گردشگری منبع اصلی درآمد قبرس و محرک رشد اقتصادی این کشور است

گردشگری منبع اصلی درآمد قبرس و محرک رشد اقتصادی این کشور استگردشگری منبع اصلی درآمد قبرس و محرک رشد اقتصادی این کشور بوده است و کمک زیادی به افزایش تولید ناخالص داخلی کرده است. بخش گردشگری قبرس که یکی از قدرتمندترین و انعطاف پذیرترین بحش های اقتصادی این کشور را تشکیل می دهد پیوسته رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

تابعیت و پاسپورت قبرس

گردشگری منبع اصلی درآمد قبرس و محرک رشد اقتصادی این کشور بوده است و کمک زیادی به  افزایش تولید ناخالص داخلی کرده است. بخش گردشگری قبرس که یکی از قدرتمندترین و انعطاف پذیرترین بحش های اقتصادی این کشور را تشکیل می دهد پیوسته رشد چشمگیری را تجربه کرده است که بیش از 2.5 میلیون گردشگری که در طول سال از این کشور دیدن می کنند گویای این مطلب است. 

مزایای رقابتی

قبرس به سبب مهمان نوازی مردمش، غذاهای خوشمزه، فرهنگ غنی و زیبایی طبیعی و بی نظیرش مشهور است. قبرس با سواحل ماسه ای طلایی، آب های آبی شفاف، شرایط آب و هوایی مدیترانه ای و آفتاب درخشان در طول سال مقصد گردشگری مجبوبی در طول دهه های متمادی بوده است. 

سواحل معروف جزیره در سال 2015، 57 پرچم آبی را به خود اختصاص دادند که برای دهمین سال متوالی این جزیره را در جایگاه نخست در اتحادیه اروپا قرار داد و سه رکورد را برای این کشور به ثبت رساند: 

- بیشترین سرانه پرچم آبی در جهان ( پرچم آبی نشانگر تمیز بودن یک ساحل است)

- بیشترین تراکم در زمینه تمرکز و استقرار  پرچم آبی در سواحل

- بیشترین تعداد سواحل دارای پرچم آبی به ازای هر خط ساحلی

صنعت گردشگری قبرس چندین عنوان و جایزه افتخارآمیز را به خود اختصاص داده است از جمله قرار گرفتن در بین 100 مقصد برتر پایدار جهان در حوزه ی گردشگری، ویژن آن سستین ابل توریسم اند توتم توریسم ( Vision on Sustainable Tourism and Totem) و گرین دستینیشن (Green Destination) که به لیموسل(Limossal) و پافوس ( Pafos ) در سال 2014 اعطا شد. 

اما گردشگری قبرس صرفا به مسائل مربوط به آب و هوا مانند خورشید و دریا ختم نمی شود. به عنوان یک کشور بزرگ با پیشینه فرهنگی غنی، قبرس گزینه های متنوعی را در حوزه گردشگری پیش روی گردشگران قرار می دهد تا بتواند پاسخگوی همه ی سلیقه ها در زمینه ی ورزش، جاذبه های فرهنگی و تاریخی، تفریحگاه های مجلل، مسیرهای طبیعی و اکوتوریسم در روستاهای قدیمی باشد.

این جزیره تمام شرایط لازم برای توسعه بیشتر بخش گردشگری را دارد و پتانسیل زیادی برای سرمایه گذاری در حوزه ی گردشگری ورزش، سلامت و تندرستی و سبک زندگی مجلل دارد. 

راهبرد گردشگری

افزایش و توسعه گردشگری یکی از اهداف اصلی دولت و نهادهای مرتبط با این حوزه است که سهم بیشتری از بازار گردشگری فعلی و در حال ظهور را به خود اختصاص دهند. 

افزایش قابلیت ارتباط با کشورهای دیگر در راس سیاست گردشگری قبرس است و این کشور  بی وقفه تلاش می کند که پتانسیل جزیره را به حداکثر برساند، گنجینه های فرهنگی و محلی قبرس را حفظ و آن را در معرض دید بگذارد، زیرساخت ها و کیفیت خدمات موجود را بهبود بخشد و در عین حال زیر بخش های( بخش های فرعی) گردشگری مانند گردشگری فرهنگی و مذهبی، گردشگری ورزشی و گردشگری بخش سلامت و درمان را ارتقا دهد. 

پروژه های عظیم برای توسعه کشور

تعداد زیادی پروژه بزرگ شامل پارک های تفریحی، تفریحگاههای لوکس و زمین های گلف در قبرس در دست ساخت هستند که میزان قابل توجهی از سرمایه گذاری خارجی را به خود جذب کرده اند. مجتمع تفریحی یکپارچه و بزرگ در حال ساخت در قبرس به ارزش بخش گردشگری قبرس خواهد افزود. این مجتمع جدید قرار است به یک مجتمع تجاری برجسته در اروپا و یکی از بهترین مجتمع ها در جهان تبدیل می شود که از امکانات و شرایط هتل های پنج ستاره فراتر می رود و خدمات تفریحی زیادی از جمله هتل، چشمه های آب گرم و مراکز کنفرانس را ارائه می دهد. به دنبال موفقیت پروژه تفرجگاه ساحلی لیماسول، تفرجگاههای ساحلی لوکس و جدیدی در شهرهای لارناکا (Larnaca) ، آییا ناپا (Ayia Napa) ، پارالیمنی (Paralimni) و پافوس (Pafos) در دست ساخت هستند.

گردشگری سلامت و تندرستی

یکی دیگر از زیربخش های در حال توسعه توریسم سلامت و تندرستی است که به سرعت در حال توسعه است و تفریح و سرگرمی را با خدمات درمانی و بهداشتی تلفیق می کند. قبرس از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است از جمله امکان دسترسی به اماکن مختلف، آب و هوای معتدل مدیترانه ای در طول سال، مجموعه ای از بیمارستان ها و کلینیک های با کیفیت، تفرجگاههای لوکس، زیرساخت های گردشگری موجود، نیروی کار چند زبانه و ماهر و تخصص پزشکانی که در سطح بین المللی تحصیل کرده اند. 

قبرس شهرتی جهانی در زمینه ارائه خدمات درمانی خصوصی باکیفیت در محیطی پیشرفته و با بهره گیری از فناوری های جدید و مدرن دارد. قبرس 6 بیمارستان عمومی و 80 کلینیک خصوصی دارد. به دنبال آغاز برنامه خدمات درمانی فرامرزی اتحادیه ی اروپا (EU Directive on Cross-Border Healthcare) در سال 2013، شهروندان اتحادیه اروپا مجازند تا از خدمات درمانی و بهداشتی متنوع خارج از کشور خود و در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره گیرند که این امر فرصت های بیشتری را برای گردشگری بخش سلامت و تندرستی در قبرس فراهم می کند. 

قبرس هر ساله رکوردشکنی در زمینه های مختلف را تجربه می کند و با پروژه های جدیدی که در دست ساخت دارد قصد دارد بخش گردشگری خود را تقویت کند و جایگاه خود را به عنوان یک مقصد گردشگری برجسته در جهان حفظ کند. 


       برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش