5 دلیل برای این که چرا هر صاحب بیزینس باید پاسپورت دوم داشته باشداگر شما در طول سال به طور متوسط چندین بار سفر نمیکنید مسئله ای نیست؛ ولی اگر تاجری هستید که برای انجام امور کاری مجبور به سفرهای کاری متعدد است، فقط به یک پاسپورت نیاز ندارید.

پاسپورت قبرس

قبل از جنگ جهانی اول، مردم از هر نقطه ای از جهان می توانستند بدون نیاز به ارائه ی مدرک شناسایی به اقصی نقاط جهان سفر کنند. در عصر حاضر این امر دیگر امکان پذیر نیست و شما برای هر سفر بین المللی ملزم به داشتن و ارائه  پاسپورت هستید. اگر شما در طول سال به طور متوسط چندین بار سفر نمیکنید مسئله ای نیست؛ ولی اگر تاجری هستید که برای انجام امور کاری مجبور به سفرهای کاری متعدد است، فقط به یک پاسپورت نیاز ندارید. به دلایل زیر داشتن پاسپورت دوم بسیار سودمند خواهد بود:

 اگر پاسپورت شما گم شود یا به سرقت برود، پاسپورت دوم این اجازه را به شما می دهد که به سفرتان ادامه دهید

 حتی محتاط ترین و منظم ترین افراد پاسپورتشان را گم میکنند. در این صورت امکان گم کردن پاسپورت اصلیتان خیلی کم میشود، شما هیچوقت نمی دانید که ممکن است پاسپورت تان گم شود یا به سرقت برود و یا حتی از شما گرفته شود، پس با گرفتن پاسپورت دوم در بدترین شرایط آماده باشید.

  گذشته از سفر، پاسپورت دوم به شما امکان سرمایه گذاری، انجام امور بانکی، و اقامت در کشورهایی که قبلاً نمی توانستید می دهد

برخی کشورها برای شهروندان کشورهای خاصی داشتن حساب بانکی، سرمایه گذاری در بیزینس، و اقامت در مناطق تحت سلطه شان را ممنوع کرده اند. این امر به ویژه برای تاجران ایرانی صدق میکند. با سرمایه گذاری در برخی کشور ها و دریافت تابعیت دوگانه همه  این موارد امکان پذیر خواهند بود.

  می توانید شانس بیشتری برای سفرهای بدون ویزا داشته باشید

اگر به خاطر کارتان معمولاً سفر میکنید، تا الان متوجه شده اید که درخواست برای ویزا چه کار پر زحمتی است. درخواست ویزا گران، وقت گیر، و دیوانه کننده است که قبل از سفرتان باید این مراحل را پشت سر بگذارید. پاسپورت دوم میتواند همه استرس شمارا کاهش دهد. بسته به کشوری که میخواهید از آن پاسپورت بگیرید، خواهید توانست بدون ویزا به چندین کشور سفر کنید. بهترین مثال ها قبرس، دومینیکا، گرانادا، پرتغال، مجارستان و مونته نگرو هستند که به شما امکان سفر به بیش از 100 کشور دیگر را می دهند بدون اینکه نیاز به ارائه ویزا داشته باشید.

  اگر کشور شما شهروندان را در خروج از کشور محدود کند شما مشمول نمی شوید

پاسپورت دوم برای شما و نیازهای کاریتان در شرایطی که کشور محل اقامتتان خروج شهروندان را محدود کند بسیار مفید است. چون شما پاسپورت دوم دارید مشمول این مسئله نمیشوید. اگر یک جلسه  مهم با مشتریان خود در کشوری دیگر دارید، بدون هیچ زحمتی می توانید از کشور خارج شوید؛ زیرا پاسپورت دوم دارید. شما آزادی و قدرت دارید!

 اگر کشورتان دچار بحران اقتصادی و ورشکستگی شود، می توانید مقیم کشورهای دیگر شوید

مهم نیست که در حال حاضر اقتصاد کشورتان چقدر پایدار و قوی است، به عنوان یک تاجر میدانید که وضعیت اقتصادی هر لحظه می تواند تغییر کند. اگر که این بحران اتفاق بیفتد، قطعاً شما نمی خواهید بخشی از آن باشید. پس با داشتن پاسپورت دوم به جای متاسف بودن در امنیت باشید.

 

اخذ پاسپورت دوم به هیچ وجه آسان نیست. اما با جهانی که در آن زندگی میکنیم داشتن آن بیش از آنکه لوکس باشد یک ضرورت است. با داشتن پاسپورت دوم از خودتان، خانواده تان، و مهم ترین سرمایه تان که کارتان است محافظت کنید.

 

نوشته شده توسط کیانوش محمودی


 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری، با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.  

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش