چرا قبرس گزینه جذابی برای سرمایه گذاران متمول است؟

چرا قبرس گزینه جذابی برای سرمایه گذاران متمول است؟به گزارش فوربس، قبرس یکی از مقصد های برتر برای افراد متمول است. از جمله دلایل اصلی می توان به این موارد اشاره کرد: آب و هوای عالی، چشم انداز اقیانوس، دولت با ثبات، اقتصاد مناسب و مجاورت با بازارهای اصلی.

چرا قبرس گزینه جذابی برای سرمایه گذاران متمول است؟

در دنیای امروز، اخذ تابعیت و پاسپورت دوم یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت. هیچ کس در مورد محل تولد خود حق انتخاب ندارد، اما مطمئناً می تواند محل زندگی خود را انتخاب کند. البته این مساله بیشتر در مورد افراد با دارایی بالا صدق می کند.

به گزارش فوربس، قبرس یکی از مقصد های برتر برای افراد متمول است. از جمله دلایل اصلی می توان به این موارد اشاره کرد: آب و هوای عالی، چشم انداز اقیانوس، دولت با ثبات، اقتصاد مناسب و مجاورت با بازارهای اصلی.

قبرس در واکنش به بیماری همه گیر Covid-19 در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد، زیرا تعداد بسیار کمی از افراد در این کشور به این بیماری مبتلا شدند، این کشور در زمان شروع بحران در وضعیت اقتصادی خوبی بود و تقریبا صدمه ای ندید.

از نظر اقتصادی، این کشور بر اساس حقوق عرفی انگلستان اداره می شود، علاقمند به تجارت است، آماده برای سرمایه گذاری های خارجی است و رژیم مالیاتی مناسبی دارد.

مزایای قبرس

از نظر مزایا، برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس تنها برنامه اخد تابعیت و پاسپورت اروپا است که پروسه آن فقط چند ماه طول می کشد. سرمایه گذار اصلی و اعضای خانواده او می توانند بدون شرط حضور در هر جای اروپا سفر، کار و زندگی کنند. تابعیت مضاعف در این کشور به رسمیت شناخته می شود و متقاضیان می توانند در مدت چند ماه پاسپورت این کشور را دریافت کنند. این برنامه برای متقاضیان از هر ملیت آزاد است و امکان سفر بدون ویزا به ۱۷۱ کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن، کانادا، انگلستان، استرالیا، سنگاپور و هنگ کنگ را فراهم می کند.

الزامات سرمایه گذاری

برای اخذ تابعیت در قبرس، متقاضی باید حداقل ۲,۲۰۰,۰۰۰  یورو سرمایه گذاری کند. محبوب ترین مسیر، سرمایه گذاری ۲ میلیون یورویی در املاک و مستغلات مسکونی به مدت ۵ سال و پرداخت ۲۰۰,۰۰۰ یورو است.

یکی دیگر از الزامات این است که سرمایه گذار باید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو را تا پایان عمر خود حفظ کند، پس در پایان ۵ سال، فقط ۱,۵۰۰,۰۰۰ یورو قابل برداشت خواهد بود.

اگر سرمایه گذار علاقه مند به سرمایه گذاری بیشتر باشد، بخش دیگری از برنامه امکان سرمایه گذاری در شرکت های قبرسی یا پروژه های مختلف را فراهم می کند، اما این گزینه به سرمایه گذاری اضافی ۵۰۰,۰۰۰ یورویی نیاز دارد.

طبق بودجه بندی این کشور، سالانه ۷۰۰ متقاضی سرمایه گذاری تایید می شوند.


مقاله مرتبط: طبق اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری قبرس، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم واجد شرایط دریافت شهروندی هستند

جذابیت های برنامه سرمایه گذاری قبرس

کارت اقامت دائم قبرس اندکی پس از ثبت درخواست، در حالی که سرمایه گذار منتظر دریافت پاسپورت دوم است، صادر می شود.

متقاضی اصلی، همسر و فرزندان وابسته زیر ۲۸ سال واجد شرایط شرکت در این برنامه هستند. والدین بالای ۶۵ سال هم می توانند به عنوان افراد وابسته درخواست دهند.

زبان انگلیسی به طور گسترده در قبرس استفاده می شود.

مالیات در قبرس

یکی از دغدغه های مهاجران سرمایه گذار در جهان بعد از کرونا این است که آیا کشور مقصد به دلیل بحران به وجود آمده دچار بدهی های هنگفت شده است یا نه و اگر شده است، آیا این مساله می تواند به افزایش مالیات منجر شود؟

این سوال به تازگی توسط هریس جورجیادس، وزیر پیشین دارایی قبرس پاسخ داده شد. به گفته او، از آن جایی که اقتصاد قبرس قبل از شروع این بیماری همه گیر در جایگاه بسیار بالایی قرار داشت، در نتیجه این دولت با بحران اقتصادی خاصی مواجه نشده است و متعاقبا هیچ گونه افزایش مالیات در سال های آینده وجود نخواهد داشت.

با در نظر گرفتن تمام مواردی که گفته شد، به نظر می رسد قبرس برای کسانی که توانایی سرمایه گذاری لازم را دارند، یک گزینه عالی محسوب می شود.


مقاله مرتبط: راهنمای کامل خرید ملک در قبرس 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه گذاری قبرس با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش