اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاریقبرس: خانه ای نزدیک به خانه جزیره ای که در قلب دریای مدیترانه واقع شده، با ابعادی که به اندازه کافی بزرگ است که کشور نامیده شود، و در عین حال به اندازه کافی کوچک است که به عنوان مکان ایده آلی برای تشکیل خانواده در نظر گرفته شود.

تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

خلاصه ای از ضوابط و مزایای برنامه تابعیت قبرس


مزایای قبرس
ضوابط اعطای تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری
مزایای اصلی
برنامه تابعیت قبرس: مزیت های رقابتی
اقامت دائم (روش سریع)
مقدمه

قبرس: خانه ای نزدیک به خانه

جزیره ای که در قلب دریای مدیترانه واقع شده، با ابعادی که به اندازه کافی بزرگ است که کشور نامیده شود، و در عین حال به اندازه کافی کوچک است که به عنوان مکان ایده آلی برای تشکیل خانواده در نظر گرفته شود. جزیره ای که در طول سال بیش از 300 روز آفتابی دارد، با زمستان های ملایم و بیشترین تعداد ساحل های امن و مناسب برای آب تنی (دارای گواهی پرچم آبی) به ازای مسافت خط ساحلی در جهان!

قبرس یک کشور پادشاهی اروپایی با میراث فرهنگی غنی است که در طی قرون متمادی تا حدودی از یادها رفته، و با این وجود این جزیره صبورانه در انتظار کاوش و اکتشاف مجدد است. در عین حال قبرس سطح بی نظیری از کیفیت زندگی را ارائه می کند که برتر از سایر مناطق دنیاست.

تحولات اجتماعی و سیاسی اخیر در حوزه مدیترانه شرقی که تحت تاثیر منطقه پهناورتر خاور میانه  قرار گرفته است، در کنار ابهامات سیاسی و اقتصادی در منطقه، نه تنها اهمیت استراتژیک و نقش ژئوپلیتیک قبرس در این قسمت از جهان را افزایش داده است، بلکه آن را به سمبل امنیت و ثبات به عنوان شرقی ترین نقطه مرزی اروپا تبدیل کرده است.

در نتیجه، به کار گرفتن برنامه بسیار موفق «تابعیت از طریق سرمایه گذاری» و برنامه سریع «اقامت دائم» که طی چند سال گذشته توسط دولت قبرس به تصویب رسیده اند، این کشور را به حق به «سرزمین برگزیده» برای بسیاری از افراد متمول و خانواده های آنان تبدیل کرده است که قصد زندگی، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در قبرس دارند.

افراد و کسب و کارها می توانند از مشوق های مالیاتی فراوان ارائه شده منتفع شوند، از نرخ نیم بهای مالیات بر درآمد شخصی گرفته تا مالیات صفر بر سود و بهره دریافت شده در سراسر جهان. برای کسب و کارها، مشوق های مالیاتی شامل قانون کسر سود منفی (NID) و یکی از پایین ترین نرخ های شرکت ها در اتحادیه اروپا می شوند، اما مشوق های مالیاتی قبرس محدود به این موارد نیستند.

امیدواریم خوانندگان گرامی با مطالعه این مقاله بتوانند فرصت های بی انتها و مزایای متعددی را که اخذ پاسپورت قبرس پیش روی آنان قرار می دهد، کشف نمایند. 


تابعیت-قبرس-سرمایه-گذاری


پاسپورتی به سوی موفقیت!

مزایای قبرس

قبرس یک مقصد محبوب توریستی، تجاری، تحصیلی و بازنشستگی است. با مساحت تقریبی 9.251 هزار کیلومتر مربع، قبرس پس از ساردینیا و سیسیلی در ایتالیا، سومین جزیره بزرگ مدیترانه است. این جزیره مابین اروپا، آفریقا و آسیا واقع شده که آن را به قطبی طبیعی برای کسب و کار و تجارت تبدیل کرده است.

در اینجا به برخی از حقایق مربوط به قبرس می پردازیم:


اطلاعات کلی
نام رسمی

جمهوری قبرس
پایتخت
نیکوزیا
سایر شهرهای اصلی
لیماسول، پافوس، لارناکا، فاماگوستا
سیستم دولت
جمهوری دموکراتیک ریاست جمهوری
زبان
زبان رسمی: یونانی   و ترکی (انگلیسی به صورت گسترده صحبت می شود)
واحد پول
یورو (EUR)
جمعیت
847,000
اختلاف زمانی
GMT +2
ساعت قبرس یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

زندگی راحت و آسوده

 • قبرس دارای جمعیتی چند فرهنگی بوده و از استاندارد بالای زندگی برخوردار است.

 • قبرس مکانی عالی برای خانواده هاست تا در امنیت و سلامت زندگی کنند. نرخ بسیار پایین جرم در این کشور، گواهی بر این مدعا می باشد.

 • زمین های گلف انحصاری و تسهیلات توریستی با کیفیت بالا در قبرس وجود دارند.

 • نشریه معتبر Global Lifestyle Review متعلق به آژانس مشاوره املاک Knight Frank، قبرس را به عنوان پنجمین مکان برتر جهت نقل مکان، انتخاب کرده است.

آب و هوا و محیط زیست

 • قبرس آب و هوایی مطبوع با تابستان های خشک و زمستان های معتدل دارد. این جزیره در طول سال تقریبا از 300 روز آفتابی بهره می برد.

 • قبرس دارای تمیزترین سواحل اروپاست و بیشترین تعداد ساحل های امن (دارای گواهی پرچم آبی) به ازای خط ساحلی در جهان در این کشور قرار دارند.

آموزش

 • علاوه بر مدارس دولتی، در شهرهای نیکوزیا، لیماسول، لارناکا و پافوس مدارس خصوصی به زبان انگلیسی وجود دارند که سطح بالایی از آموزش را ارائه می دهند.

 • تعدادی موسسه دولتی مشهور و دانشگاه های خصوصی آموزش عالی در قبرس فعالیت می کنند. برخی از این موسسات خصوصی، تایید مدارک خود توسط موسسات آموزشی انگلستان و ایالات متحده را تضمین کرده اند و یا برنامه های مدارک خارجی و آزمون های حرفه ای را برای متقاضیان فراهم می کنند.

سایر مزیت های رقابتی قبرس

 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک (اروپا – آسیا – آفریقا)
 • عضو اتحادیه اروپا / منطقه یورو (کشورهایی که از واحد پول یورو استفاده می کنند)
 • استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان تجاری

ضوابط اعطای تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری


املاک و توسعه زمین

متقاضی باید یک سرمایه گذاری مستقیم در قبرس به مبلغ حداقل دو میلیون یورو (بدون احتساب VAT) برای مالکیت یا توسعه پروژه های املاک (مسکونی *، تجاری، بخش توریستی یا سایر زیرساخت ها) انجام دهد. لازم به ذکر است که مالکیت زمین به عنوان سرمایه گذاری واجد شرایط تحت این ضابطه در نظر گرفته نمی شود.


خرید یا مشارکت در کسب و کارها یا شرکت های قبرسی

متقاضی موظف است مبلغ حداقل دو میلیون یورو (بدون احتساب VAT) برای خرید یا مشارکت در کسب و کارها یا شرکت های مستقر و عملیاتی در قبرس سرمایه گذاری نماید. این کسب و کارها یا شرکت ها باید حضوری محسوس و فعالیتی قابل توجه در قبرس داشته و در نتیجه این سرمایه گذاری بتوانند حداقل پنج موقعیت شغلی برای  شهروندان قبرسی یا تبعه اتحادیه اروپا که حداقل پنج سال به صورت متوالی و قانونی در قبرس اقامت داشته اند، ایجاد کنند.


خرید سهام/ اوراق بهادار و صندوق های سرمایه گذاری جایگزین در کسب و کارها یا سازمان های قبرسی

متقاضی باید به ارزش حداقل دو میلیون یورو (بدون احتساب VAT) در کمپانی ها یا سازمان های فعال در قبرس سرمایه گذاری اعتباری انجام دهد، برای مثال خرید واحد های مالی در صندوق های سرمایه گذاری جایگزین (AIF)، خرید اوراق بهادار، و یا اوراق قرضه و غیره که در جمهوری قبرس ثبت و صادر شده باشند، و یا در شرکت ها یا سازمان هایی با فعالیت اقتصادی قابل توجه در قبرس که توسط کمیسیون اوراق بهادار و معاملات ارزی قبرس کنترل و مدیریت می شوند.


ترکیبی از سرمایه گذاری ها

متقاضی همچنین می تواند ترکیبی از سرمایه گذاری های مذکور را نیز انتخاب نماید. مبلغ کل سرمایه گذاری باید حداقل دو میلیون یورو (بدون احتساب VAT) باشد.

چنین ترکیبی می تواند شامل مالکیت اوراق بهادار دولتی جمهوری قبرس به میزان حداکثر 500 هزار یورو نیز باشد.

شرایط و ضوابط

علاوه بر تحقق هر یک از ضوابط فوق الذکر، متقاضی باید:
 1. سوء پیشینه کیفری نداشته باشد.
 2. دارای یک ملک مسکونی در قبرس به ارزش بازار حداقل 500 هزار یورو (بدون احتساب VAT) باشد.
* چنانچه سرمایه گذاری فقط در املاک مسکونی باشد، شرط اضافی جهت مالکیت یک محل اقامت دائمی در قبرس به ارزش حداقل 500 هزار یورو (بدون احتساب VAT) وجود نخواهد داشت.
 1. ارسال درخواست مجوز اقامت همزمان با درخواست تابعیت قبرس. مجوز اقامت تقریباً بلافاصله اخذ می شود و پروسه درخواست آن آسان است.

سایر نکات مفید:

 • سرمایه گذار موظف است سرمایه گذاری را حداقل به مدت سه سال پس از اخذ تابعیت قبرس حفظ نماید، اما باید مالکیت یک ملک مسکونی به ارزش حداقل 500 هزار یورو (بدون احتساب VAT) را به صورت مادام العمر در اختیار داشته باشد.

در صورتی که سرمایه گذار تصمیم بگیرد در هر زمانی ملک مسکونی خود را به فروش برساند، باید آن را با یک ملک دیگر با قیمت خرید برابر یا بالاتر جایگزین کند.

 • والدین سرمایه گذار می توانند برای تابعیت قبرس اقدام نمایند، به شرطی که دارای یک ملک مسکونی به ارزش حداقل 500 هزار یورو (بدون احتساب VAT) باشند.

بدین منظور، سرمایه گذار و والدین او می توانند یک ملک مسکونی با مالکیت مشترک به ارزش کل حداقل یک میلیون یورو (بدون احتساب VAT) خریداری نمایند.

 • فرزندان سرمایه گذار که به سن قانونی نرسیده اند، و نیز فرزندان بزرگسال تا سن 28 سال که از لحاظ مالی وابسته هستند، حق اقدام برای تابعیت قبرس را دارا می باشند.

اخذ-تابعیت-قبرس-سرمایه-گذاری-خرید-ملک

مزایای دریافت تابعیت قبرس

 1. روندی سریع در اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا
 2. سرمایه گذاری تنها در خرید ملک مسکونی می تواند فقط به میزان دو میلیون یورو و نه بیشتر باشد .
 3. سرمایه گذار فقط به مدت سه سال موظف است سرمایه گذاری را حفظ کرده و پس از این مدت مختار است که آن را به فروش برساند.
 4. تابعیت به والدین، همسر و فرزندان وابسته سرمایه گذار نیز تعلق می گیرد.
 5. پس از دریافت پاسپورت قبرس، هیچ گونه الزامی جهت اقامت و حضور فیزیکی در قبرس وجود ندارد.
 6. وجود گزینه های متعدد سرمایه گذاری
 7. دسترسی به کلیه حقوق شهروندان اتحادیه اروپایی تحت قوانین و مقررات اتحادیه اروپا، برای مثال حق کار کردن، تحصیل و اقامت در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به علاوه سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین.
 8. سفر بدون ویزا به بیش از 150 کشور در سراسر جهان
 9. تابعیت دوگانه مجاز است و اخذ تابعیت قبرس به کشورهای دیگر گزارش داده نمی شود.
 10. هزینه های دولتی پایین برای ثبت درخواست
 11. عدم نیاز به آزمون زبان

برنامه تابعیت قبرس: مزیت های رقابتی

مزیت های رقابتی برنامه قبرس:

 • سرمایه گذاری در بخش های متنوعی از اقتصاد قبرس

 • فرصت انجام ترکیبی از سرمایه گذاری های ارائه شده

 • ریسک پایین سرمایه گذاری در اقتصاد قبرس که پتانسیل بازده بالایی دارد

 • نیازی به اهدای پول به دولت قبرس وجود ندارد

 • امکان فروش سرمایه گذاری پس از گذشت سه سال

 • دریافت حقوق شهروندی قبرس به محض تائید درخواست بدون معطلی

 • والدین سرمایه گذار واجد شرایط اقدام هستند

 • مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری معقول است

 • روند سریع برای اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا

 • حق اقامت، کار و تحصیل آزادانه در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (به علاوه سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین)

اقامت دائم (روش سریع)

به عنوان روشی جایگزین برای اخذ اقامت دائم قبرس برای سرمایه گذاران و وابستگان آنها، روشی کم هزینه تر برای درخواست اخذ مجوز مهاجرت (اقامت دائم) تحت قوانین آیین نامه 6(2) قانون اتباع خارجی و مهاجرت نیز وجود دارد، که مبلغ سرمایه گذاری آن به طور قابل توجهی پایین تر از برنامه تابعیت قبرس است، البته به شرط این که معیارهای خاصی توسط متقاضی محقق گردند.

ضوابط مالی:
 1. متقاضی باید اثبات کند که درآمد سالیانه ای به مبلغ حداقل 30 هزار یورو در اختیار دارد (توجه داشته باشید که استخدام شدن در قبرس اکیداً ممنوع است). حداقل درآمد سالیانه به ازای هر فرد وابسته 5000 یورو و به ازای هر یک از والدین وابسته 8000 یورو افزایش می یابد. درآمد سالیانه باید از منابع خارج کشور کسب شود و می تواند شامل درآمد استخدام در کشورهای دیگر، حقوق بازنشستگی، سود سهام و غیره باشد.
 2. فرم درخواست باید همراه با یک سند یا قرارداد خرید یک ملک مانند خانه، آپارتمان یا هر ساختمان دیگری واقع در قبرس با حداقل ارزش بازار 300 هزار یورو (بدون احتساب VAT) باشد که برای ثبت به نام متقاضی به دپارتمان ثبت املاک قبرس فرستاده شده باشد. به علاوه، متقاضی باید مدرکی دال بر پرداخت حداقل 200 هزار یورو (بدون احتساب VAT) در رابطه با ملک فوق الذکر ارسال نماید. لازم به ذکر است که دپارتمان مهاجرت و ثبت مدنی تنها درخواست هایی را برای اعطای مجوز مهاجرت تحت روش سریع می پذیرد که ملک مذکور برای اولین بار فروخته شده باشد.
 3. متقاضی باید یک نامه تائیدیه از یک موسسه بانکی قبرس ارائه کند که نشان دهد سپرده ای به مبلغ حداقل 30 هزار یورو به حساب گذاشته است که به مدت حداقل سه سال در گروی بانک باقی خواهد ماند. باید اثبات شود که مبالغ مذکور در پاراگراف های 2 و 3 به صورت قانونی از خارج به قبرس منتقل شده اند.
سایر شرایط:
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری

 • اظهارنامه ای که تائید نماید متقاضی هیچ گونه قصدی مبنی بر کار کردن یا فعالیت در هر فرمی از کسب و کار  در قبرس را ندارد.

 • متقاضی موظف است حداقل یک بار ظرف هر دو سال به قبرس برود.
نکات مفید:
 • چنانچه ضوابط و شرایط مالی فوق الذکر محقق گردند، درخواست توسط وزیر کشور با نگرش مثبت بررسی شده و مجوز مهاجرت ظرف مدت دو ماه اعطاء خواهد شد.

 • مجوز مهاجرت می تواند به وابستگان متقاضی نیز اعطاء شود، که شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان مجرد 18 الی 25 سال که از نظر مالی وابسته هستند، و والدین متقاضی و والدین همسر او می شود.برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش