مراحل اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه

مراحل اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضهبرای اخذ اقامت دائم مالتا، متقاضی باید در اوراق قرضه دولتی مالتا، خرید و یا اجاره یک ملک در مالتا، سرمایه گذاری کرده و هزینه های اداری برای شرکت در این برنامه را پرداخت نماید. این برنامه می تواند شامل فرزندان، والدین، و پدربرزگ و مادربزرگ متقاضی نیز شود.

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا

در ماه اوت سال 2015، دولت مالتا تغییراتی در ماده 217 قانون اساسی مالتا را به اطلاع عموم رساندند. این تغییرات منجر به تصویب تبصره L.N. 288-215 شد که به سرمایه گذاران خارجی اجازه کسب اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی طبق صلاح دید برنامه اقامت و ویزای مالتا می داد.

مفهوم کلیدی برنامه: برای اخذ اقامت دائم مالتا، متقاضی باید در اوراق قرضه دولتی مالتا، خرید و یا اجاره یک ملک در مالتا، سرمایه گذاری کرده و هزینه های اداری برای شرکت در این برنامه را پرداخت نماید. این برنامه می تواند شامل فرزندان، والدین، و پدربرزگ و مادربزرگ متقاضی نیز شود.

اقامت دائم مالتا می تواند به هر متقاضی که شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا است، اعطا گردد. متقاضیان نیازی به یادگیری زبان رسمی مالتا و تاریخ این کشور ندارند. علاوه بر آن، شرط حضور فیزیکی در این کشور، قبل یا بعد از اخذ اقامت مالتا وجود ندارد. بنابراین این برنامه برای افرادی که تمایل به سفر بدون ویزا به کشورهای شنگن داشته و می خواهند برای آینده غیر قابل پیش بینی و شرایط اضطراری نقشه ای روشن داشته باشند، بسیار گزینه مناسبی می باشد. برنامه اقامت دائم مالتا همچنین به متقاضی سرمایه گذار اجازه می دهد که از برنامه سودآور مالیاتی کشور مالتا، بهره مند شود.

چرا بسیاری از سرمایه گذاران برنامه اخذ اقامت دائم مالتا را انتخاب می کنند؟

زمان کوتاه پروسه اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری:

مدت زمان 5-6 ماه

برخلاف دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، مالتا به لطف برنامه سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، سریع ترین برنامه را برای به دست آوردن اقامت دائمی اروپا، دارا می باشد. تنها دو تا سه ماه برای ارائه مدارک لازم و اخذ کارت اقامت مالتا زمان می برد! این درحالی است که دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مستلزم این هستند که متقاضی 3 تا 6 سال در قلمرو اتحادیه اروپا زندگی کرده باشد پیش از اینکه مجاز به درخواست اخذ اقامت دائم شناخته شود.

برای اخذ اقامت دائم مالتا هیچگونه تعهد خاصی از متقاضی سرمایه گذار انتظار نمی رود

دارنده کارت اقامت دائم مالتا نیازی به حضور در مالتا ندارد، بلکه می تواند از مزایای داشتن اقامت دائم مالتا برای مسافرت و بهینه سازی مالیاتی، یا به عنوان یک برنامه برای مواقع اضطراری بهره مند شود. اقامت دائم مالتا می تواند بسته به درخواست متقاضی اصلی برای تمام اعضای خانواده او مانند فرزندان وابسته در هر سن، و والدین او صادر شود.


آزادی حرکت و بهینه سازی پرداخت مالیات

سفر بدون نیاز به ویزا در منطقه شنگن! اقامت دائم مالتا فرصت سفر بدون ویزا در منطقه شنگن و در صورت لزوم اقامت در خود کشور مالتا را در اختیار دارندگان آن قرار می دهد. همچنین شخص می تواند از این کارت برای بهینه سازی بدهی های مالیاتی خود استفاده کند.


شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری

1- سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

250,000  یورو

مدت نگه داری اوراق قرضه: 5 سال

سرمایه به صورت اوراق قرضه به نام شخص سرمایه گذار ثبت می گردد. اوراق قرضه دولتی مالتا تا 3 درصد سود سالیانه برای شخص سرمایه گذار به همراه خواهد داشت. خرید اوراق قرضه پس از دریافت تاییدیه اعطای اقامت دائم مالتا از اداره مهاجرت این کشور صورت می پذیرد.

2- پرداخت هزینه های اداری

30,000 یورو

غیر قابل بازگشت

هزینه های اداری هزینه های مربوط به دریافت اقامت دائم مالتا، خرید اوراق قرضه و بازگشت سرمایه پس از 5 سال را پوشش می دهد.

3- اجاره یا خرید ملک

حداقل 10,000 یورو در سال اجاره یا خرید یک ملک به ارزش حداقل 350,000 یورو

مدت زمان نگهداری ملک: 5 سال

شخص سرمایه گذار باید یکی از موارد زیر را انتخاب کند:

اجاره یک ملک با حداقل جاره سالیانه 10,000 تا 12,000 یورو در سال به مدت 5 سال (هزینه بسته به منطقه جغرافیایی می تواند متفاوت باشد)

خرید ملک با ارزش حداقل 350,000 یورو. ملک می تواند بعد از 5 سال به فروش برسد.

4- درآمد سالیانه یا دارایی کلی

100,000 یورو یا 500,000 یورو

نیازمند مدارک برای تایید ادعا

متقاضی اصلی باید با ارائه مدرک ثابت کند که درآمد سالیانه برابر با 100,000 یورو داشته و یا اینکه ارزش دارایی های او برابر با حداقل 500,000 یورو می باشد.

پروسه اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری شامل 7 مرحله بسیار ساده می شود

1- امضای قرار داد

با امضای قرارداد در یکی از دفاتر کنکاش یا حتی از راه دور پروسه درخواست اخذ اقامت مالتا آغاز می گردد. تنها کافی است که متقاضی کپی پاسپورت های خود و اعضای خانواده خود را برای پیش نویس قرار داد در اختیار دفتر کنکاش قرار دهد.

2- ممیزی اولیه

در این مرحله یک بررسی اولیه توسط شرکت کنکاش از متقاضی اخذ اقامت دائم مالتا انجام می شود. بخش پرونده و مشاوره مسئول انطباق اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی و مدارک جمع آوری شده می پردازد تا از صحت اطلاعات اطمینان حاصل شود. بر اساس این بررسی، از لحاظ قانونی احتمال موفقیت متقاضی در برنامه اقامت دائم مالتا از طرف تیم کنکاش تخمین زده شده و در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت. به این ترتیب امکان رد شدن درخواست متقاضی برای اخذ اقامت دائم مالتا را به حداقل رسانده می شود.

3- آماده سازی پرونده و ارسال مدارک

مدت زمان: یک تا دو ماه

به طور معمول آماده سازی و ارسال اسناد و مدارک و پر کردن فرم ها یک تا دو ماه به طول می انجامد. متقاضی پس از ارائه مدارک کامل، بر اساس دفترچه راهنما، به دفتر کنکاش تنها کافی است که فرم هایی که تیم کنکاش برای آنها آماده کرده است را امضا نماید. علاوه بر اینها یک نامه مقدمه به هنگام ارسال مدارک از طرف شما نگاشته خواهد شد که از شفافیت اطلاعات و مدارک ارسال شده به دفتر مهاجرت مالتا اطمینان حاصل گردد.

4- بررسی صحت اطلاعات

مدت زمان: 2 تا 3 ماه

پس از ارسال درخواست اخذ اقامت دائم مالتا و مدارک مورد نیاز از طرف فرد متقاضی، برخی از این مدارک در اداره مهاجرت مالتا تحت عملیات بررسی صحت اطلاعات قرار می گیرند. هزینه این مرحله 5,500 یورو می باشد (این مبلغ بخشی از هزینه های اداری است که پیشتر درباره آن صحبت کردیم). به طور معمول این مرحله برای یک متقاضی ایرانی می تواند حتی تا 4 ماه هم به طول انجامد.

5- برآوردن الزامات برنامه

مدت زمان: 1 تا 2 هفته

زمانی که اداره مهاجرت مالتا درخواست اخذ اقامت دائم متقاضی را تایید کرد، شخص باید مابه التفاوت هزینه های اداری را (25,000 یورو) پرداخت نماید. مرحله بعدی مرحله خرید اوراق قرضه دولتی و خرید یا اجاره ملک در مالتا می باشد.

کنکاش در خرید اوراق قرضه و خرید و یا اجاره ملک به متقاضی کمک خواهد کرد. یک حساب بانکی به نام فرد متقاضی در یکی از بانکهای مالتا افتتاح می شود که هزینه خرید اوراق قرضه از طرف شخص متقاضی به آن حساب واریز می گردد. سپس پروسه ای مشابه برای خرید/اجاره ملک مورد نظر متقاضی صورت پذیرفته و خرید/اجاره به کمک وکیل مالتایی دفتر کنکاش نهایی می گردد.

6- تایید هویت با اثر انگشت و دریافت کارت اقامت دائم مالتا

مدت زمان 3 روز تا 1 هفته

برای انجام پروسه تایید هویت با اثر انگشت و دریافت کارتهای اقامت مالتا، متقاضی باید شخصا به مالتا سفر نماید. بهتر است که متقاضی مدت زمان سفر خود را 10 روز در نظر گرفته و زمان رسیدن خود را ترجیحا روز دوشنبه تنظیم کند زیرا که تمامی ادارات مالتا از بعد از ظهر روز جمعه تا صبح روز دوشنبه تعطیل می باشند. کارت های اقامت دائم مالتا به مدت 5 سال اعتبار دارند. این کارت ها هر 5 سال یکبار مجددا برای متقاضی و اعضای خانواده او صادر می شوند. تمدید کارت ها یک فرآیند کاملا تکنیکی می باشد، تنها لازم است که فرم های درخواست توسط متقاضی و اعضای خانواده او پر شده و به همراه یک عکس جدید به اداره مهاجرت مالتا تحویل شوند.

7- بازگشت سرمایه

مدت زمان: 5 سال

متقاضی می تواند پس از 5 سال اوراق قرضه خود را فروخته و سرمایه خود را باز پس بگیرد. با اینکه سرمایه پس از 5 سال به متقاضی باز می گردد، اقامت دائم مالتا به صورت مادام العمر در اختیار او و اعضای خانواده اش قرار خواهد داشت. به همین ترتیب، متقاضی دیگر نیازی به مالکیت/در اجاره داشتن یک ملک پس از 5 سال نداشته و می تواند قرار داد اجاره را پایان داده و یا ملک خود را پس از این دوره زمانی به فروش برساند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش