سال 2017، رنسانس برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری گرانادا

سال 2017، رنسانس برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری گرانادابا این حال در سال 2017 تعداد درخوست ها به اوج خود رسید، آمار و ارقام رسمی نشان می دهد که حجم درخواست ها در مقایسه با مدت مشابه پارسال (2016)افزایش چشمگیری داشته است و به رقم 189 درخواست برای نیمه ی اول سال 2017 رسید.

تابعیت و پاسپورت گرانادا

اگرچه پاسپورت گرانادا ویژگی های منحصر به فردی هم چون سفر بدون ویزا به چین و امکان دسترسی به ایالت متحده آمریکا از طریق برنامه E2 را فراهم می کند، علاقه به برنامه  اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری این کشور سال های زیادی کاهش یافت و پتانسیل آن بدون استفاده باقی ماند. با این حال در سال 2017 تعداد درخواست ها به اوج خود رسید، آمار و ارقام رسمی نشان می دهد که حجم درخواست ها در مقایسه با مدت مشابه پارسال (2016) افزایش چشمگیری داشته است و به رقم 189 درخواست برای نیمه اول سال 2017 رسید و میزان درآمد این کشور حاصل از برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری به رقم 150 میلیون دلار آمریکا رسید که 15 درصد تولید خالص داخلی را تشکیل می دهد و سومین منبع درآمدی دولت محسوب می شود. 

کمیته  اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری گرانادا حتی بدون داشتن افسر ارشد اجرائی برای مدت زمان طولانی این رشد را مدیریت می کرد. 

قبل از سال 2016 بازاریابی بین المللی برنامه  اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری توسط Cs Global Partners که یک شرکت مشاوره بین المللی در لندن بود صورت می گرفت. سال گذشته دولت گرانادا که نگران تحقق پتانسیل های این برنامه بود این کار را به Henley & Partners محول کرد تا " مشاوره، بهبود و راه اندازی مجدد این برنامه را در سراسر جهان به عهده بگیرد". 

Andrea St Bernard مدیر Henley & Partners رشد چشمگیر این برنامه را به بازاریابی پیشرفته و بهبودیافته این برنامه نسبت داد. 

 بعد از شروع به کار رسمی گروه Henley & Partners در نوامبر پارسال، این تیم تلاش گسترده ای را در زمینه بازاریابی این برنامه صورت داد و بر جنبه های منحصر به فرد آن تاکید کرد. بازاریابی خوب این برنامه بزرگ سبب افزایش علاقمندی متقاضیان شد. 

رابرت مارتین کارشناس متخصص در امر مهاجرت معتقد است که برنامه اخذ تابعیت گرانادا از ابتدا نیز برنامه ای موفق بوده است. او معتقد است که برنامه از زمان شروعش در سال 2013 دستخوش تغییراتی شده است و بسیاری از اشتباهات قبلی اصلاح شده است و ظرف مدت چند سال ثابت باقی مانده است. هر چه زمان بیشتری از برنامه بگذرد میزان اعتماد به آن افزایش خواهد یافت و بیشتر سرمایه گذاران گرانادا را انتخاب خواهند کرد. برنامه گرانادا یکی از بهترین برنامه هاست و مردم به زودی به این نکته پی خواهند برد. برنامه گرانادا بسیار سریع و در دسترس تمامی کشورها قرار دارد.

این کارشناس حوزه  مهاجرت بخشی از افزایش علاقه سرمایه گذاران را مرهون بخش املاک این کشور می داند. در چند سال اول گزینه های سرمایه گذاری بسیار محدود بوده اند و با آن چیزی که در ذهن سرمایه گذاران بود هم خوانی نداشت. در سال های اخیر پروژه های جدیدی همچون Levera Nature، Beach Resort و Kawana Bay در دست ساخت هستند و پتانسیل قابل توجهی برای سرمایه گذاری دارند. 

با پیشرفت این پروژه ها و بهتر شناخته شدن کشور گرانادا در سطح بین المللی این برنامه به رشد خود ادامه خواهد داد.

هم رابرت مارتین و هم آندره برنارد معتقدند که بازارهای آسیایی نقش چشمگیری در رشد برنامه گرانادا داشته اند.

فعالیت های خاص و ویژه ای در بازارهای مهم از جمله کشورهای جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه صورت گرفته است. علاقه در میان کشورهایی که معمولا در بازار اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری کمتر فعال بوده اند مانند آفریقای جنوبی افزایش یافته است.

چین کماکان بیشترین سهم از این بازار را به خود اختصاص می دهد، اما میزان تقاضا از طرف کشورهای خاورمیانه در حال افزایش است. انتظار می رود که میزان تقاضا برای پاسپورت گرانادا طی سال های آتی در سراسر جهان افزایش یابد. کارشناسان حوزه مهاجرت معتقدند که صنعت اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری به رشد خود ادامه خواهد داد. گرانادا یک گزینه رقابتی با مزایای منحصربه فرد را ارائه می دهد که با دیگر کشورهای کارائیب قابل مقایسه نیست. 


        برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت گرانادا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش