افزایش ساخت ساز در  کشور مالتا منجر به رشد اقتصادی این کشور شد

افزایش ساخت ساز در کشور مالتا منجر به رشد اقتصادی این کشور شدقابل توجه علاقمندان به اخذ اقامت مالتا، جدیدترین موج ساخت و ساز در مالتا، که شامل پروژه های زیر ساختی و بناهای سر به فلک کشیده می شود، نماینده رشد سریع اقتصادی این کشور بوده که می تواند منجر به اینجاد تحولی بنیادین در ظاهر این جزیره در سال های آتی گردد.

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


جدیدترین موج ساخت و ساز در مالتا، که شامل پروژه های زیر ساختی و بناهای سر به فلک کشیده می شود، نشانی از رشد سریع اقتصادی این کشور بوده که می تواند منجر به اینجاد تحولی بنیادین در ظاهر این جزیره در سال های آتی گردد.

با رشدی اقتصادی که خواهان فضای تجاری توسعه یافته و متمایل به جذب سرمایه در بازار املاک و مستغلات است، بسیاری معتقد هستند که زمان آن فرا رسیده که تحولات ساختاری مدرن و قرن بیست و یکم چهره نقاط خاصی از این جزیره را تغییر دهد. شور و شوق زیادی برای ساخت ساختمان های نمادین با طراحی های بی همتا که می توانند نیازهای مالتای مدرن را برآورده سازند، وجود دارد. با این حال، پیشنهادات برای آسمان خراش های مدرن با واکنش های متفاوتی روبرو شده و  منجر به ایجاد مباحثاتی بر لزوم تعریف حد برای ارتفاع این آسمان خراش ها گشته است. ویژگی منحصر به فرد جزیره مالتا، و بالاتر از همه چگونگی ظاهر کشور در چشم نسل های آتی از سایر مباحثاتی هستند که نتیجه ناگزیر برنامه های توسعه فضای شهری مالتا بوده اند. توافق کلی بر این است که  مالتا، به دلیل کمبود ملک مسکونی مقرون به صرفه، هجوم مردم به مالتا برای زندگی، کار، گذران اوقات فراغت و اینکه این کشور یک جزیره کوچک مدیترانه ای بوده و با کمبود جا در آیند روبرخواهد شد، بر فراز یک نقطه عطف تاریخی در توسعه ساختاری خود ایستاده است.

سارا گرک رییس کمپانی ENGEL & VÖLKERS: مالتا یک مکان امن است، همه چیز در دسترس است و آب و هوای آن بسیار عالی است.  مهاجران غیر مالتایی (در برنامه اقامت سرمایه گذاری مالتا )به سرعت در مالتا احساس راحتی خواهند کرد زیرا این جزیره به شلوغی شهرهای بزرگی مانند لندن یا پاریس نبوده و در نتیجه افراد متمول در مالتا به نسبت سایر مقاصد منطقه مدیترانه مانند موناکو می توانند بیشتر از زندگی شخصی خود بدون ریسک شناخته شدن لذت ببرند.

میلیونر های تصادفی در مالتا

مالتا دارای بسیاری ساختمان های شاخص تاریخی است و بسیاری از بناهای تاریخی آن که به زمان شوالیه های سنت جان و پیش از آن باز می گردد، به خوبی حفظ ونگهداری شده اند. مالتا اولین رشد چشمگیر ساختمان سازی خود در دوران مدرن را بلافاصله پس از استقلال خود از بریتانیا، و با شروع صنعت گردشگری و توسعه صنعتی در دهه 60 میلادی به دست آورد. در آن دوران طرح های مالکیت خانه، که سالانه قطعات زمین برای ساخت خانه در اختیار خانواده ها قرار می داد، به اجرا درآمدند. با این حال در دهه 90 میلادی بود که بازار املاک مسکونی به صورت موازی با اقتصاد شروع به رشد کرد. از آن پس قیمت املاک مسکونی به طور پیوسته شروع به رشد کرد و بسیاری از صاحبان املاک، که به کمک طرح های دولتی موفق به خرید خانه شده بودند از سرمایه گذاری خود در خرید ملک سود بردند. تصمیم مالتا به پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004 و منطقه یورو در سال 2008 بود که اطمینان و اعتبار بازار ملک مالتا را افزایش داد. افزایش تعداد افراد غیر اروپایی که تمایل به خرید ملک در مالتا داشتند و سیستم مالیاتی محبوب منجر به تزریق سرمایه خارجی به بازار املاک ومستغلات مالتا گشت. قیمت ها سالیانه تا 20 درصد رشد کردند و توانایی بالقوه مالتا در سرمایه گذاری ملک را به نمایش گذاشتند.


فابیو زوکارو مدیر کمپانی املاک COO : " بازار برای املاک لوکس بیسار پر رونق تر از آن است که مردم تصور می کنند. به نظر من در حال حاضر 25 درصد املاک مالتا بیش از 1 میلیون یورو ارزش دارند"کاهش سرعت رشد کوتاه مدت در حالی که بروز بحران اقتصادی جهانی شاهد کاهش تعداد افراد اروپایی شد که اقدام به خرید خانه در مالتا برای گذران تعطیلات خود می کردند، بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات مالتا بسیار بهتر از بخش های مشابه در سایر کشورهای اروپایی به عملکرد خود در این دوران ادامه داد. قیمت املاک در مالتا، با استثنای بخش های املاک مقرون به صرفه و املاکی که برای بار اول به فروش می رسند، عمدتا پایدار باقی مانده است.در دو سال گذشته، اقتصاد مالتا توسعه ای فراتر از پیش بینی ها یافته است، و بخش های ساخت وساز و املاک و مستغلات از این اقتصاد شکوفا و شمار روز افزون خریداران غیر اروپایی که تمایل به کار و یا زندگی در مالتا دارند، بهره فراوان برده است. این بخش ها موفق به جذب سرمایه ای قابل توجه شده و منجر به رشد نرخ اجاره ملک در مالتا گشته اند.

کریس آگیوس رییس بخش برنامه ریزی ساخت و بازار ملک پارلمان مالتا: " اقتصاد ما در حال رشد است، و بازار املاک در مالتا بسیار پر رونق است. با توجه به محدودیت اراضی مالتا، در آینده شاهد سر برافراشتن آسمان خراش های بیشتری در مالتا خواهیم بود. ما قوانین ساخت و ساز جدید را در مرحله بررسی و تصویب داریم که جوانب بهداشتی و ایمنی بیشتری را در ساخت املاک مد نظر قرار خواهند داد.همچنین ما بخش های برنامه ریزی و محیط زیست و منابع که قبلا یک نهاد بودند را از هم جدا کرده ایم. من اعتقاد دارم که این بهترین راه برای محافظت از محیط زیست و حفظ میرات تاریخی و فرهنگی مالتا برای نسل های آینده خواهد بود."رونق مجدد ساخت و ساز جرثقیل های عظیم الجثه ساختمان سازی، در افق مالتا حضوری روز افزون پیدا کرده اند که گوینده رشد بخش ساخت و ساز مالتا می باشد. صنعت ساخت و ساز و املاک و مستغلات مالتا حدود 10 در صد ار تولید ناخالص ملی مالتا را به خود اختصاص داده اند. همچنین صنعت ساخت و ساز عامل ایجاد شغل برای 7 در صد از نیروی کار در مالتا می باشد. به دلیل کوچک بودن کشور، تراکم جمعیتی بالای آن و سود قابل قبولی که فرد می تواند از طریق مالکیت ملک در مالتا به دست آورد، فرهنگ صاحب خانگی با نرخ 75 درصد کاملا در مالتا جا افتاده است. این نرخ با نرخ 73 درصد اتحاده اروپا کاملا همخوانی داشته ولی از نرخ مالکیت ملک در کشورهای بزرگ اروپایی مانند آلمان (42 درصد) بسیار بالاتر می باشد.

از لحاظ املاک مسکونی، صنعت مالتا یک شیفت کلی به سمت سبک زندگی تجملی پیدا کرده و آپارتمان های لوکس، مجتمع های تجاری مدرن، و امکانات تفریحی درجه یک را در اختیار متقاضیان قرار داده است. تقاض برای فضاهای تجاری و اداری منجر به ساخت ساز ساختمان های اداری جدید و یا مدرن سازی ساختمان های اداری قدیمی شده است. ازتقا شبکه جاده ای و همچنین پروژه 80 میلیون یورویی برای ایجاد تغییرات در ورودی تاریخی شهر ولتا، پایتخت مالتا، با ساخت یک پارلمان جدید، فرصت های پیمانکاری بیشماری را فراهم آورده است. انتظار می رود که پروژه های مشابه در سالهای آتی به توسعه صنعت ساخت وساز در مالتا ادامه دهند زیرا که گسترش شبکه های زیر ساختی مالتا در دستور کارهای این صنعت قرار گرفته است. زیر ساخت های مالتا در حال حاضر کمی از سطح تقاضا عقب مانده اند، و توسعه این بخش بسیار مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است، تقاضای بسیار در این زمینه موجب گشته است که مقامات مالتا تصمیماتی برای اطمینان حاصل از ساخت و نگهداری زیر ساخت های لازم که بتوانند با زیر ساخت های سایر کشورهای اروپایی به رقابت بپردازند، اتخاذ کنند.

ساندرو چتکوتی ریسس انجمن توسعه دهنده گان مالتا: "هر توسعه دهنده که قصد دارد پروژه ای را شروع کند، اول باید اطمینان حاصل کند که آن پروژه چگونه در تصویر کلی مالتا جا خواهد افتاد. به این صورت، ناسازگاری با بافت و محیط پیرامون به وجود نخواهد آمد. ما باید محیط زیست و زیر ساخت ها را هنگام ساخت یک پروژه مد نظر قرار دهیم، و در عین حال باید اجازه داشته باشیم که کار خود را انجام دهیم."


شرکت های خانوادگی

صنعت ساخت و ساز مالتا عمدتا از شرکت های کوچک و مستقل خانوادگی تشکیل شده است، ولی تعداد محدودی کمپانی های بزرگ این صنعت را تحت سلطه خود درآورده اند که اغلب هم به عنوان توسعه دهنده و هم شرکت ساختمانی مشغول به فعالیت هستند. Tumas Group, GAP Developments و Gasan Group شماری از کمپانی هایی هستند که مسئول طراحی و احداث مهمرین و بزرگترین پروژه های ساخت و ساز مالتا می باشند. کمپانی های ساخت و ساز دیگر مانند Attard Bros، Bilom Group، Vasallo Group، AX Holdings، Rite Mix (Gatt Bros)، Blokrete و Polidano Group بیشتر مسئول ساخت و ساز پروژه های مسکونی، تجاری، صنعتی، و زیر ساختی می باشند. بیشتر فعالیت های شرکت های نام برده در خود مالتا متمرکز است، ولی برخی از این کمپانی های بزرگ به دنبال همکاری های استراتژیک در پروژه های بین المللی به ویژه در شمال آفریقا و منطقه مدیترانه نیز می باشند.  بخش املاک و مستغلات، تحت سلطه تعدادی بازیکنان عمده مانند FrankSalt، Dhalia and Belair، و برخی آژانس های بین المللی مانند Remax و Chestertons قرار دارد. آژانس املاک و مستغلات Sara Grech به تازگی به همکاری با  Engel & Volkers که در هامبورگ متمرکز است پرداخته است. آژانس های املاک و مستغلات معروفی مانند Sotheby’s و John Taylor نیز اخیرا به ارائه خدمات به افراد متمولی که به دنبال سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات هستند، پرداخته اند.

افزایش قیمت

موفقیت صنعت املاک و مستغلات در اواخر دهه 90 و اوایل هزاره دوم میلادی بعید به نظر می رسید. با این حال، این صنعت هم اکنون شکوفای شده است و بر اساس گزارشات املاک طی تنها 24 ساعت در مالتا به فروش می رسند. طبق گزارش شاخص قیمت جهانی مسکن Knight Frank به دنبال یک کاهش قیمت کوتاه مدت، قیمت ها در سالهای 2015 و 2016 حدود 10 درصد در مالتا رشد پیدا کردند. بازار اجاره ملک مالتا نیز در سالهای اخیر به رشدی ناگهانی رسیده است. بر اساس آمار و ارقام اداره ملی آمار مالتا، هزینه اجاره برای یک آپارتمان دوخوابه در بین سالهای 2012 تا 2015 حدود 29 درصد افزایش یافته است، این افزایش اجاره در مناطق محبوب و خاص حتی بیشتر نیز بوده است. بسته به نوع ملک، قیمت فروش املاک مسکونی بین 1500 تا 8000 یورو برای هر متر مربع می باشد. در گذشته، مناطقی مانند Sliema و St. Julian’s خیلی محبوب بودند، اما هم اکنون آژانس های املاک و مستغلات پتانسیل بالایی در جنوب جزیره و در Gozo پیش بینی می کنند. ولتا که زمانی مرکز تجاری و اداری جزیره بود؛، تغییرات زیادی را بر خود دیده است و از محبوبیت آن کاسته شده است. با این حال پروژه های بازسازی جدید موج جدید از ساکنان و افرادمتمول را دوباره به سمت این شهر جذب کرده است. آب و هوای گرم، محیط آرام مدیترانه ای مالتا را به عنوان گزینه ای بسیار پر طرفدار برای افرادی که به دنبال خرید ملک در یک کشور اروپایی هستندمعرفی می کنند. حدود 5 درصد املاک و مستغلات مالتا به مالکان غیر مالتایی تعلق دارند که اکثریت آنها انگلیسی هستند، اما خریدارانی از کشورهای دیگر مانند کشورهای خاورمیانه، ایالات متحده و حتی کشور های اروپایی دیگر خواهان خری ملک در مالتا می باشند. در سالهای اخیر، دولت مالتا تعدادی برنامه، مانند برنامه اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری را به اجرا گذاشته است که بازار خرید ملک مسکونی در مالتا را پر رونق تر از قبل کرده است.

مایکل فالزن، وزیر امور خانواده، حقوق کودکان و همبستگی اجتماعی: " رشد اقتصادی مالتا موجب افزایش اجاره ها شده است. دولت اقدام به پرداخت یارانه اجاره برای افراد کم درآمد کرده است، اما در عین حال متوجه این امر هستیم که مالتا با کمبود املاک مسکونی مقرون به صرفه روبرو است. برای رسیدگی به این وضعیت حدودا 16 منطقه برای ساخت بیش ار 600 واحد مسکونی ارزان قیمت توسط دولت مشخص شده است."

یک دوران جدید

از ماه آوریل 2016، اداره برنامه ریزی، مسئولیت برنامه ریزی های توسعه را برعهده گرفته است، و این درحالی است محافظت از محیط زیست برعهده اداره محیط زیست و منابع قرار گرفته است. این دو اداره پیش از این تحت یک نهاد به صورت مشترک فعالیت می کردند، دلیل جدا شدن این دو بخش کار و تمرکز موثر تر بر روی زمینه های تخصصی هر بخش می باشد.

هر دو این ادارات در حال حاضر در حال ارائه پیشنهاداتی هستند که بتوانند به مدیریت موج جدید ساخت و ساز مالتا کمک کنند. پیرو برنامه ریزی برای ساخت آسمان خراش های متعدد در St. Julian’s، Sliema، و Mriehel لابی های زیادی خواستار یک طرح توسعه کلان در تمام سطح کشور شده اند که تعیین کند چه بنایی باید در کدام نقطه ساخته شود، این درحالی است که پیش از این رویکرد بیشتر به صورت تایید را رد پروژه به صورت موردی بوده است. در همین حال، دولت تصمیم گرفته است که ساخت وساز برج های مرتفع تنها در 6 منطقه خاص صورت پذیرد. دولت همچنین یک طرح جامعه برای بازسازی منطقه تفریحی اصلی در  St. Julian به نام Paceville برنامه ریزی کرده است. هرچند این طرح بسیار بحث برانگیز بوده و کماکان در دست بررسی می باشد. اگر که تصمیم بر اجرا کردن این طرح ها گرفته شود، زیر ساخت های مرتبط با آنها نقشی بسیار حیاتی خواهند داشت، و هر پروژه جدید باید توجه داشته باشد که چگونه کشور مالتا می تواند حمل ونقل و مدیریت زباله در آسمان خراش ها را مدیریت کند. تحلیل گران بخش ادعا می کنند که ساخت آسمان خراش های مرتفع می تواند پاسخی آشکار به مشکل محدودیت اراضی در کشوری که رشد اقتصادی فشار بالایی بر بناهای موجود اعمال می کند باشد. با این حال، این تحلیل گران همچنین بیان می کنند که ساختمان های بلند هزینه ساختی بسیار بالاتر و به طور معمول دو تا سه برابر هزینه ساخت ساختمان های کم ارتفاع در هر متر مربع دارند.

تامین هزینه پروژه های ساخت و ساز

توسعه دهندگان مالتی به صورت سنتی هزینه ساخت پروژه ها را از طریق صدور اوراق قرضه و پیش فروش تامین می کنند.روش دیگر آغاز فروش واحد در فازهای مختلف ساخت است به این صورت واحد فروخته شده در یک فاز هزینه ساخت فاز بعدی را تامین می کنند. در حالی که در بیشتر موارد توسعه دهندگان خود صاحبان زمین نیز هستند، همگی آنها آگاهی کامل دارند که ارائه طرح ساخت یک برج بر قطعه زمین آنها، مسئله ای کاملا متفاوت از تامین هزینه های همچین پروژه های می باشد. امروزه بانک های اصلی مالتا اشتیاق کمتری برای کمک به رشد بازار املاک و مستغلات در مالتا نشان می دهند. در سالهای اخیر، توسعه دهندگان و شرکت های ساخت وساز متوجه شده اند که پس از هشدارهای کمیسیون اروپا و صندوق بین المللی پول در باره وابسته شدن بانکها به بازارهای املاک و مستغلات، وام گرفتن از بانکهای مالتا برای پروژه های ساخت وساز دشوارتر شده است.با این حال طرح وام ساخت خانه برای متقاضیان ساخت خانه در مالتا تحت تاثیر این بی اشتیاقی قرار نگرفته است.

املاک مسکونی مقرون به صرفه

طرح معافیت از مالیات برای خریداران املاک دست اول، موجب افزایش تقاضا در این بخش در دو سال  گذشته شده است. در حالی که این طرح در بودجه 2017 گنجانده شده است، به نظر می رسد که تقاضا برای مسکن ارزان قیمت برای افراد کم درآمد، بسیار بالاتر از موجودیت چنین املاکی می باشد. دلت مصمم است که این مشکل را حل وفصل کرده و قصد دارد در طول این دوره از مجلس قانونگذاری به ساخت املاک مسکونی به صرفه بیشتری پرداخته، و همچنین قوانین جدید برای تنظیم میزان اجاره املاک تصویب کند.

شرکت ها در مالتا نیز تقاضا برای فضاهای اداری را بالا برده و خواستار دخالت دولت در این بخش با ساخت و اجاره فضاهای اداری با نرخ مناسب برای کنترل تورم قیمت شده اند. این در حالی است که دولت در حال حاضر املاک صنعتی را با یارانه اجاره داده، و یک مجتمع علمی برای ارائه فضاهای آزمایشگاهی برای شکرت های فناوری بیوتکنولوژی، اختصاص داده است. از این طریق اموال دولتی میتوانند ابزار اقتصادی پر قدرتی برای حمایت از توسعه نرخ های پایدار در بازار گردند.

رودریک گالدز، دبیر پارلمان مسکن: "یک وام 53 میلیون یورویی برای ساخت 680 واحد مسکونی در سراسر مالتا در نظر گرفته شده است. دولت مالتا برای کمک به خانواده های آسیب پذیر که نیازمن مسکن ارزان قیمت هستند حد اکثر تلاش خود را خواهد کرد"

فرصتی برای نوآوری

با افزایش تقاضا برای فضاهای مسکونی و اداری، پیمانکاران با تداوم این تقاضای رو به رشد در سالهای اخیر سود کلانی خواهند برد. اگر پروژه های ساخت برج به اجرا درآیند، توسعه دهندگان محلی به احتمال بسیار زیاد پیمانکاران خارجی بیشتری را با تجربه کار در پروژه های کلان در زمینه روش های ساخت، استفاده از مواد و مصالح و مدیریت سایت، به کار خواهند گرفت. در حالی که کشور مالتا مامن بسیاری معماران مستعد محلی با تجارب بین المللی می باشد، توسعه دهندگان مالتا به ناچار نیاز به جذب استعدادهای خارجی جهت انجام سرمایه گذاری مشترک برای اجرایی کردن پروژه های خود دارند. قرار گرفتن بیشتر در معرض شرکت های خارجی فرصتی مناسب برای شرکت های ساخت و ساز مالتا است که بتوانند روش های جدید ساخت و ساز و توسعه را بیاموزند. استاندارهای جهانی در مصاحل، رویکردهای طراحی، بهداشتی و ایمنی، پیشرفت های تکنولوژی دیجیتالی موجب نوآوری در صنعت ساخت و ساز می گردند. و این در حالی است که کشور مالتا از لحاظ به کاری گیری سیستم های انرژی تجدید پذیر، هنوز به روز نیست و همکاری میان شرکت های داخلی و خارجی در سالهای آتی بشارت ساخت پروژه هایی که بیشتر بر طبق استاندارهای جهانی ساخته شده اند را می دهند.

همانند بسیاری کشورهای دیگر، مالتا نیز در دهه های گذشته بشدت تحت تاثیر هزینه های بالای ساخت و مواد و مصالح با کیفیت قرار گرفته است. سنگ آهک تنها منبع معدنی محلی است که هنوز هم در همه نوع ساختمان ها استفاده می شود. بلوک های بتنی به صورت محلی تولید می شوند اما سایر مواد و مصالح مانند گچ، چوب، فولاد، سنگ مرمر، و گرانیت به مالتا وارد می شوند و قیمت های این مصالح به مراتب بالاتر از سنگ آهک و بلوک بتنی می باشد. با این حال هزینه کار در مالتا کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی است. مجموعه عظیمی از سازندگان، مهندسین، و نقشه برداران در مالتا در دسترس است، و کارگران بسیاری از اروپای شرقی روانه کار در صنعت ساخت و ساز مالتا گشته اند. در سالهای اخیر شمار کارگران اهل آفریقای شمالی و سوریه نیز در مالتا افزایش چشمگیری داشته است.

مایکل هیلی، مدیر عامل شرکت جان تیلور: "ما شاهد تمایل روزافزون به مالتا از سرتاسر جهان هستیم. آب و هوای گرم ما، املاک ساحلی، و استفاده گسترده از زبان انگلیسی تاثیر مثبتی بر قیمت املاک در مالتا گذاشته اند و ما معتقدیم که این افزایش قیمت ادامه خواهد داشت. قیمت های ملک امروزه در سالهای آتی بسیار به صرفه به نظر خواهند رسید."

خظر ایجاد حباب

در حالیکه بازار املاک مسکونی و تجاری عواملی بسیار مهم در رشد بخش ساخت و ساز مالتا بوده و چشم انداز رشد بسیار بالایی را بشارت می دهند، از دیدگاه اجتماعی-اقتصادی، ترس از اینکه رونق توسعه فعلی می تواند منجر به افزایش سودآوری املاک و در نتیجه ایجاد حبابی شود که می تواند به راحتی در صورت کاهش تقاضا از هم بپاشد را به وجود آورده است. علاوه بر این، بخش عمده ای از عرضه پیش بینی شده برای املاک لوکس می باشد، و رشد این بخش در آینده به احتمال بالا توسط متقاضیان متمول خرید ملک مشخص خواهد شد. با این حال، بسیار معتقد هستند که بازار املاک و مستغلات مالتا با توجه به وام های کم بهره، رشد اقتصادی و تقاضای بالا به دلیل افزایش تعداد متقاضیان خرید ملک خارجی برای کار و زندگی در مالتا در آینده رشد چشم گیری خواهد داشت.تحلیلگراین همچنین به درآمد رو به رشد مردم مالتا تمایل آنها به خرید خانه های با کیفیت تر به عنوان شاخصی از رشد تقاضا در آینده اشاره می کنند.

داگلاس سالت، مدیر اجرایی شرکت املاک و مستغلات Frank Salt: "فشار زیاد ی بر روی بازار مسکن در مناطق محبوب وارد شده است، و ما باید اطمینان حاصل کنیم که قیمت املاک به صورت مقرون به صرفه باقی بماند. همچنین کیفیت بسیاری از بناهای موجو به صورت قابل توجهی پایین است، و هدف ما عرضه املاک بسیار با کیفیت برای خریداران مشکل پسند می باشد."

چشم انداز ملی

چشم انداز کشور برای آینده شامل ایجاد یک محیط بین المللی و خلاق برای رشد کسب و کار وتجارت و کیفیت زندگی و کار در مالتا می باشد. بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات با ارائه املاک مسکونی و دفاتر اداری مطابق بر استاندارهای جدید مالتا، فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری در این چشم انداز دارد. به نظر می رسد مردم مالتا در رابطه با ساخت آسمان خراش ها نظراتی بسیار متفاوت داشته و خواستار بررسی دقیق موردی پیش از به اجرا درآمدم هر کدام از آن پروژه ها هستند. در حالی که نتیحه این مباحث هنوز مشخص نشده است، به نظر می رسد که اگر مالتا می خواهد به رشد اقتصادی خود تداوم بخشد، نیاز دارد که به فرآیند تصمیم گیری خود را برای اجرای پروژه های زیر ساختی سرعت بخشد، و همین مسئله به تنهایی می تواند تضمین کننده حفظ چشم انداز جاه طلبانه مالتا در آینده می باشد.

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش