در برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال، هزینه های جانبی به چه صورت است؟

در برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال، هزینه های جانبی به چه صورت است؟اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید، باید به این مسئله توجه کنید که علاوه بر هزینه ی خرید ملک، باید 6 تا 10 درصد مجموع قیمت ملک بابت هزینه های جانبی پرداخت کنید. این هزینه ها اجباری هستند از جمله هزینه ی مالیات نقل و انتقال ملک که بخشی از پروسه ی خرید را تشکیل می دهد.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


اگر برای اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال،  قصد خرید ملک در پرتغال را دارید، باید به این مسئله توجه کنید که علاوه بر هزینه ی  خرید ملک، باید 6 تا 10 درصد مجموع قیمت ملک بابت هزینه های جانبی پرداخت کنید. این هزینه ها اجباری هستند از جمله  هزینه ی مالیات که بخشی از پروسه ی  خرید را تشکیل می دهد. 

هزینه ی وکیل معاملات ملکی و وکیل امور مهاجرتی

وکیل تمام مستندات و جنبه های قانونی ملکی که خریدار تصمیم به خریدن آن را دارد بررسی می کند. به عنوان مثال وکیل موارد زیر را بررسی می کند 

1. بدهی در مورد ملک وجود نداشته باشد 

2. جاده ای در نزدیکی ملک در حال ساخته شدن نباشد

 3. ملک قانونی باشد. 

وکیل به خریدار کمک می کند تا کیفیت و ویژگی های ملک را بهتر بشناسد و مشکلی برای خریدار بوجود نیاید. با پرداخت 2 الی 4 هزار یورو می توان از خدمات وکیل معاملات ملکی بهره برد.

علاوه بر وکیل معاملات ملکی، باید برای پیگیری امور مربوط به اخذ اقامت پرتغال از خدمات وکیل امور مهاجرتی بهره مند شوید که رابط بین شما و اداره مهاجرت پرتغال خواهد بود.

هزینه های مربوط به دفتر اسناد رسمی

هر خریداری به دفتر اسناد رسمی نیاز دارد تا سند نهایی خرید ملک را به صورت قانونی امضا کند. دفتر اسناد رسمی برای تنظم سند و قرارداد حدود 800 تا 2,000 یورو دریافت می کند. 

تمبر مالیاتی 

این مالیات برای انتقال هر نوع ملکی پرداخت می شود.  هزینه ی تمبر مالیاتی توسط خریدار پرداخت می شود. تمبر مالیاتی حدود  0.8 درصد هزینه های جانبی را تشکیل می دهد. 

مالیات نقل و انتقال ملک

مالیات انتقال ملک مالیاتی است که برای انتقال ملک به نام خریدار پرداخت می شود. این هزینه باید توسط خریدار پرداخت شود. میزان مالیات بر انتقال ملک به نوع ملک بستگی دارد اما معمولا حدود 5 الی 6 درصد قیمت ملک می باشد.

مجموع هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال 

هزینه سفر به پرتغال برای خرید ملک + هزینه دفتر اسناد رسمی + هزینه تمبر مالیاتی + هزینه وکیل معاملات ملکی + هزینه وکیل مهاجرت + هزینه سفر به پرتغال برای انگشت نگاری همه اعضای خانواده + هزینه درخوست و صدور کارت اقامت 

یک نمونه از محاسبه ی هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال به شرح زیر است: 

یک خریدار ، منزلی تفریحی به ارزش 500,000 یورو خریداری می کند. مجموع هزینه های خرید ملک به قرار زیر است.


هزینه
درصد
مقدار
قیمت ملک
-
500,000 یورو                                                                               
هزینه سفر به پرتغال همه اعضای خانواده به منظور انگشت نگاری
-
حدود 10 هزار یورو برای یک خانواده چهار نفره
تمبر مالیاتی
0.8 درصد
4,000 یورو
هزینه های وکیل
-
 متغیر است
هزینه های دفتر اسناد رسمی
متغییر
800 یورو
مالیات انتقال ملک
5 الی 6 درصد
25,000 یورو
هزینه های دولتی برای صدور کارت اقامت اولیه

5500 یورو برای متقاضی اصلی و 5080 یورو برای دیگر اعضا خانواده
مجموع هزینه ها برای یک خانواده چهار نفره
قیمت ملک + هزینه های جانبی
570,000 الی 585,000 یورو
 

مالیات های معمول بعد از خرید ملک:

مالیات ملک:

مالیات ملک مالیاتی است که به شورای مالیات پرداخت می شود. این مالیات بر مبنای ارزش ملک توسط شورا تعیین می شود. معمولا درصد این مالیات بین 0.4 تا 0.5  است. 

مالیات بر درآمد حاصل از اجاره ی ملک

اگر ملکی دارید که آن را اجاره داده اید، باید مالیات درآمد حاصل از اجاره ی ملک را بپردازید. برای مقیمان پرتغالی این مالیات به مالیات بر درآمدشان اضافه می شود و هر دو با هم محاسبه می شود. 

در مورد غیرمقیمان این مسئله متفاوت است. یک غیر مقیمی که  ملکی را برای طولانی مدت اجاره می دهد 28 درصد مالیات بر درآمد حاصل از اجاره پرداخت می کند. یک غیر مقیم که یک ملک را به صورت کوتاه مدت اجاره می دهد، مالیات فقط به 35 درصد درآمد حاصل از اجاره ی ملک مالیات تعلق می گیرد و باید 28 درصد این رقم مالیات پرداخت کند. 65 درصد از مجموع درآمد معاف از مالیات است.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید. دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش