اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپا

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپابا خرید ملک در پرتغال می توان اقامت پرتغال را اخذ و تنها بعد از شش سال برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کرد. دارندگان پاسپورت پرتغال می توانند در کل اتحادیه اروپا کار، تحصیل و زندگی کنند و به بسیاری کشورهای دنیا بدون ویزا سفر کنند.

ویزای طلایی پرتغال: میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپا

پیش از این که وارد جزئیات شویم، بهتر است ابتدا به تعریف برنامه ویزای طلایی بپردازیم. برخی کشورهای اروپایی در ازای سرمایه گذاری اتباع خارجی (غیر اروپایی) در بازار املاک، اقتصاد و ایجاد شغل در آن کشورها،به فرد سرمایه گذار، مجوز اقامت  اعطاء می کننداینگونه برنامه ها، به ویزای طلایی معروف هستند. طبیعتاً هر یک از این برنامه ها ویژگی ها و مجموعه ای از قوانین مخصوص به خود را در ارتباط با نوع و میزان سرمایه گذاری دارا می باشند.

مزایای قابل شناسایی این گونه برنامه ها چیست و چرا محبوبیت آنها مدام رو به افزایش است؟ دلیل اول گستردگی جغرافیایی که به دلیل معاهدات مرزی اتحادیه اروپا و منطقه شنگن ایجاد شده است، کارآفرینان را قادر می سازد کسب و کار خود را احیاء نمایند. دلیل دیگر چشم انداز سرمایه گذاری در اموال غیر منقول یکی از کشورهای اروپای جنوبی و در نتیجه حفظ سرمایه و کسب سودی ثابت از محل اجاره املاک است. و البته هیچگاه داشتن یک مسکن خصوصی در کنار دریای مدیترانه نا مطلوب نمی شود!

در سال های اخیر برنامه های ویزای طلایی لاتویا، اسپانیا، یونان، مالت و قبرس به شهرت رسیده اند، اما برنامه ویزای طلایی پرتغال همچنان یکی از محبوب ترین برنامه های اخذ اقامت اروپا است.

ویزای طلایی پرتغال و خرید ملک: مزایای مجوز اقامت پرتغال

برتری مجوز اقامت پرتغال نسبت به سایر برنامه ها چیست؟ دارندگان اقامت پرتغال می توانند آزادانه در اروپا و منطقه شنگن رفت و آمد کنند، و نیازی به صرف هزینه های اضافی و نگرانی درباره تشریفات مربوط به ویزا یا ایستادن در صف سفارتخانه های اتحادیه اروپا ندارند.

به علاوه، جدا از امنیت اجتماعی و سیاسی، دارندگان مجوز اقامت پرتغال واجد شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال و متعاقبا پاسپورت پرتغال می شوند.

ضمناً یکی دیگر از مزایای برنامه ویزای طلایی پرتغال، شرایط اقامت نسبتاً آسان این برنامه است. برای نگهداری مجوز اقامت پرتغال، کافی است فرد تنها 7 روز در سال در این کشور حضور داشته باشد. در عین حال این برنامه اقامتی برای بازرگانان و سرمایه گذارانی که تصمیم می گیرند به مدت نامحدود در پرتغال بمانند، بی نظیر است. مجوز اقامت پرتغال به مدت یک سال اعتبار داشته و سپس برای دوره های دو ساله تمدید می گردد.

اعضای خانواده فرد سرمایه گذار، 6 الی 8 ماه پس از او مجوز اقامت خود را دریافت می کنند. آن دسته از سرمایه گذارانی که از قوانین برنامه ویزای طلایی پرتغال تبعیت نموده اند، می توانند 5 سال پس از صدور مجوز اقامت برای اخذ اقامت دائم پرتغال، و 1 سال پس از آن نیز برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام نمایند.


آمار-برنامه-ویزای-طلایی-پرتغال-اقامت-پرتغال-اقامت- اروپا

راه رسیدن به ویزای طلایی پرتغال

برای شروع پروسه، متقاضیان باید:
 1. اسکن نسخه تایید شده پاسپورت خود را ارسال کنند.
 2. تایید نمایند که الزامات سرمایه گذاری را رعایت کرده اند (خرید ملک، سرمایه گذاری تجاری، ایجاد شغل).
 3. اخذ شماره مالیاتی (شماره شناسایی مالیاتی).
 4. اخذ بیمه درمانی معتبر در پرتغال (در صورت اقامت در این کشور).
 5. باز کردن حساب بانکی در یکی از بانک های پرتغال.
 6. تایید محضری مدارک اصل توسط وکیل (پس از بررسی اولیه سوابق).
 7. سفر به پرتغال به منظور ارائه مدارک، انگشت نگاری و پرداخت هزینه آنالیز اطلاعات. بررسی پرونده و بررسی صحت اطلاعات ارائه شده حد اقل 6 ماه زمان می برد.

برای پذیرش در برنامه ویزای طلایی پرتغال از طریق خرید ملک، متقاضیان باید دارای شرایط ذیل باشند:

 1. 18 سال تمام داشته باشد (متقاضی اصلی).
 2. الزامات سرمایه گذاری را برآورده نماید (متقاضی اصلی).
 3. ارائه مدارکی دال بر داشتن درآمد ثابت و منظم (استقلال مالی) که برای حمایت از خود و خانواده کافی باشد.
 4. نداشتن سوء پیشینه کیفری.
 5. نداشتن بدهی به مقامات پرتغالی یا هر مقام مالیاتی دیگر.
 6. عدم وجود هرگونه ارتباط با تروریسم/فعالیت های پولشویی، عدم مشارکت یا محکومیت قبلی در رابطه با جنایت علیه بشریت، جنایات جنگی، یا نقض حقوق بشر.
 7. عدم حضور در فهرست افراد تحت تعقیب توسط اینترپل، یا سیستم اطلاعاتی شنگن (SIS).
 8. قرار نداشتن تحت تحریم ها، محدودیت ها یا ممنوعیت ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، انگلستان و کانادا.

همسر، فرزندان زیر 18 سال، و نیز فرزندان بزرگتر که به صورت تمام وقت در حال تحصیل بوده، مجرد باشند و از نظر مالی کاملاً به متقاضی اصلی وابسته باشند؛ فرزندان بالای 18 سال که دارای معلولیت جسمی یا ذهنی باشند؛ والدین متقاضی اصلی یا همسر او که از نظر مالی وابسته باشند نیز می توانند در پرونده فرد سرمایه گذار گنجانده شوند.

هزینه ویزای طلایی پرتغال

خرید ملک مسکونی (یک عمارت ساحلی یا ویلا) به ارزش حداقل 500 هزار یورو رایج ترین روش برای تزریق وجه به اقتصاد پرتغال و اخذ اقامت پرتغال می باشد. گزینه ارزان تر، سرمایه گذاری به مبلغ 350 هزار یورو در ملکی با قدمت ساخت بیش از 30 سال جهت بازسازی است. البته یافتن چنین املاکی بسیار دشوار است و به سختی می توان سرمایه گذاری در آن ها را توصیه نمود.

علاوه بر گزینه خرید ملک، گزینه سرمایه گذاری مستقیم در اقتصاد پرتغال نیز وجود دارد – فرد می تواند سهام یا اوراق قرضه دولتی به ارزش حداقل 1 میلیون یورو خریداری نماید. ضمناً می توان کسب و کاری راه اندازی نموده و حداقل 10 شغل برای شهروندان پرتغال ایجاد کرد.

هزینه ها و مخارج اخذ اقامت پرتغال


آمار-برنامه-ویزای-طلایی-پرتغال-اقامت-پرتغال-اقامت- اروپا-1

قیمت خانه در پرتغال همچنان رو به رشد است

اخیراً دلالان املاک در پرتغال هزینه های کمیسیون قابل توجهی – تا 20 درصد – در هزینه املاک گنجانده اند. علاوه بر این، نمایندگان املاک نیز به صورت مصنوعی قیمت ها را به نیم میلیون یورو می رسانند تا شانس فروش ملک به سرمایه گذاران خارجی را افزایش دهند. به این خاطر یافتن مشاوران مهاجرتی و حقوقی قابل اعتمادی که بتوانند با دانش خود از بازار املاک در پرتغال و برنامه ویزای طلایی این کشور به شما کمک کنند، امری ضروری است.

بازار املاک مسکونی پرتغال رونق فراوانی یافته است، اما فروش املاک تجاری نیز در سال های اخیر با رشد قابل توجهی روبرو شده است. تحلیل گران معتقدند حجم معاملات سال 2017 از مرز 3 میلیارد یورو خواهد گذاشت (در مقایسه با 1.3 میلیارد یورو در سال 2016).

رتبه بندی قیمت املاک مسکونی و کیفیت زندگی


آمار-برنامه-ویزای-طلایی-پرتغال-اقامت-پرتغال-اقامت- اروپا-2

افزایش حجم خرید و فعالیت اقتصادی دارندگان خارجی ویزای طلایی، رشد میانگین هزینه به ازای متر مربع مسکن را تحریک می کنند.

بر طبق آخرین ارقام منتشر شده توسط انستیتیوی ملی آمار پرتغال، میانگین هزینه یک متر مربع ملک در حال حاضر 896 یورو است که نسبت به زمان مشابه در سال قبل 6.4 درصد افزایش دارد، اما در بسیاری از شهرها قیمت ها از این میانگین نیز بالاتر می روند. لیسبون با میانگین قیمت 2231 یورو به ازای متر مربع زمین، با 15 درصد رشد از سال گذشته در صدر فهرست گران ترین نواحی کشور قرار دارد. تقریباً در کل منطقه آلگارو، قیمت ها در محدوده 896 الی 2231 یورو به ازای متر مربع قرار دارند. در کاسکیس، قیمت ها غالباً بالاتر از 1500 یورو به ازای متر مربع هستند.

سلبریتی های دنیا نیز میزان علاقمندی عمومی را افزایش می دهند و بر رشد قیمت املاک در پرتغال تاثیر گذار هستند. مدونا، ملکه پاپ یک عمارت سلطنتی در یک سایت میراث جهانی یونسکو به قیمت 8.9 میلیون یورو خریداری نموده است. کریستین لوبوتین، طراح مد و هنرپیشه هایی مانند مایکل فاسبندر و مونیکا بلوچی نیز اظهار کرده اند که صاحب املاکی در پرتغال هستند.

بررسی پیچیدگی ها و جزئیات اخذ اقامت پرتغال

برخی اوقات مقامات پرتغالی درخواست اقامت پرتغال متقاضیان را رد می کنند. با این که سرویس مهاجرت پرتغال هر درخواست را به صورت جداگانه بررسی می کند، شایع ترین دلایل عدم پذیرش درخواست های اقامت به شرح ذیل می باشند:

 1. ارائه اطلاعات غلط
 2. موارد محکومیت یا پرونده های کیفری در گذشته
 3. به مخاطره انداختن نظم عمومی یا شهرت کشور پرتغال

چنانچه متقاضیان نتوانند شرط حضور در پرتغال به مدت حداقل 7 روز در طی سال اول پس از دریافت مجوز اقامت را برآورده نمایند، ممکن است وضعیت اقامتی آنان لغو گردد.

به منظور اجتناب از مشکلات، بهتر است به شرکت های حقوقی متخصص مراجعه کنید که تجربه قابل توجهی در کمک به اخذ مجوز اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی دارند. به عنوان یک قانون کلی، متخصصین این شرکت ها با آژانس های املاک بزرگ کار می کنند و آماده ارائه مشاوره به مشتریان خود درباره گزینه های املاک می باشند.

کارت تابعیت پرتغال، مجوز اقامت و پاسپورت پرتغال


کارت-اقامت-پرتغال-پاسپورت-پرتغال-پاسپورت-اروپا

سوالات متداول در باب مجوز اقامت پرتغال در ازای سرمایه گذاری در این کشور

 • 1- کدام سازمان دولتی پرتغال مسئول صدور مجوز اقامت این کشور است؟

 • اداره مهاجرت پرتغال (SEF) به عنوان سرویس امنیتی تحت نظارت وزارت کشور پرتغال مسئول رسیدگی به مجوزهای اقامت برای برنامه فعالیت سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال) می باشد.

 • 2- آیا امکان دارد بعضی از مدارک من به زبان پرتغالی نباشند؟

 • کلیه درخواست ها باید به زبان پرتغالی پر شوند. مدارک اوریجینال صادر شده توسط مقامات خارجی باید به تائید قانونی رسیده و ترجمه شوند، و ترجمه نیز مورد تائید رسمی قرار گیرد.

 • 3- آیا نیازی به نقل مکان به پرتغال یا ماندن در آنجا برای مدت زمان مشخصی جهت برآورده نمودن شرایط برنامه ویزای طلایی پرتغال می باشد؟

 • بله، طی سال اول متقاضی باید حداقل 7 روز در پرتغال حضور داشته باشد، و طی هر دوره دو ساله بعدی پس از تمدید کارت اقامت نیز موظف به اقامت حداقل 14 روزه در این کشور است. در صورتی که دارنده ویزای طلایی پرتغال موفق به تحقق این شرط نگردد، مجوز اقامت او لغو خواهد شد.

 • 4- چه زمانی می توانم ملک خود در پرتغال را که جهت سرمایه گذاری خریده بودم، به فروش برسانم؟

 • سرمایه گذار موظف است ملک را به اندازه زمان اعتبار ویزای طلایی پرتغال که 5 سال است، نگهداری نماید. پس از آن می تواند ملک را به فروش برساند.

 • 5- چگونه می توانم اقامت دائم پرتغال و سپس تابعیت پرتغال را به دست آورم؟

 • به منظور اخذ اقامت دائم پرتغال، فرد سرمایه گذار و اعضای خانواده او باید 5 سال پس از اخذ کارت اقامت، درخواست خود را ارسال کرده و 1 سال بعد نیز (6 سال پس از اخذ کارت اقامت) برای دریافت تابعیت پرتغال اقدام نمایند. متقاضیان باید آزمون زبان پرتغالی در سطح مقدماتی را با موفقیت پشت سر بگذارند تا واجد شرایط اخذ تابعیت پرتغال شوند.

ویزای طلایی پرتغال از آنچه که تصور می کنید، به شما نزدیک تر است

اخذ مجوز اقامت پرتغال معمولا بیش از 8 ماه به درازا نمی انجامد. از زمان آغاز این برنامه، بیش از 5000 سرمایه گذار غیر اروپایی اقامت این کشور را به دست آورده اند.

اگر مایل باشید، می توانید پس از گذشت 5 سال کشور محل اقامت خود را تغییر داده و ملک خود را در پرتغال به فروش برسانید، که در حال حاضر یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن به حساب می آید.

دچار این تصور غلط نشوید که اخذ مجوز اقامت یک کشور اروپایی عملی نیست. اکنون زمان انتخاب نوع سرمایه گذاری و شاید هم خرید آن ویلایی در لیسبون که نظرتان را جلب کرده، فرا رسیده است. 

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذاقامت پرتغال با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


مطالب مرتبط با اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپا

اقامت پرتغال: بالاترین کیفیت زندگی بهترین کشور ها برای مهاجرت سرمایه گذاری در دنیا گزارش بانک های پرتغال حاکی از افزایش قیمت املاک در پرتغال طی سال های اخیر هستند منطقه آلگاروه پرتغال، ایده آل برای زندگی اقامت پرتغال- چرا پرتغال از نظر قوانین مالیاتی، باید اولین انتخاب برای مهاجران باشد؟ در سال پنجم چه اتفاقی می افتد؟ دارندگان اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) با نفس های حبس شده منتظر هستند. صنعت گردشگری در پرتغال به شدت رو به رشد است سرمایه گذاری در پرتغال بازار املاک پرتغال در رتبه بندی موسسه Henley & Partners برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پرتغال بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد هزینه های خرید ملک در پرتغال - اخذ اقامت پرتغال زندگی در پرتغال پرتغال، بهترین گزینه مالیاتی برای علاقمندان به اخذ اقامت اروپا بر طبق اخبار آنلاین پرتغال، خارجی ها یک چهارم املاک را در پرتغال خریداری می کنند پرتغال: فرصت طلایی برای اخذ اقامت اروپا و خرید ملک 25 دلیل برای خرید ملک و سرمایه گذاری در بازار املاک پرتغال و اخذ اقامت پرتغال اداره مهاجرت پرتغال، تقریبا طی شش ماه صف طولانی درخواست های اخذ ویزای طلایی را برطرف کرده است دولت پرتغال خطاب به منتقدان: برنامه ویزای طلایی ماندنی است سرمایه گذاری در برنامه اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) در ماه ژوئن 35 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است کشور پرتغال به 25 سال کسری بودجه خود پایان می دهد دولت و اقتصاد پرتغال اقامت اروپا – اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال) پرتغال قوانین اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال را آسانتر می کند. مدارس بین المللی در پرتغال مشکلات مالیاتی بعضی کشورها و راه حل آن در کشور پرتغال ویزای Tier 1 انگلستان یا ویزای طلایی پرتغال اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپا برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک پیش بینی افزایش قیمت املاک در پرتغال در سال 2018 زندگی کم هزینه در دنیای تاریخی پرتغال رونق بازار املاک در پرتغال ادامه دارد - اخذ اقامت پرتقال از طریق خرید ملک کاوش دنیای قدیم در پرتغال فرح بخش بازار املاک و مستغلات در پرتغال همچنان پر رونق است در ماه مارس برنامه ویزای طلایی پرتغال برای اولین بار از مرز صدور 6000 کارت اقامت گذشت ویزای نوع 65A-d پرتغال – بهترین ویزای طلایی در جهان؟ آیا اقامت از روش ثبت شرکت و تمکن مالی برای من مناسب است؟ بخش دوم: ثبت شرکت آیا اقامت از روش تمکن مالی و ثبت شرکت برای من مناسب است؟ بخش اول: تمکن مالی تغییر قانون شهروندی برای فرزندانی که در پرتغال به دنیا می آیند روش های سرمایه گذاری در کشور پرتغال آیا افزایش قیمت در بخش مسکن پرتغال یک حباب است؟ رشد اقتصاد پرتغال در سال 2017 دفتر کنکاش فعالیت خود را در پرتغال آغاز کرد افزایش تعداد خانواده های مقیم در پرتغال پیش بینی تداوم افزایش قیمت ملک پرتغال در سال 2018 هر گلدن ویزا برابر با ورود 3 نفر به پرتغال است ثبت رکوردی جدید در حوزه ی گردشگری برای پرتغال در سال 2017 بازار ملک پرتغال 10 دلیل برای انتخاب پرتغال پرتغال در صدر برنامه های اقامت و تابعیت پرتغال یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارد اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (برنامه گلدن ویزا) - مواردی که باید بدانید هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال مقایسه ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال آفتابی و پیشرفته: لیسبون، پرتغال ‌آمار و ارقامی در مورد پرتغال اخذ اقامت پرتغال - گذشته رمانتیک و آینده نوید بخش پرتغال در صدر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و اقامت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هم اقامت پرتغال را به دست آورید و هم سود کنید رونق برنامه های اخذ پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای مهاجرت به پرتغال تغییرات در پروسه ویزای طلایی پرتغال در ژانویه 2017 پرتغال سومین کشور امن جهان است ده دلیلی که پرتغال را تبدیل به بهترین گزینه مهاجرت می کند اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال اقامت دائم پرتغال و پاسپورت پرتغال آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال اقامت پرتغال: بهترین مکان دنیا برای زندگی و بازنشستگی پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی صدور مجوز اقامت پرتغال به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو، پرتغال پاسخ به مهمترین پرسش ها در مورد ویزای طلایی پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال در مسیر موفقیت بیشتر آشنایی با پرتغال نمونه هایی از املاک واقعی قابل خرید در شهرهای مهم پرتغال سال 2017 سالی طلایی برای برنامه ویزای طلایی پرتغال خریداران ملک در پرتغال شاهد افزایش قیمت ملکشان هستند. خرید ملک برای اجاره در اسپانیا و پرتغال اخذ ویزای طلایی پرتغال با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک هزینه ی زندگی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک شماره ی شناسائی مالیات دهنده و نماینده ی مالیاتی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال اقامت اروپا مالیات در پرتغال نقل مکان به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش