هزینه اقامت در پرتغال نسبت به اقامت در دیگر بخش های اروپا کمتر است

هزینه اقامت در پرتغال نسبت به اقامت در دیگر بخش های اروپا کمتر استاگر برای آینده خود و خانواده تان به دنبال اخذ اقامت یک کشور اروپایی هستید، یا اینکه دوست دارید در اروپا زندگی کنید مسلما اطلاعاتی همانند هزینه زندگی می تواند عاملی موثر در روند تصمیم گیری شما باشد، در این مقاله سعی بر این است که این مسئله که از مزیت های زندگی در کشور پرتغال می باشد را با مخاطبان کنکاش درمیان گذاشته شود.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


اگر برای آینده خود و خانواده تان به دنبال اخذ اقامت یک کشور اروپایی هستید، یا اینکه دوست دارید در اروپا زندگی کنید مسلما اطلاعاتی همانند هزینه زندگی می تواند عاملی موثر در روند تصمیم گیری شما باشد، در این مقاله سعی بر این است که این مسئله که از مزیت های زندگی در کشور پرتغال می باشد را با مخاطبان کنکاش درمیان گذاشته شود. هزینه زندگی در پرتغال به قدری ایده آل است که شما می توانید با کمترین هزینه از مزیت های زندگی در اروپا لذت ببرید. بودجه ماهیانه که در  جدول زیر مشاهده میکنید، بر اساس هزینه زندگی یک زوج در Vila Nova de Famalicão در شمال پرتغال و یا در Mafra در جنوبی ترین قسمت این کشور تخمین زده شده است:

هزینه
U.S. $
مسکن اجاره یک آپارتمان دوخوابه مبله)
$428
گاز، آب، برف، تلفن، اینترنت
$268
مواد غذایی
$428
سرگرمی (رستوران، فعالیت های فرهنگی)
$107
نگهداری منزل (خدمتکار دوبار در ماه، روزی سه ساعت)
$43
بیمه سلامت
$86
حمل ونقل (هزینه های خودرو، شامل هزینه عوارض تا 1500 کیلومتر
$187
هزینه های غیر قابل پیش بینی
$214
کل ماهیانه
$1,761

پرتغال به جد یکی از کم هزینه ترین کشورهای غرب اروپا برای زندگی می باشد. هزینه ی تقریبا همه چیز، از محل سکونت گرفته، تا مواد غذایی در این کشور مقرون است. یک زوج با هزینه ماهیانه 1,700 دلار آمریکا (شامل اجاره) می توانند به راحتی در بخش های مرکزی این کشور یا در شهرهای کوچک آن زندگی کنند. زندگی یک زوج در لیسبون می تواند 2,100 تا 2,200 دلار در ماه هزینه داشته باشد. البته همیشه می توان بیشتر هزینه کرد. برای یک فرد مجرد هزینه ها تقریبا دو سوم هزینه زندگی برای یک زوج می باشد.

چه ملکی را اجاره کرده باشید و چه قصد خرید ملک داشته باشید، هزینه محل سکونت – پرهزینه ترین آیتم بودجه مخارج ماهیانه – در کشور پرتغال بسیار معقول است. اجاره در شهرهای کوچک پرتغال و در قسمت های مرکزی حتی می تواند تا 375 دلار برای یک آپارتمان دوخوابه برسد. اجاره در لیسبون حدود 650 دلار در ماه در محله هایی که نیم ساعت پیاده با بخش های مرکزی توریستی فاصله دارند، مانند Baixa و Chiado هزینه داشته باشد (اجاره یک ملک خوب یک یا دوخوابه در این مناطق حدودا ماهی 1,000 دلار می باشد). اجاره ملک در منطقه Alfama، قدیمیترین بخش شهر لیسبون، حتی پایین تر است ولی تپه ها و شیب زیاد خیابان های سنگ فرش شده این محله ممکن است باب طبع برخی مهاجران نباشد.

اگر به دنبال خرید ملک هستید، می توانید آپارتمان هایی بسیار خوب در بخش های مرکزی پرتغال را با کمتر از 100,000 دلار خریداری نمایید. حتی در حومه لیسبون نیز می تواند املاک کوچک با حدود قیمت 150,000 دلار یافت. هزینه انتقال ملک در پرتغال اصولا حدود 10 درصد کل قیمت می باشد.

البته باید توجه داشت که متراژ آپارتمان های پرتغال همانند سایر کشورهای اروپایی، پایین تر از متراژ آپارتمان هایی است که در ایران ساخته و عرضه می گردند. برای مثال یک آپارتمان 50 متر مربعی برای یک فرد یا زوج اندازه ای مناسب و معمول در اروپا می باشد. یک آپارتمان 100  متری ممکن است 3 و یا حتی 4 اتاق خواب داشته و برای یک خانواده مناسب باشد. البته باید در نظر داشت که آب و هوای مطلوب در پرتغال بدین معنی است که افراد بیشتر وقت خود را در خارج خانه، ساحل، کافه ها و رستوران ها می گذرانند.

هزینه غذا در پرتغال به طور کلی پایین است. قیمت مواد غذایی در سوپر مارکت ها به صرفه بوده و همچنین بسیاری از شهرهای پرتغال – از جمله لیسبون – بازارهای روز سنتی زیاد برای عرضه مواد غذایی دارند. هزینه مواد غذایی برای یک زوج، می تواند از ماهی 200 دلار شروع شود. برخی آیتم هایی که در کشورهای دیگر اروپا لوکس به حساب می آیند مانند روغن زیتون با کیفیت، به دلیل اینکه به صورت محلی تولید می شوند واقعا ارزان قیمت هستند. بازار Mercado da Ribeira در قلب لیسبون بی نظیر است، به راحتی می توانید میوه ها، سبزیجات و ماهی را به صورت روزانه و تازه در این بازار خریداری نمایید و برای ناهار خود را به غرفه های غذهای لذیذ که در این بازار هستند میهمان کنید.

رستوران های پرتغال نیز به نسبت سایر کشورهای غرب اروپا ارزان قیمت تر می باشند. غذای مخصوص ظهر رستوران ها در پرتغال که یک وعده کامل است، حدود 9 تا 12.50 دلار برای هر فرد هزینه دارد. شام در رستوران های پرتغال می تواند نفری 29 دلار هزینه داشته باشد. قیمت ساندویچ در لیسبون کمتر از 5 دلار بوده و می تواند به راحتی دو نفر را سیر کند، ولی به قدری ارزان است که دیگر نیازی به این کار نیست.

هزینه های آب، برق، گرمایش، جمع آوری زباله و گاز برای یک آپارتمان متوسط حدود 80 دلار در ماه است. ممکن است مجبور شوید آپارتمان خود را در زمستان نسبتا ملایم پرتغال گرم تر کنید، و یا اگر در جنوب پرتغال هستید ممکن است در طول ماههای گرم نیاز به تهویه و خنک سازی آپارتمان خود داشته باشید که بر مصرف برق شما تاثیر خواهند داشت.

گردش و تفریح در پرتغال آسان و ارزان است. هزینه رفت و آمد با قطار، اتوبوس، و مترو به تمام نقاط شهرهای بزرگ این کشور بسیار پایین می باشد.  فرودگاه های بین المللی واقع در شهرهای لیسبون و پورتو شما را به سایر شهرهای اروپا متصل می کند. و از آنجایی که پرتغال یکی از پر جاذبه ترین مقاصد توریستی اروپا است، شما حتی می توانید از تخفیف های بسیاری برای خطوط پروازهای پرتغال بهره مند شوید.

بیشتر مردم پرتغال، علی الخصوص در شهرهای بزرگ قادر به درک و صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند. و به طور کلی رفتار دوستانه آنها موجب شده است که زندگی در آب و هوای ملایم، حومه های زیبا و سواحل فراوان پرتغال بسیار فرح بخش و رضایت بخش شود. بنابراین اگر دوست دارید اقامت اروپا داشته باشید، پرتغال می تواند گزینه ای عالی برای شما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش