پاسخ به سوالات متداول متقاضیان اخذ پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک

پاسخ به سوالات متداول متقاضیان اخذ پاسپورت قبرس از طریق خرید ملکسرمایه گذاران و اشخاص مهمی که در سراسر جهان فعال هستند داشتن پاسپورت و تابعیت دوم را ابزاری قدرتمند برای برنامه ریزی مالیاتی بین المللی و امکان دسترسی به کشورهای دیگر قلمداد می کنند

پاسخ به سوالات متداول متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک


اخذ پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک به ارزش دو میلیون یورو


چرا برنامه ی اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خارجی زیادی را به خود جذب می کند؟

سرمایه گذاران و اشخاص مهمی که در سراسر جهان فعال هستند داشتن پاسپورت و تابعیت دوم را ابزاری قدرتمند برای برنامه ریزی مالیاتی بین المللی و امکان دسترسی به کشورهای دیگر قلمداد می کنند. متقاصیان می دانند که برنامه ی تابعیت و پاسپورت قبرس برای آنان مزایای زیر را فراهم می کند:

- سفر بدون ویزا به بیش از 159 کشور از جمله بریتانیا، کانادا و اروپا

- امکانات آموزشی بهتر برای فرزندان

- فرزندان و نوه ها و نسل های بعد می توانند حق سفر بدون ویزا، کار، زندگی و تحصیل در همه ی کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس را به دست آورند.

- کیفیت زندگی بهتر برای خانواده از جمله خدمات درمانی بهتر و هوای تمیز و عاری از آلودگی

- قیمت نسبتا پایین ملک

- امنیت

- مزایای مالیاتی

- آزادی ناشی از داشتن چندین پاسپورت

کدام یک از اعضای خانواده می توانند همراه با سرمایه گذار تابعیت و پاسپورت قبرس را به دست آورند؟

- سرمایه گذار و دیگر اعضای وابسته ی خانواده – همسر، فرزندان خردسال (زیر 18 سال) و فرزندان بزرگسالی که از لحاظ مالی به سرمایه گذار وابسته هستند (دانشجویان زیر 28 سال) می توانند تابعیت و پاسپورت قبرس را به دست آورند. والدین هم می توانند با خرید ملکی به ارزش 500,000 یورو تابعیت و پاسپورت قبرس را کسب نمایند. به عبارت دیگر والدین مجبور نیستند که سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی انجام دهند فقط خرید یک خانه یا آپارتمان به ارزش 500,000 یورو کفایت می کند.

آیا میان پاسپورت و تابعیتی که به واسطه ی برنامه ی مذکور به دست می آید و دیگر راه هایی که از طریق آن می توان پاسپورت و تابعیت قبرس را به دست آورد تفاوتی وجود دارد؟ آیا سرمایه گذاری که از طریق برنامه ی فوق موفق به اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس می شود از حقوق یکسان با دیگر شهروندان قبرسی، از جمله آزادی حرکت، کار و زندگی بدون محدودیت در اتحادیه ی اروپا برخوردار است؟

- بله تمامی موارد بالا درست است. علاوه بر این کسانی که تابعیت و پاسپورت قبرس را از طریق این برنامه به دست می آورند از حق رای دادن نیز بهره مند می شوند.

آیا سرمایه گذار قبل از اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس ملزم به زندگی در این کشور است؟

- هیچ الزامی در این زمینه وجود ندارد.

آیا قبل از اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس باید در آزمون زبان یونانی شرکت کرد؟

- خیر نیازی به شرکت در این آزمون نیست.

آیا پاسپورت یک شهروند قبرسی به اندازه یک عضو اتحادیه ی اروپا ارزش دارد؟

- بله دقیقا همینطور است.

آیا شرکت کنکاش  کل پروسه ی اخذ تابعیت را از زمان درخواست تا اخذ تابعیت حمایت و پشتیبانی می کند؟ 

- بله کل پروسه ی اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از زمان درخواست تا اخذ تابعیت حمایت و پشتیبانی می شود.

آیا سرمایه گذار بعد از اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس به منظور حفظ آن باید در قبرس سکونت داشته باشد؟

- خیر، به منظور حفظ تابعیت نیازی به سکونت در قبرس نیست.

بعد از اخذ تابعیت سرمایه گذار ملزم به پرداخت چه مالیاتی است؟ آیا سرمایه گذار ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خارج از کشور قبرس است؟

- اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس هیچ مالیات جدید و یا اضافی را برای سرمایه گذار بوجود نمی آورد مگر آنکه سرمایه گذار تصمیم بگیرد که مقیم مالیاتی قبرس شود بدین معنا که 183 روز را در قبرس بگذراند( یا تعداد روزهای که در قبرس است از بقیه ی جاهای دیگر بیشتر باشد).

 کسانی که ظرف 20 سال اخیر 17 سال مقیم مالیاتی قبرس نبوده اند به سبب قانون مالیاتی مصوب 16 جولای 2015، ملزم به پرداخت مالیات سود سهام، درآمد حاصل از اجاره و سود سپرده ی بانکی  به دست آمده در قبرس و دیگر کشورهای جهان نیستند. این یک اتفاق فوق العاده است.

آیا با گرفتن تابعیت و پاسپورت قبرس فرد شهروند اتحادیه اروپا می شود؟

- بله قبرس عضو اتحادیه ی اروپا است و شهروندان آن شهروند کل اتحادیه اروپا هستند و مجاز هستند در هر جای اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند و به تحصیل بپردازند.

آیا می توان اعضای خانواده را نیز در پرونده گنجاند؟

بله افراد وابسته را می توان در پرونده گنجاند. افراد وابسته شامل فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بین 18 تا 28 سال که به صورت تمام وقت دانشجو هستند و از لحاظ مالی به متقاضی اصلی وابسته هستند، والدین و یا پدر و مادربزرگ بالای 65 سال که با متقاضی اصلی زندگی می کنند و یا تماما توسط او حمایت و پشتیبانی می شوند.

آیا باید در قبرس زندگی کرد؟

خیر، قبرس شما را ملزم به حضور و یا سکونت در این کشور قبل و بعد از تایید درخواست تابعیت تان نمی کند.

آیا خرید یک ملک مسکونی، شرطی اجباری برای تامین شرایط قانونی در هنگام اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس است؟

بله، همینطور است. صرفنظر از ملک های که متقاضی برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس می خرد، قانون، خرید یک ملک مسکونی به ارزش حداقل 500,000 یورو را ملزم می کند.

اگر متقاضی به عنوان سرمایه گذاری یک ملک مسکونی به قیمت 2 میلیون یورو خریداری کند، باید یک ملک مسکونی دیگر هم به ارزش حداقل 500,000 یورو خریداری کند؟

خیر_ اگر یک ملک مسکونی به ارزش 2 میلیون یورو خریداری کنید، نیازی به خرید ملک شخصی نیست. اگر چند ملک مسکونی هم به ارزش 2 میلیون یورو بخرید باز ملزم به خرید ملک مسکونی دیگری نیستید. این ملک را می توان بعد از 3 سال فروخت، اما سرمایه گذار باید برای همیشه ملکی به ارزش 500,000 یورو را در قبرس نگه دارد.

اگر شخصی از قبل در قبرس ویلا و یا ملک داشته باشد در زمان محاسبه ی مجموع قیمت، می توان آن را از میزان سرمایه گذاری کم کرد؟

- بله، در صورتی که ملک را بیشتر از 3 سال قبل از درخواست برای تابعیت نخریده باشد.

مدت زمانی که مقامات اداره مهاجرت قبرس برای بررسی درخواست اعطای تابعیت و پاسپورت قبرس صرف می کنند چه مدت است؟

- حداکثر زمان از تاریخ تحویل درخواست 6 ماه است. بنابراین فرد پاسپورت قبرس را ظرف مدت6 ماه به دست می آورد.

آیا سرمایه گذار همه یا بخشی از مبلغ سرمایه گذاری خود را از دست می دهد؟

فرد سرمایه گذار هیچ مبلغی از دست نخواهد داد. بعد از 3 سال می تواند ملک خود را بفروشد و کل مبلغ سرمایه گذاری را پس بگیرد.

اگر فرد ویلای به ارزش 2 میلیون یورو بخرد و قصد زندگی کردن در آن را نداشته باشد، می تواند به محض گرفتن پاسپورت قبرس آن را بفروشد؟

- در طول سه سال اول فرد می تواند ویلای 2 میلیون یوروی خود را بفروشد اما باید مبلغ دو میلیون سرمایه گذاری خود را در قبرس حفظ کند یعنی اگر ملک اولیه را بفروشد باید دوباره به ارزش 2 میلیون یورو در قبرس ملک بخرد.  اگر فرد قصد دارد چندین واحد مسکونی بخرد باید یکی از آنها حداقل 500,000 یورو قیمت داشته باشد. به عنوان مثال فرد می تواند یک ویلای 500,000 یوروی و 15 آپارتمان 100,000 یوروی بخرد که در مجموع ارزش آنها بالغ بر 2 میلیون یورو است.

در صورت خرید ملک آیا هزینه های نقل و انتقال در مبلغ 2 میلیون سرمایه گذاری گنجانده شده است؟

- هزینه های نقل و انتقال در مبلغ سرمایه گذاری لحاظ نمی شود.

آیا سرمایه گذاری در خرید ملک برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس محدود به خرید املاک جدید می شود یا سرمایه گذاری در املاکی که برای بار دوم فروخته می شوند نیز می تواند به عنوان سرمایه گذاری برای درخواست تابعیت و پاسپورت قبرس قلمداد کرد؟

- بر اساس تصمیم گیری شورای وزیران، سرمایه گذاری مجاز محدود به املاکی که برای بار اول خریداری می شوند نمی شود.  بنابراین می توان در املاک جدید و یا فروش مجدد سرمایه گذاری کرد. تفاوت املاک جدید این است که باید بین 5 تا 19 درصد مالیات بر ارزش افزوده  پرداخت کنید که غیرقابل برگشت است و به عنوان بخشی از سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود.

آیا مدت اعتبار تابعیت و پاسپورت قبرس به اتمام می رسد؟

- خیر، وقتی که با برنامه تابعیت قبرس موفق به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می شوید، شما و خانواده تان برای همیشه از تابعیت کامل این کشور برخوردار خواهید شد و می توان آن را به نسل های بعد نیز منتقل کرد.

گرفتن تابعیت و پاسپورت قبرس چه مدت طول می کشد؟ پروسه ی آن چگونه است؟

- معمولا کل فرایند گرفتن تایید تابعیت سه ماه طول می کشد. از روز گرفتن تاییدیه تا گرفتن پاسپورت نیز سه ماه دیگر طول می کشد. بنابراین کل پروسه از زمان درخواست تا دریافت پاسپورت قبرس حدود 6 ماه طول می کشد.

شهروندان جدید چگونه مشمول پرداخت مالیات می شوند؟

- کسانی که بیش از 183 روز در سال در قبرس بمانند مقیم مالیاتی قبرس می شوند. مقیمان مالیاتی باید مالیات تمام درآمدهایی که چه در قبرس و چه در خارج از قبرس به دست آورده اند و مشمول مالیات می شود را بپردازند. مقیمان غیر مالیاتی فقط باید مالیات درآمدهای مشخصی را بپردازند. مالیات بر درآمدی که در قبرس به دست می آید حدود 35 درصد است. نرخ مالیات شرکتی 21.5 درصد  است.

 منطقه ی شنگن چیست؟

- تابعیت و پاسپورت قبرس به شما این امکان را می دهد که بدون محدودیت در منطقه ی شنگن در اتحادیه ی اروپا سفر کنید. منطقه ی شنگن شامل 26 کشور اروپایی است که محدودیت ها و کنترل های مربوط به پاسپورت و مهاجرت را در مرزهای مشترک شان باطل کردند. در واقع این منطقه به عنوان یک کشور برای اهداف مسافرتی بین المللی با سیاست ویزای مشترک عمل می کند.

هزینه های دولتی هنگام دریافت تابعیت شامل چه مواردی می شود؟
هزینه ی صدور مدرک
هزینه های تحویل پرونده
مجموع
متقاضی اصلی
5,000 یورو
2,000 یورو
7,000 یورو
همسر
5,000 یورو
2,000 یورو
7,000 یورو
فرزند بالای 18 سال
5,000 یورو
2,000 یورو
7,000 یورو
فرزند خردسال
-
80 یورو
80 یورو

معیارهای لازم برای درخواست پاسپورت قبرس چیست؟

علاوه بر سرمایه گذاری مالی، متقاضیان باید شرایط و مدارک زیر را نیز داشته باشند:

- پاسپورت معتبر داشته باشند

- اسناد و مدارکی که منشا مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری را مشخص کند

- گواهی عدم سوء پیشینه

- نام متقاضی نباید در لیست افرادی باشد که دستور بلوکه شدن دارایی های آنها در داخل مرزهای اتحادیه ی اروپا وجود دارد

- پرداخت هزینه های درخواست

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت Cyprus Ministry of Interior مراجعه فرمائید.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش