اخذ اقامت اروپا از طریق برنامه اخذ اقامت پرتغال با سرمایه گذاری در خرید ملک

اخذ اقامت اروپا از طریق برنامه اخذ اقامت پرتغال با سرمایه گذاری در خرید ملکویزای طلایی پرتغال، امکان اقامت در اروپا (کشور پرتغال) را برای شهروندان غیراروپایی متمول فراهم می کند. ویزای طلایی پرتغال از معدود برنامه های اقامت اروپا است که می تواند به راحتی به اخذ پاسپورت پرتغال ( که حکم پاسپورت اتحادیه اروپا را دارد) منجر شود.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

چگونه می توان موفق به  اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال شد؟

قدم اول در پروسه اعطای تابعیت و پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری طبق برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال، اخذ کارت اقامت موقت، بدون نیاز به اخذ ویزای اقامت اولیه می باشد. اگر فرد سرمایه گذار، چه به صورت شخصی، چه از طریق یک کمپانی، اقدام به سرمایه گذاری در کشور پرتغال بکند اقامت موقت ویزای طلایی پرتغال به وی اعطا خواهد شد. سرمایه گذاری های مورد قبول در این برنامه به شرح زیر می باشند:

 1. خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو

 2. خرید ملک با بیش از 30 سال قدمت به ارزش حداقل 350 هزار یورو

 3. خرید ملک در مناطق کم تراکم به ارزش حداقل 400 هزار یورو

 4. خرید ملک با بیش از 30 سال قدمت در مناطق کم تراکم به ارزش حداقل 280 هزار یورو

 5. انتقال حداقل 1 میلیون یورو به یک بانک فعال در پرتغال

 • انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1 میلیون یورو

در این حالت، انتقال سرمایه می تواند به صورت یک حساب سپرده در یک بانک پرتغالی باشد، یا خرید سهم به ارزش حداقل یک میلیون یورو در کمپانی های پرتغالی انجام شود. در این نوع سرمایه گذاری نوع شرکت برای سرمایه گذاری تعیین نشده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در صورت انتقال سرمایه برابر با یک میلیون یورو یا بیشتر، متقاضی باید؛ الف) مدرکی دال بر تایید یک موسسه مالی پرتغالی بر اینکه متقاضی دارنده سرمایه است و ب) گواهی به روز شده از مالکیت سهام خریداری شده توسط متقاضی با ارزش حداقل یک میلیون یورو، را به مقامات مربوطه ارائه دهد.

 • خرید ملک

همانگونه که توضیح داده شد یکی از روش های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت ویزای طلایی پرتغال خرید ملک می باشد. در این برنامه نه نوع ملک تعیین شده است و نه تعداد، بدین معنی که ملک می تواند مسکونی، تجاری، صنعتی و ... بوده و بیش از یک ملک می تواند خریداری شود. البته به این شرط که حداقل میزان سرمایه گذاری در ملک طبق توضیحات بالا در خرید ملک هزینه شده باشد.

پس از انجام خرید ملک، فرد متقاضی باید مدارکی دال بر انجام سرمایه گذاری (سند ثبت شده ملک به نام فرد سرمایه گذار) را به همراه فرم های درخواست اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال برای خود و اعضای خانواده اش به مقامات مهاجرت پرتغال ارائه دهد.

شرایط حضور فیزیکی تحت برنامه ویزای طلایی پرتغال

فرد سرمایه گذار به منظور تمدید کارت اقامت موقت خود باید مدارکی دال بر اثبات حضور به مدت حداقل دوره اقامت در برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال به مقامات اداره مهاجرت پرتغال ارائه کند:

 1. حداقل 7 روز حضور فیزیکی در سال اول پس از اخذ کارت اقامت پرتغال

 2. حداقل 14 روز حضور فیزیکی در دو دوره دوساله بعدی

اخذ پاسپورت پرتغال – شهروندی پرتغال

دارنده ویزای طلایی پرتغال پس از 5 سال، با برآوردن شروط مربوطه می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم کشور پرتغال کرده و تنها یک سال پس از اخذ اقامت دائم، می تواند برای تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال درخواست کند. پاسپورت کشور پرتغال به عنوان یک کشور عضور اتحادیه اروپا، دارنده آن را مستحق اقامت و زندگی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا می داند.

منطقه شنگن

دارندگان کارت اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال)، می توانند بدون نیاز به ویزا به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند. این کشورها شامل؛ آلمان، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسلواکی، اسلوونی، استونی، اسپانیا، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، نروژ، جمهوری چک، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد و سوئیس می باشد.

خرید ملک در لیسبون، بررسی بازار املاک لیسبون

لیسبون به سرعت به یکی از جذاب ترین پایتخت های اروپا برای زندگی و سرمایه گذاری تبدیل می شود. با خروج پرتغال از بحران مالی، املاک و مستغلات لیسبون به عنوان یکی از بهترین بازارهای املاک در اروپا شناخته شده است.

لیسبون در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی که در جذب سرمایه گذاران خارجی سابقه ای طولانی داشته اند، ارزش سرمایه گذاری کم رقیبی را به علاقمندان به سرمایه گذاری ارائه می دهد. به عنوان مقایسه، املاک با کیفیت در لندن می توانند تا 33 هزار یورو برای هر متر مربع ارزش گذاری شوند. قیمت ها در پاریس تقریبا یکسان با لندن است و حتی پایتخت های کوچکتر مانند وین قیمت هر متر مربع از ملک می تواند به 25 هزار یورو برسد. در لیسبون، املاک لوکس بین 6 هزار تا 8 هزار یورو در مترمربع ارزش دارند.

با مقایسه میان میانگین قیمت ملک در شهرهای اصلی اروپا (املاک با 120 مترمربع مساحت)، رتبه پرتغال در 38 کشور اروپایی 26 می باشد. که نشان می دهد که قیمت های املاک در پرتغال بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپای شرقی است. در سایر نقاط لیسبون به خصوص مناطق با بافت قدیمی تر حتی قیمت های بهتری می توان پیدا کرد. در این مناطق املاک نوساز با کیفیت بالا می توانند با ارزش 4 هزار تا 5 هزار یورو برای هر مترمربع پیدا شوند.

مشخصات بازار املاک در پرتغال

 1. بازاری بسیار توسعه یافته و شفاف

 2. کیفیت بالای عرضه در تمامی بخش ها

 3. حضور قابل توجه علاقمندان به خرید ملک غیر اروپایی

 4. مشاوران خرید ملک بین المللی

 5. سقوط 30 درصدی ارزش ملک بین سالهای 2010 تا 2014

کیفیت زندگی در پرتغال

لیسبون، شهری دوست داشتنی و زیبا با سواحل شنی مناسب برای موج سواری، زندگی کم هزینه، آمار جرم و جنایت پایین، آلودگی کم، و یک شبکه حمل ونقل عالی ارائه می دهد. با 300 روز آفتابی و آب و هوای معتدل فرد می تواند حتی در ماههای پاییزی نیز در ساحل وقت بگذراند. با در نظر گرفتن هزینه پایین زندگی و قیمت ملک مقرون به صرفه، لیسبون یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و اقامت در اروپا می باشد.

پروژه های نوسازی شهر

با رشد اقتصادی کشور پرتغال از سال 2011، بازار املاک و مستغلات این کشور نیز رونق گرفته است. امروزه ترکیب شرایط سرمایه گذاری منعطف، و سیاست های مهاجرتی جدید، و املاک فوق العاده ارزشمند باعث افزایش چشمگیر فعالیت های سرمایه گذاری از سمت سرمایه گذاران غیر اروپایی برای نوسازی املاک قدیمی و تاریخی در این کشور گشته است.

مشوق های مالیاتی و اقامتی

برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال، با ارائه مشوق های مالیاتی با مزایای بالای مالی برای سرمایه گذاران غیر اروپایی، راهی است به سوی اخذ اقامت اروپا برای علاقمندان به زندگی و کار در اروپا.

پرتغال، سانفرانسیسکو اروپا

با توجه به روحیه کارآفرینی که پس از بحران اقتصادی به وجود آمده است، و فرهنگ بی آلایش کشور پرتغال، مشوق های جدید دولت شمار روز افزونی از سرمایه گذاران غیر اروپایی، کارآفرینان، و مبتکران را به خود جذب می کند.

مالیات بر ملک در پرتغال

مالیات بر ملک در پرتغال بر اساس ارزش مالیاتی ملک و نه قیمت انتقال،  محاسبه می شود. مالیاتی سالیانه بر ملک تعلق می گیرد که "IMI" خوانده می شود و باید توسط مالک پرداخت شود. این مالیات بر اساس ارزش مالیاتی ملک محاسبه شده و نرخ آن درصد بسته به شهرداری که ملک در آن واقع شده است، بین 0.3 تا 0.5 است. اگر مالک ملک یک کمپانی خارجی باشد نرخ مالیات بالاتر و حدود 7.5 درصد می باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، املاک نوساز یا کاملا نوسازی شده به مدت 5 سال پس از پایان ساخت یا پروژه نوسازی، از پرداخت مالیات IMI معاف می باشند. بسته به موقعیت جغرافیایی ملک، ممکن است که مالک مجبور به پرداخت مالیات برای فاضلاب شود. شهرداری لیسبون در سال 2015، 0.8 در صد مالیات IMI، مالیات فاضلاب برای املاک در نظر گرفته شد.

مالیات ملکی با ارزش مالیاتی بالاتر از 1 میلیون یورو، برابر با 1 درصد ارزش کل مالیات سالیانه می باشد.

مالیات بر درآمد حاصل از اجاره ملک

 • افرادی که در پرتغال ساکن نیستند:

 • 1- شخصی: 28 درصد

  2- شرکتی: 25 درصد

 • افرادی که در پرتغال ساکن هستند:

 • 1- شخصی: 28 درصد

 • 2- شرکتی: 21 درصد به اضافه 1.5 درصد

مالیات بر سود سرمایه

 • افرادی که در پرتغال ساکن نیستند:

 • 1- شخصی: اگر فرد ساکن اروپا باشد 14 درصد (50% x 28%)

   اگر فرد ساکن اروپا نباشد، 28 درصد

 • 2- شرکتی (شامل شرکت های خارجی): 25 درصد

 • افرادی که در پرتغال ساکن نیستند:

 • 1- شخصی: نرخ مالیات عادی (بین 14.5 تا 48 درصد) ولی تنها بر 50 درصد سود مالیات اعمال می شود.

 • 2- کمپانی: 21 درصد به اضافه 1.5 درصد

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش