پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به چه صورت است؟

پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به چه صورت است؟گلدن ویزا یک برنامه ی اقامتی است که در سال 2012 و با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی در پرتغال آغاز شد. این برنامه به افرادی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند این امکان را می دهد که به همراه خانواده ی خود اقامت پرتغال را به دست آورند.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


گلدن ویزای پرتغال یک برنامه ی اقامتی است که در سال 2012 و با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی در پرتغال آغاز شد. این برنامه به افرادی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند این امکان را می دهد که به همراه خانواده ی خود اقامت سرمایه گذاری پرتغال را به دست آورند. 

چگونه می توان شرایط لازم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال را به دست آورد؟

برنامه ی اقامت سرمایه گذاری پرتغال فقط برای شهروندانی است که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند.

روش دریافت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

 سرمایه گذاری در خرید ملک:

اگر مبلغ 500,000 یورو در زمینه ی ملک سرمایه گذاری کنید مشمول دریافت اقامت  سرمایه گذاری پرتغال خواهید شد، نیازی نیست که این مبلغ را در یک ملک سرمایه گذاری کنید می توانید آن را در بیش از یک ملک سرمایه گذاری کنید. 

پروسه ی دریافت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری - گلدن ویزا در پرتغال

در طول مدت زمانی که شرکت مشاور شما به دنبال یافتن ملک مورد نظر شما است، شما وکیل خواهید داشت. به کمک وکیل در پرتغال حساب بانکی باز می کنید و برای شروع پروسه ی درخواست اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال بعد از خرید ملک شماره ی مالیاتی دریافت می کنید. 

پروسه ی درخواست برای اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال

درخواست برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک از طریق وکیل شما صورت می گیرد و حدود 12 ماه طول می کشد. اگر می خواهید که اعضای خانواده ی خود را نیز در فرم درخواست بگنجانید، این درخواست به سرعت انجام می شود. هزینه ی بررسی پرونده برای متقاضی اصلی 517 یورو و  برای دیگر اعضای خانواده 80 یورو است. وقتی که درخواست شما مورد موافقت قرار گرفت به ازای هر نفر مبلغ 5,174 یورو هزینه ی تایید پرداخت می کنید. بعد از 10 روز کارت اقامت خود را که به مدت 1 سال اعتبار دارد دریافت می کنید. 

سال اول اقامت پرتغال

درخواست شما مورد موافقت قرار گرفته است و کارت اقامت خود را که به مدت 1 سال اعتبار دارد دریافت کرده اید و با آن می توایند آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزا به حوزه ی شنگن مسافرت کنید. در سال اول حداقل باید 7 روز را در پرتغال بگذرانید. در پایان سال اول پروسه ی تمدید کارت اقامت خود را پیش رو دارید. 30 روز قبل از آنکه اعتبار کارت اقامت فعلی تان به اتمام برسد می توانید برای گرفتن کارت اقامت جدیدتان اقدام کنید. برای تمدید اقامت پرتغال باید مجددا انگشت نگاری انجام دهید، گواهی عدم سوء پیشینه ی به روز ارائه دهید و برای هر متقاضی مبلغ 2,587 یورو هزینه تمدید کارت اقامت پرداخت کنید. علاوه بر این هزینه ی درخواست برای متقاضی اصلی 517 یورو و برای افراد وابسته 80 یورو است. 

سال دوم و سوم اقامت پرتغال

شما اکنون یک کارت اقامت جدید دارید که به مدت دو سال اعتبار دارد. در طول این دو سال باید حداقل به مدت 14 روز در پرتغال حضور داشته باشید ( به صورت پیوسته و یا در فواصل زمانی مختلف)، در پایان این دو سال مجددا باید برای تمدید کارت اقامت خود اقدام کنید. 

تمدید دوباره ی کارت اقامت: برای تمدید کارت اقامت باید مجددا اثرانگشت بگیرید، گواهی عدم سوء پیشینه ی به روز ارائه دهید و برای هر متقاضی مبلغ 2,587 یورو هزینه تمدید کارت اقامت پرداخت کنید. علاوه بر این هزینه ی درخواست برای متقاضی اصلی 517 یورو و برای سایر افراد وابسته ( اعضای خانواده) 80 یورو است. 

سال چهارم و پنجم اقامت پرتغال

اکنون یک کارت اقامت جدید دارید که به مدت دو سال معتبر است. باید به مدت 14 روز در پرتغال حضور داشته باشید ( به صورت پیوسته و یا در زمان های مختلف).

تمدید کارت برای بار سوم:  برای تمدید کارت اقامت باید مجددا اثرانگشت بگیرید، گواهی عدم سوء پیشینه ی به روز ارائه دهید و برای هر متقاضی مبلغ 2,587 یورو پرداخت کنید. علاوه بر این هزینه ی درخواست برای متقاضی اصلی 517 یورو و برای سایر افراد وابسته ( اعضای خانواده) 80 یورو است. 

بعد از تمدید کارت اقامت برای بار آخر می توانید تمدید اقامت موقت خود را ادامه دهید و یا درخواست اقامت دائم بکنید. 

در همان سال می توانید برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کنید.برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش