اقامت اروپا – اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال)

اقامت اروپا – اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال)ویزای طلایی پرتغال، امکان اقامت در اروپا (کشور پرتغال) را برای شهروندان غیراروپایی متمول فراهم می کند. ویزای طلایی پرتغال از معدود برنامه های اقامت اروپا است که می تواند به راحتی به اخذ پاسپورت پرتغال ( که حکم پاسپورت اتحادیه اروپا را دارد) منجر شود.

اقامت اروپا ( اقامت پرتغال) – ویزای طلایی پرتغال


چگونه می توان موفق به  اخذ ویزای طلایی شد؟

اصول کلی

قدم اول در پروسه اعطای شهروندی اروپایی از طریق سرمایه گذاری طبق برنامه ویزای طلایی پرتغال، اخذ کارت اقامت موقت، بدون نیاز به اخذ ویزای اقامت اولیه می باشد. اگر فرد سرمایه گذار، چه به صورت شخصی، چه از طریق یک کمپانی، اقدام به سرمایه گذاری در کشور پرتغال بکند اقامت موقت ویزای طلایی پرتغال به وی اعطا خواهد شد. سرمایه گذاری های مورد قبول در این برنامه به شرح زیر می باشند:

 1. خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو
 2. خرید ملک با بیش از 30 سال قدمت به ارزش حداقل 350 هزار یورو
 3. خرید ملک در مناطق کم تراکم به ارزش حداقل 400 هزار یورو
 4. خرید ملک با بیش از 30 سال قدمت در مناطق کم تراکم به ارزش حداقل 280 هزار یورو
 5. انتقال حداقل 1 میلیون یورو به یک بانک فعال در پرتغال
 • انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1 میلیون یورو

در این حالت، انتقال سرمایه می تواند به صورت یک حساب سپرده در یک بانک پرتغالی باشد، یا خرید سهم به ارزش حداقل یک میلیون یورو در کمپانی های پرتغالی انجام شود. در این نوع سرمایه گذاری نوع شرکت برای سرمایه گذاری تعیین نشده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در صورت انتقال سرمایه برابر با یک میلیون یورو یا بیشتر، متقاضی باید؛ الف) مدرکی دال بر تایید یک موسسه مالی پرتغالی بر اینکه متقاضی دارنده سرمایه است و ب) گواهی به روز شده از مالکیت سهام خریداری شده توسط متقاضی با ارزش حداقل یک میلیون یورو، را به مقامات مربوطه ارائه دهد.

 • خرید ملک

همانگونه که توضیح داده شد یکی از روش های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت ویزای طلایی پرتغال خرید ملک می باشد. در این برنامه نه نوع ملک تعیین شده است و نه تعداد، بدین معنی که ملک می تواند مسکونی، تجاری، صنعتی و ... بوده و بیش از یک ملک می تواند خریداری شود. البته به این شرط که حداقل میزان سرمایه گذاری در ملک طبق توضیحات بالا در خرید ملک هزینه شده باشد.

پس از انجام خرید ملک، فرد متقاضی باید مدارکی دال بر انجام سرمایه گذاری (سند ثبت شده ملک به نام فرد سرمایه گذار) را به همراه فرم های درخواست اخذ اقامت ویزای طلایی پرتغال برای خود و اعضای خانواده اش به مقامات مهاجرت پرتغال ارائه دهد.

شرایط حضور فیزیکی تحت برنامه ویزای طلایی پرتغال

فرد سرمایه گذار به منظور تمدید کارت اقامت موقت خود باید مدارکی دال بر اثبات حضور به مدت حداقل دوره اقامت در برنامه ویزای طلایی پرتغال به مقامات اداره مهاجرت پرتغال ارائه کند:

 1. حداقل 7 روز حضور فیزیکی در سال اول پس از اخذ کارت اقامت پرتغال
 2. حداقل 14 روز حضور فیزیکی در دو دوره دوساله بعدی

اخذ پاسپورت پرتغال – شهروندی پرتغال

دارنده ویزای طلایی پرتغال پس از 5 سال، با برآوردن شروط مربوطه می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم کشور پرتغال کرده و تنها یک سال پس از اخذ اقامت دائم، می تواند برای تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال درخواست کند. پاسپورت کشور پرتغال به عنوان یک کشور عضور اتحادیه اروپا، دارنده آن را مستحق اقامت و زندگی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا می داند.

منطقه شنگن

دارندگان کارت اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال)، می توانند بدون نیاز به ویزا به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند. این کشورها شامل؛ آلمان، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسلواکی، اسلوونی، استونی، اسپانیا، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، نروژ، جمهوری چک، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد و سوئیس می باشد.

شهروندی-پرتغال-پاسپورت-پرتغال

خرید ملک در لیسبون، بررسی بازار املاک لیسبون

لیسبون به سرعت به یکی از جذاب ترین پایتخت های اروپا برای زندگی و سرمایه گذاری تبدیل می شود. با خروج پرتغال از بحران مالی، املاک و مستغلات لیسبون به عنوان یکی از بهترین بازارهای املاک در اروپا شناخته شده است.

لیسبون در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی که در جذب سرمایه گذاران خارجی سابقه ای طولانی داشته اند، ارزش سرمایه گذاری کم رقیبی را به علاقمندان به سرمایه گذاری ارائه می دهد. به عنوان مقایسه، املاک با کیفیت در لندن می توانند تا 33 هزار یورو برای هر متر مربع ارزش گذاری شوند. قیمت ها در پاریس تقریبا یکسان با لندن است و حتی پایتخت های کوچکتر مانند وین قیمت هر متر مربع از ملک می تواند به 25 هزار یورو برسد. در لیسبون، املاک لوکس بین 6 هزار تا 8 هزار یورو در مترمربع ارزش دارند.

با مقایسه میان میانگین قیمت ملک در شهرهای اصلی اروپا (املاک با 120 مترمربع مساحت)، رتبه پرتغال در 38 کشور اروپایی 26 می باشد. که نشان می دهد که قیمت های املاک در پرتغال بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپای شرقی است. در سایر نقاط لیسبون به خصوص مناطق با بافت قدیمی تر حتی قیمت های بهتری می توان پیدا کرد. در این مناطق املاک نوساز با کیفیت بالا می توانند با ارزش 4 هزار تا 5 هزار یورو برای هر مترمربع پیدا شوند.

مشخصات بازار املاک در پرتغال

 1. بازاری بسیار توسعه یافته و شفاف
 2. کیفیت بالای عرضه در تمامی بخش ها
 3. حضور قابل توجه علاقمندان به خرید ملک غیر اروپایی
 4. مشاوران خرید ملک بین المللی
 5. سقوط 30 درصدی ارزش ملک بین سالهای 2010 تا 2014

کیفیت زندگی در پرتغال

لیسبون، شهری دوست داشتنی و زیبا با سواحل شنی مناسب برای موج سواری، زندگی کم هزینه، آمار جرم و جنایت پایین، آلودگی کم، و یک شبکه حمل ونقل عالی ارائه می دهد. با 300 روز آفتابی و آب و هوای معتدل فرد می تواند حتی در ماههای پاییزی نیز در ساحل وقت بگذراند. با در نظر گرفتن هزینه پایین زندگی و قیمت ملک مقرون به صرفه، لیسبون یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و اقامت در اروپا می باشد.

پروژه های نوسازی شهر

با رشد اقتصادی کشور پرتغال از سال 2011، بازار املاک و مستغلات این کشور نیز رونق گرفته است. امروزه ترکیب شرایط سرمایه گذاری منعطف، و سیاست های مهاجرتی جدید، و املاک فوق العاده ارزشمند باعث افزایش چشمگیر فعالیت های سرمایه گذاری از سمت سرمایه گذاران غیر اروپایی برای نوسازی املاک قدیمی و تاریخی در این کشور گشته است.

مشوق های مالیاتی و اقامتی

برنامه ویزای طلایی پرتغال، با ارائه مشوق های مالیاتی با مزایای بالای مالی برای سرمایه گذاران غیر اروپایی، راهی است به سوی اخذ اقامت اروپا برای علاقمندان به زندگی و کار در اروپا.

پرتغال، سانفرانسیسکو اروپا

با توجه به روحیه کارآفرینی که پس از بحران اقتصادی به وجود آمده است، و فرهنگ بی آلایش کشور پرتغال، مشوق های جدید دولت شمار روز افزونی از سرمایه گذاران غیر اروپایی، کارآفرینان، و مبتکران را به خود جذب می کند.

مالیات بر ملک در پرتغال

مالیات بر ملک در پرتغال بر اساس ارزش مالیاتی ملک و نه قیمت انتقال،  محاسبه می شود. مالیاتی سالیانه بر ملک تعلق می گیرد که "IMI" خوانده می شود و باید توسط مالک پرداخت شود. این مالیات بر اساس ارزش مالیاتی ملک محاسبه شده و نرخ آن درصد بسته به شهرداری که ملک در آن واقع شده است، بین 0.3 تا 0.5 است. اگر مالک ملک یک کمپانی خارجی باشد نرخ مالیات بالاتر و حدود 7.5 درصد می باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، املاک نوساز یا کاملا نوسازی شده به مدت 5 سال پس از پایان ساخت یا پروژه نوسازی، از پرداخت مالیات IMI معاف می باشند. بسته به موقعیت جغرافیایی ملک، ممکن است که مالک مجبور به پرداخت مالیات برای فاضلاب شود. شهرداری لیسبون در سال 2015، 0.8 در صد مالیات IMI، مالیات فاضلاب برای املاک در نظر گرفته شد.

مالیات ملکی با ارزش مالیاتی بالاتر از 1 میلیون یورو، برابر با 1 درصد ارزش کل مالیات سالیانه می باشد.

مالیات بر درآمد حاصل از اجاره ملک

 • افرادی که در پرتغال ساکن نیستند:

 • 1- شخصی: 28 درصد

 • 2- شرکتی: 25 درصد

 • افرادی که در پرتغال ساکن هستند:

 • 1- شخصی: 28 درصد

 • 2- شرکتی: 21 درصد به اضافه 1.5 درصد

مالیات بر سود سرمایه

 • افرادی که در پرتغال ساکن نیستند:

 • 1- شخصی: اگر فرد ساکن اروپا باشد 14 درصد (50% x 28%)

 •                     اگر فرد ساکن اروپا نباشد، 28 درصد
 • 2- شرکتی (شامل شرکت های خارجی): 25 درصد

 • افرادی که در پرتغال ساکن نیستند:

 • 1- شخصی: نرخ مالیات عادی (بین 14.5 تا 48 درصد) ولی تنها بر 50 درصد سود مالیات اعمال می شود.

 • 2- کمپانی: 21 درصد به اضافه 1.5 درصد

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


مطالب مرتبط با اقامت اروپا – اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال)

میانگین قیمت املاک خریداری شده برای اقامت سرمایه گذاری پرتغال چقدر است؟ برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال از عوامل رشد 2.7 درصدی سود ناخالص داخلی فروش اقامت اروپا و تابعیت یا پاسپورت اروپا چه تاثیری بر بازار املاک اروپا دارد؟ بله، قطعا می توانیم بگوییم اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال می شود پرتغال به دنبال مهاجران جدید است ویزای Tier 1 انگلستان یا ویزای طلایی پرتغال افزایش 6.4 درصدی قیمت خانه ها در پرتغال اخذ اقامت پرتغال در برابر اخذ اقامت اسپانیا اقامت پرتغال یا اقامت اسپانیا؟ اقامت پرتغال و دلایل برتری آن اقامت پرتغال: بالاترین کیفیت زندگی بهترین کشور ها برای مهاجرت سرمایه گذاری در دنیا گزارش بانک های پرتغال حاکی از افزایش قیمت املاک در پرتغال طی سال های اخیر هستند منطقه آلگاروه پرتغال، ایده آل برای زندگی اقامت پرتغال- چرا پرتغال از نظر قوانین مالیاتی، باید اولین انتخاب برای مهاجران باشد؟ در سال پنجم چه اتفاقی می افتد؟ دارندگان اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) با نفس های حبس شده منتظر هستند. صنعت گردشگری در پرتغال به شدت رو به رشد است سرمایه گذاری در پرتغال بازار املاک پرتغال در رتبه بندی موسسه Henley & Partners برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پرتغال بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد هزینه های خرید ملک در پرتغال - اخذ اقامت پرتغال زندگی در پرتغال پرتغال، بهترین گزینه مالیاتی برای علاقمندان به اخذ اقامت اروپا بر طبق اخبار آنلاین پرتغال، خارجی ها یک چهارم املاک را در پرتغال خریداری می کنند پرتغال: فرصت طلایی برای اخذ اقامت اروپا و خرید ملک 25 دلیل برای خرید ملک و سرمایه گذاری در بازار املاک پرتغال و اخذ اقامت پرتغال اداره مهاجرت پرتغال، تقریبا طی شش ماه صف طولانی درخواست های اخذ ویزای طلایی را برطرف کرده است دولت پرتغال خطاب به منتقدان: برنامه ویزای طلایی ماندنی است سرمایه گذاری در برنامه اخذ اقامت پرتغال (ویزای طلایی پرتغال) در ماه ژوئن 35 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است کشور پرتغال به 25 سال کسری بودجه خود پایان می دهد دولت و اقتصاد پرتغال اقامت اروپا – اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال) پرتغال قوانین اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال را آسانتر می کند. مدارس بین المللی در پرتغال مشکلات مالیاتی بعضی کشورها و راه حل آن در کشور پرتغال ویزای Tier 1 انگلستان یا ویزای طلایی پرتغال اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، میانبری به سوی اخذ پاسپورت اروپا برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک پیش بینی افزایش قیمت املاک در پرتغال در سال 2018 زندگی کم هزینه در دنیای تاریخی پرتغال رونق بازار املاک در پرتغال ادامه دارد - اخذ اقامت پرتقال از طریق خرید ملک کاوش دنیای قدیم در پرتغال فرح بخش بازار املاک و مستغلات در پرتغال همچنان پر رونق است در ماه مارس برنامه ویزای طلایی پرتغال برای اولین بار از مرز صدور 6000 کارت اقامت گذشت ویزای نوع 65A-d پرتغال – بهترین ویزای طلایی در جهان؟ آیا اقامت از روش ثبت شرکت و تمکن مالی برای من مناسب است؟ بخش دوم: ثبت شرکت آیا اقامت از روش تمکن مالی و ثبت شرکت برای من مناسب است؟ بخش اول: تمکن مالی تغییر قانون تابعیت پرتغال برای کودکانی که والدین آن ها خارجی هستند روش های سرمایه گذاری در کشور پرتغال برای اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال آیا افزایش چشمگیر و سریع قیمت مسکن در کشور پرتغال، حباب است؟ رشد اقتصاد پرتغال در سال 2017 سریع تر از میانگین رشد اقتصاد در اتحادیه اروپا به منظور تسهیل اخذ اقامت پرتغال، شرکت کنکاش در پرتغال آغاز به کار کرد افزایش خانواده های مقیم در پرتغال به دلیل برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال پیش بینی می شود که قیمت ملک در پرتغال در سال 2018 افزایش بیابد اعطای هر اقامت سرمایه گذاری پرتغال به معنای ورود 3 نفر به پرتغال است گردشگری و اقامت در پرتغال در سال 2017، رکورد جدیدی را ثبت کرد بازار ملک پرتغال، جذاب ترین بازار ملک به منظور سرمایه گذاری است 10 دلیلی که نشان می دهد برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال بهترین است برنامه اخذ اقامت و پاسپورت پرتغال در صدر برنامه های اخذ اقامت و پاسپورت است پاسپورت پرتغال یکی از قدرتمندترین پاسپورت ها در سراسر جهان است پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به چه صورت است؟ در برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال، هزینه های جانبی به چه صورت است؟ مقایسه برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال و برنامه اقامت سرمایه گذاری اسپانیا قبل از اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال ، کمی بیشتر در مورد لیسبون بدانید حقایق، آمار و ارقامی در مورد کشور پرتغال در برنامه سرمایه گذاری پرتغال اخذ اقامت در لیسبون پرتغال، شهری با گذشته ی رمانتیک و آینده ی نویدبخش برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال در صدر برنامه های سرمایه گذاری اروپا نمونه ای از یک ملک بازسازی شده 90 متری دو خوابه در شهر لیسبون در پرتغال علاوه بر اخذ اقامت دائم پرتغال یا حتی پاسپورت پرتغال، سود هم کنید رونق برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال و در نهایت اخذ پاسپورت اروپا مهاجرت به پرتغال با برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال چه مزایایی دارد؟ تغییرات در پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ژانویه 2017 مهاجرت به پرتغال به معنای مهاجرت به سومین کشور امن در جهان است 10 دلیلی که نشان می دهد مهاجرت به پرتغال، بهترین انتخاب برای مهاجرت است اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق برنامه اقامت پرتغال با خرید ملک شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال و پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت و پاسپورت پرتغال اجباری است مهاجرت به پرتغال: بهترین موقعیت در دنیا برای زندگی و بازنشستگی برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، ستاره برنامه های سرمایه گذاری صدور مجوز اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو یکی از معروف ترین دانشگاه های اروپا در کشور پرتغال پرسش و پاسخ در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری موفقیت برنامه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در طی سال های گذشته آشنایی با پرتغال قابل توجه متقاضیان اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک سال 2017، سالی طلایی برای برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال موجب افزایش قیمت املاک شده است چند نکته مهم برای خرید خانه و سرمایه گذاری در پرتغال و اسپانیا ویزای طلایی پرتغال با سرمایه گذاری 500,000 یورو در بخش املاک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک هزینه ی زندگی در پرتغال نمونه ای از یک ملک بازسازی شده 70 متری دو خوابه در شهر لیسبون در پرتغال نمونه ای از یک ملک بازسازی شده 100 متری دو خوابه در شهر لیسبون در پرتغال شماره ی شناسائی مالیات دهنده و نماینده ی مالیاتی در پرتغال نمونه ای از یک ملک بازسازی شده 115 متری سه خوابه در شهر لیسبون در پرتغال زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال اقامت اروپا مالیات در پرتغال مهاجرت به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش