به دلیل برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال، بازار املاک در پرتغال پررونق است

به دلیل برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال، بازار املاک در پرتغال پررونق استبا افزایش قیمت ملک در پرتغال، سرمایه گذاران غیر اروپایی بیشتری به این کشور جذب می شوند. متقاضی واجد شرایط با مشارکت قابل توجه در اقتصاد پرتغال می تواند موفق به اخذ ویزای طلایی پرتغال شود، و این امر بر فرصت های طلایی دیگری مانند امکان اخذ شهروندی اروپا را میسر می سازد.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

چگونه با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو موفق به اخذ اقامت  اروپا شویم

با افزایش قیمت ملک در پرتغال، سرمایه گذاران غیر اروپایی بیشتری به این کشور جذب می شوند. متقاضی واجد شرایط با مشارکت قابل توجه در اقتصاد پرتغال می تواند موفق به اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال شود، و این امر بر فرصت های طلایی دیگری مانند امکان اخذ شهروندی اروپا را میسر می سازد. 

تعداد قراردادهای امضا شده در سال 2018 به اوج خود می رسد

بازار املاک و مستغلات پرتغال از سال 2014 رو به رشد نهاده است. این امر موجب بهبود وضعیت اقتصادی کشور، کاهش بیکاری، و روند افزایشی قیمت املاک گشته است. از سوی دیگر افزایش تعداد گردشگران نیز نقش به سزایی در رونق بازار ملک در پرتغال داشته است. علاوه بر آن خرید ملک در پرتغال، به فرد امکان این را می دهد که اقامت پرتغال را به دست آورده و از فرصت های ناشی از آن بهره ببرد.

اکثر متقاضیان در برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال افراد متمول غیر اروپایی هستند

براساس آمار ارائه شده توسط فرناندو فریرا، سرپرست بخش بازاریابی و امور مالی در JLL، در سال 2017، 80 درصد از املاک و مستغلات به سرمایه گذاران خارجی فروخته شد، و فقط 20 درصد از فروش به اتباع داخلی پرتغال تعلق داشته است. سرمایه گذاران خارجی نه تنها به خرید املاک مسکونی بلکه به فضاهای تجاری، و ساختمان های اداری نیز علاقه مند هستند.

در سال 2017، شاخص خرید رکورد جدیدی را ثبت کرده و افزایشی 50 درصدی داشته است. انتظار می رود که در سال 2018 این شاخص از 1،900،000 یورو در سال گذشته به 2،500،000 تا 3,000,000 یورو افزایش پیدا کند.

 بازار املاک و مستغلات پرتغال قوی تر می شود

تقاضای زیاد و کمبود عرضه منجر به افزایش قیمت مسکن شد. در سپتامبر 2017، میزان فعالیت بازار خرید و فروش املاک و مستغلات پرتغال كه شامل خريد و اجاره مي شد به اوج خود رسید. کارشناسان در زمینه سرمایه گذاری مهاجرت مطمئن هستند که تقاضا و قیمت ها در سال های آینده همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد.

براساس گزارش موسسه Confidencial Imobiliário، قیمت املاک و مستغلات در سال جاری 5 درصد افزایش می یابد و در یک دوره پنج ساله، 6 درصد ديگر نیز افزایش خواهد یافت. شهر چشمه هاي معدني پورتو به مرکزی برای جذب سرمایه گذاران متمول تبدیل خواهد شد.

در اکتبر 2017، 43 درصد از کارشناسان املاک و مستغلات متوجه افزایش قیمت املاک مسکونی شدند. این افزایش قیمت به رکوردی که در ماه سپتامبر ثبت شده بود (54%) بسیار نزدیک بود.

شاخص اعتماد مصرف کننده در ماه اکتبر از 41 به 36 کاهش یافت، زیرا انتظارات مربوط به تعداد معاملات در پورتو برآورده نشدند و در لیسبون انتظارات قیمت افت پیدا کردند. از ماه سپتامبر، تقاضا در میان متقاضیان اجاره ملک کاهش یافت اما این کاهش بر افزایش قیمت اجاره ها تاثیری نگذاشت.

همانطور که رئیس Confidencial Imobiliário عقیده دارد، رشد اعتباري تاثیر مثبتی بر بازار املاک و مستغلات محلی داشته، و قیمت ها تقریبا به سطح پیش از بحران رسیده است. در عین حال، تقاضا برای خرید ملک در پرتغال همچنان بر روال سابق بالا می باشد. مکان های محبوب لیسبون و آلگاروه هستند. قیمت خانه در اینجا به بیش از  1،500 یورو برای هر متر مربع رسیده و کماکان به رشد خود ادامه می دهد.

اقامت دائم پرتغال از طریق سرمایه گذاری: هر چیزی که یک سرمایه گذار باید در مورد برنامه، شرایط، هزینه ها، و آمار ها بداند


بحران مالی جهانی در سالهای 2007-2008 بر اقتصاد پرتغال تاثير داشت. حکومت یک سری اقدامات بهبودی را برای نجات کشور از نقصان انجام داد.یکی از این ابتکارات، راه اندازی برنامه اجازه اقامت سرمایه گذاری پرتغال بود که در سال 2012 شروع به کار کرد.

بحران مالی جهانی سالهای 2007 تا 2008 بر اقتصاد پرتغال نیز تاثیر بسزایی داشت. دولت به اجرای یک سری اقدامات اقتصادی برای نجات کشور از این بحران پرداخت. یک از این اقدامات نوآورانه برنامه اقامت ویزای طلایی پرتغال بود که در سال 2012 به اجرا در آمد.

از زمان اجرای برنامه، کل سرمایه جذب شده به 3,360,000,000 € رسیده است. و دولت بیش از 5,000 اقامت سرمایه گذاری پرتغال را طی مدت پنج سال صادر کرده است.

اقامت پرتغال با برنامه سرمایه گذاری، فرصت ورود به جامعه اتحادیه اروپا و بهره مندي از منافع ملموس آن را در اختیار متقاضی واجد شرایط قرار می دهد.

مزایای این برنامه به شرح زير می باشد:

 1. آزادی حرکت در سراسر منطقه شنگن. دارندگان کارت اقامت سرمایه گذاری پرتغال، می توانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای شنگن سفر کنند.

 2. مجوز اقامت برای تمام اعضای خانواده. همسر، فرزندان و والدین (هر دو همسر) می توانند برای اقامت همراه با متقاضی اصلی درخواست دهند.

 3. شرایط کسب وکار تجاری مطلوب.

 4. بدون شرط حضور فیزیکی طولانی مدت. برای رعایت شرایط برنامه متقاضی و افراد خانواده او کافی است که سالیانه فقط 7 روز در پرتغال حضور داشته باشند.

 5. دسترسی به خدمات تحصیلی، خدمات بهداشتی با کیفیت و نظام حقوقی تحت استاندارد های اتحادیه اروپا.

 6. شانس دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال. اقامت پرتغال برای مدت یک سال صادر می شود. پس از انقضای کارت، می توان آن را دو بار برای 2 سال تمدید کرد. پس از گذشت 5 سال ، متقاضی می تواند اقامت دائم خود را دریافت کرده و برای تابعیت و پاسپورت پرتغال  درخواست کند.

سه راه سرمایه گذاری در اقتصاد پرتغال:

 • سرمایه گذاری در املاک ومستغلات: متقاضی باید ملکی با ارزش حداقل 500,000 یورو خریداری کند. یک گزینه ارزان تر وجود دارد: ميتوان املاكي خريداري كرد که بیش از 30 سال پیش ساخته شده و یا آنهایی که نیاز به نوسازی دارند، در این صورت، حداقل مبلغ سرمایه گذاری به  350،000 یورو کاهش می یابد.

 • سرمایه گذاری در اقتصاد کشور. باید 1 میلیون یورو در بورس سهام سرمایه گذاری شود.

 • راه اندازی یک شرکت خصوصی و ایجاد حداقل 10 موقعیت کاری کشور پرتغال. تخمين مقدار دقیق سرمایه گذاری مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار دشوار است.

چرا از میان این طرق مختلف سرمایه گذاران ترجیح می دهند گزینه املاک و مستغلات را انتخاب کنند؟

در طول پنج سالی که از اجرای این برنامه گذشته است، اکثر متقاضیان - 5,105 نفر – گزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را انتخاب کرده اند. چرا؟

حداقل سه مزیت دریافت اقامت با خرید ملک در ادامه مطرح می شوند:

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سرمایه گذاری براي آینده شما است. از آنجائيكه اقتصاد کشور پایدار است، ارزش دارایی به رشد خود ادامه خواهد داد. طبق آمار ارائه شده از سوی موسسه كشوري توسعه ملی، متوسط قیمت مسکن در نیمه اول سال 2017 به میزان 8 درصد افزایش یافته است.
         فرصت دریافت درآمد اضافی. از آنجا که تقاضا برای املاک اجاره ای در حال افزایش است، با اجاره دادن املاک در پرتغال می توان سود قابل توجهی به دست آورد.

 • فرصت بازگشت سرمایه. پس از پایان دوره اجباری حفظ ملک (5 سال اول)، می توان ملک را به فروش رساند و كل هزينه ي صرف شده اوليه براي اقامت  و يا بخشي از آن را بازیابی کرد.

 • خواسته های نامعقول در برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال وجود ندارد. شخص سرمایه گذار باید یک فرد بزرگسال، بدون سابقه کیفری، و ممنوعیت ورود به قلمرو اتحادیه اروپا به هر دلیلی باشد. عدم داشتن هرکدام از این شرایط، می تواند دلیل محکمی برای رد درخواست متقاضی باشد.

اقامت سرمایه گذاری پرتغال یک قدم به سمت پاسپورت اروپایی است

پس از دریافت اقامت سرمایه گذاری پرتغال، می توانید شروع به آماده شدن برای دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال کنید. اما قبل از آن لازم است که اقامت دائم (در 5 سال) دریافت شود و یک سال بعد این شخص می تواند برای پاسپورت پرتغالی درخواست کند. تابعیت پرتغال برای اشخاص حق آزادی اقامت، تحصیل و کار در هر کشور از اتحادیه اروپا را فراهم می کند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش