اخذ اقامت دائم مالتا کشوری با ریشه های باستانی و امکانات مدرن

اخذ اقامت دائم مالتا کشوری با ریشه های باستانی و امکانات مدرنمورد توجه علاقمندان اخذ اقامت اروپا، اگر که تمایل اقامت یک کشور اروپایی را داشته باشید هم اکنون زمانی بسیار مناسب است که مالتا را مد نظر قرار دهید. در چند سال اخیر، شهر Valletta محبوبیت زیادی در میان گردشگران و متقاضیان اخذ اقامت اروپا پیدا کرده است.

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا


با ایستادن در میدان St. George در مرکز Valletta، شما می توانید از هنگام تعویض گاردهای سلطنتی، که همانند مراسم تعویض گارد در جلوی کاخ باکینگهام است، عکس بگیرید. یونیفورم های گاردهای مالتا سفید هستند نه قرمز و رنگ چهره گاردهای سلطنتی مالتا تیره تر از گاردهای خانواده سلطنتی انگلستان می باشد.

اما دقت و ریز سنجی در انجام این مراسم رسمی نظامی، دقیقا از پروتکل بریتانیای کبیر تبعیت می کند، که نشان دهنده میراث مالتا می باشد، این جزیره زمانی مستعمره انگلستان بوده است.

مالتا در سال 1964 استقلال خود از بریتانیا – که آخرین امپراتوری بود که بر مالتا تسلط داشت – را بدست آورد. با 96 کیلومتر فاصله از سیسیل و 290 کیلومتر از شمال آفریقا، مالتا در چهار راه ارتباطی میان شرق و غرب قرار گرفته است. فینیقی ها، رومی ها، عرب ها، و نرمن ها در دوره های تاریخی مختلف قدم در مالتا نهاده اند. شوالیه های St. John جنگهای صلیبی از جمله افرادی بودند که زمانی مالتا را به عنوان پایگاه خود بر گزیده بودند. شوالیه های St. John بیش از 250 سال بر مالتا حکومت کرده و شهر Valletta را بنا نهادند.

این تاریخ غنی و فرهنگ در هم تنیده شده که حاصل اختلاط نژاد های مختلفی است که بر مالتا حکومت کرده اند، بخشی از زندگی روزمره امروزه در مالتا می باشد. با اینکه مالتا کشوری اروپایی و انگلیسی زبان است، تاثیر فرهنگ متفاوت و روح نواز آفریقای شمالی بر این کشور از چشم بازدید کنندگان دور نمی ماند. شاید بخشی از این تفاوت به دلیل نور و روزهای آفتابی و  گرم و زبان مالتایی – که کماکان توسط بومیان مالتا استفاده می شود با اینکه همه مسلط به زبان انگلیسی هستند – باشد، و بخش دیگر به دلیل نام های عجیب اماکن و علائم جاده ای باشد – مالتایی زبان سامی است و ریشه ای مشترک با عبری و عربی دارد با اینکه الفبای آن الفبای رومی است.

میراث مالتا از شوالیه های جنگهای صلیبی در معماری بی نظیر Valletta، Mdina و سایر شهرهای آن با سنگ آهک های کرم رنگ آنها قابل مشاهده است. بریتانیایی ها زبان، سبک رانندگی (سمت چپ جاده)، پریز های برق سه شاخه ای، و روش دم کردن چای را برای مالتا به ارمغان گذاشتند. و ایتالیایی های همسایه بر آشپزی و غذاهای مالتا  تاثیری چشم گیر داشتند.  

مردم مالتا مردمی خونگرم، مهمانواز، و وطن دوست هستند. در این کشور می توانید تمامی ارزش های فرهنگی مدیترانه ای را که بر غذا خودن در جمع های دوستانه، خانواده و روابط انسانی تاکید دارد، مشاهده کنید.با تمام این تفاصیل، مالتا کشوری بسیار مدرن است. امروزه این کشور یک مرکز بین المللی برای بانکداری، بازی های آنلاین، و انیمیشن برای استودیو های فیلم سازی می باشد. خدمات تلفن و اینترنت در مالتا بسیار سریع و قابل اعتماد هستند. مالتا از طریق خطوط هوایی با اروپا و آفریقا و از طریق دریا با سیسیل مرتبط است. خدمات اتوبوس رانی تمامی نقاط این جزیره را پوشش کامل داده و جاده ها در سرتاسر مالتا و جزیره خواهر آن Gozo گسترده شده اند.

مالتا با وجود اندازه کوچکش یکی از پرتراکم ترین جمعیت های جهان را دارا می باشد. روستاهای بیشمار این کشور با مسیر های پر پیچ و خم، خانه های تاریخی، و مغازه های جذاب خود بیش از صد سال قدمت دارند. آب و هوای مطلوب مالتا، شهرهای ساحلی و سواحل آن، ویرانه های باستانی و دریای مدیترانه همگی در کنار هم کشوری را شکل داده اند که هر بازدید کننده ای را مجذوب می کند.

Valletta در اوج محبوبیت

اگر به دنبال زندگی شهری در مالتا، با دسترسی به مراکز خرید، تئاترها، رستوران ها و غیره در یک شهر زیبا هستید، Valletta در این زمینه بی رقیب است. و اگر که تمایل اقامت یک کشور اروپایی را داشته باشید هم اکنون زمانی بسیار مناسب است که مالتا را مد نظر قرار دهید. در چند سال اخیر، شهر Valletta محبوبیت زیادی در میان گردشگران و متقاضیان اخذ اقامت اروپا پیدا کرده است.

فعالیت های فرهنگی در Valletta بیشمار هستند، کنسرت، فیلم، نمایشگاه های فضای باز، رستوران های متعدد و غیره که همگی به جذابیت این شهر زیبا می افزایند. مقیمان این کشور – چه مالتایی ها و چه مهاجران – مشتاق استقبال از بازدیدکنندگان و مهاجران جدید می باشند. اندازه کوچک این شهر و جمعیت نه چندان بالای آن، آشنایی و ایجاد یک دایره از دوستان اجتماعی را برای هر فردی که قصد اقامت در مالتا را دارد، آسان می سازد.

شهر Valletta در طول جنگ جهانی دوم، تحت حملات هوایی بسیار زیادی قرار گرفت، ولی از آن پس به طور کامل بازسازی شده است. البته این امر مدیون بنیان اولیه و مستحکم آن است که در اواخر قرن 16  توسط شوالیه ساخته شده بود. در نتیجه معماری غالب در این شهر باروک و نئوکلاسیک با سنگ های آهک کرم رنگ می باشد. همچنین Valletta با خیابان های موازی و متقاطق ساختاری شبکه ای داشته و برخی از خیابان های آن ساحلی بوده و دید به دریا دارند، با این نوع ساختار می توان تنها در 20 دقیقه از یک سر تا سر دیگر شهر را پیاده طی کرد و گم شدن تقریبا غیر ممکن می شود.

در سال 1980 یونسکو شهر Valletta را جزو میراث تاریخی جهان شناخت، و از آن زمان به بعد نماهای ساختمان های تاریخی به زیبایی بازسازی شده اند. امروزه این شهر جوان های مالتایی و خارجی بسیاری را که قصد دارند به بازسازی بناهای زیبای تاریخی این شهر پرداخته و آنها را برای زندگی و یا سرمایه گذاری آماده کنند، جذب می کند. این مسئله کاملا قابل درک است زیرا که در حال حاضر بناهای مسکونی با کیفیت که پاسخگوی تقاضا و نیازهای بازدیدکنندگان و مهاجران باشد در Valletta بسیار کم است. جدای از چند هتل لوکس، پیدا کردن محل اقامت در این شهر بسیار سخت بوده و گزینه های زیادی وجود ندارد، و بیشتر بازدیدکنندگان تمایل دارند که در مدت اقامت خود در این شهر به جای هتل در آپارتمان های خصوصی یا خانه های شهری اقامت کنند زیرا از این طریق اقامت آنها رنگ و بوی بومی بیشتری و تجربه ای پربارتر برای آنها به بار خواهد آورد.

مردم مالتا از اصطلاح "بوتیک هتل" برای توصیف ساختمان های بزرگی که تبدیل به چندین آپارتمان مستقل شده اند و برای مدت کوتاه قابل اجاره هستند، استفاده می کنند. ورودی، و گاهی اوقات پاسیو و تراس های مشرف به دریای این ساختمان ها در میان ساکنین مشترک است. ولی آپارتمان ها شامل اتاق نشیمن و آشپزخانه مستقل می باشند. برخی مواقع صاحب ملک نیز در یکی از آپارتمان های موجود ساکن بوده و این هتل ها را به صورت مهمانسرا مدیریت می کند.

ساختمان هایی که قابلیت تبدیل به این گونه هتل ها را دارند در Valletta فراوان هستند، برای مثال یک عمارت چهار طبقه در خیابان Merchant – یکی از خیابان های اصلی در مرکز شهر – به راحتی می تواند به یک بوتیک هتل با حداقل 5 آپارتمان مجزا تبدیل شود. قیمت این ملک حدود 850,000 یورو (برابر با 1.1 میلیون دلار) می باشد. یعنی برای خرید و بازسازی این ملک سرمایه ای برابر با 1.5 میلیون دلار لازم است ولی درآمد بسیار بالایی برای سرمایه گذار به ارمغان خواهد آورد.

یک عمارت دیگر از این دسته، بنایی 3 طبقه است که تنها 330,000 یورو (حدود 429,000 دلار) ارزش دارد. این بنا می تواند به راحتی در طبقه اول به فضای مشترک به علاوه پاسیو داخلی، و در طبقه بالا به آپارتمان های جداگانه تقسیم بندی شود و برای کوتاه مدت اجاره داده شود. با اضافه کردن هزینه های بازسازی کل سرمایه مورد نیاز چیزی در حدود 800,000 دلار خواهد بود.

امروزه اجاره کوتاه مدت در Valletta کسب و کار بسیار پر درآمدی می باشد. اجاره به مدت سه ماه یا کمتر در پایین ترین حالت برابر 80 دلار در روز و به طور میانگین 100 تا 120 دلار در روز می باشد. هرچقدر مدت زمان اجاره طولانی تر باشد، هزینه اجاره نیز به نسبت پایین تر خواهد آمد، و برای اقامت طولانی مدت – 6 ماه به بالا – کاهش قیمت قابل توجه خواهد بود.

این روزها اجاره بلند مدت در Valletta معمولا برای یک آپارتمان متوسط حدود 450 تا 750 یورو (585 یا 975 دلار) می باشد. البته اگر فرد به دنبال آپارتمان های بزرگتر و منظره دریا باشد هیچ محدودیت قیمتی وجود ندارد. در حالی که برخی از نقاط شهر محبوبیت بیشتری دارند، دسترسی به هر نقطه از Valletta کمتر از 5 دقیقه به طول می انجامد.

با در نظر گرفتن اینکه Valletta پایتخت یک کشور اروپایی است، قیمت های اجاره در این شهر بسیار معقول به نظر می رسند. به همین ترتیب، قیمت فروش آپارتمان ها نیز در این شهر بسیار مقرون به صرفه می باشد. برای مثال یک آپارتمان یک خوابه در یک ساختمان نئو کلاسیک در یک منطقه بسیار خوب – در فاصله چند قدمی از میدان St. George – که به تازگی بازسازی و پارکت شده با آشپزخانه و حمام بسیار مدرن، اتاق نشیمن دلباز و یک بالکن سنتی مالتایی با منظره رو به خیابان تنها حدود 175,000 یورو (227,000 دلار) ارزش دارد.

بنابراین حتی اگر قصد ندارید شخصا مقیم مالتا شوید، با خرید یک ملک در مالتا به راحتی می توانید از درآمد حاصل از اجاره ملک در این کشور سود ببرید. برای آپارتمانی با شرایط ذکر شده در بالا می توان اجاره 55 یورو (بیش از 700 دلار) در ماه برای اجاره کوتاه مدت، در نظر گرفت. و نکته قابل توجه این است که Valletta فصل خاص برای گردشگران نداشته و در تمامی طول سال خیل توریست به مقصد این شهر زیبای تاریخی روان است.

شهر های نزدیک به Valletta

برای جوانان، St. Julian’s و Paceville، که حدود نیم ساعت از Valletta فاصله دارند، با مراکز تفریحی بیشمار، کافه ها و رستوران های آکنده از دانشجو و توریست، جذابیت خاصی دارا هستند. این شهر ها ممکن است برای افرادی کمی مسن تر زیاد جذاب نباشند، ولی Sliema یکی دیگر از شهرهای نزدیک به Valletta با مسیر پیاده روی جذاب خود در کنار ساحل محبوبیت بسیاری در میان گردشگران و افراد بومی پیدا کرده است.

در روبروی این مسیر پیاده روی، رو به دریا یک سری رستوران های بسیار معروف با میزهایی در فضای باز قرار گرفته اند. اواخر بعد از ظهر و عصر هنگام این مکان بسیار شلوغ و پر سر و صدا می شود، اما منظره دوست داشتنی رو به دریا هیچوقت جذابیت خود را برای افراد از دست نمی دهد.

به فاصله یک چهارراه از این منطقه به سمت خشکی، خیابان های فرح بخش و خلوت پر شده از ساختمان های نئو کلاسیک با بالکنی های خاص مالتا قرار گرفته اند. فروشگاه های کوچک در این منطقه محصولات روزمره مورد نیاز ساکنین را تامین می کنند.


شهر های سه گانه Cospicua، Vittoriosa، و Senglea در نزدیکی Valletta نیز مقاصد محبوبی محسوب می شوند. همانند بسیاری دیگر از شهرهای مالتا، هر کدام از این شهر ها به صورت غیر قابل محسوس به دیگری ختم شده و مرز خاصی بین آنها وجود ندارد. این شهرها بیشتر مانند محله ها یا روستاهای در کنار هم قرار گرفته می باشند. هر سه این شهر ها تقریبا روبروی بندر Valletta قرار گرفته و فاصله کمی با پایتخت دارند.در این سه شهر گذرگاه های پلکانی، خیابان های پر شیب بر روی تپه، و ساختمان های بلند کرم رنگ رو به دریای فراوانی یافت می شود. این شهر ها در مقایسه با Valletta بافت مسکونی وسیع تری دارند.

ناحیه ساحلی این سه شهر زمانی محل کشتی سازی مالتا بوده است. تنها بقایایی از تاریخچه کشتی سازی در این منطقه باقی مانده است. دولت مالتا در حالت تغییر کل خط ساحلی این منطقه و تبدیل آن به پیاده رو های ساحلی می باشد (بخشی از این پیاده رو ساحلی در حال حاضر ساخته شده و مابقی آن در حال ساخت است).

رستوران های زیادی در این منطقه با میزهایی در فضای باز و منظره بندر، در حال بازگشایی هستند. برای لذت بردن از رستوران های کنار دریا هیچ منطقه دیگری در مالتا با این نقطه نمی تواند رقابت کند.

در حل حاضر بازار املاک و مستغلات در این سه شهر تا حدودی پایین تر از Valletta می باشد. اما پیش بینی می شود که با به اوج رسید بازار ملک در Valletta بازار در این سه شهر نیز رونق خواهد یافت.

در حال حاضر تنها نکته منفی این سه شهر، مسئله حمل و نقل می باشد. بدون داشتن یک وسیله نقلیه این منطقه بیش از نیم ساعت از Valletta فاصله دارد. و با اینکه این سه شهر از مسیر های آبی به همدیگر خیلی نزدیک هستند، به ندرت می توان کشتی های مسافر کشی در این منطقه پیدا کرد.

Mdina

قسمت های داخلی مالتا، سرزمین تاکستان ها، مناظر سنگی، و شهر های کوچک می باشد. شهر باستانی  Mdina (پایتخت سابق مالتا) که از همه طرف با دیوار محاصره شده است نیز در این منطقه قرار دارد. گفته می شود St. Paul زمانی در این شهر زندگی کرده است. این فنیقی ها بودند که برای اولین بار دیوارهای مستحکم در اطراف این شهر بنا کردند. طراحی خیابان های Mdina میراث مورهای آفریقای شمالی است، و نورمن ها خندق های اطراف شهر را اضافه کرند.به لطف شوالیه های جنگ های صلیبی که پیش از ساختن Valletta در Mdina مستقر شده بودند و آن را به عنوان پایتخت برگزیده بودند، بیشتر بناهای این شهر به سبک باروک می باشد.

Mdina به "شهر خاموش" معروف است. این شهر واقعا ساکت است، علائم خیابانی بیشماری گردشگران را به رعایت سکوت و احترام به حریم خصوصی ساکنین شهر (300 نفر) دعوت می کنند. با اینکه Mdina با بناهای سر به فلک کشیده، بالکن های زیبا، و مسیرهای باریک سنگفرش شده به خوبی حفظ و نگهداری شده است، زندگی در آن کمی دور از ذهن به نظر می رسد. این شهر بیشتر شبیه به محل فیلم برداری به نظر می رسد (به تازگی برخی قسمت های سریال پر طرفدار بازی تاج و تخت شبکه HBO در این شهر فیلم برداری شدند). با این حال، قیمت یک خانه دو خوابه در این شهر حدود 350,000 یورو (455,000 دلار) می باشد.

با عبور از خندق Mdina و ورود به Rabat شما ناگهان خود را در فضایی بسیا مدرن و متفاوت با بافت کاملا تاریخی Mdina خواهید یافت. این شهر حدود 7 هزار نفر جمعیت داشته و پر از مرکز خرید، رستوران، بانک، و سایر امکانات مدرن می باشد. این بدین معنی نیست که Rabat خالی از هرگونه بناهای تاریخی است، بالعکس، محله هایی با بافت تاریخی، مسیر های باریک و پر پیچ و خم، و کلیساهایی با معماری باروک از جمله معرفه های تاریخی این شهر می باشند. در این شهر شما می توانید املاک مسکونی سنتی با حدود قیمت 100,000 یورو (130,000 دلار) پیدا کنید. اجاره در این شهر از 450 یورو (585 دلار) در ماه شروع می شود. برای یک خانه دو خوابه اجاره ماهیانه برابر با 600 تا 700 یورو (780 تا 910 دلار) است. اگر که به دنبال خرید آپارتمان هستید، شانس پیدا کردن آنها در Rabat بالاتر از Mdina بوده و قیمت ها از حدود 75,000 یورو (97,500 دلار) شروع شده واجاره ماهیانه حدود 350 یورو (455 دلار) می باشد.

Rabat و Mdina نماینده مالتای تاریخی هستند، ولی این به معنای دور افتاده بودن این شهر های نمی باشد. یک بزرگراه که از میان این دو شهر می گذرد، آنها را مستقیم به Vaalletta، فرودگاه بین المللی، و سواحل متصل می سازد.

Gozo جزیره ای آرامش بخش و ارزان

صنعت گردشگری در Gozo بسیار موفق است. مالتا سالیانه 1.2 میلیون بازدید کننده دارد که این تعداد سه برابر جمعیت خود کشور است. بیشتر گردشگران برای لذت بردن از سواحل مالتا و Gozo به این منطقه سفر می کنند.

بسیاری از سواحل مالتا سنگی بوده و با صخره های بزرگ و زیبا تزیین شده اند، و گاه به گاه سواحل زیبای کاملا شنی در گوشه و کنار این صخره ها پیدا می شود. بسیاری از سواحل شنی مالتا متعلق به روستاهای ماهیگیری بودده اند که امروزه محل اصلی درآمد آنها گردشگران می باشند. مناطق صخره ای مناظر چشم نوازی ارائه می دهند ولی برای شنا کردن مناسب نیستند.

جزیره کوچک Gozo تپه ای بوده و برای مسافرت های آرامش بخش به دور از مشغولیات زندگی مقصدی ایده آل می باشد. سرعت زندگی در این جزیره بسیار کند است. حتی Victoria، بزرگترین شهر این جزیره (جمعیت 6,500 نفر) نیز شهری آرام با مردم محلی سالخورده است که بعد از ظهرهای خود را بر نیمکت های پارک های این شهر می گذرانند. شهرهای ساحلی Gozo مانند Marsalforn در طول تابستان شلوغ  می شوند ولی در سایر فصول خلوت و کم و سرو صدا هستند. مناطق داخلی جزیره با تاکستان ها، مزرعه ها، و چشم اندازهای صخره ای، خود انگار به زمان های پیشین تعلق دارند.

شهر Victoria، با مراکز خرید، و سینما ها دارای محبوبترین منطقه شهری در Gozo می باشد. خیابان های پرپیچ و خم آن به میادین محلی بسیار زیبایی ختم می شوند که محل رستوران های فضای باز این شهر است. بالکن های این شهر با گلهای رنگارنگ و ساقه های تاک ها چشم را نوازش می دهند. در این شهر شما میتوانید یک آپارتمان یک خوابه مبله را با ماهی 325 دلار اجاره دهید، یک خانه کشاورزی چهارخوابه در نزدیکی شهر ماهی 900 دلار به اجاره می رود. اجاره در شهر های ساحلی کمی بالاتر است. شما می توانید آپارتمان های مبله را به قیمت 130,000 دلار در شهر Victoria خریداری کنید.

Gozo همچنین دارای چندین روستای زیبا در مناطق مرکزی خود می باشد. بزرگترین آنها Xagra (در نزدیکی Victoria) و Nadur با ساختمان های سنتی نئوکلاسیک خود حس بسیار خوبی دارند. هر دو این روستاها به راحتی با اتوبوس قابل دسترس هستند. ولی بازهم ممکن است برای بسیاری از افراد که به دنبال خرید یا اجاره ملک و اخذ اقامت مالتا هستند، این دو روستا دور افتاده به نظر برسند.

در واقع تنها ایراد Gozo همین دورافتادگی نسبی می باشد. برای رسیدن به این جزیره شما می توانید با پروازهای روزانه (دوبار در روز) از فرودگاه Valletta (رفت و برگشت 115 دلار) یا از طریق کشتی در غرب مالتا (رفت و برگشت 5.85 دلار) به Gozo دسترسی داشته باشید. اخیرا مطالعات امکان سنجی برای ساخت پل یا تونل که بتواند مالتا و Gozo را متصل کند شروع شده اند.


هزینه زندگی در مالتا

با بودجه ماهیانه 2,000 دلار در ماه یک زوج می توانند به راحتی در مالتا زندگی کنند. با هزینه 500 تا 600 دلار از بودجه در مواد غذایی مقادیر زیادی از گوشت، پنیر، ماهی، و سایر ملزومات عاید شما خواهد شد. هزینه آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت و غیره حدود 120 دلار در ماه می شود. غذاهای لذیذ در رستوران های کوچک محلی حدود 15 دلار و رستوران های لوکس حدود 40 تا 50 دلار برای هر فرد هزینه دارند. ماهیانه 780 تا 910 دلار نیز هزینه اجاره یک آپارتمان راحت، متوسط، دوخوابه در Valletta و برخی دیگر از شهرهای ساحلی می باشد. مناطق مرکزی مالتا و جزیره Gozo ارزان تر از شهرهای ساحلی مالتا و Valletta می باشند.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذاقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش