مزایای تابعیت دوگانه

مزایای تابعیت دوگانهتابعیت دوگانه برای کسانی که توانایی مالی دارند و به اندازه ی کافی باهوش هستند مزایای زیادی را فراهم می کند. جهانی که در آن زندگی می کنیم ممکن است به واسطه ی مخابرات و سفر هوایی در حال کوچکتر شدن باشد.

تابعیت دوگانه برای کسانی که توانایی مالی دارند و به اندازه ی کافی باهوش هستند مزایای زیادی فراهم می کند. جهانی که در آن زندگی می کنیم به واسطه ی مخابرات و سفر هوایی در حال کوچکتر شدن است ولی با این حال جهان تجارت، قانون، و سیاست بزرگ و پیچیده است.

تابعیت دوگانه این مزایا را برای فرد به ارمغان می آورد

تابعیت-دوم-سرمایه-گذاری-پاسپورت-دوم

- افزایش دسترسی فردی و شرکتی: این امر مختص کسانی است که می خواهند از طریق سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری ثروت خود را افزایش دهند و یا به دنبال این هستند که بتوانند آزادانه و بدون محدودیت به کشورهای مورد نظرشان سفر کنند که به دست آوردن تابعیت دوم این امر را ممکن می سازد. 

- اجتناب از ناکارآمدی های تک شهروندی

-  امکان افزایش و حفظ ثروت برای افراد

افزایش دسترسی فرد

افرادی که ثروتمند هستند معمولا دو هدف دارند _ افزایش ثروت از طریق سرمایه گذاری هوشیارانه و فعالیت های کارآفرینی و در نهایت لذت بردن از زندگی. افزایش ثروت از طریق ورود به بازار آزاد که با داشتن تابعیت دوگانه آسان تر می شود می تواند مشوق بسیار بزرگی باشد، به علاونه بسیاری از برنامه های تابعیت دوگانه گزینه های سرمایه گذاری بسیار جذابی به متقاضیان خود ارائه می دهند. سفر آزادانه به کشورهای مختلف، می تواند انگیزه ای مهم در اخذ تابعیت دوم باشد. بسیاری از کشورهایی که برنامه های تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری انجام می دهند، پاسپورت هایی معتبر دارند که این امر را برای دارندگان آنها میسر می سازد.

 به عنوان مثال کسی که پاسپورت جزیره کوچک و زیبای دومینیکا را به دست می آورد از مزایای فوق العاده ی زیر بهره مند می شود: 

- به عنوان یک عضو جامعه ی کارائیب، بازار مشترک کشورهای کارائیب، سازمان کشورهای کارائیب شرقی، اخذ تابعیت دومینیکا، امکان تجارت آزاد در سراسر کارائیب را تسهیل می کند. 

-  فعالیت های کسب و کاری که در دومینیکا ثبت شده اند این امکان را دارند که محصولاتشان را بدون مالیات به آمریکا صادر کنند.

- شهروندان دومینیکا می توانند بدون ویزا به منطقه ی شنگن و کشورهای مشترک المنافع بریتانیا سفر  کنند.

- شهروندان دومینیکا می توانند در دیگر کشورهای کارائیب حضور فیزیکی داشته باشند.

اجتناب از ناکارآمدی های تک شهروندی

کشورهای مختلف جهان بستر مناسب برای زندگی، کار و تحصیل را برای شهروندانشان فراهم می کنند. اما تابعیت تنها یک کشور ممکن است پاسخگوی تمامی نیاز های افراد نباشد، سیستم قانونی، سطح پذیرا بودن سنت و فرهنگ یک کشور، سیستم مالیاتی، سیاست های تجاری، شرایط تحصیلی، و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است فرد را به سمت اخذ تابعیت دوگانه متمایل کند. 

فرصت به دست آوردن تابعیت دوگانه در یک کشور دیگر به فرد یا یک خانواده کمک می کند که از مشکلات زیر اجتناب کنند:

- بی ثباتی اقتصادی که ممکن است منجر به آسیب پذیری اقتصادی  شهروندان شود و تهدیدی بالقوه برای ثروت فعلی و آینده ی آنان باشد.

- تعدادی از آداب و رسوم و سنت های ملی ممکن است سبب شود که آستانه ی تحمل تعدادی از شهروندان و یا مجموعه های دولتی در مقابل گروههای خاص کاهش یابد. افرادی که در این گروهها هستند ممکن است به شیوه های مختلف و غیرمنصفانه مورد هدف قرار گیرند. تابعیت دوگانه این امکان را برای این افراد فراهم می کند تا بتوانند به کشور دیگری نقل مکان کنند و از این فشارها در امان باشند.

علاوه بر اینکه تابعیت کشور مدنظر را به دست می آورید و می توانید با آرامش  در آنجا زندگی، کار و یا تحصیل کنید، بیشتر کشورها تسهیلات درمانی فوق العاده ای ارائه می دهند. بیشتر این کشورها موسسات آموزش عالی دارند و امکان دسترسی دانشجویان به  سیستم های آموزشی کشورهای بیشتری را می دهند.

 به عنوان مثال یک شهروند پرتغالی می تواند به 30 کشور دیگر عضو اتحادیه ی اروپا سفر کند و در آنها ساکن شود.

به دست آوردن تابعیت دوم روشی مناسب برای دوری کردن از خطرات و فشارها است که در صورت نداشتن تابعیت دوم تبدیل به مشکلی لاینحل می شود.  

افزایش و حفظ ثروت

بسیاری از کشورهایی که برنامه ی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارند تلاش می کنند که افراد ثروتمند را جذب کشور خود بکنند. آنها می دانند که افراد ثروتمند به دنبال استفاده از فرصت های کارآفرینی هستند. بنابراین بیشتر کشورها مزیت های زیر را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند: 

- محرک های مالیات کسب و کار ( معافیت از پرداخت مالیات) ، گاهی تا 20 سال به شهروندان دیگر کشورها فرصت راه اندازی و توسعه ی  فعالیت های کسب و کار را می دهد.

- منافع شخصی شامل ارث، سود سرمایه و ثروت معاف از مالیات هستند.

- به درآمدهای خارجی و انتقال ثروت، مالیاتی تعلق نمی گیرد.

- توافق نامه های " مالیات های دوگانه" با دیگر کشورها، که به واسطه ی آن شهروندان دو تابعیتی می توانند از پرداخت دو بار مالیات معاف شوند. ( نیازی نیست افرادی که تابعیت کشور دیگری را به دست آورده اند در آن کشور مالیات پرداخت کنند و به واسطه ی این قرارداد فقط در کشور خود مالیات می پردازند ) . 

- سرمایه گذاران مهاجری که کشوری مناسب را برای اخذ تابعیت دومشان، هوشیارانه و سنجیده انتخاب می کنند می توانند از این برنامه ها بهره ببرند و در نتیجه بیشتر ثروتشان را به راحتی حفظ کنند.  


 برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تابعیت دوم با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش