شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ویزا EB-5

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ویزا EB-5سرمایه گذاران خارجی باید شرایط خاص اداره مهاجرت و شهروندی ایالت متحده ی آمریکا (USCIS) را رعایت کنند تا به اقامت دایم از طریق برنامه ی EB-5 دست یابند. سرمایه دار باید اطمینان پیدا کند که کسب و کاری که سرمایه گذاری در آن انجام می شود، مورد تأیید برنامه ی EB-5 است.

سرمایه گذاران خارجی باید شرایط خاص اداره مهاجرت و شهروندی ایالت متحده ی آمریکا (USCIS) را رعایت کنند تا به اقامت دائم از طریق برنامه ی EB-5 دست یابند. به طور کلی، سرمایه دار باید شرایط لازم در مورد مبلغی که باید سرمایه گذاری شود و اشتغال زایی را در نظر بگیرد و اطمینان پیدا کند که کسب و کاری که سرمایه گذاری در آن انجام می شود، مورد تأیید برنامه ی EB-5 است. متقاضیان، همسران شان و فرزندان زیر 21 ساله شان می توانند به محض اینکه همه ی شرایط با موفقیت انجام و توسط اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا تأیید شد، گرین کارت اقامت دایم آمریکا را دریافت کنند.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا /EB-5

متقاضیان ویزای EB-5 معمولاً باید مبلغ 500,000 دلار یا 1 میلیون دلار را در یک مؤسسه تجاری آمریکایی سرمایه گذاری کنند.

حداقل مبلغی که باید سرمایه گذاری شود می تواند از 1 میلیون دلار به 500,000 دلار کاهش پیدا کند به شرطی که این پول در یک نهاد تجاری در منطقه ای خاص تعیین شده از سوی دولت، سرمایه گذاری شود. پروژه های منطقه ای EB-5 هم می تواند در یک منطقه ی روستایی باشد هم در منطقه ای با نرخ بیکاری بالا.

مناطق با نرخ بیکاری بالا موقعیت های جغرافیایی هستند که نرخ بیکاری شان در زمان سرمایه گذاری از طریق EB-5 حداقل 150% نرخ بیکاری کل کشور باشد. مناطق روستایی، مناطق جغرافیایی هستند خارج از آنچه اداره ی مدیریت و بودجه آمریکا به عنوان مناطق آماری شهری تعیین کرده است.

شرط اشتغال زایی در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا/ EB-5

اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا این شرط را ایجاد نموده است که سرمایه گذاری از طریق برنامه EB-5، باید حداقل 10 شغل تمام وقت برای کارگران آمریکایی فراهم کند. این شغل ها باید در طول دوره ی دوساله ی بعد از دریافت اقامت دائم مشروط ایجاد شوند. در برخی موارد، سرمایه گذار باید بتواند ثابت کند که سرمایه اش منجر به ایجاد شغل های مستقیم برای کارگرانی شده که مستقیماً در نهاد تجاری که سرمایه گذاری را دریافت کرده کار میکنند. با این حال اگر سرمایه گذاری EB-5 در پروژه های منطقه ای انجام شود ممکن است فقط مستلزم این باشد که نشان دهد که 10 شغل غیرمستقیم به وجود آورده است و یا در نتیجه سرمایه گذاری در برنامه EB-5، 10 فرصت شغلی در آن منطقه خود به خود به وجود آمده اند. مشاغل غیر مستقیم آن دسته از مشاغلی هستند که به پروژه ی EB-5 محصولات یا خدمات عرضه میکنند. مشاغلی که در نتیجه برنامه EB-5 به وجود می آیند، آن دسته از مشاغلی هستند که در جامعه ای بزرگ تر و در نتیجه ی درآمدی که کارکنان پروژه ی EB-5 خرج می کنند، ایجاد شده اند.

مؤسسات تجاری EB-5

انواع مختلف مؤسسات تجاری وجود دارند که متقاضی ویزای EB-5 می تواند در آن سرمایه گذاری کند. به طور کلی، متقاضیان می توانند به طور مستقیم در یک مؤسسه تجاری جدید یا یک مرکز منطقه ای سرمایه گذاری کنند. موسسات تجاری جدید نهادهای قانونی هستند که می توانند یکی از چندیدن ساختار متفاوت تجاری باشند. این ساختارهای تجاری شامل شرکت ها (corporations)، مشارکت های عمومی یا محدود (limited or general partnerships، مالکیت انحصاری sole proprietor ships، یا تشکیلات تجاری خصوصی یا عمومی دیگر باشند. همه ی موسسات تجاری جدید باید بعد از 29 نوامبر 1990 تأسیس شده باشند.

با این حال، اگر این سرمایه گذاری منجر به افزایش 40% تعداد کارکنان و یا ارزش خالص موسسه شود یا کسب و کارهای قدیمی تر تا حدی تشکیلات خود را تغییر دهند که گویی تشکیلات تجاری جدیدی ایجاد شده است، ممکن است مؤسسات تجاری قدیمی تر نیز واجد شرایط بشوند. به علاوه مؤسسات تجاری انفرادی، متقاضیان ویزای EB-5 می توانند در مراکز منطقه ای EB-5 سرمایه گذاری کنند. مراکز منطقه ای، پروژه های EB-5 را اداره می کنند. برای سرمایه گذار، سرمایه گذاری در پروژه های مراکز منطقه ای سودمند تر است زیرا سرمایه گذار مجبور نخواهد بود که به طور مستقل پروژه های EB-5 را راه اندازی کند.

خلاصه ی شرایط لازم برای ویزا EB-5

  • مبلغ 1 میلیون دلار سرمایه گذاری، یا 500,000 دلار سرمایه گذاری در مناطق خاص سرمایه گذاری شود.
  • سرمایه گذاری باید در یک نهاد تجاری آمریکایی سود ده انجام شود.
  • سرمایه گذاری باید در طول دو سال 10 شغل تمام وقت آمریکایی ایجاد کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش