شهرهای مهم قبرس

شهرهای مهم قبرسپافوس

منطقه ی پافوس شهر ساحلی پافوس را احاطه کرده است. این منطقه  که زمانی پایتخت قبرس بود اکنون یکی از تفرجگاههای گردشگری این کشور محسوب می شود. 

این شهر به واسطه ی برخورداری از پیشینه ی تاریخی کهن و گنجینه های باستانشناسی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این شهر خود دو منطقه ای اصلی دارد: کاتو پافوس و پانوپافوس. کاتو پافوس بیشتر به واسطه ی قلعه ی قرون وسطایی، بندر ماهیگیری قدیمی و محبوبیتش در بین گردشگران و مردم محلی شناخته شده است. سواحل ماسه ای، رستوران و امکانات تفریحی فراوانی در این منطقه وجود دارد. 

وقایع و رویدادهای فرهنگی شامل اپراها، نمایشگاههای هنری و کنسرت پیوسته در این شهر اتفاق می افتد. پانو پافوس بازار قدیمی پر زرق و برقی دارد که پر از بوتیک و مغازه های مدرن است. مناطق  حومه ی شهر پافوس هم به سرعت محبوبیتشان در حال افزایش است.   

بیشتر این مناطق که بر روی دامنه های کم ارتفاع واقع شده است چشم اندازهای دریایی بی نظیری دارد و در فاصله ی کمی از مرکز شهر قرار گرفته است. 

مناطق حومه ی شهر که محبوب هستند شامل پی یا، تالا، ترمیت هاوس، مسا کوریو، کنیا، آناوارگوس و یرسکیپو هستند. مناطق روستایی زیادی نیز در بیرون از پارفوس وجود دارد که شیوه های زندگی سنتی هنوز در آنجا غالب است ازجمله تسادا، کاتیکاس، استرومپی و پولمی.

مناطق دیدنی پافوس: 

قلعه ی باستانی، این بنای تاریخی مشرف بر بندر ماهیگیری است

قبر پادشاهان، قبرهای زیر زمینی اشراف زادگان پافوس باستان

پافوس موزائیکس، نماد اسطوره های یونان

ائودن قدیمی پافوس، میزبان اجراهای تئاتر و موسیقی

کلیسای سولومونی اجیا، دخمه های مسیحی زیرزمینی

کلیسای سنت پاول 

صومعه ی نیوفیتوس اجیوس، کلیسا و صومعه ی قرن 12

پترو تو رومیو، مکان تولد افسانه ی افرودایت

موزه ها، موزه ی باستانی منطقه ی پافوس، موزه ی بیزانتین و موزه ی قوم شناسی

شهر پولیس

پولیس یک شهر کوچک ساحلی است که در شمال غربی قبرس در منطقه ی پافوس قرار دارد. نام کامل آن پولیس کرای سوچوس است که به معنی شهر طلایی است. خلیج های وسیع که با آب های آبی رنگ و کوههای که با لایه های نازک رنگی پوشانده شده است چشم انداز فوق العاده و منحصر به فرد این منطقه را رقم می زند.

پولیس که یک شهر مدرن است در محلی واقع شده است که زمانی شهر باستانی ماریون رونق داشت و اکنون برای کسانی که به دنبال داشتن یک زندگی راحت و آرام در این محیط شگفت انگیز هستند مطلوب است.

مکان های دیدنی پولیس

موزه ی محلی ماریون-ارسینوئه یک موزه ی جذاب است که در پولیس قرار دارد. نخستین بار در سال 1998 درهای این موزه به روی عموم باز شد. این موزه شامل سه فضای نمایشگاهی از جمله سالن شماره یک و 2 و یک دهلیز است. اشیایی که در سالن شماره یک قرار دارند از یک منطقه ی وسیع در اطراف پولیس جمع آوری شده است و به ترتیب سیر تاریخیشان چیده شده اند تا توسعه ی تاریخی این شهر از دوره ی نئولیتیک و چالوکولیتیک تا دوره های قرون وسطی را به تصویر بکشد.

دیگر موزه ای که در این شهر وجود دارد موزه ی کالچر سنتر پافیوس است که در 15 اکتبر 2001 افتتاح شد. یک ساختمان مدرن با یک صحنه ی تئاتر و یک محل برای نشستن که ظرفیت 400 صندلی را دارد. کالچر سنتر یک فضای نمایشگاهی دارد که حدود 250 نفر را می تواند میزبانی کند.

این منطقه در قبرس به عنوان یک جاذبه ی اصلی برای مسافران منطقه ای قلمداد می شود از آنجایی که نزدیکترین مقصد اروپایی برای خاورمیانه و افریقا است.

بندر ماهیگیر لاتسی این منطقه به واسطه ی غذاهای دریایی تازه اش معروف است. 

حمام های افرودایت- گفته می شود که افرودایت خدای عشق و زیبایی در این محل حمام کرده است. پولیس جایی است که افرودایت معشوقه اش آدونیس را ملاقات می کرد. 

لیماسول

لیماسول با جمعیتی بالغ بر 200000 هزار نفر، دومین شهر بزرگ قبرس است و حدفاصل شهرهای پافوس و لارناکا واقع شده است. لیماسول کلان شهری شلوغ است که بقایای تاریخی زیادی را در خود جای داده است.

تقویم شهر پر از رویدادهای هیجان انگیز و جشن های خیابانی است. سواحل ماسه ای بی کران شهر و آبهای گرم برای انواع ورزش های آبی مناسب هستند. در مراکز خرید، تئاترها و گالری های شهر احتمالا حتی گذر زمان را هم متوجه نمی شوید.

در کنار کوههای ترودوس، بناهای غول پیکر و روستاهای کوهپایه ای قدیمی وجود دارد که این منطقه را به مکانی بی نظیر برای گشت و گذار تبدیل کرده است . در زمستان مردم با سنین و توانایی های مختلف به کوهها می روند تا از فصل کوتاه اسکی حداکثر استفاده را بکنند.

مکانهای دیدنی لیماسول

- معبد افرودایت، محل زیارت در یونان باستان

- کوریوم باستان، تئاتر رومن که مشرف به ساحل لیماسول است.

- پارک اسکالپچر در مولوس

- تور پیاده روی در لیماسول

- کارنوال در ماردی گراس

- بازدید از حیات وحش

- جشن سالانه در لیماسول

- خرید در خیابان انکسارتیسیاس، شلوغ ترین خیابان لیماسول


       برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت و پاسپورت قبرس با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


مطالب مرتبط با شهرهای مهم قبرس

گردشگری قبرس آمار و ارقامی در مورد قبرس دلایل محبوبیت قبرس اقتصاد قبرس- قابل توجه متقاضیان اخذ پاسپورت قبرس و علاقمندان به سرمایه گذاری در قبرس اقتصاد قبرس در حال رشد روزافزون اخذ پاسپورت قدرتمند و ارزشمند قبرس تنها در 6 ماه با خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو انتخاب بین اخذ تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری یا اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری دارندگان پاسپورت قبرس به زودی بدون ویزا به آمریکا سفر می کنند. پاسپورت برای فروش به سرمایه داران پاسپورت قبرس نظام بهداشتی درمانی قبرس نظام آموزشی قبرس شهرهای مهم قبرس آشنایی با قبرس درباره قبرس
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش