برنامه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک موجب رونق بازار املاک پرتغال شد

برنامه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک موجب رونق بازار املاک پرتغال شدقیمت رو به رشد ملک، اتباع غیر اروپایی متمول را جذب پرتغال می کند. با انجام کمک قابل توجهی به اقتصاد این کشور، می توان برای اخذ ویزای طلایی پرتغال اقدام نمود که کلید اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا می باشد.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


چگونه ملکی به ارزش 500,000 یورو خریده و اقامت اروپا را دریافت کنیم

قیمت رو به رشد ملک، اتباع غیر اروپایی متمول را جذب پرتغال می کند. با انجام کمک قابل توجهی به اقتصاد این کشور، می توان برای اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال اقدام نمود که کلید اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا می باشد.

تعداد قراردادهای امضاء شده در سال 2018 به اوج می رسد

بازار املاک پرتغال از سال 2014 شروع به نشان دادن علایم بهبود نموده است. عوامل اصلی که باعث این رشد شدند، عبارتند از: بهبود وضعیت اقتصادی کشور، کاهش بیکاری و روند صعودی قیمت. بهبود بازار املاک نیز بر اثر افزایش خیل توریست ها به پرتغال امکان پذیر گشت. به علاوه، خرید ملک در این کشور به فرد اجازه می دهد اقامت پرتغال را اخذ کرده و از فرصت هایی که بدین طریق برای او فراهم می شود، بهره مند شود.

اکثر مشتریان، اتباع غیر اروپایی متمول هستند. بر طبق اطلاعات ارائه شده توسط فرناندو فریرا، رئیس بازارهای سرمایه در JLL، در سال 2017 هشتاد درصد املاک به سرمایه گذاران خارجی فروخته شد، درحالی که بیست درصد باقیمانده برای فروش محلی در نظر گرفته شد. سرمایه گذارانی که از خارج از پرتغال به این کشور می آیند، نه تنها به املاک مسکونی علاقمند هستند، بلکه به فضاهای تجاری و ساختمان های اداری نیز علاقه نشان می دهند.

در سال 2017، شاخص فعالیت خرید رکورد شکست و 50 درصد افزایش یافت. انتظار می رود مبلغ سال 2018 از مبلغ 1 میلیون و 900 هزار یورو در سال گذشته فراتر رفته و به رکورد جدید 2.5 الی 3 میلیون یورو برسد.

بازار املاک پرتغال قدرتمندتر می شود

تقاضای بالا و کمبود عرضه منجر به رشد قیمت مسکن در پرتغال شد. در سال 2017، سطح فعالیت بازار خرید و اجاره املاک پرتغال به اوج خود رسید. متخصصین در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اطمینان دارند که تقاضا و قیمت ها به رشد خود در سال های آتی ادامه خواهند داد.

بر طبق گزارش موسسه سلطنتی Chartered Surveyors  و Confidencial Imobiliário، امسال قیمت املاک 5 درصد بالا رفته و طی یک دوره پنج ساله، 6 درصد دیگر نیز بالا خواهد رفت. شهر چشمه های آبگرم، پورتو تبدیل به کانون جاذبه برای سرمایه گذاران ثروتمند خواهد شد.

 در اکتبر 2017، 43 درصد کارشناسان املاک متوجه افزایش قیمت خانه ها شدند. این افزایش تقریباً رکورد ثبت شده در ماه سپتامبر را شکست (54 درصد).

شاخص اعتماد مصرف کننده از 41 به 36 درصد در اکتبر کاهش یافت، زیرا انتظارات درباره تعداد معاملات در پورتو برآورده نشد، و در لیسبون انتظارات قیمتی متعادل تر شد. از ماه سپتامبر افت تقاضا در میان مستاجران مشاهده شد، اما در حدی نبود که افزایش قیمت های اجاره را تحت تاثیر قرار دهد.

آن گونه که رئیس Confidencial Imobiliário اظهار می نماید، رشد اعتبار، بر بازار املاک محلی نیز به طرز مثبتی تاثیر می گذارد. قیمت ها اکنون تقریباً به سطح پیش از بحران رسیده اند. در عین حال، تقاضا برای املاک پرتغال کماکان بالا مانده است. مکان های محبوب، لیسبون و آلگاروه هستند. قیمت خانه ها در این نقاط از 1,500 یورو به ازای متر مربع به بالا بود و این قیمت در حال رشدی متداوم می باشد.

اقامت دائم پرتغال از طریق سرمایه گذاری: هر چیزی که یک سرمایه گذار باید درباره این برنامه بداند: شرایط، هزینه ها و آمار

بحران مالی جهانی سال های 2007-2008 تاثیری ویرانگر بر اقتصاد پرتغال داشت. دولت مجموعه ای از اقدامات بهبود و بازیابی را به منظور نجات کشور از ورشکستگی پیاده نمود. یکی از این اقدامات راه اندازی برنامه مجوز اقامت طلایی بود که در سال 2012 آغاز به کار کرد.

از شروع برنامه، مبلغ کل سرمایه گذاری به 3 میلیارد و 360 میلیون یورو رسیده و دولت بیش از 5,000 اقامت سرمایه گذاری پرتغال را طی یک دوره پنج ساله صادر نموده است.


اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری شخص را قادر می سازد در جامعه اتحادیه اروپا ادغام شده و مزایای ملموس زیر را در اختیار او قرار می دهد:

 • 1- عدم کنترل مرزها در داخل منطقه شنگن. افرادی که دارای کارت اقامت ویزای طلایی پرتغال هستند، می توانند آزادانه و بدون ویزا به کشورهای شنگن سفر کنند.

 • 2- مجوز اقامت برای کلیه اعضای خانواده. همسر، فرزندان و والدین (والدین سرمایه گذار و همسر او) می توانند همراه با متقاضی اصلی، برای اخذ اقامت پرتغال اقدام نمایند.

 • 3- محیط تجاری و کسب وکار مطلوب. 

 • 4- عدم نیاز به حضور دائمی در پرتغال. جهت پیروی از قوانین برنامه، فرد باید تنها 7 روز در سال در پرتغال حضور داشته باشد، که البته مدت زمان خوبی برای رفتن به تعطیلات است!

 • 5- دسترسی به آموزش، خدمات درمانی باکیفیت و سیستم حقوقی اروپایی.

 • 6- فرصت اخذ پاسپورت پرتغال طی 5 سال. اقامت پرتغال برای یک دوره یک ساله صادر می گردد. هنگام انقضای این دوره می توان وضعیت اقامتی را دو دفعه، هر بار به مدت دو سال تمدید نمود. پس از پنج سال زندگی در پرتغال می توان اقامت دائم پرتغال را دریافت کرد، و  برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام نمود.

سه روش سرمایه گذاری در اقتصاد پرتغال

 • 1- خرید ملک. متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری نماید. یک گزینه ارزان تر نیز وجود دارد: خرید ساختمان هایی که بیش از 30 سال قبل ساخته شده اند یا نیاز به نوسازی دارند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 350 هزار یورو می باشد.


 • 2- سرمایه گذاری در اقتصاد پرتغال. فرد باید مبلغ 1 میلیون یورو در سهام سرمایه گذاری کند.


 • 3- راه اندازی یک شرکت خصوصی و ایجاد حداقل 10 موقعیت شغلی برای شهروندان پرتغالی. به سختی می توان مبلغ دقیق سرمایه گذاری را که برای راه اندازی یک کسب و کار لازم است، تخمین زد.

چرا سرمایه گذاران ترجیح می دهند اقدام به خرید ملک کنند؟

در طی دوره پنج ساله حیات برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال، اکثر شرکت کنندگان در این برنامه – 5,105 نفر – گزینه سرمایه گذاری در املاک را انتخاب نموده اند. اما چرا؟ ما حداقل سه مزیت اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک را می دانیم:

 • سرمایه گذاری در املاک، سرمایه گذاری برای آینده شماست. از آنجایی که اقتصاد پرتغال باثبات است، ارزش دارایی همچنان رشد خواهد کرد. بر اساس آمار ارائه شده توسط موسسه دولتی توسعه ملی، میانگین ارزش مسکن در نیمه اول سال 2017، 8 درصد رشد داشته است.

 • فرصت کسب درآمد اضافی. از آنجا که تقاضا برای املاک اجاره ای رو به رشد است، شخص می تواند ملک خود را اجاره داده و کسب سود نماید.

 • فرصت بازگشت سرمایه گذاری. در زمان انقضای دوره نگهداری ملک، شخص می تواند ملک را فروخته و تمام یا بخشی از مبلغ اولیه را که صرف اخذ اقامت پرتغال کرده بود، دوباره به دست آورد.

پرتغال خواسته های نامعقول برای متقاضیان تعیین نمی کند. فرد سرمایه گذار باید به سن قانونی رسیده و سوء پیشینه کیفری نداشته باشد. ممنوعیت ورود به خاک اتحادیه اروپا به هر علت، دلیل مستحکمی برای رد درخواست متقاضی می باشد.

ویزای طلایی پرتغال قدمی به سوی اخذ پاسپورت اروپا

پس از پذیرش درخواست ویزای طلایی، فرد می تواند شروع به آماده سازی برای پروسه اخذ پاسپورت پرتغال نماید. اما پیش از آن باید اقامت دائم پرتغال را دریافت کند (ظرف 5 سال)، و برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کند.

اخذ پاسپورت پرتغال و دریافت تابعیت این کشور، حق زندگی، تحصیل و کار آزادانه در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای شخص فراهم می سازد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش