برنامه اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری: مزایا، هزینه، و جزییات

برنامه اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری: مزایا، هزینه، و جزییاتآیا راهکار مطمئنی برای یک تاجر موفق وجود دارد که بتواند خود و کسب و کار خود را در برابر خطرهای سیاسی و اقتصادی که در وطن او اتفاق می افتد حفظ نماید؟ پاسخی صریح و ساده برای این سوال وجود دارد: اقدام به اخذ اقامت یک کشور دیگر

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


آیا راهکار مطمئنی برای یک تاجر موفق وجود دارد که بتواند خود و کسب و کار خود را در برابر خطرهای سیاسی و اقتصادی که در وطن او اتفاق می افتد حفظ نماید؟ پاسخی صریح و ساده برای این سوال وجود دارد: اقدام به اخذ اقامت یک کشور دیگر

چندین کشور اروپایی دارای برنامه هایی هوشمند، کاملا توسعه یافته، و قانونی هستند که به افراد غیر اروپایی اجازه می دهد با سرمایه گذاری در اقتصاد این کشورها به اقامت و یا تابعیت این کشورها دست پیدا کنند.

برنامه اقامت مالتا همیشه در میان افرادی که به دنبال امنیت کسب و کار، دارایی، و کیفیت زندگی خود هستند، محبوب بوده است. متقاضی دریافت اقامت مالتا نه تنها به یک مامن مناسب در صورت بروز اتفاق های غیر قابل پیشبینی دست پیدا می کند، بلکه در عین حال  می تواند از مزیت محبوب سفر بدون ویزا و آزادی حرکت در منطقه شنگن که با در دست داشتن کارت اقامت دائم مالتا میسر می شود، بهره مند شود. علاوه بر آن، نوع سرمایه گذاری که انجام می شود سود آور بوده و ارزشی روز افزون خواهد داشت.

در شاخص قیمت جهانی ملک سال 2017 موسسه Knight Frank که شامل کشورهایی با بالاترین نرخ رشد قیمت سالیانه می شود, مالتا با رشد 14.6 درصدی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

در رتبه بندی موسسه WorldFirst، که به مطالعه کشورهایی با بهترین نرخ بهره فروش و اجاره ملک می پردازد، مالتا با نرخ 6.6 در صد بازدهی سالیانه رتبه دوم را کسب کرده است.

حقایق اساسی در رابطه با برنامه اقامت مالتا

برنامه اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری در ماه اوت سال 2015 به تصویب رسید. با پیروی از دستورالعمل های این برنامه و سرمایه گذاری در اوراق قرضه یا املاک و مستغلات، متقاضی می تواند به اقامت دائم مالتا دست پیدا کند.

این برنامه نتایجی عالی با خود به همراه داشته است. هر ساله، سرمایه گذاران غیر اروپایی میلیون ها یورو بر املاک این کشور هزینه می کنند. بنابر داده های پرتال نمایشگاه املاک و مستغلات، اکثر افراد غیر اروپایی به خرید ویلا های بسیار لوکس علاقمند هستند.

کشور مالتا یک راه سریع برای دست یابی به اقامت دائم یک کشور اروپایی ارائه می دهد. زمان میان ارائه درخواست و مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت مالتا و دریافت کارت اقامت در بیشتر مواقع 2 تا 3 ماه بیشتر به طول نمی انجامد. برنامه اقامت دائم قبرس هم جدول زمانبندی مشابهی دارد.


مصوبه اعطای اقامت کشور مالتا
اقامت دائم
طول پروسه درخواست: 2 تا 3 ماه
حد اقل میزان سرمایه گذاری: 250,000 یورو خرید اوراق قرضه دولتی (باید به مدت 5 سال حفظ شود)
هزینه های دولتی: 30,000 یورو
خرید/اجاره ملک: حد اقل 10,000 یورو اجاره سالیانه/ حداقل 270,000 یورو ارزش ملک خریداری شده به علاوه حداقل 500,000 یورو نقدینگی یا حداقل 100,000 یورو درآمد سالیانه

7 دلیل اصلی برای سرمایه گذاری در برنامه اقامت دائم مالتا

می توان حداقل 7 دلیل محکم و قاطع برای اقدام برای اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری برشمرد:

 1. امکان زندگی در یک کشور اروپایی با کیفیت بالای زندگی و استاندارد رفاهی کشورهای عضو اتحادیه اروپا. مالتا در حال حاضر پنجمین کشور توصیه شده برای نقل مکان می باشد. آژانس Tranio که این رتبه بندی را انجام داده است، عواملی مانند، شاخص سهولت انجام کسب و کار، نرخ اجاره دفاتر و املاک مسکونی، میانگین هزینه زندگی، سطح درآمد و حقوق، نرخ مالیات بر درآمد و آب و هوا را مد نظر قرار داده است.

 2. فرصت تحصیلی برای کودکان و نوجوانان در موسسات با ارزش اروپایی.

 3. دسترسی به خدمات درمانی با کیفیت بالا.

 4. فرصتی بسیار عالی برای آینده ای امن و مطمئن.

 5. آزادی حرکت در منطقه شنگن.

 6. فرصت های فراوان برای توسعه کسب وکار.

 7. امکان بهره مندی از سیستم مالیاتی مالتا.

باید توجه داشت که تمامی اعضای خانواده متقاضی طی 2 تا 3 ماه موفق به اخذ اقامت دائم مالتا خواهند شد.

تغییرات در برنامه اعطای اقامت دائم کشور مالتا که از ماه ژوئیه سال 2017 به اجرا در آمده اند

در ماه ژوئیه سال 2017، تغییراتی مشخص در برنامه اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری به اجرا درآمدند که این برنامه را در میان علاقمندان محبوب تر ساختند.

اولا، جدول زمانبندی برنامه کوتاه تر شده است. در حال حاضر نهادی که مسئول بررسی تقاضاهای اخذ اقامت است، آژانس اقامت و ویزای مالتا می باشد. با وجود یک آژانس متسقل و کامل برای بررسی تقاضاها به معنای تجریه ای آسان تر و کوتاه تر برای متقاضیان می باشد.

ثانیا، میزان هزینه های پرداختی تغییر کرده اند، پس از تغییرات به اجرا درآمده از سرمایه گذار انتظار می ورد که برای شامل کردن پدر، یا مادر، یا همسر خود، 5,000 یورو (به ازای هر نفر) پرداخت کند. این مبلغ باید قبل از شروع بررسی درخواست پرداخت گردد. ما بقی 25,000 یورو پس از تکمیل بررسی پرونده پرداخت می گردد. پیش از این، پرداخت اولیه 5,500 یورو بوده و 24,500 یورو پس از بررسی پرداخت می شد. مبلغ هزینه دولتی بی تغییر و همان 30,000 یورو باقی مانده است.

همچنین هم اکنون، اعضای خانواده ای که به لحاظ مالی به متقاضی اصلی وابسته هستند، می توانند پس از آنکه متقاضی اصلی کارت اقامت دائم مالتای خود را دریافت کرد، به پرونده افزوده گردند.

ثالثا، گزینه مشمولیت اعضای خانواده به نحو مطلوبی تغییر کرده است. هم اکنون، فرزندی که به تازگی متولد شده یا به فرزندخواندگی پذیرفته شده باشد، نیز می تواند در پرونده شامل شود. مزیت این تغییر در این است که دردسر درخواست مجدد و اتلاف وقت برای پروسه اخذ کارت اقامت مجدد برای فرزند نو ورود را از میان برداشته است. علاوه بر آن، دیگر محدودیتی بر سن فرزند وابسته که می تواند در پرونده شامل شود وجود ندارد، در حالیکه پیش از این فرزند تا 27 سال مجاز بود که در پرونده شامل شود.

همچنین دیگر نیاز نیست که متقاضیان از اداره پلیس مالتا گواهی عدم سوءپیشینه اخذ کنند.

اتباع غیر اروپایی که در اقتصاد مالتا سرمایه گذاری کرده و موفق به اخذ اقامت دائم مالتا شده اند، می توانند به صورت نامحدود در مالتا اقامت گزینند. در حالی که پیش از آن دارندگان کارت اقامت دائم مالتا اجازه نداشتند بیش از 6 ماه متوالی یا 10 ماه غیر متوالی، طی 4 سال حضور داشته باشند. در عین حال دارندگان کارت اقامت مالتا می توانند اصلا در مالتا حضور نداشته باشند.

در سال جاری، تمایل دولت مالتا به کنار گذاشتن برخی پروسه های وقت گیر، سخت گیرانه، و بوروکراتیک، تعهد آنها را به جذب سرمایه های خارجی و سرمایه گذارانی که پیشینه ای خوش نام دارند ثابت کرده است. شرایط برنامه اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری، به صورت روز افزون ساده تر شده و از پیچیدگی آنها کاسته می شود، و در عین حال حقوقی که به دارندگان کارت اقامت دائم مالتا تعلق می گیرد در حال افزایش یافتن می باشد. تمامی این عوامل به کشور مالتا اجازه می هد که با موفقیت با کشورهای دیگر در جذب سرمایه گذار، رقابت کند.

هزینه های درخواست اخذ اقامت دائم مالتا

 1. در صورت انتخاب گزینه خرید اوراق قرضه دولتی، حداقل میزان سرمایه گذاری 250,000 یورو (با حداکثر 3% سود سالیانه) می باشد.

 2. در صورت انتخاب گزینه خرید ملک، حد اقل میزان سرمایه گذاری 270,000 یورو می باشد. همچنین گزینه اجاره ملک برای حداقل 5 سال وجود دارد که در آن صورت حداقل 10,000 تا 12,000 یورو اجاره سالیانه برای ملک باید پرداخت گردد.

 3. علاوه بر این موارد و بدون در نظر گرفتن گزینه های سرمایه گذاری برنامه اقامت دائم مالتا، از متقاضی انتظار می رود که در آمد سالیانه حداقل 100,000 در خارج از مالتا داشته باشد، یا اینکه دارایی های متقاضی ارزشی برابر با حداقل 500,000 یورو داشته باشند.

5 مرحله اخذ اقامت دائم مالتا

برای اخذ اقامت دائم مالتا، از متقاضی انتظار می رود که مراحل زیر را کامل کند:

 1. امضای یک قرارداد با یک شرکت حقوق متخصص در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری و پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت.

 2. ارائه مدارک مورد نیاز، برای بررسی صحت اطلاعات ارائه شده و عدم سوءپیشینه.

 3. برآوردن ملزومات برنامه، یا به بیانی دیگر انجام سرمایه گذاری.

 4. انجام انگشت نگاری، و اخذ کارت اقامت دائم مالتا.

 5. باز پس گیری سرمایه پس از 5 سال.

 • موارد زیر ممکن است منجر به رد درخواست اخذ اقامت دائم مالتا گردند:

 • * ارائه اطلاعات نادرست.

 • * ارتباط با نهادهای تروریستی یا فعالیت های پول شویی و یا جنایات جنگی.

 • * ایجاد خطر برای نظم عمومی، امنیت ملی، و یا آبروی کشور مالتا، و یا هر کشور دیگری.

 • *حضور در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس بین الملل یا نهاد های اطلاعاتی.

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش