برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال نوع 65A-d بهترین برنامه اقامتی است

برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال نوع 65A-d بهترین برنامه اقامتی استبه عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین برنامه های اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری (RCbI) در جهان، ظرف کمتر از شش سال، بیش از پنج هزار سرمایه گذار رقم تقریبی سه و نیم بیلیون یورو در بازار املاک پرتغال سرمایه گذاری کرده اند.

از زمان آغاز برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال 2012، این برنامه به طور کلی به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین برنامه های اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری(RCbI) در جهان مطرح شده است. ظرف کمتر از شش سال، بیش از پنج هزار سرمایه گذار رقم تقریبی سه و نیم بیلیون یورو در بازار املاک پرتغال سرمایه گذاری کرده اند. اثرات این برنامه را همه جا می توان احساس کرد، اما این اثرات در هیچ کجا بیشتر از لیسبون– کلان شهر بین المللی و پایتخت باستانی پرتغال - محسوس نیستند. شهر لیسبون با سر و صدای ساخت و ساز و هیجان بازسازی بناهای قدیمی که در فضا پیچیده، سرزنده و سرحال است.

مفهوم «Reabilitação» (به معنی احیا و نوسازی) که از ارکان برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال است، احترامی عمیق برای تاریخ، فرهنگ و معماری در خود نهادینه کرده است؛ و ویژگی خاصی است که برنامه ویزای طلایی پرتغال را از سایر برنامه های موجود در جهان جدا می کند. برخلاف بسیاری دیگر از برنامه های اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری، برنامه پرتغال منجر به ساختن آسمان خراش های با ابهت یا عمارت های پر زرق و برق و مبتذل نمی شود، بلکه نوسازی شهری را بر عهده گرفته است که از نظر معماری، یکی از روح افزاترین شهرهای جهان است.


اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

نمودار: تعداد ویزاهای نوع 65A-d که تا کنون صادر شده اند.

معرفی برنامه اقامت سرمایه گذاری جدید پرتغال (نوع 65A-d) در پایان سال 2015، گواه اهمیتی است که دولت برای نوسازی قائل است. در حالی که برنامه اقامت سرمایه گذاری سنتی پرتغال (نوع 65A-c) نیازمند سرمایه گذاری به مبلغ 500,000 یورو است، قانون ویزای 65A-d تصریح می کند که این ویزا می تواند برای افرادی که فقط مبلغ 350,000 یورو سرمایه گذاری نمایند، صادر شود، به شرطی که این مبلغ در ملکی با بیش از سی سال قدمت، جهت بازسازی سرمایه گذاری شود یا اینکه ملک در مناطق تعیین شده برای نوسازی شهری واقع شده باشد.


قوانین مرتبط با نحوه نوسازی بسیار دقیق و سختگیرانه هستند و اطمینان یافتن از تحقق شرایط می تواند فرآیندی سخت و دشوار باشد. با این وجود، این برنامه سرمایه گذاری پرتغال با گذشت هر روز توجه بیشتری را به خود جلب می کندکه دلیل آن به آسانی قابل درک است. سرمایه گذاران در جستجوی املاک قدیمی و غالباً متروکه ای در  بهترین مناطقِ شهرهای تراز اول پرتغال هستند که با بالاترین استانداردها در لوله کشی، سیم کشی برق، کفپوش، عایق سازی و پنجره های جدید بازسازی شده ، ولی در عین حال نمای خارجی آنها بدون تغییر و دست نخورده باقی مانده و معماری سنتی و اصول زیبایی شناسی آنها حفظ شده باشد.


پتانسیلِ افزایش قابل توجه سرمایه بدیهی است و به دلیل مکان و سبک معماری املاک، درآمد حاصل از اجاره می تواند به طرز استثنایی بالا باشد. شاید مهم ترین نکته در این فرمت سرمایه گذاری این باشد که شرط حداقل سرمایه گذاری به مبلغ 350,000 یورو، نه تنها می تواند هم شامل ارزش ملک شود، بلکه می تواند شامل هزینه نوسازی شود.


اولین ویزای طلایی نوع 65A-d در ماه ژوئیه 2016 صادر شد. ظرف تنها 18 ماه، این تعداد به سرعت رشد کرده و تعداد کل متقاضیان موفق اخیراً از صد نفر نیز فراتر رفته است. با وجود بیش از 5,500 ویزای طلایی پرتغال که تا به امروز صادر شده است، بدیهی است که این قانون جدید هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد. با این حال، روند آن مشخص است: در فوریه 2017، ویزاهای نوع 65A-d تنها 0.39 درصد کل تعداد ویزاهای طلایی صادره توسط مقامات پرتغالی را تشکیل داده بودند.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

ظرف فقط یک سال، این نرخ بیش از پنج برابر رشد کرده و به 2.05 درصد رسیده است. مزایای برنامه از هر دو منظر سرمایه گذاری و قانونی نشان می دهد که انتظار افزایش و تداوم این رشد طی ماه ها و سال های آینده، پر بی راه نیست. با فشار فزاینده ای که بر روی برنامه های اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان وجود دارد، برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال (و به ویژه قانون ویزای نوع 65A-d) نمونه درخشانی است گواه بر اینکه چگونه یک برنامه ویزای طلایی می تواند نه تنها برای سرمایه گذاران، بلکه برای جمعیت محلی نیز مفید واقع گردد.تغییرات عمده و اخیر پروسه درخواست (شامل آنلاین کردن پروسه)، نیز بر جذابیت این برنامه افزوده، و در عین حال نشان می دهند که اداره مهاجرت پرتغال (SEF) ضعف ها و کمبودهای گذشته خود را تشخیص داده و به منظور بهبود مستمر برنامه، مایل است آن را مدرن و تعدیل نماید.


مجموعه ای از ساختمان های صورتی، آبی، سبز و زرد رنگ در کنار آسمان پهناور آبی رنگ و بر فراز رودخانه فیروزه ای رنگ تاگوس، قد علم کرده اند. خیابان های باریک و سنگفرش شده Alfama و Baixa با ساختمان های چندرنگ و بالکن های زیبا با نرده های آهنی و جای جایی نیز ساختمان هایی با نمای سرامیک،  هویت و ماهیت معماری لیسبون را تعریف می کنند – معماری، تاریخ و فرهنگی که برنامه ویزای نوع 65A-d نه تنها به دنبال حمایت از آنها است، بلکه در صدد احیا و نو سازی آنها نیز می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورداخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش