چگونه بدون پرداخت پولی بیش از ارزش واقعی املاک، پاسپورت قبرس را به دست آوریم

چگونه بدون پرداخت پولی بیش از ارزش واقعی املاک، پاسپورت قبرس را به دست آوریمپاسپورت اتحادیه اروپا سرمایه گذاری معقولی برای آینده است که مزایای فراوانی را برای کلیه اعضای خانواده بهمراه دارد. اخذ پاسپورت قبرس در واقع پروسه پیچیده ای نیست. کافی است که یک یا چند ملک لوکس خریداری نمایید تا چند ماه بعد شهروند این کشور شوید

تابعیت و پاسپورت قبرس

پاسپورت اتحادیه اروپا سرمایه گذاری معقولی برای آینده است که مزایای فراوانی را برای کلیه اعضای خانواده به همراه دارد. اخذ پاسپورت قبرس در واقع پروسه پیچیده ای نیست. کافی است که یک یا چند ملک لوکس خریداری نمایید تا چند ماه بعد شهروند این کشور شوید. اما آیا این سرمایه گذاری سودمند است؟ شخص چگونه می تواند ملک با ارزشی را انتخاب کند تا از بازگشت سرمایه گذاری خود مطمئن باشد؟ در ادامه این مقاله به توضیح این مسایل و جزئیات دیگر می پردازیم.

املاک در قبرس بیش از ارزش واقعی قیمت گذاری می شوند: افسانه یا حقیقت؟

دریافت پاسپورت قبرس در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضای افراد متمول غیر اروپایی است. بازار املاک این کشور در این رابطه اشباع شده، اما این تقاضاست که باعث عرضه می شود.

بازار املاک قبرس در حال ترقی است. این مساله عمدتاً به دلیل وجود برنامه پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری است که هم اکنون جذاب ترین برنامه اخذ پاسپورت دوم می باشد. عوامل متعدد دیگری نیز در پشت شکوفایی بازار املاک این کشور قرار دارد: پیشرفت اقتصادی، محیط مالیاتی مطلوب، امنیت، آب و هوای دلپذیر و مکان خوب. بر اساس اطلاعات دپارتمان املاک و ارزیابی قبرس، از سال 2013 (اوج بحران اقتصادی) تا 2017 تعداد معاملات خرید-فروش املاک محلی توسط اتباع خارجی 137 درصد افزایش یافته است.

در سال 2017 بیش از 2,000 قرارداد فروش ملک به اتباع غیر اروپایی منعقد گشته است. این تعداد معامله 33 درصد بیشتر از تعداد ثبت شده در سال 2016 می باشد.

قبرس جزیره ای با خاک محدود است و این امر باعث افزایش ارزش زمین، به ویژه زمین های واقع در خط ساحلی می شود. با خرید ملک در قبرس نه تنها به پاسپورت قبرس بدون شرط زبان/ حضور فیزیکی و غیره دست می یابید، بلکه فرصت اخذ تابعیت اروپا، اقامت دائم، اقامت مالیاتی مطلوب و نیز فرصت بهره بردن از سیستم آموزشی عالی، سیستم درمانی سطح بالا و در کل سبک زندگی راحت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. قیمت ملک در قبرس بالاست، اما مزایایی که از طریق تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا برایتان فراهم می شود، بدون شک ارزش آن را دارد

آیا بازگشت سرمایه گذاری تضمین شده است؟

پر واضح است که بازرگانان غیر اروپایی با سرمایه گذاری مبلغ لازم در برنامه پاسپورت قبرس، به دورنمای بازگشت منابع خود نیز چشم دوخته اند. برای درک بهتر طرح بازگشت سرمایه، باید هر مورد را به صورت جداگانه بررسی نماییم و برای هر مورد لازم است که وضعیت حاکم بر بازار، منطقه سرمایه گذاری و تقاضا برای املاک در رده های مشابه را نیز در نظر بگیریم.

به عنوان مثال بیائید به چندین گزینه سرمایه گذاری در آماتوس هیلز، یک مجتمع سه ویلایی در لیماسول نگاهی بیندازیم. گزینه اول خرید یک ویلا به ارزش 2 میلیون یورو به علاوه مالیات بر ارزش افزوده است. پس از دوره نگهداری سه ساله، شرکت سازنده ملک را به قیمت 2 میلیون یورو از فرد سرمایه گذار می خرد و یا پیشنهادی برای معاوضه با 1.5 میلیون یورو به علاوه یک ملک مسکونی به ارزش 500 هزار یورو ارائه می کند، زیرا مالکیت ملکی به ارزش حداقل نیم میلیون یورو جهت حفظ تابعیت قبرس الزامی است. سرمایه گذار همچنین می تواند ویلا را برای مصرف شخصی یا فروش مجدد در مالکیت خود نگاه دارد. پس از پایان مدت ساخت، قیمت ملک به 2.5 میلیون یورو خواهد رسید.

گزینه دیگر، سرمایه گذاری در ساخت کل مجتمع است. این گزینه گران تر است، اما در عین حال سود قابل توجهی تولید می کند. شایان ذکر است که شرکت مدیر پروژه مسئول ترتیب دادن فروش ملک بوده و همچنین می تواند با سهمی معادل 10 الی 30 درصد از سهام پروژه را به صورت اشتراکی با فرد سرمایه گذار،خریداری کند. بنابراین پس از فروش هر سه ویلا، سود خالص سرمایه گذار (با مالکیت 80 درصد سهام) در بدترین حالت معادل 514 هزار یورو ، و 1 میلیون و 4500 یورو در خوش بینانه ترین سناریو خواهد بود. جزئیات بیشتر در جدول ذیل ارائه شده است:

محاسبه سود حاصل از فروش پروژه آماتوس هیلز در قبرس: 3 سناریوی فروش

 

بد بینانه
واقع بینانه
خوش بینانه
فروش 3 ویلا (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده، هزینه نمایندگی و تخفیفات)
€6,000,000
€6,500,000
€7,000,000
میانگین هزینه فضای پوشش داده شده به ازای متر مربع
€4,320
€4,680
€5,040
میانگین هزینه یک ویلا
€2,000,000
€2,166,667
€2,333,333
سود ناخالص
€1,500,000
€1,550,000
€2,050,000
مالیات بر درآمد شرکت 12.5 درصد
€131,250
€193,750
€256,250
سود خالص پروژه
€918,750
€1,356,250
€1,793,750
سود خالص برای سرمایه گذار (سرمایه گذاری به میزان 80 درصد)، بدون احتساب هزینه های شرکت سازنده
€514,500
€759,500
€1,004,500
حداکثر مبلغ کل سرمایه گذاری در پروژه
€3,100,000
حداکثر سرمایه گذاری در پروژه توسط سرمایه گذار (سرمایه گذاری به میزان 80 درصد)
€2,480,000
مدت پروژه (ماه)
18
بازگشت حداکثر سرمایه گذاری، درصد سالیانه
19,76%
29,17%
38,58%
بازگشت حداکثر سرمایه گذاری برای سرمایه گذار (80 درصد)، درصد سالیانه
13,83%
20,42%
27,00%
 * تا امروز شرایط در بازار قبرس بر اساس سناریوی خوش بینانه جلو رفته است.

توجه: ویلاهایی به ارزش تقریبی 2 میلیون یورو به دلیل محبوبیت برنامه پاسپورت قبرس به شدت مورد تقاضا هستند و در نتیجه انتظار می رود هیچ مشکلی در رابطه با فروش آن ها وجود نداشته باشد.

انتخاب یک ملک خوب جهت سرمایه گذاری

هنگام انتخاب یک ملک باید کلیه جوانب را در نظر بگیرید، یکی از مهم ترین مسائلی که باید در نظر گرفت، کاربرد ملک می باشد: آیا این ملک قرار است فقط برای سرمایه گذاری خریداری شود یا برای زندگی خودتان. همچنین مهم است که به صورت خاص به منطقه توجه کنید، زیرا مکان ملک به طرز قابل توجهی بر قیمت و سودبخشی آن تاثیر گذار است.

به علاوه، باید هزینه نگهداری ملک را نیز در نظر داشت که به قدمت آن، منطقه، نیاز های ملک و شرکت های ارائه دهنده خدمات حفظ و نگهداری ملک بستگی دارد. نمایندگان مجاز، متقاضیان را در رابطه با این امور یاری می کنند.

به طور کلی، گرایشات بازار در معرض تغییرات دائمی قرار دارد. پیشنهاد می کنیم برای پیگیری این روند ها، با کارشناسان ملک، سرمایه گذاری از طریق ملک و کارشناسان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کنکاش مشورت کنید.

یک ملک یا چندین ملک به ارزش 2 میلیون یورو: کدام یک سودمندتر است؟

به سختی می توان گفت که خرید یک ملک بهتر است یا خرید بیش از یک ملک. املاک لوکس می توانند در صورت اجاره دادن یا فروش مجدد، سود خوبی تولید کنند. با این حال هنگام خرید چندین خانه یا آپارتمان، سرمایه گذار تمام منابع را وقف یک ملک نمی کند و می تواند ریسک ها را به حداقل برساند.

توجه: نرخ کاهش یافته 5 درصدی مالیات بر ارزش افزوده تنها بر ملک نوسازی که به عنوان منزل سرمایه گذار استفاده می شود، اعمال می گردد. سرمایه گذار تا 10 سال مجاز به اجاره دادن این ملک نمی باشد.

در صورت خرید چندین ملک، فرد سرمایه گذار موظف است نرخ استاندارد 19 درصدی مالیات بر ارزش افزوده برای تمام املاک دیگر را پرداخت نماید. با این حال، هیچ گونه محدودیت اجاره در رابطه با آن ها اعمال نخواهد شد. بنابراین، منطقی است که گران ترین ملک در ابتدا خریداری شود.

توجه: چنانچه پرونده شامل والدین فرد سرمایه گذار باشد، آنها نیز باید مالک ملکی در قبرس به ارزش حداقل 500 هزار یورو باشند.

پروژه های جدید بسیاری در قبرس در دست احداث هستند. سرمایه گذاری در چنین پروژه هایی سودمندتر از خرید املاک دست دوم است.

املاک دست دوم یا سرمایه گذاری در ساخت و ساز؟

یافتن املاک باارزش در بازار املاک دست دوم قبرس آسان نیست، مخصوصاً املاک لوکس. طی سال های گذشته، رویکرد به ساخت و ساز تا حد زیادی تغییر یافته است. تنها ظرف 5 الی 10 سال گذشته است که شرکت ها شروع به ساخت املاک بر طبق استانداردهای بالای اروپایی نموده اند. این عامل، سرمایه گذاری در املاک در حال ساخت را معقول تر کرده است. مزایای ساختمان های نوساز عبارتند از طراحی درست و اصولی، مصالح و تجهیزات مدرن، و دکوراسیون شیک. چنین املاکی در آینده بسیار سودبخش تر خواهند بود.

نکته مهم: در صورت سرمایه گذاری در یک ملک نوساز، نیازی به پرداخت مالیات انتقال سند ملک به نام مالک نیست.

سرمایه گذاری در املاک در دست ساخت که در مراحل اولیه کار قرار دارند، سودمندترین گزینه برای فرد سرمایه گذار است زیرا بسیاری از شرکت های سازنده این پروژه ها تا 20 درصد هزینه های مربوطه را برای سرمایه گذاران اولیه خود کاهش می دهند. در حالی که با خرید املاک دست دوم، هیچ طرحی کاهشی برای هزینه ها وجود ندارد.

ملک تجاری یا مسکونی؟

بازار املاک تجاری در حال حاضر رو به ترقی است. اولاً، شرکت های بیشتری قصد دارند دفاتر خود را به قبرس منتقل کنند در حالی که در گذشته بیشتر شرکت ها فقط به ثبت شدن در قبرس بسنده می کردند. این امر باعث افزایش علاقه به اجاره و فروش فضاهای تجاری شده است. ثانیاً، تا کنون عرضه در بازار املاک تجاری محدود بوده و در نتیجه املاک تجاری با کیفیت بسیار کمیاب می باشند. کارشناسان معتقدند که این روند در سال های آتی نیز ادامه داشته و تقاضا برای اجاره و یا خرید فضاهای اداری بالا خواهد ماند. بالاترین میزان تقاضا برای چنین املاکی در لیماسول مشاهده شده است.

از آنجایی که قبرس یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در اروپا است، تقاضا برای املاک مسکونی در این کشور همواره بالا می باشد. نقل مکان دفاتر کار نیز باعث گرم شدن فعالیت های بازار می شود، زیرا کارمندان این شرکت ها پس از ورود به قبرس به مکانی برای زندگی نیاز خواهند داشت و در نتیجه تقاضا برای فروش و اجاره، کوتاه و یا بلند مدت، پایدار باقی می ماند. محبوب ترین مکان ها در میان افرادی که به دنبال ملکی برای گذراندن تعطیلات خود هستند،  فاماگوستا و پافوس می باشند.

املاک و مستغلات در قبرس: تمام جزییات باید در نظر گرفته شود

مهم ترین نکته در هنگام خرید ملک برای اخذ پاسپورت قبرس این است که مجموعه ای از جزئیات مانند هدف خرید، نوع ملک، قدمت و مکان را در نظر بگیرید. به علاوه، بازار همواره در حال تغییر است، املاک جدید با ویژگی های نوظهور هر روزه به بازار راه می یابند ، برخی مناطق از برخی دیگر محبوب تر می شوند و بالعکس برخی مناطق محبوبیت خود را از دست می دهند. شرکت های سازنده از محبوبیت برنامه پاسپورت قبرس سوء استفاده کرده و اغلب به صورت ساختگی قیمت ها را تا 2 میلیون یورو بالا می برند. بنابراین برای انجام سودبخش ترین سرمایه گذاری و در عین حال به دست آوردن پاسپورت قبرس، باید از کارشناسان خبره کمک بگیرید. تیم مشاوران کنکاش به شما کمک می کند ارزش درست ملک مورد نظرتان درست محاسبه شده و سطح نقدینگی ملک را برای شما برآورد می کند. و درعین حال با جلسات مشاوره کامل تیم کنکاش به شما کمک خواهد کرد تا از تمام ویژگی های برنامه پاسپورت قبرس و سیستم مالیاتی آن مطلع گردید.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس یا اقامت قبرس با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش