برنامه ی گلدن ویزای پرتغال راهی برای ساختن آینده ای بهتر و درخشان تر برای فرزندان

برنامه ی گلدن ویزای پرتغال راهی برای ساختن آینده ای بهتر و درخشان تر برای فرزندانتقاضا برای گلدن ویزای پرتغال از سوی متقاضیانی که می خواهند امکان دسترسی به اتحادیه ی اروپا را برای خانواده هایشان فراهم کنند با رشد چشمگیری همراه بوده است.

سرمایه گذاران گلدن ویزای پرتغال در جستجوی آینده ای بهتر و درخشانتر برای فرزندانشان

تقاضا برای گلدن ویزای پرتغال از سوی متقاضیانی که می خواهند امکان دسترسی به اتحادیه ی اروپا را برای خانواده های خود فراهم کنند با رشد چشمگیری همراه بوده است. 

ایجاد گزنیه های متعدد زندگی برای فرزندان یکی  از محرکان اصلی برای افراد ثروتمندی است که به دنبال تابعیت و اقامت دائم در کشور دوم هستند. 

برنامه ی پرتغال سازوکار محکم و درستی دارد و فراهم کردن امکان دسترسی به اتحادیه ی اروپا مزیت اصلی برای سرمایه گذارانی است که به دنبال آینده ای بهتر برای فرزندان خود هستند. 

که این امر می تواند شامل تحصیل در دانشگاه های خارجی باشد که با پرداخت مبلغ اندکی شهریه میسر می گردد.

از زمان شروع برنامه در اکتبر 2012 تعداد 6,000 ویزا برای اعضای خانواده ی متقاضیان اصلی صادر شده است. 

این برنامه برای اقتصاد پرتغال سودآور بوده است به خصوص برای بازار املاک و مستغلات که از بحران مالی جهانی تا حدی به واسطه ی سرمایه گذاری 2.37 میلیارد یورویی که جذب کرده است خارج شده است. 

روش های سرمایه گذاری: برنامه ی سرمایه گذاری اقامت طلائی پرتغال

سرمایه

انتقال سرمایه ای به ارزش حداقل 1 میلیون یورو به پرتغال از طریق خرید سهام در پرتغال

شغل

ایجاد حداقل 10 فرصت شغلی جدید

ملک

خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 350,000 یورو. مالکیت مشترک و خرید ملک به صورت گروهی ممکن است در صورتی که هر شخص حداقل مبلغ 350,000 یورو سرمایه گذاری کند. 

نوسازی شهری

سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 350,000 یورو در املاک 30 سال ساخت و یا املاکی که در مناطق نیازمند بازسازی و نوسازی واقع شده اند. 

تحقیق و توسعه ی علمی 

سرمایه گذاری حداقل 350,000 یورویی در پروژه های تحقیقاتی موسسات که بخشی از سیستم تکنولوژی ملی است. 

ارتقای فرهنگ

سرمایه گذاری با پرداخت مبلغ حداقل 250,000 یورو به مجموعه های که فعالیت های فرهنگی و هنری را دنبال می کنند و یا به دنبال حفظ و نگه داری از میراث فرهنگی هستند. 

سرمایه گذاری در زمینه ی سهام شرکت

سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 500,000 یورو در زمینه ی خرید واحدهای سهام شرکت های کوچک و بزرگ

سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت

20 درصد کاهش میزان  مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت در مقایسه با موارد دیگر که در بالا به آنها اشاره شد. 

اگر چه سرمایه گذاری در زمینه ی ملک تنها نوع سرمایه گذاری نیست اما از آنجایی که سرمایه گذاران به دنبال استفاده از اقامت پرتغال برای دسترسی به اتحادیه ی اروپا هستند، تبدیل به پرطرفدارترین روش شده است. بیشترین استقبال از این برنامه از سوی سرمایه گذاران چینی صورت گرفته است اما با این وجود سرمایه گذاران روسی و برزیلی نیز از این برنامه استقبال چشمگیری کرده اند. 

از تعداد 3,888 متقاضی اخذ اقامت دائم از طریق برنامه ی گلدن ویزا، 1,100 نفر ازآنها در سال 2016 ویزای خود را دریافت کردند، 766 نفر در سال 2015 ، 1,526 نفر در سال 2014 و 494 نفر در سال 2013 موفق به اخذ ویزای خود شده اند. 

متقاضیان بیشتر سرمایه گذاری از طریق ملک را ترجیح می دهند و حدود 3,669 نفر از 3,888 نفری که موفق به اخذ ویزا شده اند از طریق سرمایه گذاری در زمینه ی ملک اقدام کرده اند. تعداد 213 ویزا برای انتقال سرمایه و 6 ویزا برای ایجاد شغل صادر شده است. 

تغییراتی که در سپتامبر 2015 در برنامه صورت گرفت بدان جان تازه ای بخشید. گزینه های سرمایه گذاری جدیدی برای خرید املاک کهنه و قدیمی و یا خرید ملک در مناطقی که برای بازسازی ملک تعیین شده است در نظر گرفته شده است. 

این ترس و نگرانی وجود دارد که متقاضیان برای برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با توجه به خروج بریتانیا از اتحادیه ی اروپا توجه خود را از کشورهای اروپایی همچون پرتغال به سمت و سوی کشورهای کارائیب معطوف کنند.

این تصور وجود داشت که با خروج بریتانیا از اتحادیه ی اروپا، کشورهای همچون قبرس، پرتغال و مالتا دیگر نتوانند امکان سفر بدون ویزا به بریتانیا را فراهم کنند. 

اما موفقیت ادامه دار برنامه ی پرتغال خط بطلانی بر این تصور و ذهنیت نادرست بود. برنامه ی گلدن ویزای پرتغال به عنوان یکی از محرک های اصلی خروج لیسبون از مشکلات اقتصادی محسوب می شود. 

موسسه ی جهانی املاک Savills اعلام کرد که بازار ملک به لطف برنامه ی سرمایه گذاری در حال رونق گرفتن است. 

در گزارش Savills قید شده است که 1.56 میلیارد از مبلغ سرمایه گذاری به 2,697 ویزای که تحت این برنامه داده شده است برمی گردد. سرمایه گذاران چینی حدود 83 درصد از مجموع خرید ملک را به خود اختصاص داده اند. 


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت پرتغال با مشاوران ما در کنکاشتماسحاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش