تغییرات اخیر در برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

تغییرات اخیر در برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاریمعرفی این تغییرات جدید در برنامه قبرس تنها منجر به افزایش ارزش پاسپورت این کشور خواهد شد. اخذ تابعیت دوم به نیازی همانند خرید یک ماشین تبدیل شده است. می توانید بدون آن زندگی کنید، اما زندگی شما با آن بسیار راحت تر خواهد بود.

تغییرات اعمال شده در برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

شورای وزیران جمهوری قبرس تصمیم گرفته است تا برای تعداد متقاضیان برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری، سهمیه تعیین نماید. پیرو این تصمیمات اتخاذ شده، حداکثر تعداد متقاضیانی که می توانند در هر سال برای اخذ تابعیت کشور قبرس اقدام کنند، 700 نفر بوده و رسیدگی به هر پرونده باید حداقل شش ماه به طول انجامد. تغییرات مذکور در تاریخ 21 مه 2018 به تصویب رسیدند. برنامه اصلاح شده هم اکنون نام متفاوتی دارد: «طرح سرمایه گذاری قبرس».

این پناهگاه مدیترانه ای اخیراً در رابطه با سیستم صدور تابعیت سرمایه گذاری خود مورد انتقاد قرار گرفته است. به ویژه در ماه مارس 2018، نمایندگان کمیسیون اروپا قصد خود مبنی بر تحقیق درباره پروسه صدور پاسپورت قبرس برای سرمایه گذاران میلیونر را اعلام کردند. توجیه نمایندگان کمیسیون برای چنین اقدامی این بود که برنامه مورد نظر مانع جنگ بر علیه فساد مالی در اتحادیه اروپا شده و خطر معاملات بانکی غیر قانونی و پولشویی را افزایش داده است.

پیرو این اقدامات مقامات قبرسی تصمیم به بازنگری شرایط برنامه گرفته و در نتیجه اصلاحات متعددی در ماه مه معرفی شدند. در پاسخ به انتقادات طرف های اروپایی، وزیر دارایی قبرس، هریس جورجیادس به معرفی این تغییرات پرداخته و شایعات مربوط به وجود فساد مالی در این برنامه را انکار کرد. وی اظهار داشت که: «ما این تصور عمومی را که پاسپورت قبرس به فروش می رسد، رد می کنیم. اقتصاد قبرس به این طرح وابسته نیست، اما در عین حال این برنامه به ابزاری مفید که مشوق رشد اقتصادی کشور است، تبدیل شده است».

تغییر عمده در این برنامه در رابطه با تعداد افراد سرمایه گذاری است که می توانند برای تابعیت قبرس از طریق این برنامه اقدام نمایند.

از آغاز سال 2018، سهمیه سالیانه به 700 داوطلب، بدون در نظر گرفتن اعضای خانواده آنان، تغییر پیدا کرده است.

سرمایه-گذاری-املاک-و-مستغلات-تابعیت-قبرس

سایر اصلاحات اعمال شده عبارتند از:

  • توسعه دستورالعمل اخلاقی: دستورالعمل اخلاقی شامل قوانینی برای واسطه هاست (مشاورین مهاجرت، نمایندگان شرکت های ساخت و ساز و غیره). هدف اصلی معرفی این تغییر، پرهیز کردن از سوء استفاده از برنامه و بازاریابی تهاجمی و در نتیجه، افزایش وفاداری سرمایه گذاران است.

  • بررسی دقیق تر صحت اطلاعات ارائه شده: کلیه متقاضیان باید به صورت دقیق تری تحت پروسه بررسی صحت اطلاعات قرار گیرند. قرار است کارشناسانی از یک شرکت بین المللی برای اجرای این پروسه جذب گردند.

توجه: هزینه های بررسی صحت اطلاعات ارائه شده توسط متقاضیان پوشش داده می شود. حداقل مدت بررسی درخواست از سه ماه به شش ماه افزایش می یابد.

  • تغییر گزینه «سرمایه گذاری در املاک مسکونی»: چنانچه ملک در مرحله ساخت خریداری گردد (غالبا در رابطه با پروژه های ساخت و ساز که هنوز پیش از مرحله شروع قرار دارند)، حداقل مدت نگاهداری ملک سه سال خواهد بود و شمارش معکوس پس از صدور مجوز ساخت شروع می شود.

  • سرمایه گذاری مجدد در یک ملک: ملکی که قبلاً با هدف دریافت تابعیت اقتصادی در آن سرمایه گذاری شده بود، می تواند فقط یک بار دیگر توسط یک داوطلب دیگر برای سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد. البته فرد باید حداقل مبلغ یک میلیون یورو اضافه نیز در این ملک مشارکت نماید.

شرایط نکته آخر بحث برانگیز بوده و نیازمند به توضیحات بیشتر از جانب دولت می باشد. آیا این اصلاحیه فقط مربوط به املاک مسکونی است یا شامل املاک تجاری نیز می گردد؟ آیا محدودیت سرمایه گذاری به مشارکت از طریق منابع مالی ویژه نیز تعمیم می یابد؟ در صورتی که یک سرمایه گذار چندین ملک را به قیمت لازم خریداری کند، اما تنها یکی از آن املاک قبلاً به منظور دریافت تابعیت اقتصادی استفاده شده باشد، این تغییر در عمل چگونه اجرا می شود؟ آیا فرد سرمایه گذار باید مبلغ یک میلیون یورو اضافی را بپردازد یا این مبلغ با توجه به قیمت این واحد ویژه در میان موارد سرمایه گذاری، به تناسب کاهش می یابد؟

چند سرمایه گذار تا کنون تابعیت قبرس را از طریق سرمایه گذاری به دست آورده اند؟

بر اساس شرایط سابق برنامه که در سال 2013 آغاز شد، سرمایه گذاران ثروتمند می توانند با سرمایه گذاری به مبلغ حداقل دو میلیون یورو در مسکن/املاک و مستغلات، اوراق قرضه دولتی و شرکت های محلی، پاسپورت قبرس را دریافت کنند.

در سال 2017، تابعیت قبرس به 1013 نفر اعطاء شد (503 سرمایه گذار اصلی و 510 عضو خانواده آنان). در سال 2016، کشور 904 شهروند جدید پذیرفت (443 سرمایه گذار و 461 عضو خانواده). در سال 2015، دولت 679 پاسپورت صادر نمود (337 سرمایه گذار و 342 عضو خانواده). در سال 2014، مقامات 214 درخواست را مورد پذیرش قرار دادند که در مجموع 400 پاسپورت برای آنان صادر شد.

در ابتدای سال 2018، 92 نفر تابعیت قبرس را اخذ کرده اند.

تعداد قراردادهای فروش املاک لوکس (با مبلغ بیش از 1.5 میلیون یورو) که از سال 2010 الی 2017 به دپارتمان املاک و ارزیابی ارائه شده اند را در گراف زیر مشاهده می فرمایید.

خرید-ملک-تابعیت-قبرس

رمز محبوبیت: مزایای برنامه پاسپورت قبرس (طرح سرمایه گذاری قبرس)

  • سفر بدون ویزا به سراسر دنیا: شهروندان قبرس به 158 کشور جهان دسترسی بدون ویزا دارند، از جمله کشورهای شنگن، انگلستان، سنگاپور و غیره.

  • استاندارد بالای زندگی: دارندگان پاسپورت قبرس از حقوق برابر با سایر شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار هستند. این افراد می توانند در هر کدام از کشورهای اروپایی زندگی و کار کرده، و فرزندان آنان با بهترین امکانات اتحادیه اروپا به تحصیل بپردازند. شهروندان جدید نیز به خدمات بهداشتی درمانی با کیفیت و سیستم حقوقی منصفانه دسترسی خواهند داشت.

  • محیط مطلوب برای کسب و کار: نرخ مالیات بر درآمد در قبرس، پایین ترین نرخ در اتحادیه اروپا و معادل 12.5 درصد می باشد. قوانین کشور در جهت توسعه بیشتر کارآفرینی در قبرس وضع شده اند: می توان ظرف 14 روز با حداقل هزینه یک شرکت در قبرس ثبت نمود.

  • پناهگاهی امن برای کل خانواده: همسر، فرزندان زیر 28 سال و والدین سرمایه گذار اصلی می توانند به همراه فرد سرمایه گذار برای تابعیت اقدام کنند. البته این متقاضیان باید از نظر مالی به داوطلب اصلی وابسته باشند.

  • عدم نیاز به اقامت در کشور: سرمایه گذاران خارجی نیازی به زندگی در خاک قبرس، پیش یا پس از دریافت پاسپورت این کشور ندارند.

  • محرمانه بودن پروسه: اطلاعات مرتبط با متقاضیان برنامه پاسپورت به هیچ شخص ثالث یا کشور تابعیت اولیه افشاء نمی شود. این کار باعث می شود متقاضی بتواند هر دو پاسپورت/تابعیت خود را نگاه داشته و از آنها استفاده نماید.

چشم انداز آینده

تعداد افراد متمولی که تمایل به اخذ تابعیت دوگانه دارند، در سراسر جهان و به طور مداوم در حال افزایش است. 41 درصد این افراد از آمریکای لاتین، 39 درصد از خاور میانه، و 28 درصد از آفریقا می باشند. برنامه های اروپایی با ارائه با مزایای متعدد و فرصتی برای مهاجرت به یک کشور بسیار توسعه یافته متقاضیان بسیاری را جذب می کنند، درحالی که کشورهای کارائیب بر قیمت های مقرون به صرفه تمرکز می کنند.

معرفی این تغییرات جدید در برنامه قبرس تنها منجر به افزایش ارزش پاسپورت این کشور خواهد شد. اخذ تابعیت دوم به نیازی همانند خرید یک ماشین تبدیل شده است. می توانید بدون آن زندگی کنید، اما زندگی شما با آن بسیار راحت تر خواهد بود.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس یا اقامت قبرس با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


مطالب مرتبط با تغییرات اخیر در برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

9 دلیل مهم برای انتخاب برنامه ی تابعیت قبرس چرا مهاجرت به قبرس زندگی شما را بهتر می کند؟ اقتصاد قبرس قبرس مقصدی محبوب برای سرمایه گذاری و زندگی تاریخ و فرهنگ جزیره قبرس 6 مزیت اساسی خرید ملک در قبرس قبرس در شرف تبدیل به یکی از بزرگترین مراکز سرمایه گذاری جدید در اروپا چگونه بدون پرداخت پولی بیش از ارزش واقعی املاک، پاسپورت قبرس را به دست آوریم املاک و مستغلات در قبرس: راهنمای کامل خرید ملک در قبرس جهت اخذ اقامت و پاسپورت قبرس مالیات خرید ملک در قبرس ( اقامت و پاسپورت قبرس) تغییرات اخیر در برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری رئیس سازمان دریانوردی بین الملل: قبرس بازیگری اصلی در دنیای دریانوردی است فایننشال تایمز: پروژه های ساخت و ساز قبرس پاسپورتی به سوی آینده ای روشن عرضه می کنند اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری لیماسول شهری با ساختمان های سر به فلک کشیده در اروپا برنامه ی اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری احیاکننده ی اقتصاد قبرس مقایسه ی برنامه ی تابعیت و اخذ پاسپورت قبرس با دیگر برنامه های مشابه در اروپا پروسه ی اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس 20 دلیل اصلی برای خرید ملک در قبرس پاسخ به سوالات متداول متقاضیان اخذ پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک درخواست خانوادگی برای برنامه ی اخذ پاسپورت قبرس گردشگری قبرس آمار و ارقامی در مورد قبرس اقتصاد قبرس در حال رشد روزافزون اخذ پاسپورت قدرتمند و ارزشمند قبرس تنها در 6 ماه با خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو انتخاب بین اخذ تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری یا اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری دارندگان پاسپورت قبرس به زودی بدون ویزا به آمریکا سفر می کنند. پاسپورت برای فروش به سرمایه داران پاسپورت قبرس نظام بهداشتی درمانی قبرس پاسخ به سوالات متداول متقاضیان اخذ پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک نظام آموزشی قبرس شهرهای مهم قبرس اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک آشنایی با قبرس

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش