تغییر قانون تابعیت پرتغال برای کودکانی که والدین آن ها خارجی هستند

تغییر قانون تابعیت پرتغال برای کودکانی که والدین آن ها خارجی هستندخبر جدید در مورد تغییر قانون شهروندی برای کودکانی که والدین آن ها خارجی هستند هفته گذشته سرتیتر خبرها در پرتغال بود.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


خبر جدید در مورد تغییر قانون تابعیت پرتغال برای کودکانی که والدین آن ها خارجی هستند هفته گذشته سرتیتر خبرها در پرتغال بود

طبق متممی که به قانون قبلی اضافه شده است، اکنون کودکی که از والدین خارجی، در پرتغال متولد شود، در صورتی که والدینش، حداقل 2 سال در پرتغال زندگی کرده باشند، به صورت خودکار، پرتغالی محسوب می شوند و تمامی حقوق شهروندی پرتغال از جمله پاسپورت پرتغال را دریافت خواهند کرد. قانون قبلی، مدت زمان سکونت والدین در پرتغال را 5 سال ذکر کرده بود و همچنین شرط اقامت دائمی والدین در پرتغال برای احتساب شهروندی کودک وجود داشت.

هم اکنون، طبق این قانون، فرزندان کسانی که حداقل 2 سال به صورت قانونی در پرتغال زندگی کرده باشند (دانشجویی، کاری، سرمایه گذاری و ...)، درصورتی که در خاک پرتغال به دنیا بیایند، به صورت خودکار شهروند پرتغال محسوب می شوند، مگر والدین آن ها، به طور رسمی، بنا بر هر دلیلی شهروندی پرتغال را رد کنند.

شاید مهمترین نکته این قانون، برای فرزندان این افراد، عبارت "خودکار" برای اعطای شهروندی هست. در این صورت، این کودکان، در آینده می توانند حتی شغل های حساس دولتی (از جمله پلیس امنیتی یا کاندیدای ریاست جمهوری) اختیار کنند. امتیازی که هم اکنون، کسانی که بعد از اقامت 5 ساله، شهروندی پرتغال را دریافت میکنند دارا نیستند.

این قانون از اواسط امسال، به صورت رسمی به دفاتر مهاجرتی پرتغال اعلام خواهد شد و لازم الاجرا است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش