مزایای زندگی در مالتا که با اقامت دائم مالتا  از طریق سرمایه گذاری بدست می آید

مزایای زندگی در مالتا که با اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری بدست می آیدمورد توجه علاقمندان به اخذ اقامت دائم مالتا، در اینکه کشور مالتا مقصدی محبوب و جذاب برای مهاجرانی که به دنبال آرامش و هوای آفتابی هستند، شکی نیست. شما به سرعت متوجه خواهید شد که این جزیره مزایای بسیاری برای ارائه دارد. ولی هیچ مکانی بدون اشکال نیست، و مانند هر جای دیگری، برخی معایب کوچک و یا بزرگ نیز با زندگی در مالتا همراه خواهد بود.

اقامت مالتا سرمایه گذاری مالتا

در اینکه برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری انتخابی محبوب و جذاب برای مهاجرانی که به دنبال آرامش و هوای آفتابی یا اقامت اروپا هستند، شکی نیست.

شما به سرعت متوجه خواهید شد که این جزیره مزایای بسیاری برای ارائه دارد. ولی هیچ مکانی بدون اشکال نیست، و مانند هر جای دیگری، برخی معایب کوچک و یا بزرگ نیز با زندگی در مالتا همراه خواهد بود.

در این مقاله تلاش شده است که وجوه مثبت و منفی زندگی در مالتا صادقانه با خوانندگان کنکاش مطرح شود. این مزایا و معایب در 14 گروه طبقه بندی شده اند.

هزینه زندگی در مالتا

مزیت: هزینه زندگی در مالتا در مقایسه با اکثر کشورهای غربی به نسبت معقولانه است. مواد غذایی در مالتا بسیار به صرفه بوده، و حمل و نقل عمومی نیز نسبتا ارزان است – حدود 75 سنت برای هر سفر، که برابر با حدود 26 یورو در ماه می باشد.

ایراد: هزینه رستوران ها نسبتا بالا است، به خصوص برای افراد سخت پسند. با اینکه تعداد رستوران های جزیره بسیار زیاد است، رستوران های با کیفیت تر ارزش خود را قدر نهاده و به همان نسبت خدمات گران تری ارائه می دهند. با این وجود قیمت ها اصلا در حد قیمت رستوران های لندن، پاریس، یا هر شهر بزرگ اروپایی دیگر نمی باشد.

خدمات موبایل و تلفن نیز در این کشور گران است. در کمترین حالت هزینه اینترنت ماهیانه برای هر فرد حدود 30 یورو (پهنای باند 50 مگابایت/ 3 مگابایت در ثانیه سرعت) بوده و هزینه خدمات تلفن همراه حدود 35 یورو می باشد که به نسبت هزینه و سرعت اینترنت در سایر کشورهای اروپا بسیار بالا است.

محل اقامت در مالتا

مزیت: آپارتمان های اجاره ای در مالتا فراوان است. در دهه اخیر پروژه های ساخت و ساز زیادی در مالتا اجرا شده و منجر به ایجاد تنوع در املاک اجاره ای بازار ملک و املاک  مالتا شده اند.

هزینه اجاره یا خرید ملک مسکونی در مالتا در مقایسه با اکثر کشورهای توسعه یافته بسیار پایین است. پیش از این شما به راحتی می توانستید یک آپارتمان 2 خوابه را با کمتر از 500 یورو در ماه در مناطق ارزان مالتا، اجاره کنید. اما در سال گذشته بازار ملک و املاک مالتا رشدی چشمگیر داشته و قیمت ها بسیار بالاتر از سابق شده اند. دولت قصد دارد تنظیماتی در بازار املاک و مستغلات مالتا انجام داده و از رشد قیمت بیش از حد جلوگیری کند، تا هزینه محل سکونت در مالتا کماکان معقول و مقرون به صرفه باقی بماند.

هزینه آب، برق، گاز، و تلفن در مالتا بسیار ارزان است. البته به شرطی که کارت اقامت مالتا را دارا باشید، در غیر اینصورت هزینه این امکانات بالا خواهد رفت. ولی به طور کل 50 یورو در ماه کل هزینه های مربوط به این امکانات را برای دارنده کارت اقامت مالتا پوشش خواهد داد، حتی اگر که فرد از سیستم تهویه مطبوع استفاده کند. اگر تعداد افرادی که در یک واحد مسکونی زندگی می کنند بیش از یک نفر باشد، صد البته هزینه نیز بالاتر خواهد رفت.

ایراد: هزینه اجاره در مناطق پرطرفدار در میان مهاجران غیر مالتایی مقیم این کشور گران می باشد. در حالی که یک آپارتمان کوچک در Mosta یا Naxxar حدود 500 یورو در ماه هزینه خواهد داشت، اجاره یک آپارتمان مشابه در Sliema یا St. Julian’s به راحتی بالای 900 یورو در ماه خواهد بود. همچنین قیمت اجاره ها در اواخر بهار و طول تابستان، زمان اوج بازدید گردشگران، بالاتر می روند.

آب و هوا

مزیت: 300 روز آفتابی در سال صد البته از مزیت های زندگی در مالتا است. برای دوستداران گرما، تابستان های مالتا کمال مطلوب به حساب می آید. بین ماه های ژوئن و اکتبر هیچ فرد آفتاب دوستی دچار کمبود آفتاب نمی شود.

ایراد: زمستان های مالتا کوتاه بوده و زیاد سرد نیستند ولی این دلیل نمی شود که دلپذیر باشند. با اینکه درجه دما به ندرت به زیر 10 درجه سانتیگراد می رسد، از آنجا که اکثر بناهای مسکونی این کشور فاقد عایق بندی مناسب هستند، دمای داخل خانه ها نیز به همان اندازه پایین می رود. همچنین عدم وجود سیستم گرمایش مرکزی در بیشتر بناهای مسکونی موجب می گردد که افراد برای گرم کردن منزل های خود از بخاری های الکتریکی و یا گازی استفاده کنند.

یافتن کار در مالتا

مزیت: پیدا کردن کار های غیر تخصصی در مالتا، به خصوص در اواخر بهار و اوایل تابستان، زمانی که مراکز تفریحی و توریستی شمار کارکنان خود را افزایش می دهند، بسیار آسان است. کافی است در Sliema یا St. Julian’s پیاده روی کوتاهی داشته باشید و میتوانید تقریبا بر درب تمامی این مراکز آگهی استخدام را مشاهده کنید.

کمپانی های بین المللی زیادی در مالتا وجود دارد – بیشتر این کمپانی ها در زمینه های مالی و بازی های اینترنتی فعالیت می کنند – که تعداد زیادی موقعیت شغلی تخصصی را برای افراد ایجاد می کنند، و حقوق ماهیانه این کمپانی ها نیز بهتر از کمپانی های محلی می باشد. در عین حال این شرکت ها همیشه به دنبال استخدام افرادی هستند که به زبان های مختلف تسلط دارند.

ایراد: با در نظر گرفتن اندازه کوچک این کشور، مشاغل پر درآمد در شرکت های محلی کمیاب است، و به دلایل مختلف، این شرکت ها ترجیح می دهند افراد بومی را استخدام کنند و نه افراد خارجی (با این حال هیچ کدام از این شرکت ها رسما این اجحیت را تایید نمی کند).

امنیت در مالتا

مزیت: مالتا کشوری بسیار امن در زمینه جرم و جنایت می باشد. بر اساس آمار Eurostat، مالتا دارای نرخ 0.3 جنایت خشونت آمیز در هر 1,000 نفر می باشد. این آمار تنها با آمار جرم و جنایت قبرس در اتحادیه اروپا برابری می کند.

ایراد: جنایت های غیر خشونت آمیز، مانند جیب بری، و دزدی در حال افزایش در کشور مالتا می باشند، ولی حتی این افزایش بسیار پایین تر از با میانگین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. با اینکه این آمار ممکن است برای افرادی که به مالتا مهاجرت می کنند شوک برانگیز نباشد، برای افراد محلی که هنوز عادت دارند منزل های خود را بدون قفل کردن دربها ترک کنند، ناخوشایند می باشد.

زبان

مزیت: انگلیسی زبان رسمی مالتا می باشد (در کنار زبان مالتی)، و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که تمامی فرم ها و اسناد دولتی، علائم جاده ای، منوهای رستوران ها، و سایر اطلاعات مهم به زبان انگلیسی باشند.

ایراد: با اینکه 88 درصد جمعیت مالتا به زبان انگلیسی صحبت می کنند، زبان مالتی نیز به طور گسترده در کشور مالتا صحبت می شود، وبدون دانستن این زبان، فرد ممکن است همیشه احساس غربت کند. مشکل اساسی در مورد زبان مالتی، که ترکیبی از عربی و ایتالیایی است، زبانی دشوار برای یادگیری می باشد. ولی از طرفی دیگری یادگیری آن تاثیری بسیار مثبت بر افراد محلی خواهد داشت.

انجام کسب و کار در مالتا

مزیت: سیستم مالیاتی در مالتا برای کمپانی های بین المللی که می توانند از طرح های "بازپرداخت مالیات" بهرمند شون، بسیار جذاب است. همچنین مالتا دارای محیط اقتصادی تجاری نسبتا پایدار با ریسک پایین بی ثباتی سیاسی و مالی می باشد.

ایراد: کاغذ بازی و سیستم اداری مالتا بسیار گیج کننده است. برای هر فردی خارجی که قصد انجام کسب و کار در مالتا را دارد این مسئله می تواند بسیار ناخوشایند باشد. باز کردن یک حساب بانکی برای یک کمپانی بدون اغراق می تواند تا 6 ماه به طول بیانجامد، حتی بدون در نظر گرفتن 2 یا 3 ماهی که ممکن است برای جمع آوری مدارک لازم و ثبت فایل های اداری مورد نیاز طول بکشد.  

حمل و نقل عمومی

مزیت: مالتا کشور کوچکی است، و این بدان معنا است که، بیشتر مناطق مالتا توسط وسایل نقلیه عمومی به هم متصل هستند. اتوبوس های میان شهری تقریبا به تمامی شهرهای مالتا حرکت دارند، مگر اینکه بخواهید به نقاط دور از دست سفر کنید که با اتوبوس میسر نباشد.

ایراد: اتوبوس های مالتا به ندرت بر اساس برنامه ای منظم حرکت می کنند، و به دلیل شبکه های جاده ای ناکارآمد، مسیرها عمدتا طولانی و پرپیچ وخم هستند. این مسئله موجب هدر رفتن وقت به صورت قابل توجه می شود، به ویژه به این دلیل که بیشتر اتوبوس ها تنها یک یا دوبار در ساعت حرکت دارند، مگر اینکه مقصد و محل حرکت هر دو شهرهای بزرگی باشند.

زیر ساخت

مزیت: باز هم به لطف اندازه کوچک آن، بیشتر نقاط کشور به آب و الکتریسیته دسترسی دارند. اتصال به اینترنت، اگر چه گران و کم سرعت، در تمام نقاط مالتا در دسترس است.

ایراد: شبکه های جاده ای مالتا قدیمی بوده و جدا از بزرگراه ها و جاده های اصلی، بیشتر این مسیرها شرایط نامطلوبی دارند. این جاده ها بسیار باریک بوده که پاسخگوی ترافیک روزافزون مالتا (این کشور آمار بالاترین تعداد مالکیت اتوموبیل در هر خانواد در اتحادیه اروپا را دارا است) نبوده و در نتیجه در ساعات شلوغی ترافیک در این جاده ها بسیار سنگین می شود.

به دلیل تابستان های طولانی و زمستان های کوتاه، در اکثر ساختمان های تمام نقاط مالتا سیستم گرمایشی مرکزی وجود ندارد. ممکن است بسیاری افراد تصور کنند که آب و هوای مالتا نیازی به سیستم گرمایشی ندارد، اما در واقعیت افراد نیاز دارند حداقل 3 تا 4 ماه در سال فضای داخل خانه خود را گرم کنند.

خدمات بهداشتی و درمانی

مزیت: تمامی خدمات درمانی و بهداشتی در مالتا رایگان هستند. تا زمانی که فرد مشغول به کار باشد می تواند از خدمات درمانی رایگان بیمارستان دولتی Mater Day در مالتا یا بیمارستان دولتی در Gozo بهرمند شود. بر طبق گزارشات موسسه PWC مالتا در زمینه کیفیت کلی مراقبت های درمانی و بهداشتی در کشورهای اتحادیه اروپا رتبه 6 را به خود اختصاص داده است.

بیمه خدمات بهداشتی و درمانی در مالتا بسیار ارزان قیمت است. برای مثال بسته های بیمه خدمات درمانی ساده تنها تا 90 یورو در سال هزینه داشته، و پرداخت 350 یورو در سال برای بیمه، برای فرد پوشش کامل خدمات درمانی به همراه داشته به  اضافه بهرمندی از خدمات پزشکان بخش خصوصی در بیمارستان های خلوت بدون اینکه لازم باشد وقت در بیمارستان های دولتی در صف های طولانی به هدر برود.

ایراد: صف های بیمارستان های دولتی می تواند بسیار طویل باشد. فرد باید ماهها در صف انتظار ویزیت پزشک متخص بماند مگر اینکه مشکل او خطرناک و یا اضطراری باشد، صف ویزیت پزشک خانوادگی و یا یک پزشک عمومی ممکن است یک روز کامل وقت شما را بگیرد.

سیستم بانکداری

مزیت: به لطف مقررات جامع و سخت گیرانه دولت، بخش بانکداری مالتا کاملا سالتم و بدور از فساد می باشد. توافق عمومی بر این است که مشکلاتی که در سیستم بانکی برخی کشورهای اتحادیه اروپا مشاهده شده اند، گریبانگیر سیستم بانکداری مالتا نخواهند شد. چندین بانک بزرگ در مالتا وجود دارد که برخی از آنها محلی هستد مانند Valletta Bank و برخی دیگر بانک های بین المللی زنجیره ای مانند HSBC (انگلستان) و Banif (پرتغال).

ایراد: با توجه به اینکه مالتا یک جزیره است، این کشور یکی از مقاصد ایده آل برای پولشویی می باشد، بنابراین خود را کاملا برای اینکه بانکها با شما رفتاری سخت گیرانه داشته باشند، آماده کنید. روزهایی که تنها با وارد شدن به یک بانک می توانستید از خدمات آنها بهرمند شوید گذشته است. این روزها بیشتر به نظر می رسد که برای باز کردن یک حساب بانکی در مالتا یا دریافت دفترچه چک نیاز است که به بانکهای مالتا التماس کنید.

ترافیک

مزیت: به دلیل اندازه مالتا، فاصله ها اصولا کوتاه بوده و جاده ها باریک هستند، حد سرعت در جاده ها زیاد بالا نیست و به طور کلی، ترافیک در مالتا زیاد نگران کننده نیست. به دلیل عوامل ذکر شده مالتا یکی از کمترین آمار تلفات ناشی از تصادفات را در اتحادیه اروپا دارا می باشد.

ایراد: رانندگی در مالتا ممکن است برای برخی تازگی داشته باشد. برای یک فرد خارجی بهترین سیاست این است که با احتیاط رانندگی کرده و انتظار عقل سلیم از سایر رانندگان نداشته باشد. در مالتا چشم پوشی از قوانین پایه رانندگی، مانند استفاده از چراغ راهنما، راه دادن در میدان ها و صحبت نکردن با تلفن همراه بسیار متعارف است.

ترافیک سنگین به طور معمول در برخی مناطق اتفاق افتاده و زیاد قابل پیش بینی نیست. زیرا که بسیاری نقاط تنها با یک جاده (معمولا باریک) اصلی به هم مرتبط هستند، و هیچ مسیر جایگزینی وجود ندارد، ترافیک می تواند به آسانی و تنها به دلیل یک تصادف مختصر به وجود بیاید. به دلیل ساختار شبکه جاده ای مالتا، ترافیک های سنگین می تواند تا 10 ها کیلومتر آن سو تر را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

تحصیلات در مالتا

مزیت: تحصیلات در مالتا، به صورت کلی از کیفیت مناسبی برخوردار است و مدارس دولتی در این کشور رایگان هستند. برای تحصیل در مقاطع بالاتر، برخی از رشته ها در دانشگاه های مالتا ارائه شده اند و شهریه این دانشگاه ها عموما معقول و مقرون به صرفه هستند. مدارس خصوصی در مالتا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر می باشند. هزینه تحصیل در این موسسات ممکن است حدود 3,500 یورو در سال باشد.

ایراد: با وجود اینکه تحصیل در مالتا رایگان است، ظرفیت مدارس دولتی در مناطق مختلف مالتا محدود می باشد، و کلاس ها به صورت نیمه انگلیسی و نیمه مالتایی تدریس می شوند. به علاوه کلاسهای دینی برای دانش آموزان اجباری است، که ممکن است باب طبع مهاجرانی که به مالتا کوچ می کنند نباشد. هرچند امروزه بیشتر مدارس کلاس اخلاق را به عنوان کلاس جایگزین کلاس دینی به دانش آموزان ارائه می دهند.

شیوه زندگی

مزیت: سبک زندگی در مالتا آرام بوده و  در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، نزدیکی به دریا و 300 روز آفتابی در سال به کم شدن سطح استرس ساکنین مالتا کمک زیادی می کند. زندگی در مالتا عمدتا آرام بوده و برای افرادی که از زندگی در فضاهای پرسرعت شهری خسته شده اند، مناسب می باشد.

ایراد: مشکل زندگی کم سرعت در مالتا این است که ساکنین آن اصولا احترام زیادی برای وقت قرد قائل نیستند. این امر می تواند در تمامی کنش های اجتماعی این کشور – از درخواست ملاقات حضوری هنگامی که مسائل می توانند در ایمیل مطرح شوند گرفته تا صحبت کردن راننده اتوبوس با تلفن در حالی که یک صف اتوموبیل در پشت اتوبوس منتظر حرکت هستند. بنابراین لازم به ذکر نیست که چنین شرایطی برای فردی که مشغولیات کاری و خانوادگی زیادی دارد بسیار سریع زننده و ناراحت کننده می گردد.

مردم مالتا

مزیت: مردم مالتا بسیار مهربان و مهمانواز هستند. به خصوص در شهرهای کوچک تر و روستاها، اکثر مردم حاضر هستند به هر صورت ممکن به افراد کمک کنند، و برعکس سایر مقاصد توریستی، موارد سواستفاده از گردشگران اصلا در این کشور مشاهده نمی شود.

ایراد: مردم مالتا می توانند بسیار لج باز باشند. احتمال اینکه یک مالتایی نظر خود را در مورد یک موضوع یا فرد تغییر دهد بسیار کم است، حتی اگر مدارک و حقایق به اشتباه بودن آن نظر اشاره کنند.

نتیجه گیری

همانند همه نقاط مختلف دنیا، زندگی در مالتا نیز دارای مزایا و معایب مختص خود می باشد، بسیاری از این نکات بستگی به چگونگی رویکرد فرد مهاجر به این مسائل، علایق و اولویت های او خواهد داشت.

اما به طور کلی، مالتا مقصدی خوب و مهانواز برای مهاجران است. تنها کافی است که با ذهنی باز و حس قدردانی از مزایایی که این کشور برای ارائه دارد سعی در کنار آمدن با معایب زندگی در این کشور کنید.


برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم مالتا با مشاوران ما در کنکاشتماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش