دومینیکا بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری است

دومینیکا بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری استبرای چهارمین سال متوالی، از بین تمام برنامه های اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری، دومینیکا رتبه اول را کسب کرده است.

دومینیکا بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری

برای چهارمین سال متوالی، دومینیکا رتبه اول را در شاخص CBI  کسب کرد. این شاخص معتبرترین مطالعه در زمینه برنامه های فعال اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در جهان است.

۷ سپتامبر ۲۰۲۰، مجله مدیریت حرفه ای ثروت نسخه جدیدی از شاخص CBI را منتشر کرد که در آن ۱۴ برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری مقایسه شده اند.

برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری با کسب حداکثر امتیاز در شاخص CBI در جایگاه اول قرار گرفت. برنامه ای منسجم برای بررسی صحت پیشینه افراد، سهولت در پردازش پرونده، عدم شرط حضور یا شرط سفر به دومینیکا، هزینه مقرون به صرفه، شامل شدن اعضای وابسته در پرونده متقاضی اصلی و ثبات بالای برنامه از جمله معیارهایی هستند که دومینیکا در آن ها رتبه اول را کسب کرده است.

بنابر این گزارش، دومینیکا که برای چهارمین سال متوالی به عنوان بهترین برنامه CBI جهان ظاهر شده است، شهرت بسیار خوبی در تأمین نیازهای سرمایه گذاران دارد.

طبق تغییرات جدید در تعریف افراد وابسته، دومینیکا یکی از برنامه هایی است که بهترین شرایط را برای خواهر و برادر دارد. علاوه بر این، افرادی که تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورده اند، می توانند افراد وابسته بیشتری را بعد از درخواست اولیه وارد پرونده کنند (فرزندان تازه متولد شده، همسران جدید و افراد وابسته ای که از قبل وجود داشتند، اما شامل پرونده متقاضی نبوده اند).


مقاله مرتبط: تعریف افراد وابسته در اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری دومینیکا

امانوئل نانتان، رئیس واحد اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBIU) در دومنیکا، اظهار داشت: «افتخار می کنیم که بار دیگر بهترین کشور جهان برای اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری شده ایم.  CBI نقش عمده ای در اقتصاد و زندگی روزمره ما دارد. به همین دلیل، ما سخت تلاش می کنیم تا این برنامه را با استاندارد های مختلف حفظ کنیم».

برنامه  سرمایه گذاری دومنیکا در سال ۱۹۹۳ برای بار اول معرفی شد و تا الان بدون هیچ مشکلی اجرا شده است.

نخست وزیر دومینیکا، آقای روزولت اسکریت در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرد: «سرمایه گذاران خارجی که از طریق CBI شهروند ما می شوند، برای ما شرکای با ارزشی هستند. ما مفتخریم که آن ها می توانند این کشور را به عنوان خانه دوم خود در نظر بگیرند».

افراد و خانواده هایی که مایل به اخذ تابعیت این جزیره زیبا هستند، ابتدا مورد بررسی صحت پیشینه قرار می گیرند. در صورتی که در این بررسی مشکلی پیش نیاید، می توانند سرمایه گذاری را انجام دهند و تابعیت را بدست آورند.

درخواست ها فقط از طریق نمایندگان مجاز قابل ارسال است. پردازش پرونده به طور متوسط چندین ماه طول می کشد.


مقاله مرتبط: پروژه هتل هیلتون دومینیکا

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه گذاری دومینیکا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش