه گذاری و اداره یک کسب و کار در مانیتوبا تسهیل می شود. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه، متقاضیان باید دارای حداقل 350,000 دلار دارایی باشند، سه سال تجربه مدیریتی ارشد و سه سال مالکیت کسب و کار را داشته و در جدول تطبیق پذیری حداقل امتیاز 60 را کسب کنند. همچنین، متقاضیان باید مبلغ 150,000 دلار کانادایی را در استان مانیتوبا سرمایه گذاری کنند.

برای اینکه بتوان در این برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا اقدام کرد باید ابتدا در سیستم آنلاین (EOI)  ثبت نام کرد. این سیستم کمک می کند واجد شرایط بودن متقاضی مشخص شود و برای ثبت نام در این سیستم نیازی به پرداخت هزینه یا ارسال مدارک نیست. اگر درخواست متقاضی مورد قبول واقع شود، متقاضی سپس باید درخواست معرفی شدن از سوی استان مانیتوبا را ارائه کند. اطلاعات ارائه شده در درخواست معرفی شدن باید با اطلاعات داده شده در سیستم EOI کاملا منطبق باشد.

درخواست دریافت معرفی نامه به ارائه مدارکی برای اثبات قصد متقاضی برای انجام یک کسب و کار (شامل بیزینس پلان)، میزان دارایی و تجربه نیاز دارد. هزینه بررسی پرونده 2500 دلار کانادایی می باشد که با ارسال درخواست معرفی نامه باید پرداخت شود.

بعد از قبول شدن، متقاضی معرفی شده از سوی استان مانیتوبا باید یک قرارداد وثیقه امضا کند و مبلغ 100,000 دلار کانادا را وثیقه بگذارد . این مبلغ در صورتی که متقاضی به تعهدات خود عمل کرده و در مانیتوبا زندگی و ایجاد کسب و کار نماید به وی بازگردانده خواهد شد. در مرحله بعدی متقاضیان معرفی شده نزد دولت کانادا درخواست اقامت دائم می کنند و در صورتی که ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند به مانیتوبا مهاجرت می کنند. سرمایه گذاران بعد از ورود به مانیتوبا مدت دو سال وقت خواهند داشت که برای کسب و کاری که از پیش برنامه ریزی کرده اند سرمایه گذاری کنند. اگر مهاجرین برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا به تعهدات خود برای ایجاد کسب و کار در مانیتوبا عمل نکنند، دولت مانیتوبا حق خواهد داشت مبلغ وثیقه را نزد خود نگاه داشته و به سرمایه گذار پس ندهد.

سفرهای اکتشافی به استان مانیتوبا دلخواه هستند اما توصیه می شود که انجام شوند. این سفرها به متقاضیان کمک می کنند برای کسب و کار آینده خود بهتر بتوانند تصمیم گیری کنند و در جدول امتیاز دهی به این سفرها امتیاز داده می شود.

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا از افراد دعوت می کند برای برنامه کارآفرینی در این استان اقدام کنند. این برنامه مهاجرت سرمایه گذاری می تواند به اقامت دائم برای سرمایه گذارانی که تجربه شایانی در اداره کسب و کار دارند منجر شود به این منظور باید در این استان سرمایه گذاری کرد و کسب و کار سودآوری در این استان راه اندازی کرد. مانند دیگر برنامه های استانی مهاجرت سرمایه گذاری کانادا، متقاضیان بر اساس میزان دارایی، بیزینس پلن، تجربه کاری و شاخص تطبیق پذیزی با فرهنگ کانادا انتخاب می شوند.

برای واجد شرایط بودن این برنامه، افراد باید دارای ثروت خالص حداقل 600,000 دلار کانادا باشند، تجربه مدیریت یا تجارت داشته باشند و قصد داشته باشند کسب و کاری را در بریتیش کلمبیا شروع کنند. چنانچه متقاضیان برای این برنامه انتخاب شوند، باید 200,000 دلار کانادا در کسب و کارشان سرمایه گذاری کرده و حداقل یک فرصت شغلی تمام وقت ایجاد کنند.

متقاضیان در ابتدا ثبت نام آنلاین را انجام می دهند و از بین ثبت نام کنندگان واجد شرایط  انتخاب صورت می گیرد. واجد شرایط ترین افراد از این میان انتخاب خواهند شد. با ارسال درخواست خود، کارآفرینان باید مدارک دارایی خالص خود، بیزینس پلن، تجربه کاری و مدارکی مانند مدرک زبان، مدارک تحصیلی، سن و تجربه در کانادا را ارسال کنند. دانش زبان انگلیسی ضروری نیست اما امتیاز متقاضی را در جدول تطبیق پذیری بالا می برد.

اگر با درخواست متقاضی موافقت شود، باید یک توافق نامه را امضا کرده و یک اجازه کار دریافت کند که این اجازه به متقاضی 20 ماه فرصت می دهد بیزینس پلن خود را با موفقیت به اجرا در آورد. بعد از این دوره، و در صورتی که مفاد توافق نامه عملی شده باشد، متقاضیان برای دریافت اقامت دائم کانادا معرفی خواهند شد. به علاوه شرایط سرمایه گذاری و کاری، متقاضیان همچنین باید در 100 کیلومتری کسب و کار خود ساکن شوند و حداقل 75% سال را در استان بریتیش کلمبیا بگذرانند.

بعد از دریافت معرفی نامه، متقاضیان باید برای دریافت ویزای اقامت دائم نزد دولت کانادا درخواست دهند.

داشتن حداقل شرایط مورد نیاز برای این برنامه به معنی تضمینی در دریافت معرفی نامه نمی باشد، چرا که تنها ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز برای درخواست دعوت می شوند.

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان انتاریو

در حال حاضر برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان انتاریو با هدف ارزیابی مجدد نیازهای استان، بسته شده است، اما افراد واجد شرایط می توانند برای برنامه کارآفرینی این استان اقدام کنند. کارآفرینی در استان انتاریو به 500,000 دلار کانادا سرمایه گذاری در کسب و کاری که سود اقتصادی قابل توجهی بهمراه آورد و ایجاد دو فرصت شغلی تمام وقت و دانستن کمی زبان انگلیسی نیاز دارد. بعد از ارائه درخواست EOI ، متقاضیان واجد شرایط یک اجازه کار موقت دریافت خواهند کرد که به آنان اجازه می دهد کسب و کاری را در کانادا مستقر کنند که به عنوان اساس درخواست آنها برای معرفی شدن به دولت کانادا به منظور دریافت اقامت دائم کانادا به حساب می آید.

اقامت دائم کانادا

هرچند هر استان مسئول ارزیابی و معرفی متقاضیان به منظور پذیرفته شدن در استان خود است، تصمیم نهایی توسط دولت مرکزی کانادا گرفته می شود. برای پذیرفته شدن در کانادا، متقاضیان معرفی شده باید از طریق دولت مرکزی کانادا اقدام کنند. دولت کانادا سوابق پزشکی و سوء پیشینه افراد را بررسی می کند. هزینه بررسی پرونده در این مرحله، 1050 دلار کانادایی برای هر متقاضی اصلی در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق استان کبک، و 550 دلار کانادایی برای متقاضی اصلی در دیگر برنامه های استانی است.

بعد از قبولی در این مرحله، به افراد اقامت دائم اعطا می شود و آنها از همه مزایای یک شهروند کانادا به جز رای دادن و حق داشتن پاسپورت برخوردار خواهند بود. بعد از سه سال می توان برای دریافت شهروندی و پاسپورت کانادا اقدام کرد.

شرکت مهاجرتی کنکاش پرونده های موفق بسیاری را در امر مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در سال های اخیر عهده دار گشته و با داشتن تجربه فراوان در این عرصه مشاوره و خدمات تخصصی به متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری کانادا ارائه می دهد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش