نظام بهداشتی درمانی قبرس

نظام بهداشتی درمانی قبرسنظام بهداشت و درمان قبرس چه در قالب بخش خصوصی و چه در قالب بخش دولتی از استاندارد بالایی برخوردار است و در دسترس همگان قرار دارد و بیشتر پزشکان، متخصصان و جراحان قبرس در خارج از کشور وعمدتا در آلمان و بریتانیا به تحصیل پرداخته اند.

نظام بهداشتی درمانی قبرس

نظام بهداشت و درمان قبرس چه در قالب بخش خصوصی و چه در قالب بخش دولتی از استاندارد بالایی برخوردار است و در دسترس همگان قرار دارد و بیشتر پزشکان، متخصصان و جراحان قبرس در خارج از کشور وعمدتا در آلمان و بریتانیا به تحصیل پرداخته اند. 

بخش دولتی نظام بهداشت و درمان قبرس

بخش خدمات درمانی ملی قبرس، خدمات درمانی، بهداشتی و مراقبتی را با قیمتی به صرفه و معقول در اختیار همگان قرار می دهد. بریتانیا توافق نامه ی تامین اجتماعی با قبرس امضا کرده است: شهروندان بریتانیایی که به شکل دائم در قبرس زندگی و یا کار می کنند می توانند از همان پوشش درمانی که در اختیار شهروندان قبرسی است بهره گیرند. برای بهره جستن از این خدمات باید کارت درمانی داشته باشید. بیمارستان دولتی پافوس مجهز به آخرین و به روزترین تکنولوژی پزشکی و تجهیزات درمانی است و شامل بخش های زایمان، ارتوپدی، رادیولوژی، پزشک عمومی، داروخانه و بخش جراحی است.

کارت درمانی 

شهروندان اتحادیه ی اروپا که بصورت دائم در قبرس زندگی می کنند می توانند درخواست خود را برای دریافت کارت درمانی به وزارت بهداشت قبرس ارائه دهند. در واقع این درخواست باید به نزدیکترین بیمارستان دولتی و یا مرکز درمانی تحویل داده شود. کارت درمانی قبرس هزینه های درمانی در بیمارستان های دولتی را پوشش می دهد و دارندگان این کارت ها می توانند از خدمات درمانی سرپایی و یا بستری، دارو و تعدادی از عمل های جراحی استفاده کنند. کسانی که قبرسی نیستند باید فرم ای 121 و سایر مدارک مورد نیاز را برای استفاده از این خدمات ارائه دهند. سه نوع کارت خدمات درمانی صادر می شود:

نوع آ برای خدمات درمانی رایگان( کارت صورتی رنگ )

کارت صورتی رنگ امکان استفاده از خدمات درمانی دولتی را به صورت کاملا رایگان فراهم می کند.

- اگر به صورت دائم ساکن قبرس هستید، و مدرک کتبی دال بر برخورداری از پوشش درمانی  در کشوری که تابعیت آن را دارید با ارائه ی آن می توانید زمینه ی همکاری دوجانبه بین قبرس و کشور خود را فراهم کنید.

- میزان درآمد خالص (شامل مستمری) نباید بیشتر از 15377 یورو برای یک نفر و 30754 یورو برای یک زوج باشد و با احتساب یک فرزند وابسته 1708 یورو افزایش می یابد.

- اگر تعداد فرزندانتان 4 و یا بیشتر از 4 نفر است.

- اگر با استفاده از مزایای دولتی امرار معاش می کنید.

- اگر کارمند دولتی هستید.

نوع ب برای کاهش هزینه های درمانی( رنگ آبی )

کارت آبی رنگ امکان بهره مندی از خدمات درمانی به صورت نیمه یارانه ای را فراهم می کند.

- مجموع درآمد خالص شما (با احتساب مستمری) بین 15377 و 20503 یورو است و هیچ وابسته ای ( همسرو یا فرزند وابسته ی زیر 18 سال) نداشته باشید.

- مجموع درآمد خانواده ی شما نباید بیشتر از 30756 یورو باشد که به ازای هر فرزند وابسته 1708 یورو افزایش می یابد.

نوع س برای کاهش هزینه های درمانی ( رنگ زرد )

کارت درمانی اطلاعاتی از قبیل اسم دارنده، افراد وابسته، تاریخ انقضای کارت، شماره سریال و شماره ی ملی را شامل می شود.

بیمارستان های دولتی، تمامی هزینه ها

هزینه های درمانی در قبرس بسیار معقول هستند. ویزیت یک پزشک متخصص 20.50 یورو است در حالی که این رقم برای یک پزشک عمومی 14.52 یورو است. علاوه بر این هزینه های آزمایشگاه، رادیولوژی و آزمایشات به صورت جداگانه محاسبه می شود. 

هزینه های پرداختی برای بستری شدن به قرار زیر است:

بستری شدن و مراقبت های پرستاری: 123 یورو برای نوع اول، 102 یورو برای نوع دوم و 71 یورو برای نوع سوم و 205 یورو برای مراقب های ویژه.

حضور پزشک به صورت روزانه: 20 یورو

دارو، مواد درمانی، آزمایشات و دیگر خدمات: هزینه های تعیین شده.

بخش درمانی خصوصی در قبرس

پزشک عمومی:

امکان ویزیت پزشکان عمومی در قبرس برای همه فراهم است بدون اینکه نیاز باشد از قبل وقت بگیرید. هزینه ی ویزیت حدود 40 یورو است. پزشک عمومی هزینه ی آزمایشات خون و ادرار را نیز دریافت می کند. تمام داروهای تجویز شده را می توان از نزدیکترین داروخانه تهیه کرد و تماما توسط بیمار پرداخت می شود. آزمایشات اشعه ی ایکس را می توان در بیشتر کلینیک ها و بیمارستان های عمومی انجام داد. در صورت نیاز برای انجام آزمایش اشعه ی ایکس به یک رادیولوژیست معرفی می شوید و برای تشخیص بیماری نتیجه را به پزشک متخصص نشان می دهید.

کلینیک های خصوصی

پافوس تعداد زیادی کلینیک و بیمارستان خصوصی با پزشکان عمومی و متخصص دارد. اگر بیمه ی درمانی خصوصی دارید می توانید از این خدمات استفاده کنید و یا مستقیما هزینه ی درمان را به کلینیک بپردازید. می توانید هم در ساعات مشخص شده مراجعه کنید و هم می توانید وقت قبلی بگیرید. هزینه ی کلینیک حدود 40 یورو است.

دندانپزشکان

تعداد زیادی دندانپزشک در قبرس وجود دارد که در بریتانیا و آفریقای جنوبی تحصیل کرده اند و دوره دیده اند. هزینه ی ویزیت دندانپزشک 20 یورو است.

روان درمانگران

معمولا بیشتر مردم توسط پزشکان به روان درمانگران ارجاع داده می شوند یا می توانند مستقیما قرار ملاقات بگذارند. هزینه ی ویزیت یک روان درمانگر حدود 20 تا 40 یورو است. بیشتر پزشکان به خوبی انگلیسی صحبت می کنند پزشکانی هم که در آلمان آموزش دیده اند معمولا به زبان آلمانی هم صحبت می کنند.

داروخانه ها

داروخانه های قبرس به خوبی توانایی ارائه ی مشاوره در مورد بیماری های جزئی را دارند. داروخانه های شبانه روزی فعال هستند و داروخانه های که در هرهفته بصورت شبانه خدمات ارائه می دهند در روزنامه های محلی منتشر می شوند و یا بر روی در داروخانه اطلاعیه ی آن قابل مشاهده است. هزینه ی نسخه ای که توسط پزشک عمومی و یا متخصص تجویز می شود همراه با دارو در داروخانه قابل پرداخت است.

بیمه ی درمانی خصوصی

بیمه ی خصوصی به صورت گسترده وجود دارد و خدمات بهداشتی درمانی با استاندارد بالا را ارائه می دهد. برنامه های متنوع می تواند متناسب با نیاز و بودجه ی شما باشد. این بیمه می تواند مشاوره های سرپایی، دارو، درمان در بیمارستان و کلینیک مورد نظرتان را پوشش دهد.

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید. 


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش