شماره ی شناسائی مالیات دهنده و نماینده ی مالیاتی در پرتغال

شماره ی شناسائی مالیات دهنده و نماینده ی مالیاتی در پرتغالدر واقع هیچ اقدام قانونی در پرتغال از جمله باز کردن یک حساب ساده ی بانکی بدون داشتن شماره ی شناسائی مالیات دهنده ممکن نیست. گرفتن این شماره اولین قدمی است که باید توسط افرادی که قصد سرمایه گذاری، انجام کسب و کار، و یا خرید در پرتغال را دارند برداشته شود.

آیا در پرتغال به شماره  شناسائی مالیات دهنده و نماینده  مالیاتی نیاز است؟

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


در واقع هیچ اقدام قانونی در پرتغال از جمله باز کردن یک حساب ساده ی بانکی بدون داشتن شماره ی شناسائی مالیات دهنده ممکن نیست. بنابراین گرفتن این شماره ی شناسائی در واقع اولین قدمی است که باید توسط افرادی که قصد سرمایه گذاری، انجام کسب و کار، خرید و یا ثبت ( ماشین و یا سایر موارد دیگر ) در پرتغال را دارند برداشته شود. 

تمامی افرادی که قصد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری دارند، باید در مراحل اولیه، شماره شناسایی مالیاتی دریافت کنند.

چگونه می توان این شماره ی شناسائی را به دست آورد؟

پروسه ی اداری برای گرفتن این شماره بر حسب اینکه متقاضی یک شخص است و یا یک مجموعه ی شرکتی، متفاوت است. در هر صورت گرفتن این شماره در صورتی که مدارک مورد نیاز آماده باشد، نیازی به زمان زیادی ندارد . 

فرد می تواند شماره ی شناسائی مالیاتی خود را از هر اداره ی مالیاتی و یا Citizen Shop با ارائه ی پاسپورت، کارت ملی و یا کارت شهروندی اتحادیه ی اروپا دریافت کند و یا نماینده ی آن فرد می تواند با داشتن کپی برابر اصل پاسپورت، کارت ملی و یا کارت شهروندی اتحادیه ی اروپای فرد معرف به علاوه ی وکالت نامه ی قانونی نسبت به دریافت این شماره اقدام کند.

در رابطه با نهادهای تجاری و شرکتی، شماره شناسائی مالیاتی همزمان شماره ی ارجاع مالیاتی شرکت، شماره ی ثبت مالیات بر ارزش افزوده و شماره ی ثبت شرکت نیز هست. این شماره در هنگام ثبت یک شرکت و یا ثبت دائمی یک نهاد خارجی صادر و ثبت می گردد. در همه ی موارد این شماره را از طریق اداره ی ملی ثبت شرکت، به صورت آنلاین و یا از طریق Company Portal می توان به دست آورد. فرد باید اسناد و مدارکی را ارائه دهد که ثابت کنند شرکت وجود خارجی دارد و در این صورت فرد می تواند برای گرفتن شماره به نام خود اقدام کند ( صورت جلسه ی هیئت رئیسه به فرد این امکان و اختیار را می دهد)، در غیر این صورت یک نماینده با داشتن وکالت نامه می تواند مبادرت به گرفتن این شماره کند. 

اسناد و مدارک

این اسناد و مدارک به زبان های اسپانیایی، پرتغالی، انگلیسی و فرانسوی قابل قبول است اما اگر به زبان های دیگری باشد باید همراه با یک نسخه ترجمه ی پرتغالی ارائه شود که باید توسط کنسولگری پرتغال، دفتر اسناد رسمی و یا یکی از کشورهای عضو Apostille Convention ( معاهده ی که طبق آن کشورهای امضا کننده ی معاهده می توانند اسناد و مدارک صادره در دیگر کشور عضو را مهر و امضا کنند و به آن جنبه ی قانونی بدهند) و یا توسط یک وکیل پرتغالی تائید و مهر شود. در مواردی که کپی مدارک به جای اصل مدارک ارائه می شود باید توسط یکی از موارد ذکر شده در بالا تائید شود. 

نماینده ی مالیاتی

انتصاب یک نماینده ی مالیاتی مقیم برای افراد و یا مجموعه های تجاری و کسب و کاری که مقیم یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستند که با همکاری مالیاتی اتحادیه ی اروپا با پرتغال موافقت کرده اند و قصد دارند در پرتغال ملک داشته باشند و یا کسب درآمد کنند اجباری است. فقط از طریق نماینده ی مالیاتی این افراد به صورت قانونی مجازند تا در مورد تصمیمات اخذ شده توسط مقامات مالیاتی پرتغال بحث و گفتگو کنند. نماینده ی مالیاتی ممکن است اختیارات مدیریتی در ارتباط با املاک و یا تجارت و کسب و کار فرد معرف داشته باشد. نماینده ای که چنین اختیاراتی دارد باید در قبال تعهدات فرد و یا شرکت معرف در رابطه با مالیات پرتغال سهیم باشد، بنابراین نماینده معمولا چنین اختیاراتی را نمی پذیرد. 

شرکت مهاجرتی کنکاش

شرکت مهاجرتی کنکاش در زمینه ی تائید و قانونی کردن مدارک، گرفتن شماره ی شناسائی مالیاتی پرتغال و انتخاب و انتصاب نماینده ی مالیاتی در پرتغال به مشتریان خود کمک می کند و همراه آنان خواهد بود.

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش