قبل از اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال، با کشور پرتغال بیشتر آشنا شوید

قبل از اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال، با کشور پرتغال بیشتر آشنا شویدمورد توجه علاقمندان اخذ اقامت پرتغال، شور و شوق، فرهنگ، و ماجراجویی به تجربه زندگی در پرتغال عطر و زنگ منحصر به فردی می بخشد. کنکاش در این مقاله شما را با توری مجازی به بازدید پرتغال جواهری در جنوب غرب اروپا می برد.

شور و شوق، فرهنگ، و ماجراجویی به تجربه زندگی در پرتغال عطر و زنگ منحصر به فردی می بخشد. اگر که علاقمند به اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال هستیددر این تور مجازی در بازدید پرتغال جواهری در جنوب غرب اروپا با کنکاش همراه شوید.

اطلاعات کلی مربوط به کشور پرتغال

جمعیت
10,833,816
پایتخت
لیسبون
آب و هوا
ساحلی، خنک و مرطوب و پر بارش در شمال، گرمتر و خشک تر در جنوب
منطقه زمانی
3:30 + از ایران
زبان
پرتغالی
کد شماره گیری کشور
351
خط ساحلی
1,793 کیلومتر

کاوش دنیای قدیم در پرتغال فرح بخش

پرتغال کشوری است که مجموعه ای حیرت انگیز از سواحل صخره ای اقیانوس اطلس، هوایی آکنده از نمک و رطوبت دریا، تپه های سبز و جاده های پیچ در پیچ، قلعه های قرون وسطی که بر پیچ و خم رودخانه های عمیق سر برافراشته اند، شهر های زیبا پر از بلوار های دلباز و کافه های شلوغ ارائه می کند.

پرتغال، غربی ترین کشور قاره اروپا، بی سر و صدا در سایه اسپانیای بزرگتر و پر جنب و جوش تر پنهان شده است. با خطوط ساحلی بی انتها و شهرهایی که شما را به قرن ها پیش پرتاب می کند, پرتغال به طرق مختلف به تماشاگر این حس را می دهد که کماکان به دوران پیشین تعلق دارد. مردم آن بسیار دوستانه رفتاری احترام برانگیز و مودبانه دارند. در فرهنگ پرتغال خانواده و دوست از ارزش بالایی برخوردار است، مردم همسایگان و مغازه داران محل خود را می شناسند. ساختمان های باستانی حسی القا می کنند انگار قرن های مامن و محل زندگی نسل های پیاپی بوده اند و روستاهای ساحلی در پرتغال با خیابان های زیبای سنگی مزین گشته اند. تصویری که پرتغال به بیننده ارائه می کند تصویر اروپای قرن ها پیش است، و با اینکه بافت مدرن با سرعت سطوح شهرهای پرتغال را در می نوردد، هنوز هم می توان از سبک زندگی قدیمی و حس باستانی که ناخودآگاه به بیننده القا می شود، لذت بسزایی برد.

با اینکه پرتغال در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد، آب و هوای گرم و سبک زندگی مردم آن بیشتر یادآور کشورهای مدیترانه ای است. اقیانوس که تمامی مرز غربی پرتغال را در برگرفته است، نقشی بسزا در سبک زندگی، رژیم غذایی و فرهنگ این کشور داشته است. غذاهای دریایی متنوع در منوهای رستوران های سرتاسر این کشور خودنمایی می کنند.

همانند کشورهای مدیترانه ای، پرتغال نیز تنوعی دلپذیر از غذاهای لذیذ ارائه داده و روغن زیتون با کیفیت با قیمت بسیار پایین از محصولات پرطرفداری است که در این کشور تولید می گردد. قدم زدن در بازارهای محلی و سنتی در شهرهای سراسر پرتغال شما را با صنایع دستی زیبای این کشور آشنا می سازد.

به جرات می توان گفت، پرتغال ارزان ترین کشور غرب اروپا است. حتی در لیسبون، پایتخت پرتغال، که یکی از شهرهای جذاب ولی کمتر شناخته شده اروپا است، یک زوج می تواند با هزینه 2,200 یورو در ماه در مناطق مسکونی این شهر که فاصله کمی از مرکز شهر توریستی این شهر دارند، زندگی کنند. شهر های کوچکتر پرتغال و در بخش های داخلی آن، بودجه هزینه ماهیانه یک زوج حتی می تواند به 1,700 در ماه نیز برسد.

تمامی این محسنات، به اضافه امکانات رفاهی در سطح استانداردهای جهانی، مانند سیستم های جاده ای و بزرگراهی، سیستم ارتباطات الکترونیکی عالی و اینترنت سرعت بالا، موزه های زیبا و سالن های کنسرت، رستوران های شیک، کافه ها و بسیار امکانات دیگر. شهرهای مهم پرتغال مانند لیسبون و پورتو از سیستم های گسترده حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو بهره مند هستند. خطوط راه آهن و اتوبوس های بین شهری شما را به سرتاسر این کشور و فراتر از مرزهای آن نیز می برند، در نتیجه برای سفرهای زمینی نیازی نیز که حتما ماشین کرایه کنید. پرتغال همچنین چندین فرودگاه مدرن دارد که همه روزه به مهم ترین شهرهای سرتاسر اروپا پرواز دارند.

مزایا و معایب زندگی در پرتغال

زندگی در پرتغال  چگونه است؟ آیا همانطور که ادعا می شود آسمان در آنجا هر روز آفتابی است؟ همانطور که همه می گویند عالی و بی نظیر است؟ آیا پرتغال برای زندگی امن است؟ آیا پرتغال برای افرادی که قصد اخذ اقامت اروپا دارند، گزینه مناسبی است؟


اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

آب و هوا در پرتغال

مزایا: آب و هوای پرتغال، گرم، معتدل، مرطوب و جنگلی با زمستان های مرطوب و تابستان های خنک می باشد. میانگین درجه حرارت 22 درجه سانتیگراد است. رانندگی از شمال تا جنوب این کشور 5 ساعت و نیم طول می کشد. از لیسبون تا مرز اسپانیا (غرب تا شرق) زمینی تقریبا 2 ساعت و نیم طول می کشد. بنابراین تنوع آب و هوایی زیادی در این پهنه جغرافیایی وجود ندارد.

دلیل محبوبیت لیسبون در میان گردشگران در کنار آرایه فرهنگی، کافه ها، رستوران ها، و زیبایی های آن، آب و هوای مطلوب این شهر است. ماه های زمستانی حدود 10 روز بارانی و دمایی حدود 10 درجه سانتیگراد داشته، و تابستان آن بدون باران بوده و دمای هوا در طول روز حدود 30 درجه سانتیگراد می باشد.

معایب: در شمال پرتغال زمستان به معنی بارش باران یک روز درمیان بوده و دمای هوا سردتر از مناطق جنوبی می باشد. بعضی مواقع باد در خطوط ساحلی بسیار شدید و مداوم می وزد. یکی از دلایلی که سواحل Esposende از مراکز جذب موج سواران با کایت است همین بادها می باشد. همینطور شهر ساحلی Nazare که در جنوب آن واقع شده است نیز از مراکز پرطرفدار موج سواری با رکورد جدید ارتفاع موج 30 متر است. درست است که هرچه به سمت جنوب پیش برویم از سرعت و شدت بادها کاسته می شود ولی حتی حوالی لیسبون نیز برخی روزها شدت باد ممکن است برای مهمانی در فضای باز مشکل ساز شود.

زمین لرزه که اغلب در جزایر Azores روی می دهند، گهگداری راه به خاک اصلی می یابند. زمین لرزه سال 1755 لیسبون را تقریبا ویران کرد. ولی زلزله خیز بودن از ویژگی بسیاری از نقاط دیگر دنیا نیز می باشد.

هزینه زندگی در پرتغال

مزایا: اتباع خارجی مقیم پرتغال کاملا متوجه این امر هستند که قیمت ها در پرتغال تقریبا یک سوم قیمت در بیشتر کشورهای اروپایی و یا ایالات متحده می باشد. با هزینه ماهیانه 2,500 یورو می توان زندگی راحتی در پرتغال داشت. اگر که در پورتو در شمال، در لیسبون، یا در کشکاش یا آلگاروه که درمیان اتباع خارجی مقیم پرتغال بسیار محبوب هستند زندگی کنید، مخارج ماهیانه زندگی ممکن است به حداقل 3,000 یورو نیز برسد. با این حال اگر در 20 دقیقه فاصله از این مناطق محبوب زندگی کنید، هزینه زندگی شما پایین آمده ولی همچنان می توانید از مزایای این مناطق بهره مندگردید.

معایب: در پرتغال برق، بنزین، وسایل نقیله، و لوازم خانگی بزرگ مانند ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی و امثالهم گرانتر از ایران می باشند.

ایمنی و امنیت در پرتغال

مزایا: شاخص صلح جهانی در رتبه بندی میان 163 کشور، پرتغال را سومین کشور امن دنیا معرفی کرده است. مالکیت اسلحه گرم تنها به شکارچیان و ورزشکاران تیراندازی اعطا می شود و نه برای محافظت شخصی. مردم محلی مردمی آرامش طلب هستند که از درگیری اجتناب کرده و زندگی ای آرام با خانواده و دوستان را آیده آل می شمارند.

معایب: جرم های جزیی بیشتر در شهرهای بزرگ این کشور اتفاق می افتد که امری معمول در تمامی کشورها می باشد و پرتغال نیز از این مسئله مستثنی نیست.

خدمات درمانی در پرتغال

مزایا: خدمات درمانی حرفه ای عمومی و یا خصوصی در تمامی کلینیک ها و بیمارستان در سرتاسر پرتغال در دسترس می باشد. بیمه درمانی خصوص به طور میانگین ماهیانه حدود 40 یورو برای هر فرد هزینه دارد. با هزینه 34 یورو سالیانه برای بیمه هر فرد شما می توانید از خدمات درمانی عمومی بهره مند شده و در مراکز خصوصی نصف هزینه های درمانی شما تحت پوشش بیمه قرار میگیرد. گران ترین نوع بیمه حدودا 77 یورو در ماه برای هر فرد هزینه در بر خواهد داشت.

معایب: اگر قرار باشد در سیستم خدمات درمانی عمومی تحت عمل جراحی قرار بگیرید، برخی مواقع ممکن است ماهها منتظر انجام عمل بمانید.

فعالیت های تفریحی در پرتغال

مزایا: نیمی از کشور پرتغال خط ساحلی دارد، بنابراین جای تعجب نیست که این کشور مرکز انواع و اقسام تفریحات ساحلی می باشد. فعالیت هایی مانند موج سواری، غواصی، قایقرانی، موج سواری با کایت، و بسیاری فعالیت های دیگر در پرتغال روال دارند. فعالیت های تفریحی پرتغال تنها به تفریحات ساحلی ختم نمی شود، گلف، تنیس، اسب سواری، کوه نوردی و پیاده روی، یا کاوش در خرابه های باستانی تعدادی از فعالیت هایی است که به اقیانوس نیازی نداشته و در پرتغال بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. حتی اگر شخصی علاقه به فعالیت های فیزیکی در فضای باز نداشته باشد، آرایه متنوعی از موزه ها، مانند موزه کاشی در لیسبون، نیز می توانند بسیار فرح بخش باشند. خرید در خیابان زیبای Rua Catarina در پورتو یا نوشیدن یک فنجان قهوه در کافه زیبای Belle Epoque Café Majestic نیز می تواند برای طرفداران خرید تجربه ای شاد و آرامش بخش باشد.

معایب: با عرض پوزش متاسفانه هیچ عیبی در این امکانات متنوع تفریحی به چشم نمی خورد.  
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش