آیا اقامت از روش ثبت شرکت برای من مناسب است؟

آیا اقامت از روش ثبت شرکت برای من مناسب است؟ثبت شرکت در یک کشور اروپایی تبعات مالی و مالیاتی زیادی در پی دارد و اخذ اقامت از این روش معمولا یک روش گران و بی‌ثمر است.

آیا اقامت از روش ثبت شرکت برای من مناسب است؟

تقریبا همه کشور‌های دنیا از این‌که افرادی از کشورهای دیگر با کوله‌باری از تجربه مدیریتی و کسب و کار خود بیایند و شرکت و کسب و کاری راه بیاندازند، استقبال می‌کنند، چرا که به این ترتیب نه تنها با علم و تجربه و تخصص خود به شکوفایی اقتصادی کشور میزبان کمک می‌کنند، بلکه با پرداخت مالیات بر درآمد خود برای کشور میزبان درآمد ایجاد می‌کنند. بنابراین، اکثر کشورها ازجمله کشورهای اروپایی به افرادی که قصد ثبت شرکت داشته باشند، اقامت کوتاه‌ مدت یک‌ساله می‌دهند تا افراد بتوانند به این کشورها وارد شوند و شرکت جدید خود را تاسیس و اداره کنند. چنانچه شرکت تاسیس‌شده موفق شود، درآمد خوبی در سال کسب نماید و قادر باشد مالیات بر درآمد خود را به کشور میزبان پرداخت نماید، اقامت موقت متقاضی تمدید می‌شود تا بتواند به کسب و کار خود ادامه دهد.

متاسفانه در سال‌های اخیر، برخی از شرکت‌ها به منظور جذب مشتری‌های ناآگاه قصد دارند از این قانون سوء استفاده کنند. این شرکت‌ها بدون این‌که افراد قصد واقعی برای ایجاد شرکت و کسب و کار در کشور دیگری داشته باشند، برای آن‌ها مدرک‌سازی و حساب‌سازی قلابی انجام می‌دهند و سعی می‌کنند با فریب افسران مهاجرت، اقامت موقت کشور میزبان را کسب کنند. تبلیغات این چنینی تا حدی زیاد شده که متقاضیان زیادی تماس می‌گیرند و بدون این‌که اصلا بدانند دارند در مورد چه صحبت می‌کنند، می‌گویند اقامت از طریق ثبت شرکت می‌خواهند. معمولا از آن‌ها می‌پرسیم چه شرکتی می‌خواهید ثبت کنید و پاسخ در ۹۰ درصد مواقع این است که نمی‌دانند چه شرکتی می‌خواهند، اما شنیده‌اند که از طریق ثبت شرکت تنها با ۲۰ هزار یورو اقامت می‌دهند.مقاله مرتبط: اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اقامت از طریق ثبت شرکت مناسب چه کسانی است؟

اقامت از این طریق به درد افرادی می‌خورد که می‌خواهند کسب و کار خود را در کشورهای دیگر توسعه دهند یا با اعتماد به تجربه مدیریتی و تخصص خود می‌خواهند شرکت و کسب و کار جدیدی را در کشوری که مناسب می‌بینند، شروع کنند. اکثر کشورهایی که از طریق ثبت شرکت اقامت موقت اعطا می‌کنند، متقاضیان را ملزم می‌کنند حداقل ۶ ماه سال را در آن کشور حضور داشته باشند. حتی اگر این الزام در قانون برخی کشورها وجود نداشته باشد، از نظر عملی برای به موفقیت رساندن شرکت و کسب و کار تاسیس‌شده لازم است که افراد در کشور مقصد زندگی کنند و کسب و کار خود را از نزدیک اداره کنند.

هدف اصلی متقاضیان ثبت شرکت باید موفقیت در کسب و کار جدید و درآمد‌زایی باشد و اخذ اقامت برای این دسته افراد اولویت نیست.

اقامت از طریق ثبت شرکت برای چه کسانی مناسب نیست؟

این نوع اقامت برای افرادی که اصلا دنبال ایجاد کسب و کار جدید نیستند و فقط در اثر تبلیغات فکر می‌کنند می‌توانند با پول کم، اقامت کشور دیگری را کسب کنند، نتیجه‌ای نخواهد داشت. این نوع اقامت یک اقامت موقت است و حتی اگر بتوان در ابتدا این اقامت را بدست آورد ( اکثر متقاضیان رد می‌شوند و اصلا از ابتدا به آن‌ها این اقامت را نمی‌دهند)، دولت ها دیر یا زود متوجه خواهند شد شرکت ثبت‌شده اصلا فعال نیست و بعد از پایان اقامت یک‌ساله، اقامت را تمدید نخواهند کرد.

آیا اقامت از طریق ثبت شرکت یک روش ارزان برای اخذ اقامت است؟

هر روز در تبلیغات می‌شنویم که اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت تنها با ۱۵ یا ۲۰ هزار یورو انجام می‌شود. آیا واقعا می‌توانیم ۲۰ هزار یورو پول به شرکت ها بدهیم و اقامت بگیریم؟

مسلما اینطور نیست.

ثبت شرکت در یک کشور اروپایی تبعات مالی و مالیاتی زیادی در پی دارد و اخذ اقامت از این روش معمولا یک روش گران و بی‌ثمر است.

۲۰ هزار یورو تنها هزینه‌ای است که به شرکت طرف قرارداد خود می‌دهید تا پرونده شما را آماده کند. ثبت شرکت در اروپا تبعات مالی و مالیاتی بسیاری دارد. حتی اگر شرکت ثبت‌شده شما قلابی باشد، شرکت‌های طرف قرارداد شما هر سال برای شما مدرک‌سازی و حساب‌سازی می‌کنند و شما باید مالیات بر درآمدی را از جیب خود بپردازید که هرگز در واقعیت نداشته‌اید و فقط روی کاغذ به دولت نشان داده شده است.

از بین تماس‌هایی که میگیریم، افراد تجربه خود را با ما در میان می‌گذارند که سال‌ها از جیب خود هزینه‌های گزاف بابت مالیات به دولت‌ها داده‌اند، اما در نهایت دولت‌ها از غیر فعال بودن شرکت‌ها خبر دار شده‌اند و دیگر اقامت آن‌ها را تمدید نکرده‌اند. حتی افرادی که در ابتدا موفق به اخذ این اقامت شده‌اند هم در نهایت ضرر زیادی کرده‌اند و چیزی عاید آن‌ها نشده است.مقاله مرتبط: ویزای انجل پرتغال

اخیرا در کنسولگری کشورهای اروپایی با متقاضیان اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت چگونه برخورد می‌شود؟

در سال‌های اخیر، کشور‌های اروپایی شاهد بوده‌اند که ناگهان حجم بسیار زیادی تقاضای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت دریافت می‌کنند. تجربه به آن‌ها نشان داده است که این شرکت‌ها معمولا سوری هستند و واقعیت خارجی ندارند. در نتیجه، در چند سال اخیر دولت‌ها به این نوع تقاضا بسیار مشکوک هستند و اکثر این نوع تقاضاها را رد می‌کنند. آنقدر تعداد افرادی که شرکت سوری در اروپا ثبت کرده‌اند، زیاد شده است که حتی معمولا تقاضای معدود افرادی که واقعا می‌خواهند در کشوری شرکت و کسب و کار واقعی راه بیاندازند هم رد می‌شود. حتی اگر افراد در ابتدا بتوانند این نوع اقامت موقت را بدست آورند، هر سال باید کلی مالیات بپردازند و همیشه استرس داشته باشند که آیا اقامت آن‌ها دوباره تمدید می‌شود یا خیر.

آیا اقامت از طریق ثبت شرکت در نهایت به اخذ اقامت دائم منجر خواهد شد؟

در اکثر موارد خیر.

طبق قانون اتحادیه اروپا اگر شما بتوانید به مدت ۵ سال بدون وقفه اقامت موقت کشوری را حفظ نمایید، در پایان سال ۵ می‌توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. افرادی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند، حتی اگر در ابتدا بتوانند این اقامت را کسب کنند، به احتمال زیاد در سال های بعد اقامت ایشان تمدید نخواهد شد. اگر شرکت ثبت‌شده سوری باشد، باید بدانید که دیر یا زود غیرفعال بودن شرکت بر ملا خواهد شد. حتی در مواردی که شرکت واقعی است و متقاضی مشغول اداره کسب و کار خود می‌شود هم بسیار محتمل است که اقامت متقاضی را تمدید نکنند، چرا که شرکت به اندازه کافی موفق نبوده و درآمد چشمگیری را نشان نمی‌دهد.

نیمی از مشتریان کنکاش افرادی هستند که مثل خیلی از افراد دیگر روزی فکر می‌کردند بهتر است به جای این‌که بیایند و کلی پول صرف خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر بکنند، خیلی راحت یک شرکت ثبت کنند و اقامت بگیرند. تجربه بسیاری از این افراد این بوده که اصلا از همان ابتدا با درخواست اقامت آن‌ها موافقت نشده است. به گفته یک پزشک که مشتری کنکاش برای خرید ملک در اروپا است، افسر مهاجرت خیلی رفتار بدی با او داشته و از ایشان پرسیده است آیا شما واقعا توقع دارید من باور کنم که می‌خواهید شغل پزشکی خود را رها کنید و بیایید در کشور ما شرکتی راه بیاندازید که اصلا نمی‌دانید چه شرکتی است؟

برخی دیگر هم که سوابق شرکتی خوبی در ایران داشته‌اند، در ابتدا اقامت را از طریق ثبت شرکت دریافت کرده‌اند، اما در سال‌های بعد اقامت آن‌ها را تمدید نکرده‌اند. بعضی افراد هم دیگر مایل به تمدید اقامت از طریق ثبت شرکت نبوده‌اند، چون باید هر سال برای درآمدی که وجود نداشته، کلی مالیات پرداخت می‌کردند. شاید فقط تعداد انگشت‌شماری بودند که توانسته بودند از طریق ثبت شرکت اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند، اما حتی آن معدود افراد هم از اقدام خود راضی نبودند، زیرا در طول این ۵ سال کلی پول هزینه کرده‌اند و همیشه استرس داشته‌اند که آیا اقامت آن‌ها مجددا تمدید خواهد شد یا نه.

اسم اقامت از طریق ثبت شرکت کاملا خودش را توضیح می دهد. اگر نمی‌خواهید به کشور مقصد بروید و شرکت و کسب و کاری (که به آن مطمئن هستید و فکر می‌کنید در آن موفق خواهید شد) را راه بیاندازید، اصلا سمت این نوع اقامت نروید. به احتمال بسیار قوی در نهایت چیزی جز اتلاف وقت و پول زیاد عاید نخواهد شد.

حتی اگر قصد شما ثبت شرکت در کشور جدیدی است، نباید روی آن به عنوان مسیر مطمئنی برای اخذ اقامت دائم و شهروندی حساب باز کنید. بلکه باید با تکیه بر تجربه و تخصص خود همه توان خود را برای موفقیت شرکت جدید به کار ببندید و هدف اصلی شما باید کسب درآمد و موفقیت شغلی باشد. البته اگر شرکت موفق باشد، به احتمال خیلی زیاد اقامت شما را تمدید خواهند کرد.مقاله مرتبط: ویزای استارت آپ کانادا

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های سرمایه‌گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش