اخذ اقامت دائم مالتا: اقامت در کشوری با بهترین خدمات درمانی در جهان

اخذ اقامت دائم مالتا: اقامت در کشوری با بهترین خدمات درمانی در جهانمالتا، با وجود اینکه کشوری کوچک است، به عنوان یکی از کشورهایی که بهترین خدمات درمانی را در جهان ارائه می دهد شناخته شده است. سازمان بهداشت جهانی در میان 100 کشور رتبه پنجم در خدمات مراقبتی و درمانی را به مالتا اعطا کرد.

اقامت مالتا به معنای اقامت در کشوری اروپایی با بهترین خدمات درمانی است. مالتا، با وجود اینکه کشوری کوچک است، به عنوان یکی از کشورهایی که بهترین خدمات درمانی را در جهان ارائه می دهد شناخته شده است. سازمان بهداشت جهانی در میان 100 کشور رتبه پنجم در خدمات مراقبتی و درمانی را به مالتا اعطا کرد. به تازگی موسسه Numbeo (بزرگترین پایگاه داده های مصرف کنندگان) در مطالعات مستقل خود در کشورهای اروپایی اعلام کرده است که در خدمات درمانی و بهداشتی مالتا رتبه دوم را پس از فرانسه در جهان به خود اختصاص داده است.


اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا

سیستم مراقبت بهداشتی عمومی مالتا بسیار قوی بوده و به تمامی شهروندان مالتا و مقیمان اتحادیه اروپا که تحت پوشش بیمه درمانی اروپایی (دارای کارت EHIC) هستند، خدمات رایگان ارائه می دهد. این جزیره دارای چندین بیمارستان دولتی است، از جمله یک بیمارستان بسیار بزرگ و مجهز در جزیره Gozo، به علاوه شبکه ای کامل و فراگیر از کلینیک های بهداشتی و داروخانه ها که خدمات پیشگیری، توانبخشی و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند. به لطف کوچکی مالتا، بدون در نظر گرفتن محل سکونت، دسترسی به هرکدام از این بیمارستان ها و مراکز ارائه خدمات درمانی در هنگام نیاز بسیار آسان بوده که امری بسیار مهم می باشد.

مالتا همچنین دارای دو بیمارستان خصوصی در جزیره اصلی است. هر دو این بیمارستان ها طیف گسترده ای از خدمات، از آزمایش خون ساده و اسکن های تشخیصی گرفته تا عمل های جراحی پیچیده ارائه می دهند. این بیمارستان ها از آخرین فن آوری های پزشکی، از قبیل سونوگرافی 4D، یک سیستم رادیولوژی دیجیتال کامل، دستگاه  های جراحی لیزری، دستگاه های MRI و CT اسکن بسیار پیشرفته بهره می برند.

هر دو این بیمارستان ها به دلیل کلینیک های تخصصی ممتاز خود شناخته شده هستند. برای مثال بیمارستان Da Vinci Health دارای کلینیک های متعدد، ازجمله کلینیک مراقبت سینه، دپارتمان دندانپزشکی، و بخش تخصصی ارتوپدی می باشد. بیمارستان St. James دارای 4 درمانگاه بسیار پیشرفته جدا به علاوه یک بیمارستان 80 تخته با یک بخش مجهز چشم پزشکی است.

سیستم بیمه درمانی مالتا

شهروندان غیر اروپایی مقیم مالتا، باید تحت پوشش بیمه خدمات درمانی بخش خصوصی قرار بگیرند. طبیعتا هزینه این بیمه، بسته به سن، سلامت، و نیاز فرد متفاوت است. ولی بسیاری از مهاجران بر این عقیده هستند که هزینه بیمه خصوصی در مالتا بسیار پایین تر از هزینه بیمه در سایر کشورهای جهان می باشد.

واقعیت این است که شمار روزافزون از شهروندان مالتی و اتحادیه اروپا با وجود دسترسی به مراقبت های درمانی رایگان، تمایل پیدا کرده اند که تحت پوشش خدمات درمانی بیمه خصوصی قرار بگیرند، که این امر نشان دهنده هزینه معقول بیمه درمانی خصوصی در مالتا می باشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند از بیمه های تکمیلی خصوصی برای دسترسی بهتر به طیف وسیع تری از خدمات درمانی و پزشکان، بهرمند شوند. از سوی دیگر زمان انتظار برای مراقبت های درمانی خصوصی اغلب کوتاه تر است، و این نیز دلیل دیگری برای رویکرد روزافزون شهروندان مالتا و اروپایی به بهرمندی از خدمات بیمه درمانی خصوصی می باشد.

اکثر شرکت های بیمه مانند Leferla و Bupa برنامه های متنوعی را در اختیار افراد و خانواده قرار می دهند، که بسته به نیاز آنها مشخصه های متفاوتی دارند. برای مثال، طرح پایه "برنز" شرکت بیمه Laferla پوشش محدود برای خدمات درمانی در بیمارستان خصوصی داشته، ولی هزینه های CT اسکن، MRI، ویزیت پزشک، و درمان سرطان را به طور کامل پوشش می دهد. برنامه "طلایی" این شرکت، هزینه تمامی خدمات درمانی و حتی هزینه های کفن و دفن، تا سقف 653,550 دلار را پوشش می دهد.  باید مد نظر داشت که در مالتا، 653,550 دلار سرمایه ای هنگفت محسوب می شود.

هزینه های درمانی

از آنجا که هزینه های درمانی و دارو بسیار به صرفه تر از سایر نقاط اروپا می باشد، فرد می تواند تحت پوشش بیمه پایه اولیه قرار گرفته و هزینه های اضافه را خود پرداخت کند. ویزیت پزشک برای چکاپ در مالتا حدود 20 دلار می باشد، در حالی که ویزیت یک پزشک متخصص حدود 65 دلار است. خدمات آزمایشگاهی ساده و اولیه حدود 30 دلار و هزینه اسکن MRI از 169 تا 213 دلار می باشد.

یک بیمارستان خصوصی در مالتا حتی "پیشنهاد ویژه" های خاصی مناسبت های گوناگون ارائه می دهد. برای مثال در حال حاضر بیمارستان Da Vinci Health پیشنهاد ویژه برای خدمات درمانی زنان دارد. یک خانم می تواند با هزینه تنها 168 دلار از اسکن ماموگرافی، آزمایش چگالی استخوان، و آزمایش کامل خون برخوردار شود. برای مقایسه، هزینه اسکن چگالی استخوان در ایالات متحده حدود 150 تا 200 دلار می باشد. به تبع هزینه دارو نیز در مالتا بسیار معقول می باشد. برای مثال داروی معمول بیماری آسم، آلبوترول، حدود 3.50 دلار و یک بسته قرص آنتی بیوتیک تنها 20 دلار هزینه دارد.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش